Autor Wątek: "Ślubuję strzec tajemnicy państwowej i służbowej" zmiana Ustawy o PSP  (Przeczytany 2969 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Czyżby znowu zmiana Ustawy o PSP?

1 stycznia weszła w życie zmiana Ustawy o PSP, czy nikt nie wiedział z Naszych Wysoko Postawionych Decydentów o zmianie ustawy o ochronie informacji niejawnych. Teraz będzie potrzebna następna zmiana, która zmieni słowa roty ślubowania.

Cytuj
Art. 30.
1. Podejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej, strażak składa ślubowanie według następującej roty: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.


Cytuj
Nie ma już tajemnicy państwowej i służbowej - w życie wchodzi nowa ustawa o ochronie informacji niejawnych, która zlikwiduje te pojęcia. Jak uzasadnia rząd, taki podział nie obowiązuje w żadnym kraju NATO i UE.

http://www.tvn24.pl/-1,1688045,0,1,koniec-tajemnicy-sluzbowej,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2011, 20:32:54 wysłana przez grzela »

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: "Ślubuję strzec tajemnicy państwowej i służbowej"
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2011, 16:32:39 »
Podejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej, strażak składa ślubowanie
według następującej roty:
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków
strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu
zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem
życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać
prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych.
Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności
i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”


Nowe brzmienie ust.
1 w art. 30 wchodzi
w życie z dn.
2.01.2011 r. (Dz. U.
Nr z 2010 r. Nr 182,
poz. 1228)

źródło:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20090120068

...co nie zmienia faktu, że to i tak "lipa" :gwiazdki:
Co do "następnej zmiany" to oby i to szybko, bo nie tylko ten artykuł wymaga poprawy :D :D :D
Na marginesie.... zmieńcie teksty ślubowania strażaków w swoich KM/KP
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2011, 16:51:21 wysłana przez jogurtOLO »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
"Ślubuję strzec tajemnicy państwowej i służbowej" zmiana Ustawy o PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2011, 18:09:28 »
Jednak wiedzieli, moje przeoczenie :kwit:

Data obowiązywania: 2011-01-02

Cytuj
Art. 97. W ustawie z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2009 r. Nr 12, poz. 68 i Nr 18, poz. 97 oraz z 2010 r. Nr 127, poz. 857) wprowadza się następujące zmiany:

1) w art. 30 ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"1. Podejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej, strażak składa ślubowanie według następującej roty:

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.".";

2) w art. 57a ust. 9 otrzymuje brzmienie:

"9. Informacje zawarte w oświadczeniu o stanie majątkowym stanowią tajemnicę prawnie chronioną i podlegają ochronie przewidzianej dla informacji niejawnych o klauzuli tajności "zastrzeżone" określonej w przepisach o ochronie informacji niejawnych, chyba że strażak, który złożył oświadczenie, wyraził pisemną zgodę na ich ujawnienie, z zastrzeżeniem ust. 11.".

http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2010,nr,182/poz,1228,spis,ustawa-o-ochronie-informacji-niejawnych.html

http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2010,nr,182/poz,1228,ustawa-o-ochronie-informacji-niejawnych.html#frg_4124795

« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2011, 21:05:24 wysłana przez grzela »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: "Ślubuję strzec tajemnicy państwowej i służbowej" zmiana Ustawy o PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2011, 13:56:12 »
Cytuj
Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia .. 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ceremoniału składania ślubowania przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej (skierowany do uzgodnień międzyresortowych, z terminem zgłaszania uwag do dnia 12 stycznia br.)


http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/218/19278/Projekt_rozporzadzenia_Ministra_Spraw_Wewnetrznych_i_Administracji_z_dnia__2010_.html