Autor Wątek: GES-110/GAM-150 - pytanie do użytkowników.  (Przeczytany 14529 razy)

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: GES-110/GAM-150 - pytanie do użytkowników.
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 29, 2016, 20:41:35 »
Dla mnie problemem było poruszanie się w katalogu Whelena - trzeba mocno w tym siedzieć, żeby się zorientować  - rozmiar oferty przytłacza. Druga sprawa, która mnie odstraszyła to to, że produkty są w większości na 12V DC. Jak przeglądałem katalog to wszystkie dźwiękowe tak miały.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: GES-110/GAM-150 - pytanie do użytkowników.
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 30, 2016, 06:24:07 »
Dla mnie problemem było poruszanie się w katalogu Whelena - trzeba mocno w tym siedzieć, żeby się zorientować  - rozmiar oferty przytłacza. Druga sprawa, która mnie odstraszyła to to, że produkty są w większości na 12V DC. Jak przeglądałem katalog to wszystkie dźwiękowe tak miały.
Cóż, ameryka... stąd duża oferta :P A tak bardziej serio: są tam komponenty których nawet bym nie wiedział jak wykorzystać w naszych warunkach, ale z drugiej strony inne przepisy i nie jest to potrzebne... Albo "bajer" ;) W każdym razie u nas zastosowanie znajdują najprostsze modele generalnie.

Poza tym katalog jest poglądowy - to że czegoś w nim nie ma, to nie znaczy że nie ma tego w ogóle. I tak odnosząc się do syren w katalogu jest np. 295SL100 i 295SL101. Fajna, podoba się? No jeśli tak to kopiemy w katalogach firmowych głębiej i okazuje się że jest model 295SL102 na 24V ;) Natomiast z tego co zauważyłem istotnie napięć trzeba pilnować, bo np. z lampami LED nie ma tak jak gdzie indziej że jest 10-30V zasilania i lampa jest uniwersalna.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: GES-110/GAM-150 - pytanie do użytkowników.
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 30, 2016, 09:29:06 »
Nie znam się na handlowaniu ale z punktu widzenia klienta chciałbym mieć jakąś przejrzystą ofertę na nasz rynek. Na początek kilka produktów, belka, lampy kierunkowe, generator dźwięków, ze dwa głośniki w relatywnie niewielkich cenach. Produkty dostosowane do naszych napięć.

Konkurencja tak ma. Fanatycy zawsze się mogą doszukać lepszych produktów.

Normalnie światełka to bardzo ważny ale jeden z bardzo wielu części pojazdu ratowniczego. Nikt nie będzie studiował katalogów przez tydzień, żeby sobie wybrać belkę czy wzmacniacz skoro u konkurencji ma to podane w przystępnej formie.

Przy konfiguracji jednej belki na rynek USA można spędzić kilka dni. U nas jest prosto - jedna barwa (czasem dwie).