Autor Wątek: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?  (Przeczytany 37675 razy)

Offline sslawek77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 14, 2011, 09:48:08 »
no jakieś 0,5 s woda była szybciej niż złapał węża, ale sędziemu raczej cieżko to było wyłapać na pierwszy rzut oka, patrząc na czubek i na miejsce łapania weża jednoczesnie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2011, 12:45:34 wysłana przez sslawek77 »

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 14, 2011, 14:50:47 »
do ogień: ciekawe jak na tym ujęciu widziałeś, że przy smoku było stuknięcie po łącznikach a nie dokręcenie, po drugie jak dla mnie (choć jak pisałem wyżej to Lądka w ogóle nie powinno być na tych zawodach) pomocnik II roty zdążył przed wodą a sędziowie (nie broniąc ich) w takiej sytuacji mają trudne zadanie a jeszcze na kilka innych szczegółów też uwagę muszą zwracać. A ze sztafetą nie żartujcie poprostu gościu kładzie prądownicę a nie upuszcza bo jest tak rozpędzony że po co miał ciągnąć dlaej całą linię. Jak dla mnie w tym przypadku bez punktów karnych. :o

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 14, 2011, 15:24:52 »
A ze sztafetą nie żartujcie poprostu gościu kładzie prądownicę a nie upuszcza bo jest tak rozpędzony że po co miał ciągnąć dlaej całą linię. Jak dla mnie w tym przypadku bez punktów karnych. :o

Tyle, że nie przekroczył mety w prawidłowy sposób.

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,16287.msg189421.html#msg189421

Jak widać na załączonym zdjęciu, noga nie przekroczyła linii mety, a prądownica leci w powietrzu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2011, 15:30:06 wysłana przez grzela »

ogien

  • Gość
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 14, 2011, 16:47:28 »
do ogień: ciekawe jak na tym ujęciu widziałeś, że przy smoku było stuknięcie po łącznikach a nie dokręcenie, po drugie jak dla mnie (choć jak pisałem wyżej to Lądka w ogóle nie powinno być na tych zawodach) pomocnik II roty zdążył przed wodą a sędziowie (nie broniąc ich) w takiej sytuacji mają trudne zadanie a jeszcze na kilka innych szczegółów też uwagę muszą zwracać. A ze sztafetą nie żartujcie poprostu gościu kładzie prądownicę a nie upuszcza bo jest tak rozpędzony że po co miał ciągnąć dlaej całą linię. Jak dla mnie w tym przypadku bez punktów karnych. :o

DO 5 sekundy filmiku widac mnie po prawej strronie- ok. 9 metrow od miejsca laczenia linii ssawnej skad doskonale widzialem i slyszalem. Stukniecie zamiast dokrecenia,a druga sprawa- to stukniecie kiedy linia ssawna byla n ziemii, a nie unoszona w powietrzu i za to tez wg regulaminu i przede wszystkim odprawy przed zawodami naleza sie punkty karne. Odnosnie pomocnika 2 roty- tutaj nie ma najmniejszych watpliwosci- nawet na tym filmie. Moze ktos dolaczy film krecony z trybuny to bedzie jeszcze wyrazniej przedstawione. NIe wiem czy 0,5 sekundy czy sekunde, ale to widac golym okiem bez najmniejszego problemu. Sztafeta tez baaaardzo niejasna. Przekraczajac linie mety mamy jeszcze 5 metrów odcinka weza, wiec nie ma potrzeby rzucac go na granicy pkt karnych. Nie chce snuc domyslow, ze waz mogl byc za krotki(lzej sie biegnie ciagnac minejszy ciezar) i wtedy sedziowie by to wylapali. W to watpie i tego tematu nie poruszam

Offline Maciek90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 14, 2011, 19:25:25 »
DO 5 sekundy filmiku widac mnie po prawej strronie- ok. 9 metrow od miejsca laczenia linii ssawnej skad doskonale widzialem i slyszalem. Stukniecie zamiast dokrecenia,a druga sprawa- to stukniecie kiedy linia ssawna byla n ziemii, a nie unoszona w powietrzu i za to tez wg regulaminu i przede wszystkim odprawy przed zawodami naleza sie punkty karne. Odnosnie pomocnika 2 roty- tutaj nie ma najmniejszych watpliwosci- nawet na tym filmie. Moze ktos dolaczy film krecony z trybuny to bedzie jeszcze wyrazniej przedstawione. NIe wiem czy 0,5 sekundy czy sekunde, ale to widac golym okiem bez najmniejszego problemu. Sztafeta tez baaaardzo niejasna. Przekraczajac linie mety mamy jeszcze 5 metrów odcinka weza, wiec nie ma potrzeby rzucac go na granicy pkt karnych. Nie chce snuc domyslow, ze waz mogl byc za krotki(lzej sie biegnie ciagnac minejszy ciezar) i wtedy sedziowie by to wylapali. W to watpie i tego tematu nie poruszam
A czy ty lub ktoś z inny ze stojących obok Ciebie widzów przypadkiem nie nagrał bojówki Lądka. W filmie kręconym z Twojej perspektywy byłyby zdecydowanie lepiej widoczne ewentualne błędy w sprawianiu ssawnej.

ogien

  • Gość
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 15, 2011, 23:27:59 »
Bylo wiele osob krecacych bojowke nie tylko OSP Ladek, wiec chyba jets tylko kwestia czasu umieszczenie ich na youtube:)
W dobie internetu sedziowie musza miec sie na bacznosci:) Dawniej jakis przekret zostawal w waskim gronie, a teraz wszystko wyszlo na jaw ewidentnie juz po pierwszym filmiku bojowki. Oby nastepne zawody sedziowali sedziowie z PSP bo jak bedzie tak jak teraz to porazka:/ Przyklad? Ktos zapytal sedziego przy sztafecie czy jezeli zawodnik nadepnie na biala linie toru to sa punkty karne. Odpowiedz: zawodnik moze nawet cala stopa przekroczyc linie toru i nie ma problemu- jezeli 2 nogami prtzekroczy to sa pkt karne. Ludzie- to jest porazka!!!!!!!!!!!! Nawet regulaminu nie przeczytali ci sedziowie:/:/:/ Widac jak latwo mozna bylo ich sobie przyswoic:/ dla ogo? chyba kazdy sobie dopowie...............

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 29, 2011, 17:59:04 »

W dobie internetu sedziowie musza miec sie na bacznosci:) Dawniej jakis przekret zostawal w waskim gronie, a teraz wszystko wyszlo na jaw ewidentnie juz po pierwszym filmiku bojowki.
Co Ty bredzisz, chłopie. Jest miesiąc po zawodach są filmiki na yt które pokazują ewidentnie błędy sędziowskie i co?? Cofną zawody i rozegrają je jeszcze raz bo w internecie są filmiki na których wszyscy widzą ze sędziowie zle sędziowali?? Nawet nikt nie zloży na nich żadnej skargi wiec co z tego że mamy dobe internetu...
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

łukaszosp

  • Gość
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 02, 2012, 23:12:52 »

Mistrzostwa polski w zawodach OSP odbyły sie w Koninie , woj. Wielkopolskie dnia 3 wrzesień 2011.
w drużynie meskiej wygrał osp lądek ( choć nie powinien ).

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 03, 2012, 10:21:14 »

W dobie internetu sedziowie musza miec sie na bacznosci:) Dawniej jakis przekret zostawal w waskim gronie, a teraz wszystko wyszlo na jaw ewidentnie juz po pierwszym filmiku bojowki.
Co Ty bredzisz, chłopie. Jest miesiąc po zawodach są filmiki na yt które pokazują ewidentnie błędy sędziowskie i co?? Cofną zawody i rozegrają je jeszcze raz bo w internecie są filmiki na których wszyscy widzą ze sędziowie zle sędziowali?? Nawet nikt nie zloży na nich żadnej skargi wiec co z tego że mamy dobe internetu...
Na koniec zawodów podpisuje sie chyba protokół, i jest tam stwierdzenie "do sędziego głównego zawodów wpłynęło... skarg..."czyli jeżelinikt sie nie skarżył, to wszystko było OK...

gdziejestprawda

  • Gość
Odp: Krajowe Zawody OSP w 2011r ?
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 16, 2012, 21:01:00 »
Kolego powyzej- skarge mozna wnosic tylko odnosnie uwag dotyczacych wlasnego startu. Czyli np: OSP Ladek powinna dostac pkt karne zea stukniecie kluczami oraz przede wszystkim za nie dobiegniecie pomocnika II roty zanim woda ukazala sie na pyszczku pradownicy, ale...inna druzyna nie moze tego zaskarzyc! To jest paradoks i cyrk w jednym. To samo OSP Raszowa- na odprawie bylo jasno powiedizane, ze w przypadku falstartu ktorejkolwiek z druzyn cwiczenie(czy to sztafeta czy tez bojowka) zostaje powtorzone dl obydwu druzyn! Cosie stalo? OSP Drzewce zrobily falstart i cwiczenie bojowe powtorzyla, nstomiast startujaca w parze OSP Raszowa zostala potraktowana(niewiadomo jakim prawem skoro na odprawie jasno zostalo to powiedizane) po kumotersku. Dla mnie osobiscie powinna wygrac druzyna OSP Smardzewice i od razu mowie- jestem z innego wojewodztwa i oceniam to zupelnie obiektywnie.

Jak u Orwella- sa rowni i rowniejsi......