Autor Wątek: Wypalanie Lisci  (Przeczytany 6493 razy)

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 08, 2005, 10:52:24 »
USTAWA
z dnia 27 kwietnia 2001 r.
o odpadach.1)
(Dz. U. z dnia 20 czerwca 2001 r.)

„Art. 13. 1. (10) Odzysk lub unieszkodliwianie odpadów może odbywać się tylko w miejscu wyznaczonym w trybie przepisów o zagospodarowaniu przestrzennym w instalacjach lub urządzeniach, które spełniają określone wymagania, z zastrzeżeniem ust. 2-4a.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do:
   1)   posiadaczy odpadów prowadzących odzysk za pomocą działań określonych jako R10 w załączniku nr 5 do ustawy,
   2)   osób fizycznych prowadzących kompostowanie na potrzeby własne.
3. Dopuszcza się spalanie pozostałości roślinnych, poza instalacjami i urządzeniami, jeżeli spalanie to nie narusza odrębnych przepisów.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 21, 2005, 08:44:57 »
OSPwonski, czy zbanowanie pana na okres paru tygodni ostudzi twoje reakcje? Myślę, że tak ... Więc w niektórych sytuacjach trzymaj ten swój " język" za zębami, bo w ten sposób podpadłeś mi i niektórym osobom na tym forum.

Mam jeszcze pytanie.

Czy strażak nie będący na służbie, czy też ochotnik może zwrócić uwagę, a w konieczności wypisać mandat?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 21, 2005, 17:54:27 »
Na to pytanie zapewne bardziej stosownie potrafią odpowiedzieć koledzy z działu <Profilaktyka, prewencja>, ale wydaje mi się, nawet chyba napewno, że po cywilnemu, nie będąc na służbie to i policjant mandatu nie ma prawa nałozyć &lt;_&lt; Co do zwracania uwagi, przy występowaniu realnych zagrożeń napewno jak najbardziej tak - jak każdy obywatel ma prawo, a jako strażak nawet bym powiedział obowiązek, ale czy dotrze to do świadomości zainteresowanego i zechce się do tego zastosować- to już inna sprawa.  Wszelkie nakazy, czy "wymachiwanie" legitymacją nic napewno wówczas nie zmienią. Pozostaje jedynie niezwłoczne powiadomienie stosownych służb.
Swoją drogą w PSP i tym bardziej OSP w sumie niewiele osób ma uprawnienia - upoważnienie do nakładania sankcji w drodze mandatu karnego i raczej dobrze ;)
Pozdr.  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.