Autor Wątek: Jednostka osp wycofana z podzialu bojowego  (Przeczytany 8268 razy)

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Jednostka osp wycofana z podzialu bojowego
« dnia: Listopad 29, 2010, 17:39:42 »
prosze o usuniecie tego watku
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2010, 20:18:47 wysłana przez basti007 »

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Jednostka osp wycofana z podzialu bojowego
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2010, 17:49:06 »
do sądu z nimi i po sprawie. Ustawa mówi jasno kto ponosi odpowiedzialność za zapewnienie gotowości bojowej OSP
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline LukaszPO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
  • PSP & OSP
Odp: Jednostka osp wycofana z podzialu bojowego
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2010, 17:51:30 »
Jeszcze papieżowi mogli to pismo przedłożyć, a tak serio to nie oni pierwsi i na pewno nie ostatni, gmina może robić sobie co chce, niestety!

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Jednostka osp wycofana z podzialu bojowego
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2010, 18:04:33 »
gmina MUSI zapewnic pieniadze na takie rzeczy!


Jeszcze papieżowi mogli to pismo przedłożyć, a tak serio to nie oni pierwsi i na pewno nie ostatni, gmina może robić sobie co chce, niestety!
   wyslali pisma tam gdzie musieli

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Jednostka osp wycofana z podzialu bojowego
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2010, 18:11:46 »
A może OSP powinno lepiej gospodarować dostępnym budżetem. Wkrótce dojdziemy do absurdu, że gmina musi spełniać każdą zachciankę OSP, bo jak nie spełni to napiszemy pisma, pojdziemy do mediów i się wyżalimy.

Może czasem warto by było samemu poszukać pieniędzy jak chociażby: http://www.tvn24.pl/2390568,12690,0,0,1,wideo.html

Offline LukaszPO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
  • PSP & OSP
Odp: Jednostka osp wycofana z podzialu bojowego
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2010, 18:27:27 »
Gmina nic nie musi, jedyne co musi to zapewnić bezpieczeństwo, a zapewne to nie jest jedyna OSP w gminie, a skoro nie jest jedyna to bezpieczeństwo przeciwpożarowe jest zapewnione. A znam takie postępowanie wójtów z własnego doświadczenia.

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Jednostka osp wycofana z podzialu bojowego
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2010, 19:32:01 »
Mam troche wrazenie ze doszukujecie sie tylko winy w OSP, ale gdybyscie sami mieli taki problem podejrzewam ze tez szukalibyscie pomocy..kto wiem moze w poblizu nie ma blisko innej OSP, poza tym sprzet maja chłopaki naprawde dobry..ja swego czasu tez szukałem pomocy by zmienic stan rzeczy bo duzo nie brakowało by OSP zlikwidowali...nie opieprzajcie ich za cos na co maja mało wpływu.. bo jak dojdzie do tego ze sami bedziemy kupowac sprzet, tankowac pojazdy itd to sensu w tym nie bedzie zadnego... przyklad osp gdzie zbierała kase na auto jest dobry ale chyb nie za bardzo pasuje do tej sytuacji..tam chcili podniesc jakosc i lepszy sprzet zakupic..tutaj chca istniec...

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Jednostka osp wycofana z podzialu bojowego
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2010, 19:38:21 »
To ja może powiem tak, OSP Bardo to jednostka KSRG a że pupilkami nie byli i jak to bywa po wyborach, pan burmistrz pokazał im kto jest górą. Aktualnie teren gminy zabezpiecza jednostka OSP Przyłęk, która w tym roku weszła do KSRG. Bardo-Miasto Cudów! heh
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2010, 19:42:01 wysłana przez max[] »

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Jednostka osp wycofana z podzialu bojowego
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2010, 20:06:26 »
Myslę ,że KSRG do czegos zobowiazuje bo co innego wycofac jednostke z podzaiłu co jest z poza systemu i ma kilka wyjazdów rocznie a co innego jednostke która w nim jest i to nie tylko jest sprawa UG bo przecież rola jednostek KSRG ujęta jest w programie bezpieczeństwa dla powiatu który wydaje Komendant Powiatowy,także starostwo powinno wesprzec w znaczący sposób.
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Jednostka osp wycofana z podzialu bojowego
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 30, 2010, 07:17:22 »
Myslę ,że KSRG do czegos zobowiazuje bo co innego wycofac jednostke z podzaiłu co jest z poza systemu i ma kilka wyjazdów rocznie a co innego jednostke która w nim jest i to nie tylko jest sprawa

Widzę że myślicieli jest jest wielu.
To że są to powinni się cieszyć i kwotę w wysokości 5-8 tyś zł
To nie majątek dla Gminy.
Nie możemy dopuszczać do takiej sytuacji - bo czym jest w/w kwota dla życia ,zdrowia oraz mienia ludzkiego.
Już ktoś pisał
 
Mam troche wrazenie ze doszukujecie sie tylko winy w OSP, ale gdybyscie sami mieli taki problem podejrzewam ze tez szukalibyscie pomocy..kto wiem moze w poblizu nie ma blisko innej OSP, poza tym sprzet maja chłopaki naprawde dobry..ja swego czasu tez szukałem pomocy by zmienic stan rzeczy bo duzo nie brakowało by OSP zlikwidowali...i

Mam nadzieję że znajdzie się moneta i wróci wszystko do normy.

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Odp: Jednostka osp wycofana z podzialu bojowego
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 30, 2010, 09:26:27 »
http://prawnikow.pl/forum/thread/106074,Finansowanie-OSP-przez-gmine.htm

Art. 19 ust. 1 ustawy z 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (DzU nr 81, poz. 351 ze zm.) określa obowiązki gminy wobec Ochotniczej Straży Pożarnej, zaś art. 32 ustawy zobowiązuje gminę do wyposażenia straży, wyszkolenia i zapewnienia jej gotowości bojowej.

Tyle przepisy natomiast ich interpretacja oraz współpraca pomiędzy OSP a UG czy UM to już inna bajka.
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Jednostka osp wycofana z podzialu bojowego
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 30, 2010, 10:31:43 »

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Jednostka osp wycofana z podzialu bojowego
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 01, 2010, 14:42:10 »
pieniadze sie znalazly :) dzialamy dalej

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Jednostka osp wycofana z podzialu bojowego
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 01, 2010, 15:13:42 »
pieniadze sie znalazly :) dzialamy dalej

Czy naprawdę konieczna była taka szopka? (patrz komentarze na portalu lokalnym)
Na stronie OSP jakoś nie ma informacji o tym, że Burmistrz uratował OSP.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2010, 15:20:50 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Jednostka osp wycofana z podzialu bojowego
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2010, 17:33:55 »
co sie dzieje w tej naszej Polsce...

bardzo słuszne spostrzeżenie...

jednak po przeczytaniu komentarzy i wyjaśnień, chyba trzeba się zgodzic z pytaniem Łukasza :
 
Czy naprawdę konieczna była taka szopka? (patrz komentarze na portalu lokalnym)
Na stronie OSP jakoś nie ma informacji o tym, że Burmistrz uratował OSP.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Jednostka osp wycofana z podzialu bojowego
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2010, 18:06:41 »
Zapraszam do lektury oświadczenia burmistrza http://www.bardo.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=1&menu=114&artykul=1328&akcja=artykul 

Pozostawię to bez komentarza. 55tys na rok i jeszcze mało. Czasami ta lokalna polityka mnie osłabia. Jednym słowem kontra za kontrę i tak w kółko
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2010, 18:09:59 wysłana przez max[] »

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Jednostka osp wycofana z podzialu bojowego
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 01, 2010, 19:54:48 »
Bardo - Miasto cudów, hasło jakim reklamuje się ta społeczność lokalna idealnie do nich pasuje. Bo faktycznie cuda się tam dzieją. Ale ja w innej sprawie

Mianowicie chodzi mi o finansowanie jednostek z budżetu państwa. Zauważyć należy że OSP Bardo znajduje sie w pobliżu drogi krajowej. Więc zastanawia mnie tylko kto pokrywa koszty akcji prowadzonych na tych drogach. Odpowiedz zapewne jest prosta - gmina przez której teren przebiega właśnie ta droga krajowa. Ale nasuwa mi się pytanie czy to uczciwe. Moim zdaniem to ewidentne przeniesienie kosztów państwowych na organ jednostki samorządu terytorialnego. Na chłopski rozum - państwo buduje autostrady i drogi krajowe, chwali się tym na każdym kroku, ale zapewnienie bezpieczeństwa spycha już na gminę która musi dokładać do państwowego, a w przypadku autostrad prywatnych, nawet do prywatnego biznesu. Bo przecież udział w działaniach generuje potężne koszty - chociażby zakup paliwa czy legalizacji potrzebnego sprzętu. Więc zastanawiam się jaka by była odpowiedz ministerstwa infrastruktury gdyby gmina Bardo (ale również gdyby każda inna gmina w Polsce) wystapiłą o dofianansowanie celowe do w/w ministerstwa. Oczywiście może się to odbywać na przejżystych zasadach (np 1 wyjazd na autostradę - wpłata powiedzmy 100 zł na konto straży). Bo czemu gmina ma wydawać pieniądze na prowadzenie akcji na państwowym folfarku

aha! Pieniądze z systemu (KSRG) pomijam w tej analizie. Bo dostają je również jednostki które za rok wyjeżdzają 10 razy i są w systemie (często nawet większą kasę biorą niż te co mają po 250 wyjazdów).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2010, 20:03:52 wysłana przez daro »
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Jednostka osp wycofana z podzialu bojowego
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 01, 2010, 20:08:02 »
Daro masz zupełną rację. Również uważam, że to nie uczciwe, że gmina pokrywa koszty gotowości OSP, które często ratuje prywatne mienie obywateli naszego państwa. To ewidentnie przeniesienie kosztów prywatnych na organ jednostki samorzadu. Najlepiej byłby gdyby OSP ratowałą mienie gminy za pieniądze otrzymywane z samorządu, a jeśli, któryś z mieszkańców chce, żeby w razie czego ugasili jego prywatny dom, to niech płaci abonament od gotowości OSP.

A jeśli chodzi o autostrady, to myślę, że nie ma potrzeby aby ministerstwo infrastruktury dotowały gminy przez, któe przebiegają drogi krajowe i autostrady. Jeśli już coś się wydarzy na takiej drodze, to do zdarzenia powinna być dysponowana tylko i wyłącznie PSP, wtedy OSP i gminy nie będą ponosiły nieuzasadnionych kosztów.

A swoją drogą to ministerstwo środowiska powinno płacić za gotowość OSP do gaszenia pożarów lasów, ministerstwo rolnictwa za gotowość OSP do gaszenia pól i nieużytków, ministerstwo sportu powinno opłacać gotowość na wypadek pożarów stadionów, ministerstwo edukacji narodowej powinno płacić za gotowość do akcji ratowniczych w szkołach, ministerstwo obrony narodowej powinno dotowac osp na terenie gmin na, których terenie znajdują się obiekty wojskowe, ministerstwo zdrowia powinno opłacać osp na wypadek zdarzeń w szpitalach, ministerstwo kultury na wypadek zdarzeń w muzeach itp itd.

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Jednostka osp wycofana z podzialu bojowego
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 01, 2010, 20:17:16 »
pieniadze sie znalazly :) dzialamy dalej

Czy naprawdę konieczna była taka szopka? (patrz komentarze na portalu lokalnym)
Na stronie OSP jakoś nie ma informacji o tym, że Burmistrz uratował OSP.

jaka szopka?? pytam!
zrobione bylo wszystko co trzeba, no chyba ze ty bys pojechal do akcji bez paliwa, bez przegladow aparatow ODO! gratulacje decyzji

Na stronie OSP jakoś nie ma informacji o tym, że Burmistrz uratował OSP.
Bo pomogla nam ta cala szpoka jak to napisales.

zapraszam na pw bo nie mam zamiaru czytac zalosnych wypowiedzi niekotrych amatorow co nie wiedza co sie dziaje a sie madrza


prosze admina o usunuecie tego watku