Autor Wątek: wolne za krew  (Przeczytany 24337 razy)

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 26, 2019, 12:57:40 »
I to jest pomysł i zadanie związków, uzyskać interpretacje KG w tej sprawie. W mojej KP przyniesienie papieru o oddaniu krwi w dniu służby wg harmonogramu a realnie wolnym skutkuje niczym. Wręcz poszło straszonko aby tak nie robić, bo będzie mniej miło. Możesz iść w dniu służby realnej ale to znowu koledzy się nie ucieszą. Co kraj to obyczaj. Ale oczywiście w rocznym zestawieniu się podaję ile to KP oddała krwi.
A dlaczego jeśli masz w harmonogramie 16/8 niczym nie skutkuje. Na tej służbie jeśli zaplanujesz sobie oddanie krwi dowódca wstawia Ci na podstawie dokumentu z RCKiK zamiast W / Ck czyli 100 % płatny dzień jako zwolnienie lekarskie, natomiast 8 odpisuje Ci się z harmonogramu miesięcznego. Zrób tak że przy planowaniu na kolejny miesiąc wolnych służb wpisać w liście obecności Ck i tyle.
O to jest walka. Na razie przegrywamy.

Offline jasio85

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 05, 2021, 21:44:25 »
Odświeżam temat, ponieważ w związku z pandemią obecnie przysługują 2 dni wolnego za oddanie krwi. W związku z tym przykład z pytaniem: w poniedziałek mam wolną służbę, a w grafiku półrocznym mam 16/8. Czy jeśli oddam krew w poniedziałek, to w związku z dwoma dniami wolnego nalicza mi się 16, czy 24h nadgodzin? Można gdzieś o tym doczytać?

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 05, 2021, 21:48:25 »
Masz naliczane 24h.
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline jasio85

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 05, 2021, 22:14:50 »
A jakaś podstawa prawna? Gdzie można doczytać by upewnić siebie i przekonać przełożonych?

Offline Młody23

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 05, 2021, 23:05:24 »
Nikogo nie musisz przekonywać, wystarczy, że dostarczysz do komendy zaświadczenie o donacji i stacja wskazuje na ile czasu zwalnia cię to od pracy. W secs jest wpisywanie jako chore płatne 100 procent.

Offline sebaxll

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 06, 2021, 19:19:24 »
Nikogo nie musisz przekonywać, wystarczy, że dostarczysz do komendy zaświadczenie o donacji i stacja wskazuje na ile czasu zwalnia cię to od pracy. W secs jest wpisywanie jako chore płatne 100 procent.
Nie bardzo jako chore bo to nie jest zwolnienie lekarskie tylko "Zaświadczenie że stacji krwiodactwa".
Powinno się w ECS-ie wpisywać literke P.

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 06, 2021, 21:01:33 »
ECS a SECS to są różne "platformy", w SECS nie wpiszesz "P"
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline Pasjonatpozarnictwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 06, 2021, 21:49:19 »
W systemie zmianowym mamy około 20-22 dni poza służbą każdego miesiąca, zastanawiający jest fakt że część strażaków wybiera na oddanie krwi akurat dzień służby? Równie dobrze można iść oddać krew w dni wolne od służby. Czyż nie?

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 06, 2021, 21:55:48 »
Cytuj
W systemie zmianowym mamy około 20-22 dni poza służbą każdego miesiąca, zastanawiający jest fakt że część strażaków wybiera na oddanie krwi akurat dzień służby? Równie dobrze można iść oddać krew w dni wolne od służby. Czyż nie?
A pracownik 8-godzinny może iść w sobotę, podobnie jak każdy inny pracownik administracyjny bo wiele stacji krwiodawstwa organizuje akcje oddawania krwi w weekendy. Ale jak myślisz, dlaczego ustawodawca wprowadził dzień wolny? Chodziło oczywiście o zachęcenie do oddawania krwi, bo w przeciwnym wypadku myślę że mielibyśmy olbrzymi deficyt krwi. A dlaczego strażacy z podziału mieliby z tego nie korzystać? Jak Cie to boli to też oddawaj krew. PSP przez to nie zbankrutuje a Ty może komuś pomożesz.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline Pasjonatpozarnictwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 06, 2021, 22:17:26 »
Po pierwsze skąd założenie ze nie oddaje krwi?

Po drugie, dokładnie tak jak piszesz można iść w sobotę. A co ma do tego budżet PSP. ? Oczywiście ze nie zbankrutuje. Tylko ze nie o tym mowa. Mówimy o honorem oddawaniu krwi. A w mojej definicji honorowego oddawania nie mieści się fakt np. bycia na wolnej służbie, wybierania tego dnia jako oddania krwi i przyniesienie zaświadczenia żeby podbić godziny tylko dlatego ze w zapisie półrocznym było 16/8. Byłeś na wolnym to od czego chcieć zwolnienie? Dla mnie to czyste cwaniakowanie nie mające nic wspólnego ze zwrotem „honorowe”.


Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 07, 2021, 06:31:51 »
Po pierwsze skąd założenie ze nie oddaje krwi?

Po drugie, dokładnie tak jak piszesz można iść w sobotę. A co ma do tego budżet PSP. ? Oczywiście ze nie zbankrutuje. Tylko ze nie o tym mowa. Mówimy o honorem oddawaniu krwi. A w mojej definicji honorowego oddawania nie mieści się fakt np. bycia na wolnej służbie, wybierania tego dnia jako oddania krwi i przyniesienie zaświadczenia żeby podbić godziny tylko dlatego ze w zapisie półrocznym było 16/8. Byłeś na wolnym to od czego chcieć zwolnienie? Dla mnie to czyste cwaniakowanie nie mające nic wspólnego ze zwrotem „honorowe”.
Temat wielokrotnie poruszany.
Uważam że Ty "cfaniakujesz", próbując kogoś rozliczać w jakim terminie oddaje. Proponuję  przeczytać regulamin HDK, nie ma tam żądnego zapisu o oddawaniu krwi w trakcie służby, czy po za nią.
Tym samym, zarówno strażak oddający krew w trakcie w trakcie służby, jak i  w czasie wolnym =  Honorowy Dawca Krwi.

Offline ewangelista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 07, 2021, 08:32:22 »
Idź oddać krew jak wypadnie Tobie WS a w harmonogramie półrocznym będziesz miał 16/8 to złapiesz dodatkowo 16 nadgodzin.

Offline Pasjonatpozarnictwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 07, 2021, 09:12:56 »
Po pierwsze skąd założenie ze nie oddaje krwi?

Po drugie, dokładnie tak jak piszesz można iść w sobotę. A co ma do tego budżet PSP. ? Oczywiście ze nie zbankrutuje. Tylko ze nie o tym mowa. Mówimy o honorem oddawaniu krwi. A w mojej definicji honorowego oddawania nie mieści się fakt np. bycia na wolnej służbie, wybierania tego dnia jako oddania krwi i przyniesienie zaświadczenia żeby podbić godziny tylko dlatego ze w zapisie półrocznym było 16/8. Byłeś na wolnym to od czego chcieć zwolnienie? Dla mnie to czyste cwaniakowanie nie mające nic wspólnego ze zwrotem „honorowe”.
Temat wielokrotnie poruszany.
Uważam że Ty "cfaniakujesz", próbując kogoś rozliczać w jakim terminie oddaje. Proponuję  przeczytać regulamin HDK, nie ma tam żądnego zapisu o oddawaniu krwi w trakcie służby, czy po za nią.
Tym samym, zarówno strażak oddający krew w trakcie w trakcie służby, jak i  w czasie wolnym =  Honorowy Dawca Krwi.

"Tym samym, zarówno strażak oddający krew w trakcie w trakcie służby, jak i  w czasie wolnym =  Honorowy Dawca Krwi."
W trakcie służby a nie będąc na wolnym i przynosząc zaświadczenie. To zasadnicza różnica. Ale niektórzy widać nie rozumieją. Ehhh :wall:

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 07, 2021, 10:18:45 »
Pasjonatpozarnictwa mówisz jakbyś życia nie znał. Nikt nie pójdzie oddać krwi mając zaplanowaną służbę bo zaraz będzie lament, że tylko problem robi, że może iść na wolnym, że co on odp... . To w takim razie wytłumacz mi po co właściwie te zapisy prawne o dawaniu wolnego? Niech stacje krwiodawstwa pracują od 16 do 20, kto będzie chciał oddać krew to pójdzie po pracy. Nikt nie będzie miał wolnego i wszyscy będą traktowani po równo. A tak to 8-godzinny (mówie o każdym, nie tylko w PSP) pójdzie oddać i weźmie dzień wolny "bo inaczej się nie da" (nie? Weź urlop i idź), a podziałowy nie bo przecież tyle wolnego ma. Szkoda następnej dyskusji o tym co kto uważa za słuszne a co nie. Przepis jest a światopogląd każdy niech ma jaki chce.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 07, 2021, 12:52:58 »
Nikogo nie musisz przekonywać, wystarczy, że dostarczysz do komendy zaświadczenie o donacji i stacja wskazuje na ile czasu zwalnia cię to od pracy. W secs jest wpisywanie jako chore płatne 100 procent.
Nie bardzo jako chore bo to nie jest zwolnienie lekarskie tylko "Zaświadczenie że stacji krwiodactwa".
Powinno się w ECS-ie wpisywać literke P.
W ECS-ie nie wpisujesz przy oddaniu krwi "P", tylko "Ck" - możesz sobie sprawdzić. Na prawo od "pomoc" masz przycisk "Wprowadź nieobecność" - wchodzisz w to i wybierasz "zwolnienie lekarskie", rozwijasz listę "z tytułu" i drugie od góry masz "Ck - 100% oddanie krwi"

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 05, 2023, 09:01:36 »
Odświeżam. Czy są województwa, komendy, przełożeni, którzy za wszelką cenę próbują zakłócić oddawanie krwi i wybierania wszystkiego co z tym oddawaniem jest związane?

Offline SainT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 05, 2023, 09:32:56 »
Tak zaczęło się od marca tego roku.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 05, 2023, 13:30:29 »
Województwa hm.. ja bym się odniósł do Komend KM/KP gdzie różnie jest interpretowane Zaświadczenie o Oddaniu Krwi. Szczególnie gdy dostarczasz takie zaświadczenie mając w grafiku służb W -  są 01 zabraniający nanoszenia tego w liście obecności.  :szalony:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 05, 2023, 15:07:35 »
Województwa hm.. ja bym się odniósł do Komend KM/KP gdzie różnie jest interpretowane Zaświadczenie o Oddaniu Krwi. Szczególnie gdy dostarczasz takie zaświadczenie mając w grafiku służb W -  są 01 zabraniający nanoszenia tego w liście obecności.  :szalony:
Proponuję złożyć na sekretariat i wziąć wpływówkę na kopi... Nie naniosą na listę obecności... Po zakończeniu okresu rozliczeniowego i wypłacie nadgodzin (po 31 marca i 30 września) zwrócić się z prośbą o wyjaśnienia.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 05, 2023, 19:16:01 »
Odświeżam. Czy są województwa, komendy, przełożeni, którzy za wszelką cenę próbują zakłócić oddawanie krwi i wybierania wszystkiego co z tym oddawaniem jest związane?

Dołożę do tego pytania - dlaczego honorowe oddawanie krwi w PSP już dawno przestało być honorowe, stało się sposobem do zaoszczędzenia ilości wypracowanych nadgodzin i jest przeliczane na kasę?
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 05, 2023, 19:25:21 »
Odświeżam. Czy są województwa, komendy, przełożeni, którzy za wszelką cenę próbują zakłócić oddawanie krwi i wybierania wszystkiego co z tym oddawaniem jest związane?

Dołożę do tego pytania - dlaczego honorowe oddawanie krwi w PSP już dawno przestało być honorowe, stało się sposobem do zaoszczędzenia ilości wypracowanych nadgodzin i jest przeliczane na kasę?

Skoro Państwo za krew daje dwa dni wolne obywatelowi, to nie wiem dlaczego nie ma to dotyczyć PSP. Takie bajdurzenie

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 05, 2023, 19:44:28 »
Odświeżam. Czy są województwa, komendy, przełożeni, którzy za wszelką cenę próbują zakłócić oddawanie krwi i wybierania wszystkiego co z tym oddawaniem jest związane?

Dołożę do tego pytania - dlaczego honorowe oddawanie krwi w PSP już dawno przestało być honorowe, stało się sposobem do zaoszczędzenia ilości wypracowanych nadgodzin i jest przeliczane na kasę?
Honorowi krwiodawcy otrzymują w zamian za krew PRZYWILEJ między innymi w postaci godzin w pracy. Tym bardziej pracy/służby które to wypłaty są z budżetu państwa.

Przykład z Krakowa.

https://rckik.krakow.pl/przywileje-honorowych-dawcow


Raporty do komendantów z pytaniami czy w danym dniu mogę iść oddać krew czy też nie, są bardzo nie na miejscu Panowie Komendanci no i raczej bezprawne.
 

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 05, 2023, 20:07:22 »
Podobno nie ma głupich pytań, ale jak nie złożę raportu i pójdę oddać krew, bo robię to od 15 lat, to co mi zrobią?
Zwłaszcza jak pójdę oddać krew w dniu wolnym od służby nie patrząc na harmonogram półroczny , czy mam tam służbę, czy nie.
Ja rozumiem informowanie przełożonego kiedy służę w systemie codziennym lub kiedy mam przyjść na służbę na 24 godziny.
Si vis pacem, para bellum

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 05, 2023, 21:10:18 »

Raporty do komendantów z pytaniami czy w danym dniu mogę iść oddać krew czy też nie, są bardzo nie na miejscu Panowie Komendanci no i raczej bezprawne.

No raczej , a bardziej na pewno to jesteś w błędzie.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: wolne za krew
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 05, 2023, 23:08:12 »

Raporty do komendantów z pytaniami czy w danym dniu mogę iść oddać krew czy też nie, są bardzo nie na miejscu Panowie Komendanci no i raczej bezprawne.

No raczej , a bardziej na pewno to jesteś w błędzie.
Dlaczego?