Autor Wątek: Straż a dziewczyny  (Przeczytany 30561 razy)

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 05, 2010, 14:23:34 »
Cytuj
Panowie się pewnie oburzą jak to powiem, ale w końcu my, kobiety jesteśmy od nich lepsze
Ja się nie oburzę, ale pod jednym warunkiem: udowodnicie to i dostaniecie się do SA PSP  :mellow:

A właściwie to zapraszam do mnie do SGSP (podobno jest tutaj "grubo"  :rofl:)

Popieram. Heh dziewczyny udowodnicie to  :straz:
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline Luna

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 09, 2010, 19:27:58 »
Bo dziewczyny muszą być do pary. One mają coś takiego :P
Np. dziwny zwyczaj którego nigdy nie rozumiałem i nie zrozumiem, że na wszelkich imprezach do łazienki wychodzą we dwie  :rofl:

i tu się nie zgodzę;p
ja wolę być do pary z facetem !;D

Offline pawelk2903

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 09, 2010, 22:35:01 »
Luna a wybierasz się do którejś ze szkół? Jak tak to tam startuje :P

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 13, 2010, 15:03:26 »
może ;) mam jeszcze trochę czasu ;)
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Offline Mini_Mi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 24, 2010, 19:08:27 »
Ja wybieram się do SA do Poznania...
Może jestem już trochę stara, ale jak czytam wypowiedzi innych kobiet na tym forum to odnoszę wrażenie, że chyba jednak płeć piękna nie powinna być przyjmowana do tego typu szkół. Albo przynajmniej powinna obowiązywać nas ostrzejsza selekcja, nie tylko jeśli chodzi o warunki fizyczne, ale też pod względem czysto psychologicznym... Nikogo oczywiście nie chcę w ten sposób urazić, nie zrozumcie mnie źle... Ale wolę robić dziennie o 100 pompek więcej niż mieć w Szkole "koleżanki", które będą wspólnie chodzić do łazienki.
Desire, dream, vision...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 24, 2010, 19:16:16 »
I unitarka niech trwa pół roku w takim układzie dla Was.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Mini_Mi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 24, 2010, 19:32:42 »
Jeśli to pozwoli wyeliminować głupotę - to jak dla mnie unitarka może trwać nawet dłużej...
Desire, dream, vision...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 24, 2010, 19:33:37 »
Mój post był ironią.
Nie rozumiem przesłania płynącego z Twoich postów, a bardzo się staram.  :gwiazdki:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline joanna_91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 24, 2010, 21:51:04 »
Nie rozumiem przesłania płynącego z Twoich postów, a bardzo się staram.  :gwiazdki:
ja też tego nie rozumiem. ;> może tego przesłania w ogóle nie ma?  :gwiazdki:
i tak co do tego:
Ja wybieram się do SA do Poznania...
Może jestem już trochę stara, ale jak czytam wypowiedzi innych kobiet na tym forum to odnoszę wrażenie, że chyba jednak płeć piękna nie powinna być przyjmowana do tego typu szkół. Albo przynajmniej powinna obowiązywać nas ostrzejsza selekcja, nie tylko jeśli chodzi o warunki fizyczne, ale też pod względem czysto psychologicznym... Nikogo oczywiście nie chcę w ten sposób urazić, nie zrozumcie mnie źle... Ale wolę robić dziennie o 100 pompek więcej niż mieć w Szkole "koleżanki", które będą wspólnie chodzić do łazienki.
to sorry, ale nie jestem jakąś głupią i pustą paniusią, bo gdybym nią była to nie myślałabym na serio o straży tylko o jakiś studiach kosmetycznych. wiesz makijaż, tipsy, super fryzurka, solarium i te sprawy. jakoś potrafiłam udowodnić kolegom z jednostki, że dziewczyny też potrafią i dają radę jeżeli chodzi o straż (przynajmniej ochotniczą).

aaa - jeżeli nie potrafisz zrozumieć ironii o tym chodzeniu razem do łazienki, to sooorki  :kjezyk: trochę dziwne podejście.  :fiuu:
' ... i iść świadomie w ślady św. Floriana.'

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 24, 2010, 22:15:38 »
Ja wybieram się do SA do Poznania...
Może jestem już trochę stara, ale jak czytam wypowiedzi innych kobiet na tym forum to odnoszę wrażenie, że chyba jednak płeć piękna nie powinna być przyjmowana do tego typu szkół. Albo przynajmniej powinna obowiązywać nas ostrzejsza selekcja, nie tylko jeśli chodzi o warunki fizyczne, ale też pod względem czysto psychologicznym... Nikogo oczywiście nie chcę w ten sposób urazić, nie zrozumcie mnie źle... Ale wolę robić dziennie o 100 pompek więcej niż mieć w Szkole "koleżanki", które będą wspólnie chodzić do łazienki.

Haha jak to przeczytałem przypomniał mi się post z przed paru tygodni z tematu "Kto do SA PSP w 2011":
widac ze ludzie nie macie zielonego pojecia co to straz wyskakujac z niektorymi pytaniami..i wy chcecie isc do takiej szkoly? Bo widzieliscie ostatnio strazaka i zaraz wam sie to zaczelo podobac.
:wall:
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline wlohcacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 24, 2010, 22:42:59 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2018, 20:09:51 wysłana przez wlohcacz »

Gosiek

  • Gość
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 25, 2010, 09:18:03 »
Mam na ten temat dużo do powiedzenia, ale ograniczę swoją wypowiedź.
I nie rozumiem co złego jest w tym, że dziewczyny chodzą razem do łazienki, czy to komuś ujmuję rangi? o co w ogóle chodzi...

Chodzi o wygłupy. Zaczęły się żarty na forum i od razu komuś to nie pasuje. Ale... Cicho sza.

Offline Paramedic

  • Rat-Med
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 25, 2010, 10:22:19 »
@Mini_Mi, najwyraźniej ma problemy ze sobą (czytaj, za dużo męskich hormonów płciowych).
Sory ale wolałbym mieć koleżanke paniusie, która okazuje swoją kobiecość niż jakiegoś Szwarcenegera :|
I płeć piękna musi być przyjmowana do takich typu szkół bo wkońcu, ktoś też musi wypełniać papierki.. z całym szacunkeim dziewczyny  ^_^
Ratownik Medyczny-Kierowca - ZRM - "P"1

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 25, 2010, 11:03:36 »
Paramedic przy szwarcenegerze będziesz bezpieczny :D:D:D Przez kałużę cię przeniesie, nie będziesz musiał rąbać drewna :P:P:P No i jeszcze pare plusów by się znalazło

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 25, 2010, 11:47:11 »
Papierki to mogą wypełniać kobiety cywile.

Offline sliver

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 25, 2010, 15:26:31 »
Papierki papierkami ale dziewczyny chyba mają prawo spełniać marzenia  :straz:
Ja myślałam o SGSP ale niestety problemy ze wzokiem mam :-\
I z całym szacunkiem nazwanie mnie paniusią byłoby jak wypasanie koni na betonie a mimo wszystko uważam że chodzenie we dwie do łazienki to święty przywilej pań  :rofl: :klol:
"Dopóki sił będę szedł, będę biegł, nie dam się!"

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 25, 2010, 22:47:39 »
Wasze wypowiedzi na tyle mnie zirytowały, że muszę wyrazić swoją opinię, mimo tego że nigdy tego w tym temacie nie planowałem. Moja opinia na temat dziewczyn w straży była w zasadzie nieokreślona: raz lepsza, raz gorsza. Do czasu. Do czasu tegorocznej powodzi. Miałem mieć niewątpliwą przyjemność dowodzić grupą, w której znajdowały się również panie. Moje odczucia na temat ich wysiłku są takie, że jeżeli ktoś w tej chwili chciałby wyrazić swoje poglądy w tym temacie i byłyby odmienne od moich to  z przyjemnością spotkałbym się  z nim na ubitej ziemi. Panie którymi miałem przyjemność dowodzić wykazały ogromny wysiłek i determinację  w ratowaniu zagrożonego życia, zdrowia i mienia ludzkiego, i nie było to wynikiem ani przedluzonej unitarki, ani extra-szkolenia itp. Wszystko zależy od danego człowieka....

Offline Luna

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 26, 2010, 01:16:38 »
Luna a wybierasz się do którejś ze szkół? Jak tak to tam startuje :P

no w takim razie składaj podanie do Poznania, bo wygląda na to że tam w końcu wyląduje :)

Offline joanna_91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 26, 2010, 22:08:57 »
o widzę coraz więcej dziewczyn chce startować do Poznania  :kjezyk: może być ciekawie gdyby się dostały jakieś.  :klol:

i zgadzam się - dziewczyny mają też prawo spełniać swoje marzenia!  :straz: więc do roboty i pokażemy facetom na co nas stać (mam nadzieję)  :szalony:  :kusm:
' ... i iść świadomie w ślady św. Floriana.'

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 27, 2010, 09:13:15 »
KWK "Pniówek" ma etaty...

"KWK zatrudni feministki i zwolenniczki pełnego równouprawnienia"

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 27, 2010, 10:39:22 »
no ja też trzymie kciuki za dziewczyny co startują do SA w poznaniu -_-  dawno tam żadnej osoby płci żeńskiej nie było z tego co wiem...
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Gosiek

  • Gość
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 27, 2010, 16:27:48 »
Drodzy Panowie. Rozumiem wasze wątpliwości, co do dziewczyn w SA. Naprawdę rozumiem chociaż kiedyś nie rozumiałam. Ale do wszystkiego trzeba dojrzeć. Wiem, że jesteśmy słabsze fizycznie, że strażak to zawód typowo męski i że kobiety przeważnie są tam tylko od papierków. Ale twierdzę, że każdy powinien móc spełniać swoje marzenia. W końcu po to one są. A jeżeli jakaś kobieta czuje się na siłach i twierdzi, że sobie poradzi to właściwie... Dlaczego nie? Może po prostu dajcie nam szansę, bo my naprawdę o tym marzymy i wiemy z czym to wszystko się wiąże. Dzięki dla tych, którzy trzymają za nas kciuki :)

Offline kob99

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 27, 2010, 19:25:08 »
Dziewczyny, życzę powodzenia. Dostać się do szkoły jak i później na podział nie jest łatwo,  bo zazwyczj kobiety i tak lądują w paierkach. Komendanci nie są zbyt chętni, aby zatrudniać w straży kobietę jako funkcjonariusza, podając tysiące powodów poczynając od macierzyństwa a na niedyspozycyjności kończąc, ale mam nadzieję, że zdarzają się wyjątki. A jak zdarzy się wyjątek to może ogłosi nabór i też można spróbować, i kwalifikacje podnosić już w służbie.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 27, 2010, 20:29:13 »
A wzięliście pod uwagę przystosowanie jrg do "obsługi" kobiet?
Osobny pokój (z tym to akurat nie problem)
osobne łazienki
osobne szatnie i przebieralnie
i wiele innych na oko błahych rzeczy...

Offline joanna_91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Straż a dziewczyny
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 27, 2010, 22:12:39 »
A wzięliście pod uwagę przystosowanie jrg do "obsługi" kobiet?
Osobny pokój (z tym to akurat nie problem)
osobne łazienki
osobne szatnie i przebieralnie
i wiele innych na oko błahych rzeczy...
no tu akurat jest problem. ale wiesz - to też da się jakoś załatwić.  :klol:
ale poza tym, to chyba sorki, ale jeżeli dziewczyna się decyduje na PSP i ogólnie na straż to oczywiste jest, że będzie tam z facetami, więc wstyd i nieśmiałość trzeba zostawić 'za/pod drzwiami' tak?  :kjezyk:

zobaczymy co się wydarzy, do naboru jeszcze trochę czasu, pewnie połowa się wykruszy (jak w tym roku)  :fiuu: a jak już się jakaś dziewczyna dostanie, to wtedy się pomyśli co dalej. :)  :straz:

kuurde, ale namieszałam.  :rofl:  :fiuu:
' ... i iść świadomie w ślady św. Floriana.'