Autor Wątek: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?  (Przeczytany 33631 razy)

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: co z plecakami
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 09, 2007, 19:15:32 »
Następny wątek o tym samym temacie...

Było już o tym (i to dużo) np. TU.
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: co z plecakami
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 09, 2007, 19:53:06 »


Napalony.....  mowisz zeby przesledziec testy bo inni pisza ze trenowali i sie uczyli i sie dostali. No niby tak kolego ale nikt nie jest idiota zeby po dostaniu sie przez plecy mowic ze sie w taki sposob dostal.



Przeczytaj jeszcze raz mój post, bo widzę że nie zrozumiałeś mojego postu...
A to że plecaki się nie przyznają do tego że są plecakami to chyba oczywiste jest...
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: co z plecakami
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 09, 2007, 19:58:28 »
oskar_choi to zależy od priorytetów i predyspozycji, zdanej matury i innych czynników, a jeśli chodzi o kobiety to np mi łatwiej byłoby iść do SG a chce do SA, więc czy łatwiej czy trudniej jest tematem względnym

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Archon

  • Gość
Odp: co z plecakami
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 09, 2007, 20:06:30 »
Co do plecaków,to ja mam jeden plecak turystyczny i nigdy go nie oddam,a tak na poważnie to naprawdę ludziska wyluzujcie i przestańcie zadręczać się ,kto ma dostać się ten się dostanie,wiara czyni cuda.

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: co z plecakami
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 09, 2007, 20:16:28 »
Moim zdaniem teraz jest dużo mniej plecaków niż kiedyś, m.in dlatego ze teraz trudniej upchnąć kogoś "swojego" tym bardziej że prace są kodowane a oficjalne wyniki są podawane na stronach co kiedys nie miało miejsca, chociaż zapewne zdarzają sie i tacy dla których i to nie stanowi problemu, ale nie ma co zrzucac swoich niepowodzeń na plecaki, popieram Archona: "kto ma dostać się ten się dostanie,wiara czyni cuda".
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: co z plecakami
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 09, 2007, 22:16:38 »
No i ja powtórze :)

Kto ma sie dostać ten się dostanie

Wiara czyni cuda !

Pozdrawiam
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 10, 2007, 10:27:23 »
reasumując, chyba najtrafniej będzie powtórzyć mi za chłopakami - wiara czyni cuda, i wrócić do chemii:)

pozdrawiam i życzę pogodnym okiem patrzeć na świat:)

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Archon

  • Gość
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 10, 2007, 14:05:03 »
Widzę że chyba robię się sławny,moje powiedzienie wiara czyni cuda,zrobiło się popularne hehe,to powiem jeszcze raz...

                            ,,KTO MA DOSTAĆ SIĘ TEN SIĘ DOSTANIE WIARA CZYNI CUDA''

Offline ryssioo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: co z plecakami
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 10, 2007, 18:00:13 »
mi łatwiej byłoby iść do SG a chce do SA

bardzo trafny wybor!!

a co do plecakow to byly, sa i beda. powiem wam, ze nie zdajecie sobie sprawy co dzieje sie (albo moze dzialo sie) podczas naboru do tego typu szkoly. widzialem na wlasne oczy

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: co z plecakami
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 10, 2007, 19:02:31 »

bardzo trafny wybor!!

a co do plecakow to byly, sa i beda. powiem wam, ze nie zdajecie sobie sprawy co dzieje sie (albo moze dzialo sie) podczas naboru do tego typu szkoly. widzialem na wlasne oczy

Móglbys podac jakieś konkretne przykłady ktore na własne oczy widziałes???
I uwaga to nie jest złosliwe pytanie - napisz czy sie dostałes czy nie? bo co innego gdy o plecakach mówi ktos kto sie nie dostał a co innego ktoś komu sie to udało, nie zaprzeczycie chyba ze całkiem inaczej to brzmi???

p.s. i zdaje sobie sprawe ze powiecie ze jak sie nie dostane to bede inaczej gadał, ale jak nie spróbuje to nigdy sie nie przekonam, i zamiast siedziec i gadac o plecakach trzeba wziać sie do roboty.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2007, 19:04:54 wysłana przez Komandos »
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Archon

  • Gość
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 10, 2007, 19:54:36 »
To ja może powiem za kolegę,dostał się i skończył SA PSP w Krakowie,chłopaki poważnie dajcie już spokój z plecakami,bo naprawdę są ważniejsze sprawy na głowie niż zajmowanie się tym czy miał plecy czy nie,znacie konkretne przypadki, macie dowody to zgłoście to do właściwych organów,bo np: będzie ktoś nowy zielony w temacie,tak poczyta te posty i pomyśli sobie że straż, szkoły pożarnicze to wielkie przekręty.

Offline oskar_choi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: co z plecakami
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 11, 2007, 18:27:50 »


Napalony.....  mowisz zeby przesledziec testy bo inni pisza ze trenowali i sie uczyli i sie dostali. No niby tak kolego ale nikt nie jest idiota zeby po dostaniu sie przez plecy mowic ze sie w taki sposob dostal.



Przeczytaj jeszcze raz mój post, bo widzę że nie zrozumiałeś mojego postu...
A to że plecaki się nie przyznają do tego że są plecakami to chyba oczywiste jest...
Chodzilo mi aby przesledziec posty   innych. Sory Panowie i Panie

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 11, 2007, 22:13:37 »
Aj panowie... i panie... pozdro dla Agusiaczka  ^_^
Każdy z Was mówi żęby skonczyć ten temat, a sam go rozwija.
Przestańcie się sami nakręcać  :mellow:
Wszystko będzie dobrze  :mellow:
Pozdrawiam
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline mirek0086

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 11, 2007, 23:15:18 »
Archon .... masz rację właśnie ja jestem z tej grupy zielonych i bardzo uważnie przeczytałem ten cały temat jaki poruszyliście i na prawdę nie którzy robią zamęt ludziom w głowach (nie mówię że nie mają racji), ale takie pisanie na prawdę osłabia człowieka a grunt to pewność siebie i tego co ma się w głowie więc trzeba będzie sie ostro brać do pracy bo  na prawdę dużej liczbie osób zależy wiem po sobie ;)


będzie ktoś nowy zielony w temacie,tak poczyta te posty i pomyśli sobie że straż, szkoły pożarnicze to wielkie przekręty.


Pozdrawiam

Offline laps

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 12, 2007, 12:13:27 »
6 stron wałkowania tematu: czy trzeba być plecakiem , żeby się dostać do SAP ew. SGSP, czy nie? Temat zapoczątkował niejaki czarodziej. A ja proponuję spojrzeć na temat z troszkę innej perspektywy. Wystarczą pierwsze dwa posty czarodzieja, i widać jego poziom wykształcenia ogólnego. Błąd ortograficzny na błędzie! Ludzie! Jak ja bym był w komisji kwalifikacyjnej , to po przeczytaniu tak napisanego podania wywaliłbym je do kosza bez wnikania w dalsze szczegóły! Wiecie czemu? Bo potem taki klient być może jakimś fartem faktycznie się dostanie do szkoły, następnym fartem ją skończy i co potem? Potem, już jako aspirant czy oficer, wypisze jakiemuś cywilowi ZAŚWIATCZENIE O PORZAŻE, poinformuje pisemnie jakąś gazetę o stratach w LÓDZIACH, napisze do burmistrza prośbę o dofinansowanie ZAKÓPUW albo oświadczy, że szkoły nie kończył za ŁAPUWKI. I zrobi krzywdę nam wszystkim, bo fama potem się rozniesie, że strażackie szkoły to "matołówki", produkujące idiotów i półanalfabetów. A jak przyjdzie któryś z nas w mundurku strażackim w jakiejś służbowej sprawie do którejś z cywilnych instytucji, to niech się nie zdziwi, że zmierzą go tam pełnym politowania wzrokiem, jako potencjalnego półmózga po strażackiej matołówce. Bo wcześniej był tu jakiś strażak i nie potrafił zdania sklecić poprawnie, więc ty pewnie też nie umiesz. W mundurze przestajesz być oceniany jako Kowalski, a pracujesz na opinię naszego środowiska, czyli nas wszystkich.
Oczywiście wiem, że nie wszyscy muszą być zawołanymi pisarzami. Ale stąd płynie wniosek, że również nie wszyscy muszą być magistrami. Prądownicę też ktoś musi trzymać. Warto się zastanowić, czy mam również predyspozycje do trzymania długopisu. Odrobinkę refleksji i samokrytycyzmu, zamiast obwiniania wszystkich dookoła na pewno nikomu nie zaszkodzi. A może wręcz odwrotnie? Pomoże?
Pozdrawiam.

Offline ryssioo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 12, 2007, 17:07:07 »
komandos: udalo mi sie dostac i ukonczyc SA, a co do konkretnych przykladow to nie mam zamiaru nic takiego przedstawiac na tym forum (z wiadomych powodow) i wydaje mi sie ze zaden inny absolwent szkoly tego nie zrobi

mirek0086: popieram w 100%. praca w psp to nie tylko bieganie z wezami. to takze prowadzenie roznego rodzaju dokumentacji, szkolen, pisanie konspektow, meldunkow ze zdarzen. szkola pozarnicza uczy jak sobie z tym poradzic, ale nie uczy ortografii i matematyki!

Grześ89

  • Gość
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 28, 2007, 12:28:28 »
Powiem wam tak to o czym teraz mówimy to było jest i będzie jeszcze przez długie lata. Zadne CBA i t inne gady nie pomogą w zwalczneiu tego. Tylko głupi dają się złapać CBA.

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 28, 2007, 19:15:24 »
no tak jest grzegorzu, ale tzw plecaki ktorzy ida albo do emeryturki wczesnej albo bog wie dlaczego , lamia serca ludziom ktorzy chca sie dostac i cwicza wytrwale to jest w tym najgorsze . Niech by sobie byly plecaki 20 -30 osob ale tyle wlasnie przypada nabor na jedna szkole wiec szanse sa male na dostanie sie bez plecow

Grześ89

  • Gość
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 28, 2007, 21:21:04 »
Szanse są znikome, żeby się dostać. A powiem wam czy to warto tak o to walczyć i zarabić gówniane pieniądze. Żeby jakiś pieniądz miec to trzeba jeszcze gdzieś dorabiać ale to i wtedy kokos nie jest. Zwykły kierowca zawodowy w trasach międzynarodowych zarabia na początek 5tys zł. Ja się jeszcze mocno zastanawiam czy warto...?

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 06, 2008, 01:22:27 »
Napisze tak:
Próbowałem się dostać w 2007 roku do SA w Krakowie, ale nie wyszło, oblałem Fizykę. Czy sa plecy....trudno powiedzieć, ale będąc na stadionie udało mi się podsłuchać rozmowy kilku rodziców, jeden dzwonił do kogoś i mówił, że chłopak to co miał to zaliczył. Drugi rodzic znowu mówi do synka-no to już jesteś w szkole. Ja nie wiem, czy się dostali, czy się nie dostali. W każdym bądź razie, ja ćwicze, ucze się i wierze, że uda się w tym roku, bez żadnego kumoterstwa, bo tylko Ci co na to zapracują będą dobrymi strażakami. Nie idę do szkoły, bo strażak to zawód, po którym pewna robota. Idę bo chcę nieść pomoc innym, ratowac ludzkie życie.
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 06, 2008, 11:03:53 »
Grześ, to że Ty sie zastanawiasz czy warto to Twój wybór. Również to czy pójdziesz czy nie to też Twój wybór. Wyobraź sobie ze większość jest świadoma że kasa jest mała, ale to że takie zdanie masz o straży nie daje prawa do takiej oceny:) Wiemy, że jest źle, ale czy z takiego powodu mamy sobie dać spokój? Myślę, że nie...
Bodzio... brawo, 100%racja

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline pucion17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwiec 05, 2009, 15:34:31 »
Za niecałe 4tyg egzaminy do aspirantek. Jak uważacie nadal jest tak samo?? Zmieniło się coś?? Jest lepiej czy jeszcze gorzej niż kilka lat wstecz??

Offline Aerk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwiec 05, 2009, 15:57:35 »
myslenie nad tym niczego nie zmieni trzeba ostro trenowac i wkuwac, a cos  z tego powinno byc :rolleyes:
powodzenia na egzaminach do cspsp