Autor Wątek: Materiały Szkoleniowe - Medyczne  (Przeczytany 16155 razy)

Offline vitek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Materjały Medyczne
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 25, 2006, 10:59:52 »
Czołem panowie to prawda, że nie wchodzą na te forum tylko strażacy, ja jestem lic.ratownikiem medycznym a papiery do PSP już złożyłem, postaram się chociaż troche pomóc.
Napewno trzba wejść na net i powpisywać w wyszukawarce takie teksty jak "ratownictwo medyczne","ratownik medyczny",itd.
Napewno:
www.prc.krakow.pl/

Tam są najnowsze wytyczne z 2005 roku jak również z 2000 roku
Wszystko ALS,BLS,dzieci,dorośli,Defibrylator,AED i inne!!!
Polecam!
jest wiele innych np.ze straży
www.kgpsp.gov.pl/images/381/pl/wytratmed1.pdf/

Polecam również forum ratowników medycznych
www.ratmed.pl/forum
Powodzenia

Offline DODOWNIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
    • OSP Jordanów
Odp: Materjały Medyczne
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 08, 2008, 22:10:40 »
A czy ma ktoś jakieś testy z odpowiedziami z zakresu ratownictwa medycznego na poziomie straży pożarnej?
...początek a za chwilę... koniec...

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Materjały Medyczne
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 15, 2009, 13:35:45 »
Witam. Ja tez przylaczam sie do pytania kolegi DODOWNIK.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Materjały Medyczne
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 15, 2009, 13:40:10 »
Tak jak pisałem temat niżej, proponuje http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,10969.0.html są tam również pytania z RatMed 

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Materiały Szkoleniowe - Medyczne
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 20, 2012, 09:29:04 »
Żeby nie zakładać nowego wątku.
Od początku listopada uzupełniałem wyszkolenie i ukończyłem kurs KPP. Podczas zajęć oczywiście jako priorytet podano naukę obowiązkowych testów z zakresu pierwszej pomocy. Oczywiście testy te można znaleźć wszędzie a jako główny publikujący to Centrum Egzaminów Medycznych chyba z Łodzi.
Ale do czego zmierzam - czy posiada ktoś w wersji elektronicznej te testy - mam na myśli opracowany program który losuje powiedzmy 30 pytań i na komputerze można odpowiadać na taki test, który po zakończeniu obliczy liczbę błędów, ewentualnie pokaże gdzie popełniono błąd, etc.
myślę że ułatwiło by to w znacznym stopniu naukę a zarazem od czasu do czasu można by weryfikować swoją więdzę z tego tematu. Ewentualnie kto mógłby coś takiego przygotować
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline kuba.

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
    • OSP Mosina
Odp: Materiały Szkoleniowe - Medyczne
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 20, 2012, 09:41:44 »
Cytuj
Podczas zajęć oczywiście jako priorytet podano naukę obowiązkowych testów z zakresu pierwszej pomocy
Jak czytam takie rzeczy, to się cieszę, że trafiłem na KPP tam gdzie trafiłem  :rolleyes:

Cytuj
Ale do czego zmierzam - czy posiada ktoś w wersji elektronicznej te testy
Tak, gdzieś mam...jednak tylko w wordzie albo pdf jak mnie pamięć nie myli...testów o jakie pytasz chyba nie ma (w sensie z losowaniem itp) w sensie osobnego programu. Jest jednak coś takiego jak to  :mellow:
http://www.straz.swiebodzin.pl/testy_medyczne/
Brotherhood - work together, survive together...

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Materiały Szkoleniowe - Medyczne
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 20, 2012, 10:12:11 »
w drodze wyjaśnień!!!
Testy podano jako jedno z najważniejszych zagadnień gdyż egzamin nie przewidywał kolejnego rozwiązywania testu. A więc każdy z uczestników otrzymywał jeden arkusz egzaminacyjny i przy popełnieniu więcej niż 3 błędów kończył egzamin z wynikiem nieostatecznym. Dlatego nawet lekarz po specjalizacji medycyna ratunkowa jeżeli nie napisał by testu prawidłowo odpadł by w przedbiegach.
Niewiem co ty kończyłeś za kurs ale większość egzaminów z KPP rozpoczyna się właśnie egzaminem teoretycznym i trudno mi uwieżyć że ktoś kto zrobi 15 błędów na teorii zda egzamin końcowy - ale jak widać co kurs to inne praktyki.

Oczywiście ćwiczenia, wykłady były również super ważne, ale nie napisanie testu kończyło przygodę z KPP do kolejnego egzaminu

dodatkowo sprecyzuję - chodzi mi właśnie o oryginalny zestaw pytań (201 pytań z czego chyba 6 skreślonych) do egzaminów z KPP opublikowanych przez Centrum Egzaminów Medycznych
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Materiały Szkoleniowe - Medyczne
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 20, 2012, 11:17:53 »
Aktualnie jestem na kursie KPP.
Mógłbyś coś więcej o tych 6 skreślonych pytaniach?
Bo u mnie nikt o tym nie wspominał a gdyby była to prawda to poruszę temat na najbliższym spotkaniu.
I faktycznie na kursie kładą duży nacisk na te 201 pytań i na każdym kroku mówią że jeżeli ktoś nie zaliczy testu to o praktyce może zapomnieć. Ale nie siedzimy i nie wałkujemy pytań tylko po prostu przypominają że trzeba się tego nauczyć najlepiej na pamięć. A poza tym kurs oceniam mega pozytywnie. Wykładowcy praktycy jeżdżą w PSP i w pogotowiu, mają dużo do przekazania i fajnie to robią. Praktyczne zadania też są ciekawe. Jak dla mnie najlepiej prowadzony kurs na jakim do tej pory byłem.
A gdyby ktoś miał taki programik to faktycznie było by to pomocne.

Offline kuba.

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
    • OSP Mosina
Odp: Materiały Szkoleniowe - Medyczne
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 20, 2012, 11:29:09 »
Cytuj
ktoś kto zrobi 15 błędów na teorii
@daro...o jakich Ty 15 błędach mówisz ?  :szalony:
Cytuj
większość egzaminów z KPP rozpoczyna się właśnie egzaminem teoretycznym
ale ja tego nie neguję..wszędzie chyba najpierw teorię trzeba zaliczyć żeby dopuścili do praktyki...ale chodzi mi o pewiem niuans - na kursie na którym uczestniczyłem było wspominane i co jakiś czas wybiórcze odpytywanie z tych sławetnych 201 pytań...jednak priorytetem była praktyka. Świetnie że ktoś zaliczy egzamin na szóstkę w teorii jak w realu polegnie. Poza tym jest jedna rzecz jeszcze...na KPP raczej nie ma ludzi z przypadku...mnie akurat ratownictwo bardzo interesuje, ale nawet strażak który ma je w poważaniu, pierwszą pomoc + procedury ma na kursie podstawowym. KPP to rozszerzenie tej wiedzy. Żadna magia. Więc stresowanie się teorią jest chyba trochę na wyrost.
Ale jak wiemy kurs kursowi nie jest równy, więc i wiedza strażaków z pierwszej pomocy jest diametralnie różna.
Brotherhood - work together, survive together...

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Materiały Szkoleniowe - Medyczne
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 21, 2012, 09:48:41 »
Kuba nie będę z Tobą polemizował bo taka dyskusja do niczego nie prowadzi. Ty chcesz wykazać się że Twój kurs był mega dopracowany i masz kosmiczne wiadomości na temat KPP, ja piszę jako praktyk który w niedzielę zdał egzamin przed komisją. Nikt za darmo zaświadczeń nie wystawia (poza większością PSP gdzie nie wiedza lecz chęć szczera zrobi z ciebie strażaka i superbohatera). U nas praktyki stanowiły prawie 90% kursu i również uważam się za dobrze przygotowanego w tym temacie. Ale jak podkreślałem i potwierdził to kolega powyżej bez zaliczonego testu teoretycznego można się pakować do domu.

Odnośnie anulowanych 6 pytań
Centrum Egzaminów Medycznych w pierwszym wariancie podał 201 pytań egzaminacyjnych. Następnie została wprowadzona aktualizacja (28 stycznia 2011 roku) gdzie anulowano 3 pytania. Nie obowiązują numery: 2, 6, 96

Z informacji przekazywane na kursie wynikało wstępnie że ma brakować 6 pytań. No ale głębsza własna analiza pokazała że tylko 3 skreślili. Przepraszam ale moje zaufanie do osób "lepiej poinformowanych" wprowadziło mnie w błąd, który powieliłem dalej. A więc nie obowiązują 3 pytania, a więc zestaw mana dzień dzisiejszy 198 pytań
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline kuba.

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
    • OSP Mosina
Odp: Materiały Szkoleniowe - Medyczne
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 21, 2012, 10:01:58 »
Cytat: daro
Ty chcesz wykazać się że Twój kurs był mega dopracowany i masz kosmiczne wiadomości na temat KPP
Proszę nie wkładaj w moje usta słów, które nie padły. Nie zmianiaj znaczenia tego co napisałem. Nigdzie nie twierdziłem i nigdy nie będę twierdził, że kurs na którym byłem był the best of. Będe natomiast twierdził, że był na bardzo dobrym poziomie i faktycznie. Mam też wielką dozę pokory w stosunku do siebie i swojej wiedzy i umiejętności, więc nie insynuuj mi czegoś takiego jak
Cytuj
masz kosmiczne wiadomości na temat KPP
bo brzmi to jakbym wszystkie rozumy pozjadał i nie jest to ani miłe ani na miejscu. Moim plusem jest to, że ratownictwo jako takie mnie interesuje, i to jedyna rzecz jaką możesz mi z jakiegoś powodu zarzucić. Więc może faktycznie skończmy tą dyskusję. :huh:
Brotherhood - work together, survive together...