Autor Wątek: AED-opinie użytkowników  (Przeczytany 5058 razy)

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
AED-opinie użytkowników
« dnia: Grudzień 16, 2010, 22:19:18 »
Witam!
Za niedługo w OSP przyjdzie nam zakupić AED. Na co mamy zwrócić uwagę przy zakupie? Może ktoś z Was używa tego typu sprzęt i może doradzić/polecić jakiś sprzęt?
Byłbym serdecznie wdzięczny za wszelką pomoc
Pozdrawiam
Michał
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: AED-opinie użytkowników
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2010, 07:53:04 »
Polecać nie będę, tak naprawdę każdy jest bardzo dobry. Sam fakt, że taki sprzęt znajdzie się na wyposażeniu Waszej jednostki powinien cieszyć.
Można zajrzeć na stronkę http://www.twoja-apteczka.pl/defibrylatory-aed-c-6.html
U nas mamy Defibrylator AED Lifeline - Bateria 5-letnia DE DCFE100. Po każdorazowym użyciu trzeba dokupić elektrody, które tanie nie są.
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: AED-opinie użytkowników
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2010, 08:51:56 »
Wszystko sprowadza się do kwestii podstawowej - czyli kaski. Jak sam zapewne zauważyłeś - zakres jest duuuży. My mamy u siebie ponad 50 szt. takich http://www.remex.vandercoghen.pl/aed-plus-zoll.phtml. Docelowo ok 100. Ale to zasługa Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Aby ewentualnie oszczędzić (bo to towar jak inne, obłożony m.in. marżą) proponuje kontakt z jednostką/instytucją która ma dużo AED lub planuje taki zakup. Wtedy można co nieco urwać z ceny lub wytargować gratis (np elektrody) lub serwis...


Mod: poprawiłem link bo nie działał/ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2010, 12:47:43 wysłana przez Sylwek »

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: AED-opinie użytkowników
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2010, 14:45:59 »
Mamy do dyspozycji około 7 tysięcy złotych. Szukamy czegoś sprawdzonego, żeby nie trzeba dokładać do tego interesu zbyt dużych sum. Wiadomo elektrody trzeba kupić, ale nie chcemy, żeby sprzęt się sypał.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: AED-opinie użytkowników
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2010, 15:12:32 »
Poszukam namiarów na naszych Medyków, którzy są m.in. instruktorami KPP (prowadzą ośrodek szkolenia), jak znajdę to wyślę na priv.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: AED-opinie użytkowników
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2010, 17:58:23 »
Polecam dokładnie sprawdzić gwarancję na baterię.
To że piszą iż bateria 5 letnia nie oznacza że można ją reklamować przez 5 lat.
U nas mieliśmy baterię 5 letnią i po 4 latach się rozładowała. Jakież zdziwienie gdy serwis powiedział nam że bateria ma 12-m-cy gwarancji a 5 lat to przewidywany czas działania baterii w optymalnych warunkach.
Zakup nowej baterii to grubo ponad 1000 zł. (chyba że rozbierze się "nierozbieralną" obudowę i samemu wymieni akumulatorki)
 
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline wowek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: AED-opinie użytkowników
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2011, 10:38:03 »
Jakiego AEDa wybraliście?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: AED-opinie użytkowników
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2011, 10:56:59 »
Osobiście polecam również konsultację z lokalnymi stacjami pogotowia ratunkowego, z uwagi na to, iż to właśnie im będziecie przekazywać pacjenta. W większości korzystają z defibrylatorów (manualnych) Lifepak lub Zoll. Dobrze, aby AED współpracowały z nimi, m.in. pod kątem przełączenia do nich elektrod, możliwości odczytu zapisu EKG z AED itp.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: AED-opinie użytkowników
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2011, 16:53:47 »
https://picasaweb.google.com/ospkamien/LudzieIInne#5568436184605118530 tu jest kilka zdjęć. Daliśmy około 6 000zł. Takiego używają w JRG w sąsiednim mieście i bardzo sobie chwalą, więc my też ten kupiliśmy.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline wowek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: AED-opinie użytkowników
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2011, 17:07:34 »
Nie widziałem go na "żywo". Grunt by w eksploatacji był ok i koszt baterii oraz elektrod nie były kosmiczne.
A to jaki ma sprzęt pogotowie jest rzeczą ważną ale nie najważniejszą. Oni i tak przeważnie strzelają z łyżek. A Lifepack lekko ma przesadzone ceny o Zollu się nie wypowiadam bo nie wiem.

Ja np. w zeszłym roku w jednej z OSP widziałem Philipsa. Miał fajną funkcję "szkolenia" urządzeniem "klinicznym".

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Odp: AED-opinie użytkowników
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 13, 2011, 12:31:08 »
Ważną rzeczą jest szkolenie. Nie widziałem AED z funkcją treningową ale jeżeli takie są to nawet bym się nie zastanawiał tylko taki kupił. U mnie w jednostce mieliśmy wypożyczony AED treningowy i tyle było z ćwiczeń tym sprzętem, a dobrze by było ćwiczyć. Strażak musi się przyzwyczaić do pracy z tym sprzętem. Mnie osobiście denerwowało oczekiwanie podczas monitorowania pacjenta. W sytuacji stresu ten czas może się wydawać wiecznością.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: AED-opinie użytkowników
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 13, 2011, 13:00:20 »
Jakbyś miał do wyboru AED z funkcją treningową albo dwa normalne w tej cenie to założę się, że wolałbyś kupić dwa defibrylatory. Jeśli zaś chodzi o ćwiczenia to muszę się zgodzić. Brakuje ich. Sam dzisiaj mam zabezpieczenie dość dużego koncertu (ok. 20-25 tys ludzi) i przychodzę godzinkę wcześniej do remizy, żeby przypomnieć sobie całą R1. Wszyscy wiedzą gdzie torba jest na aucie ale jakby przyszło do użycia to by już tak różowo nie było.  Z drugiej strony część ludzi po prostu boi się AED.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...