Autor Wątek: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??  (Przeczytany 10873 razy)

Offline kinder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Witam!
 mam pytanie na które nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi .Po jakim czasie podoficer może dostać p.o. dowódcy zastępu lub dowódcę zastępu. Wszyscy wiemy,że jak nie dostaniemy do roku 2013 to utkniemy na naszych obecnych stanowiskach. :-\

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 916
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2011, 15:45:27 »
Dz.U. 2009 nr 54 poz. 448 i załącznik nr 6 - 8 lat
Si vis pacem, para bellum

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2011, 15:48:59 »
Odpowiem Ci dwustopniowo:
Stopień pierwszy
Nie wcześniej, niż wtedy, kiedy będzie potrafił znaleźć tak prostą "rzecz" jaką jest - Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 marca 2009 r. w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej

oraz drugi
Jako, że forum jest po to, aby sobie pomagać proszę :
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20090540448

interesuje Cię załącznik 3 i 6  :kwit:

Offline nowy11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2011, 12:51:59 »
Jak wygląda sama sprawa awansu? mając spełnione wszystkie wymagania na d-ce zastępu trzeba chodzić, prosić i się płaszczyć czy może jest to obligatoryjnie?

Proszę o wskazówki jak można ugryźć ten temat i ewentualnie od kogo zacząć? 13, 11 czy 01? wiem że są wolne etaty i jak na razie z niczym nie zmoczyłem  :rolleyes:

Mógłby się ktoś podzielić opiniami jak bywa w jednostkach ?

Pozdrawiam

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2011, 13:07:33 »
Jak wygląda sama sprawa awansu? mając spełnione wszystkie wymagania na d-ce zastępu trzeba chodzić, prosić i się płaszczyć czy może jest to obligatoryjnie?

Proszę o wskazówki jak można ugryźć ten temat i ewentualnie od kogo zacząć? 13, 11 czy 01? wiem że są wolne etaty i jak na razie z niczym nie zmoczyłem  :rolleyes:

Mógłby się ktoś podzielić opiniami jak bywa w jednostkach ?

Pozdrawiam

Śmieszne. Albo żałosne.

Offline nowy11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2011, 13:12:28 »
Toś się spisał  :mellow:

straz98

  • Gość
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2011, 13:13:50 »
Jak wygląda sama sprawa awansu? mając spełnione wszystkie wymagania na d-ce zastępu trzeba chodzić, prosić i się płaszczyć czy może jest to obligatoryjnie?

Proszę o wskazówki jak można ugryźć ten temat i ewentualnie od kogo zacząć? 13, 11 czy 01? wiem że są wolne etaty i jak na razie z niczym nie zmoczyłem  :rolleyes:

Mógłby się ktoś podzielić opiniami jak bywa w jednostkach ?

Pozdrawiam
A może lepiej tak wykonywać swoje obowiązki aby 13, 11, 01 zobaczyli w w Tobie dobrego kandydata na dowódcę ?? Samo niepodpadanie to jeszcze nie powód do mianowania na stanowisko dowódcze, tu raczej trzeba wykazać predyspozycje do takiej funkcji.

Offline maniera

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2011, 18:55:53 »
To może SA PSP a nie polowanie.

Offline Góral

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2011, 21:55:28 »
Odpowiedź jest bardzo prosta. Oczywiście większość na forum stwierdzi, że musisz się zasłużyć, szkolić itd. A ja powiem prosto z mostu-g....o prawda. Musisz mieć garba i to dużego, lub włazić w d...ę tym, którym trzeba, zostać wybitnie udzielającym się członkiem związków zawodowych albo ewentualnie być dobrym w sporcie. O normalnej drodze zapomnij-to jest straż. Tutaj nie szukaj sprawiedliwości i logiki. Przepis kwalifikacyjny powstał w jednym tylko celu-wszyscy "starzy" pracownicy, którzy nie mieli żadnych kwalifikacji porobili sobie śmieszne kursy i uzyskali zarówno stopnie jak i stanowiska (czytaj: dorwali posadki, na które w normalny sposób by się nie dostali). Teraz do straży przychodzi coraz więcej w miarę wykształconych ludzi (konkurencja). Czyli wprowadzamy przepis kwalifikacyjny. Starzy są pewni swoich ciepłych posadek a młodzi są zablokowani na dobre (pełniąc obowiązki dowódcy zastępu a biorąc kasę za starszego ratownika). Idealny układ.

Zaraz rozpoczną się głosy krytyki. Czasem prawda w oczy kole  -_-

Ps. Dla tych którzy stwierdzą, że wyładowuję tym postem swoje negatywne emocje i leczę kompleksy-nic z tych rzeczy. Robię swoje w straży, z czego jestem zadowolony. Kasę zarabiam poza służbą a klikami i "układami" się brzydzę.


Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 11, 2011, 08:36:44 »
Można się domyślać, że pełnisz służbę w jednostce w której panują patologiczne układy - nie należy jednak tego uogólniać na całą formację. Wnioski wyciągane z takich uogólnień - jak sam zauważyłeś - wyglądają na leczenie pewnych przypadłości.
Poza tym odnoszę wrażenie że straż jest dla Ciebie tylko dodatkiem (ubezpieczenie, emka) do życia, w którym realizujesz się poza służbą.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 11, 2011, 09:32:25 »
   Dodam tylko, że Góralowi przydała by się funkcja d-cy zastępu po to, żeby po 15 latach ciężkiej służby mógł z max. odprawą i dodatkami odejść na "zasłużoną" emeryturę. Wtedy będzie mógł się wziąć do roboty, ale to może budzić u innych obrzydzenie.


Offline kinder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 11, 2011, 19:43:27 »
Witam wszystkich. Bardzo dziękują wszystkim, którzy mi odpowiedzieli na moje pytanie. Mam jeszcze jedno pytanko. Czy musi byś czasu okres 8 lat żeby dostać dowódcę zastępu będąc podoficerem? czy jest możliwość obejścia tego?

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 11, 2011, 19:56:38 »
... czy jest możliwość obejścia tego?
Teoretycznie jest taka możliwość > zgoda ministra SWiA na odstępstwo.
Praktycznie dla zwykłego śmiertelnika raczej niewykonalne.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 11, 2011, 20:05:46 »
Patrzcie - "kinder" a już szuka sposobów na obejście przepisów. Ora et labora chłopie najpierw to może do czegoś w życiu dojdziesz. Nie tymi metodami. Nie po to kształci się aspirantów i podoficerów żeby jakiś niecierpliwy kinder na skróty się pchał. Koniecznie dowódcą chce być. A masz ty chociaż jakieś predyspozycje ku temu, bo przypuszczam że wątpię wnioskując po metodach których się chcesz chwytać. I jeszcze na forum dopytuje jak tu najsprytniej prawo złamać. Dowódca się z Bożej Łaski znalazł.

Offline Góral

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 11, 2011, 22:15:43 »
Tomstrazak-nie wiem kim jesteś, że starasz się mnie oceniać ale ok. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Dlaczego twierdzisz, że powinienem dostać dowódcę zastępu, żeby po 15 latach ciężkiej służby odejść na emeryturę? Na jakiej podstawie wyciągnąłeś takie wnioski? Odpowiedziałem na główny wątek tematu ale oczywiście zaraz znalazł się wszystkowiedzący i jakże szlachetny obrońca strażackich ideałów. Mniejsza z tym-nie mam zamiaru niczego nikomu udowadniać. Jak jest w straży każdy wie, kto spędził tu minimum 10 lat. Jeszcze raz podkreślam-jestem zadowolony z tego co mam w PSP (trochę więcej niż dowódca zastępu ale nie o tym mowa), cieszy mnie każda służba, mam satysfakcję z tego co robię. Wiem jednak jak się traktuje młodych i nikt mi tego nie przetłumaczy, że jest sprawiedliwość, równe traktowanie itd. Po prostu mają przerąbane i tyle. Kiedyś było odrobinę łatwiej. A co do mojej pracy poza służbą-ona z nią nie koliduje, jest na drugim miejscu ale to ona pozwala mi żyć bez martwienia się jak dociągnąć do pierwszego.

Pozdrawiam wszystkich młodych oraz tych starszych jak również wszystkowiedzących :mellow:

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 11, 2011, 22:15:58 »
Góral ma rację...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 11, 2011, 22:25:04 »
@kinder
Chciałem zacząć od odpowiedzi REALNIE, ale nie będzie to na miejscu.
Praktycznie owszem. Nie wszyscy KM/KP zwracają szczególną uwagę na rozporządzenie. Czasami to plus, a czasami minus- po prostu tak jest.
Teoretycznie masz szansę w odstępstwie jak napisał ktoś powyżej.
Reasumując- udaj się do "kadr" i zapytaj spokojnie.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 11, 2011, 22:31:21 »
Piotrze - nie ma opcji odstępstwa od wymogu posiadania stażu - odstępstwa są dopuszczalne tylko w zakresie wykształcenia i to ze zobowiązaniem do uzupełnienia tegoż w terminie do dwóch lat
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 11, 2011, 22:38:57 »
Lepiej wszystkim wytłumaczcie Koledzy, że będąc w korpusie podoficerskim, już niedługo nie będzie można zostać dowódcą zastępu... To stanowisko zarezerwowane dla aspirantów. (bodajże od 2013 roku). Tak więc kolejna furtka do awansu dla "młodych" zostaje zamknięta bezpowrotnie.
Także "kinder" załatwiaj szybko jak możesz hehe
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 11, 2011, 23:13:00 »
Co mamy tłumaczyć kolego. Skoro są (oni) w służbie to powinni znać podstawowe akty prawne dotyczące służby.
Co tu trzeba pisać. Zainteresowani powinni wiedzieć.
Skoro wspominasz, to faktycznie. Z dniem 31 grudnia 2013 roku d-ca zastępu dla podoficerów się skończy.
ALE....
Jak znam SP (a znam dobrze) to tej daty może się zmienić wiele (i się zmieni).

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 11, 2011, 23:58:42 »
Odpowiedź jest bardzo prosta. Oczywiście większość na forum stwierdzi, że musisz się zasłużyć, szkolić itd. A ja powiem prosto z mostu-g....o prawda. Musisz mieć garba i to dużego, lub włazić w d...ę tym, którym trzeba, zostać wybitnie udzielającym się członkiem związków zawodowych albo ewentualnie być dobrym w sporcie. O normalnej drodze zapomnij-to jest straż. Tutaj nie szukaj sprawiedliwości i logiki. Przepis kwalifikacyjny powstał w jednym tylko celu-wszyscy "starzy" pracownicy, którzy nie mieli żadnych kwalifikacji porobili sobie śmieszne kursy i uzyskali zarówno stopnie jak i stanowiska (czytaj: dorwali posadki, na które w normalny sposób by się nie dostali). Teraz do straży przychodzi coraz więcej w miarę wykształconych ludzi (konkurencja). Czyli wprowadzamy przepis kwalifikacyjny. Starzy są pewni swoich ciepłych posadek a młodzi są zablokowani na dobre (pełniąc obowiązki dowódcy zastępu a biorąc kasę za starszego ratownika). Idealny układ.

Zaraz rozpoczną się głosy krytyki. Czasem prawda w oczy kole  -_-

Ps. Dla tych którzy stwierdzą, że wyładowuję tym postem swoje negatywne emocje i leczę kompleksy-nic z tych rzeczy. Robię swoje w straży, z czego jestem zadowolony. Kasę zarabiam poza służbą a klikami i "układami" się brzydzę.

   Po takim tekście, zarzucasz mi, że ja jestem wszechwiedzący, spójrz w lustro.
To ty wiesz jak jest wszędzie, bo twoja JRG jest wyznacznikiem całej PSP :szalony:.
Tylko jakim cudem zajmujesz stanowisko wyższe niż d-ca zast. czyżby twoja droga kariery wyglądała tak jak to opisujesz :rolleyes: :krzyk: (garbik i byłeś w czyjejś dupie :o).

  Wracając do głównego tematu, u mnie w jednostce d-ca zast. to etat aspirancki (taki regulamin komendy), ale jak może być inaczej skoro średnio na zmianie jest 4-5 oficerów, 3-4 aspirantów. Podoficerowie nie mają szans na d-cę zastępu.
Czy to dobrze? Moim zdaniem to tragedia i jeśli będzie się opłacało pracować dłużej, to nie tylko podoficerowie ale oficerowie i asp, poduszą się między sobą. W PSP nie ma pomysłu na racjonalizacje kadry, ale to temat rzeka.

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 12, 2011, 15:36:47 »
U nas brakuje oficerów na dowódców zmian, nie mówiąc już o zastępcach... Co jednostka to inaczej...

Odnośnie powyższych postów jedno jest tylko pewne - "dupowłazów" nie brakuje na żadnej JRG.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 13, 2011, 23:51:21 »
Nie chce nikomu odbierać mozliwości, ale przykład podany przez kolege dwa posty wyzej jest chyba marginalny i moim zdaniem świadczy o braku jakielkolwiek polityki kadrowej. Ludzie niedlugo to cale wozy bedą asp. i kpt, tylko czy tedy droga?? :gwiazdki:

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 14, 2011, 08:03:50 »
Nie chce nikomu odbierać mozliwości, ale przykład podany przez kolege dwa posty wyzej jest chyba marginalny i moim zdaniem świadczy o braku jakielkolwiek polityki kadrowej. Ludzie niedlugo to cale wozy bedą asp. i kpt, tylko czy tedy droga?? :gwiazdki:
Odwrotnie. To jest właśnie celowo w ten sposób prowadzona polityka kadrowa.

Offline Góral

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 14, 2011, 21:13:05 »
Tomstrazak-chylę czoła przed Twoją zdolnością czytania między wierszami :fiuu: Chyba pomyliłeś swoją ścieżkę kariery z moją. Ale szanujmy-nie mam zamiaru przebijać Cię w Twoich tezach. Pewnie siedzisz sobie w biurze i ciężko pracujesz ale to też przecież jakaś forma straży. Jak doszedłem do swego stanowiska-dla Twojej wiadomości-kiedyś byłem pełen ideałów i po szkole średniej dostałem się na aspirantkę do grodu Kraka (bez garba-za drugim podejściem bo za pierwszym musiałem oddać miejsce właśnie garbom). Ale nie o tym mowa.
Skupmy się na przepisie kwalifikacyjnym. Po cóż ten twór powstał? Może potrafisz wytłumaczyć sens jego istnienia? Z chęcią się dowiem (bez żadnych podtekstów). Obawiam się, że jednak mam w tym temacie trochę racji.  Nawet nie wiesz ile bym dał, żebyś potrafił mi udowodnić, że się mylę.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 15, 2011, 18:59:31 »
Tomstrazak-chylę czoła przed Twoją zdolnością czytania między wierszami :fiuu: Chyba pomyliłeś swoją ścieżkę kariery z moją. Ale szanujmy-nie mam zamiaru przebijać Cię w Twoich tezach. Pewnie siedzisz sobie w biurze i ciężko pracujesz ale to też przecież jakaś forma straży. Jak doszedłem do swego stanowiska-dla Twojej wiadomości-kiedyś byłem pełen ideałów i po szkole średniej dostałem się na aspirantkę do grodu Kraka (bez garba-za drugim podejściem bo za pierwszym musiałem oddać miejsce właśnie garbom). Ale nie o tym mowa.
Skupmy się na przepisie kwalifikacyjnym. Po cóż ten twór powstał? Może potrafisz wytłumaczyć sens jego istnienia? Z chęcią się dowiem (bez żadnych podtekstów). Obawiam się, że jednak mam w tym temacie trochę racji.  Nawet nie wiesz ile bym dał, żebyś potrafił mi udowodnić, że się mylę.


   A się uśmiałem :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:, jeszcze teraz się śmieje :rofl: :rofl: :rofl:, szczególnie z tego

 :komp:'' Jak doszedłem do swego stanowiska-dla Twojej wiadomości-kiedyś byłem pełen ideałów i po szkole średniej dostałem się na aspirantkę do grodu Kraka (bez garba-za drugim podejściem bo za pierwszym musiałem oddać miejsce właśnie garbom). "" ^_^ :rofl: :rolleyes: ^_^,
 a ja :komp: moja kariera była trylion trylionów ciekawsza, zaczęło się w wieku przedszkolnym kiedy to dla sprawdzenia rozwoju procesu palenia spaliłem stodołę sąsiada, potem sprawdzałem rozchodzenie się dymu i drugi sąsiad pozbył się stodoły. Zaraz po podstawówce poszedłem na SGSP, którą po 2 latach ukończyłem z tytułem mgr inż. kpt i wyróżnieniem ''najdłuższa sikawka SGSP''. potem to już tylko sukcesy czyli;
na własnych rękach z płomieni wyniosłem tuzin dzieci i tuzin pięknych kobiet w tym dwie dziewice(były dziewicami przed wyniesieniem potem....) facetów nie wynosiłem bo zwykle śmierdzieli wódą, a ja brzydzę się alkoholu, itd,itd,itd teraz już tylko czekam jak zadzwonią z MSWiA i powołają mnie na KG  :szalony:.

To jest magia internetu, można napisać wszystko tylko trzeba mieć mózg i wiedzieć, że jest coś takiego jak historia wiadomości, a ja jak z kimś dyskutuje to lubię wiedzieć jakie poglądy prezentuje w różnych tematach :rolleyes:.

Zajrzałem i co zostało z naszego  bohatera bez garba i układów, zwykły ściemniacz, żyjący w wirtualnym świecie :maska:.

dla przykładu ""7     Pożarnictwo / Forum zawodowców / Odp: Wszystko na temat "mundurówka"    : Maj 12, 2010, 12:18:01
Witam!
Czytam ten wątek i powoli zaczynam się gubić. Do rzeczy. Przeszedłem na służbę stałą 2 lata temu. W tamtym roku otrzymałem dopiero mundur służbowy a w tym roku wyjściowy wraz z czapką. Komendant obiecał nam, że za mundur wyjściowy nie zostanie nam potrącona mundurówka. Teraz okazało się, że po konsultacjach z prawnikiem kwatermistrzostwo stwierdziło, że mundurówka zostanie pomniejszona o wartość munduru wyjściowego bo "takie są przepisy". Jak wreszcie z tym jest? Jeżeli nie mają prawa zabrać mi za mundur wyjściowy to na jakie paragrafy mam się powołać? Wszystko zmierza w kierunku -"zabieramy z mundurówki". Kto ma tutaj rację? Pytam na forum, bo liczę na obiektywną ocenę.

Pozdrawiam!""
i
""8     Pożarnictwo / Szkolenie, doskonalenie, ćwiczenia / Odp: Kurs podoficerski    : Listopad 23, 2009, 17:51:25
Witam! A więc po kolei. Za dwa dni odbiór świadectw i pożegnanie z Częstochową, zatem można coś napisać.
Coś się w szkole ruszyło-na pewno było mniej roboty (może dlatego że kursy wcześniejsze większość już zrobiły) chociaż codzienne "targi niewolników" po zajęciach były. Zawsze coś potrafili nowego znaleźć do pracy. Jednakże czas na naukę zostawiali (nie licząc jakichś imprez typu mistrzostwa strażaków w tenisie, 15 lecie szkoły).Wówczas było przegięcie.""

W grodzie Kraka, aspirantka :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:.


Żeby nie było że nie w temacie, takich podoficerów ściemniaczy trzeba ganiać jak psów i na pewno nie powinni zostawać d-cami zast.

ps. Jak już będziesz miał nowego nika to zostań oficerem i pilnuj się chłopie(nowy nik np. DYZIO).

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 15, 2011, 20:20:33 »
Ot i mamy góralskiego trola na forum. Gonić trola!!!

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 16, 2011, 10:48:46 »
Niezły bajkopisarz jeżeli to prawda...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline borovyecky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pozamiatane....
Odp: Po jakim czasie podoficer może zostać dowódcą zastępu??
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 16, 2011, 17:10:19 »
Witam!! Jak w temacie. Zastanawiam się nad studiami z ratownictwa medycznego. Pracuję 4 lata na podziale, póki co nadal czekam na kurs podoficerski. Nie wiem czy warto inwestować tyle kasy na te studia-na pewno w akcjach na "techniku" mi się to przyda. Jakie są wasze opinie?

w tym poście chyba sam się zdemaskował, Panie Góral, najpierw spoważniej, później zadawaj pytania