Autor Wątek: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012  (Przeczytany 58955 razy)

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 22, 2011, 19:33:11 »
wracając do tematu to jakie to zdecydowane działania zamierzacie podjąć??? bo to że się oflagowaliśmy to tak samo zadziała na ministra jak byśmy się zesra....li w gacie. Więc pytam gdzie te zdecydowane działania i jakie one będą???

Offline Marcin Wesołowski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 27, 2011, 22:57:52 »
Ja też sobie zrobię podwyżke od 1 stycznia, wypisując sie ze związków, bo widze że nie ma jedności we szystkich związkach w ramach jednego słusznego celu, tylko każdy działa sobie na własną reke.
A jeżeli bedzie protest w Warszawie lub gdziekolwiek to jak najbardziej pojade, nawet na własną rękę.

Zrób mamie na złość i nie zjedz obiadu... - tyle do Ciebie.

Dlaczego nasze związki zawodowe są tak słabe w działaniu? Ponieważ rząd doskonale wie, że "uzwiązkowienie" w naszej służbie jest na bardzo marnym poziomie. To, że tych związków jest kilka, to już zupełnie inna para kaloszy.

A protestu w Warszawie nie będzie, bo, jak większość dojdzie do tak wspaniałomyślnych wniosków jak Ty i odejdzie, to zwyczajnie nie będzie za co ich zorganizować.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 29, 2011, 11:30:04 »
"Mam takie wrażenie, że zachowujemy się jak przedstawiciele ZZ (wg przysłowia jak cnotka nie wydymka- niby chce ale czegos się obawia)- też niby chcą ale...... do 28 wywieszenie flag itp. , potem może do końca stycznia nie będziemy się szkolić, potem do końca lutego nie będziemy...... i tu pomysłów brak a przed Euro Tusk rzuci 200 zł. jednorazówki i zz uzna to za zwycięstwo"- to moje słowa z 22 grudnia. PANOWIE NIECH MI TERAZ KTOŚ NAPISZE ŻE SIĘ MYLIŁEM!!!!!
Oj przepraszam myliłem się!!!! jak na razie mamy sie szkolić, tylko 12 mamy przy okazji inspekcji przed garażem się zatrzymac i dłuższy czas powyć. Już widzę jak dostrzega nasz protest mieszkańcy. Ja o tyle mam lepiej bo JRG znajduje się przy osiedlu a po jaką cholerę maja wyć ci co najbliższe zabudowania (o ile wogóle są) znajdują się km od strażnicy.
PANOWIE ZWIĄZKOWCY (ci na górze) kończcie i wstydu oszczędżcie. Takim Panom Przewodniczącym (emerytom) mówię (podobnie jak komendantom szczebla wyższego) WYSTARCZY, mam dość waszych podjazdów, utożsamiania się przynajmniej ze mną (STRAŻAKIEM OD PRZESZŁO 20 LAT). Wstydze się za Was przed żona, dziećmi.
W d... mam wasza akcję protestacyjną- bo od stycznia aż do emerytury (a mam nadzieję że już w krótce) sam podejmuję protest z wirtualną korzyścią dla mnie z rzeczywistą dla kolegów- co miesiąc idę na zwolnienie lekarskie (minimum 2 służby).
Pozdrawiam pozytywnie myślących   

strażakkkkk

  • Gość
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 29, 2011, 19:33:51 »
Zastanawia mnie jedno. Wszyscy chcą podwyżki. Na związkowcach wiesza się psy za zbyt miękkie stanowisko w tej i innych sprawach, a gdzie nasz wódz ? Dlaczego nie słychać, że się upomina. Po której stronie stoi ? Przecież jak będą podwyżki,  średnio 200zł, to on najbardziej zyska finansowo.

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 29, 2011, 22:05:01 »
01 ma pensje lepsza od premiera zarabia lepiej niż tak mniej więcej pięciu strażaków u nas to prawie zmiana sądzicie że go to obchodzi . czy dostaniemy 300 wali go to niestety .

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 30, 2011, 08:06:58 »
... sam podejmuję protest z wirtualną korzyścią dla mnie z rzeczywistą dla kolegów- co miesiąc idę na zwolnienie lekarskie (minimum 2 służby). ...
Rzeczywiście korzyść dla kolegów > będą dodatkowo zapier...  za lesera. Można i tak, tylko nie pozujmy na bohatera, a wręcz przeciwnie.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 31, 2011, 11:14:42 »
Piotrze zanim nazwiesz kogoś leserrem to 2 razy się zastanów. Leserem nie jestem i juz wyjaśniam bo Tobie myślenie jest obce- za to że mnie nie będzie na 2 służbach to dany strażak będzie miał okazję przyjść na nadliczbówkę (u mnie w komendzie płacone) i to jest rzeczywista podwyżka dla kolegów natomiast dla mnie wirtualna bo za obecne 3200 będę w pracy 5 razy zamiast 7.

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 31, 2011, 11:36:49 »
@officer
Pod jednym i zasadniczy warunkiem, że Twoi koledzy wyrazili zgodę, aby za tę kwotę przychodzić do służby ponad "normatyw"

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 31, 2011, 11:49:27 »
Dodam tylko, że godziny ponadnormatywne kształtują się w granicach 240 - 250 godzin za które można otrzymać rekompensatę.
Faktycznie dasz kolegom zarobić 10 służb w okresie 6-cio miesięcznym rozliczeniowym. Tylko co wtedy jak większość postanowi dać "zarobić" innym.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 02, 2012, 10:01:50 »
do jogurta- na 20 na zmianie chętnych będzie minimum 15 i tu chyba nie yrzeba Butel ci odpowiadać. Życzył bym sobie aby istniała większość pod tym względem tyle tylko że tak u mnie w komendzie jak i w całeś naszej Straży to większości brakuje jaj. ^_^

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 02, 2012, 15:42:44 »
I ta mniejszość myśli jajami zamiast głową i skutek jasny ...
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 02, 2012, 19:51:53 »
nie zawsze mniejszość=bezmózgowie Panie Piotrze

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 03, 2012, 08:13:44 »
Z tym stwierdzeniem zgadzam się całkowicie.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 03, 2012, 10:22:41 »

Oj Piotrze czyżby jeszcze szampan z sylwestra trzymał? - raz uważasz że mniejszość myśli jajami zamiast głowa a za chwilę zgadzasz się że mniejszość to nie bezmózgowie.
Pozdrawiam i życzę szybkiego dojścia do zdrowia ^_^


 

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 03, 2012, 11:35:35 »
(...) Życzył bym sobie aby istniała większość pod tym względem tyle tylko że tak u mnie w komendzie jak i w całeś naszej Straży to większości brakuje jaj. ^_^
I ta mniejszość myśli jajami zamiast głową i skutek jasny ...

Wg mnie strażaków, pod kątem zapotrzebowania na pomoc ZZ w sprawach indywidualnych, można podzielić na dwie kategorie:tych, którzy tej pomocy nie potrzebują i tych, którzy jej potrzebują. Głównym kryterium pewnie będzie tu "głowa" czyli wiedza na temat obowiązujących przepisów i możliwości ich egzekwowania. Duża część strażaków nie ma wystarczająco jasnego pojęcia w temacie, żeby stanowić równoważną stronę w sporze z przełożonym i tutaj rozpoczyna się rola związków. Jak już wspomniałem "głowa" w ZZ będzie tu miała decydujące znaczenie dla powodzenia sprawy.

Jeżeli mówimy o naszej akcji protestacyjnej, wszystkich zmianach w pragmatyce służby, którą chce przeprowadzić rząd i roli jaką mają do odegrania tutaj ZZ, to obawiam się, że należy uznać całkowite fiasko "głowy" strony mundurowej.
Panowie z wierchuszki ZZ, może chociaż "jaj" by wam starczyło, żeby coś ugrać.
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 03, 2012, 13:08:19 »
Co do związków. U nas w KP działa Solidarność i Florian. Oba w fazie reorganizacji. Obie "frakcje" również i niestety wzajemnie się zwalczają, co spowodowało u mnie już w momencie wstąpienia do służby sporo lat temu chroniczną niechęć do wstępowania do ZZ, ale motywacja była też inna: przewodniczący zarówno NSZZ jak i Florka namawiali mnie do wstąpienia do siebie, obu odmówiłem za co usłyszałem więc że jeśli wstąpię do konkurencji, to będę miał "przeje...e".
Swoją drogą licząc zaoszczędzone w ten sposób przez niemal 10 lat procenty które miałyby trafić na składki, uzbierała się fajna sumka w kieszeni.
Bo jak rozumiem teraz czekamy na ministra Cichockiego, który w połowie stycznia zgodnie z obietnicą spotka się ze związkami i ogłosi że niestety szukał, szukał, ale nie znalazł kasy na podwyżki i na pożegnanie powie "ci pa", a my to mu co najwyżej "pomachuju". I wrócimy do swoich komend wywieszać kolejne prześcieradła za okna, względnie potrąbimy odrobinkę przed komendami.  :'(

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 03, 2012, 15:54:01 »
I ta mniejszość myśli jajami zamiast głową i skutek jasny ...
Oj Piotrze czyżby jeszcze szampan z sylwestra trzymał? - raz uważasz że mniejszość myśli jajami zamiast głowa a za chwilę zgadzasz się że mniejszość to nie bezmózgowie. ...
Odnoszę się do konkretnej wskazanej przez Ciebie mniejszości, co nie jest równoznaczne z uogólnieniem na każdą mniejszość.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline tomek1981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 11, 2012, 21:56:51 »
Dla mnie popierd....ne jest to, że w PSP są aż trzy Związki Zawodowe. Pytam PO CO I KOMU TO SŁUŻY LUB MA SŁUŻYĆ?????????????? Nie można by było tak jak u innychmieć jeden? Tylko u nas utrzymuje się takich darmozjadów z pensji pewnej liczby funkcjonariuszy. Na szczęście ja do tej grupy nie należę bo nie mam zamiary oddawać kasy i nic z tego nie mieć.

strazak1982

  • Gość
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 18, 2012, 15:33:55 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 20:32:26 wysłana przez strazak1982 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 18, 2012, 15:45:44 »
Pytanie do wszystkich trzech ZZ.
Jakie działania ??????????????????????????????????????????????

24 stycznia spotkanie FZZSM w sprawie podjęcia następnych bardziej drastycznych form protestu.

Zostaną one wprowadzone, jeżeli do 28 stycznia Minister SW nie wprowadzi poprawki do budżetu na rok 2012, co do zwiększenia uposażeń dla pozostałych służb mundurowych.

Cytuj
W sprawie podwyżek czekamy na fakty, a nie zapowiedzi - tak przewodniczący NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej Mariusz Tyl skomentował informację szefa MSW, że w tym roku nie ma pieniędzy na podwyżki dla SG i PSP, ale być może będą w przyszłym. Tyl powiedział też PAP, że związkowcy chcą rozmawiać o podwyżkach z premierem Donaldem Tuskiem.

Przypomniał, że jeszcze w środę spotyka się ogólnopolski komitet protestacyjny Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Przedstawiciele policji, straży pożarnej, Straży Granicznej i Służby Więziennej odniosą się do stanowiska MSW. Tyl nie wykluczył, że związkowcy mogą podjąć decyzje ws. dalszych form protestu.

http://fakty.interia.pl/polska/news/w-tym-roku-sg-i-psp-nie-dostana-podwyzek-nie-ma-pieniedzy,1748063

Już czas na podstarzałych bohaterów z wężykiem generalskim ze ścisłego kierownictwa kg.
Votum nieufności od wszystkich ZZ działających w PSP, nasłanie prokuratora i NIK w celu sprawdzenia przetargów z ostatnich lat i wydawania pieniędzy na kilkumilionowe zabawki i programy nikomu nie potrzebne, za brak zainteresowania się ze strony służbowej warunkami służby, przestrzegania przepisów BHP, poprawy warunków bytowych i brakiem podwyżek przez ostatnie 4 lata.  :karabin:   :straz:



« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2012, 15:57:38 wysłana przez grzela »

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 18, 2012, 16:04:55 »
Ktoś zna całościowe koszty wprowadzania zupełnie zbędnych w ratownictwie programów w rodzaju "Elte" czy nowe SWD  ?

strazak1982

  • Gość
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 18, 2012, 16:11:33 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 20:33:22 wysłana przez strazak1982 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 18, 2012, 18:07:46 »
Cytuj
Ogólnopolski Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny postanawia:
- podtrzymać dotychczasowe stanowisko dotyczące podwyżek dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz
Służby Więziennej w terminie i wysokości jak w Policji i Wojsku Polskim,
- wystąpić do wszystkich Szefów Klubów Parlamentarnych z wnioskiem o poparcie poprawki poselskiej zmierzającej do realizacji wzrostu uposażeń służb mundurowych na zasadach analogicznych jak w Policji i Wojsku Polskim.
Ponadto na dzień 24.01.2012 roku wyznaczono termin kolejnego posiedzenia Ogólnopolskiego Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego celem skoordynowania dalszych działań protestacyjnych.

http://www.nszzfsg.org/komunikaty/1071-dzisiejsze-spotkanie-z-ministrem-sw-nie-przynioso-przeomu-podwyki-jak-na-razie-w-zasigu-ustnych-obietnic-


Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 18, 2012, 18:17:29 »
"...Ogólnopolski Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny postanawia:
- podtrzymać dotychczasowe stanowisko dotyczące podwyżek dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz
Służby Więziennej w terminie i wysokości jak w Policji i Wojsku Polskim,
- wystąpić do wszystkich Szefów Klubów Parlamentarnych z wnioskiem o poparcie poprawki poselskiej zmierzającej do realizacji wzrostu uposażeń służb mundurowych na zasadach analogicznych jak w Policji i Wojsku Polskim.
Ponadto na dzień 24.01.2012 roku wyznaczono termin kolejnego posiedzenia Ogólnopolskiego Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego celem skoordynowania dalszych działań protestacyjnych..."
oraz KATEGORYCZNIE SPRZECIWIAMY SIĘ temu, aby środki na ten cel mogłyby pochodzić z rezerwy budżetowej na przeciwdziałanie klęskom żywiołowym!!!
W takiej formie mogę to poprzeć.  :wall:
To tak, jak powiedzieć dziecku, że jest kryzys i nie dostanie lizaków, aby następnie pójść na piwo z kumplami.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2012, 18:20:39 wysłana przez dr.Kudłaty »

strazak1982

  • Gość
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 18, 2012, 18:36:00 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 20:33:51 wysłana przez strazak1982 »