Autor Wątek: Kurs podoficerski- ile czekacie?  (Przeczytany 15180 razy)

Offline futrzak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 25, 2011, 00:18:19 »
Za to ja chciałbym uzyskać od kolegów odpowiedź na pytanie  z trochę innej beczki ale odnosnie SUS mianowicie, czy jest jakiś akt prawny, który mówi o tym ile stażu powinien mieć strażak, który zostaje na taki kurs skierowany??. Konkretnie jest nas 14 stażystów i przyszła  pani  świeżo po kursie no i podobno jest pierwsza w kolejce  na SUS(0.5 roku służby) z tym, że czekają juz strażacy w służbie stałej(3 latka za mną :mellow:) Proszę o odpowiedź starszych kolegów bo nie mogę sobie sam poradzić.

Offline fireman11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 25, 2011, 00:48:23 »
Kolego, nie ma takiego aktu prawnego, który mówi po jakim czasie, możesz  pójść na podoficerke.
Ta Pani to musi być ładny plecak i dlatego taki  ekspresowy kurs. Pewnie lada moment pójdzie na aspirantke.
Na układy nie ma rady -_-
Sam czekałem ładnych pare latek na SU.
Pozostaje Ci cierpliwie czekać

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 25, 2011, 11:41:54 »
Pani pewnie z biura... ;)

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 25, 2011, 21:55:57 »
 :zamknij: mój bład
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2011, 21:46:58 wysłana przez potok »

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 25, 2011, 22:11:59 »
nie rozumie narzekaćie na temat sensowności istnienia kursów podoficerskich to po co nam aspirantka i jej sens istnienia dla dziennych produkcja niedojebków ze szkoły głównej którzy jaka aspiranci nie umieja nawet agreatu właczyć komentujecie sensownosc podoficerki a co z resztą to wedłóg was nie jest problem.

Twój nick idealnie oddaje sposób pisania. Dodałbym jeszcze "bzdur".
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 25, 2011, 23:10:45 »
To, że ktoś nie potrafi odpalić agregatu, nawet nie kończąc kursu szeregowych, podoficerów, aspirantów, oficerów, generałów, świadczy tylko o jednym. Dana osoba jest p*zdą i nie nadaje się do tej roboty. Niezależnie od skończonej szkoły. AMEN.

Sorry Sheldon, że w Twoim poście się wtrącę - nie chcę pisać nowego.
Dopowiadając więcej (bo podzielam Twój pogląd) - jest jeszcze większą p....ą bo po skończeniu szkoły nie chce się nauczyć, nie pyta nikogo, nie chce podwyższyć kwalifikacji, nie chce mu się nic... i to jest pizdowa....te życie. AMEN


To i ja jeszcze coś dopiszę - a jeszcze większym problemem jest to, jeśli ktoś podczas kursu/szkoły nie dopytuje się (a ma cały czas taką możliwość), a jeeeszcze większym, o ile nie największym - jeśli nie dostrzega braków w swojej wiedzy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2011, 18:34:35 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 26, 2011, 14:49:22 »
No wiec tak odnosnie tej podoficerki,czy jak to teraz sie ladnie nazywa SUS, to wnet 4 rok minie i daleko mi do tego SUS-u.
Poza tym nadal wysyla sie na tego typu szkolenia pania kadrowa,pomagierke pani kadrowej,pomagierke ksiegowe..wiec ja sie pytam co sie stalo z ucywilnianiem etatow? rozmawialismy z policjantami z naszego miasta to powiedzieli ze juz od kilku ladnych lat nie ma u nich zbednych funkcjonariuszy w biurach.czemu tego nie ma u nas tego? jest zgraja oficerow czy aspirantow ktorzy ze straza nie maja nic wspolnego. po co w kadrach czy ksiegowosci funkcjonariusze w stopniach aspiranckich czy oficerskich? bez sensu!
Poza tym wracajac do tematu to kurs podoficerski ma teraz trwac ok. 6 miesiecy. Dla mnie to kolejny krok ku bezsensowi i marnotrawieniu pieniedzy podatnikow. W obliczu tylu tysiecy niezaplaconych nadgodzin,taki polroczny kurs wygeneruje kolejne tysiace....poza tym co? w ciagu tych 6 miesiecy bedzie dwukrotnie wiecej materialu do ogarniecia niz na wczesnieszych KKP ktore trwaly 3 miesiace? sami wiemy jak wygladalo SPSJOP (dawniej KKS) i tez z opowiesci kolegow wiemy jak wyglada SUS (dawniej KKP). Jest partia materialu do opanowania,cwiczenia i sluzby na podziale.. ciezko mi jest wyobrazic sobie jak to teraz ma wygladac....
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline Dudi216

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 26, 2011, 18:13:55 »
Km Podlaskie   20 w kolejce , a już 3 rok leci  :straz:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 26, 2011, 18:30:41 »
Mają połączyć szeregówkę z podoficerką, stąd wydłużenie.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 26, 2011, 19:11:36 »
nie SUS  tylko  SUSJOP ;]

Offline treworo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 27, 2011, 20:51:48 »
Witam w KP PSP  Wieluń  chłopaki czekaja juz po 5 lat i narazie cisza  ostatnio jedna osoba na rok wczesniej po 3 osoby   teraz coraz gorzej jest.....

Offline marts

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 29, 2011, 00:04:10 »
Bydgoszcz ma w roku 2012 przeszkolić ponad 1000 chłopa w tym większość podoficerki,także powinno się poprawić :straz:

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 29, 2011, 09:38:02 »
liczysz z dwumiesięczną przerwą na Euro kiedy to mają być wstrzymane wszystkie szkoły?

Offline marts

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 29, 2011, 13:09:43 »
kamaras,nie ma takiej opcji!Kursy będące na szkole będą tworzyły w czasie Euro odwody operacyjne,które moim zdaniem będą konieczne podczas imprezy,poza tym tam pracują ludzie,których praca m.in.polega na szkoleniu,nikt wykładowców nie pośle na 2 miesiące urlopu,a ponadto,żeby ponad 1000 chłopa zostało wyszkolonych to 2 miesięczna przerwa nie wchodzi w grę :mellow:

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 29, 2011, 14:47:56 »
to w takim razie co powiesz na to?:

"1. Wszystkie szkolenia, kursy i szkoły  (PSP) maja zakończyć się przed rozpoczęciem mistrzostw aby kadra i  uczniowie mogli fizycznie wzmocnić jednostki liniowe lub sztaby.
2. Na czas EURO zostają wstrzymane wolne, urlopy, delegacje itp.
3.  Jednostki organizacyjne podległe MSWiA mają funkcjonować w minimalnym  niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania trybie (zero kontroli  prewencji, operacyjnej, itp. funkcjonariusze z tych wydziałów maja  wzmocnić jednostki liniowe)

W województwach w których będą  rozgrywane mecze zostały stworzone plany operacji wojewódzkich i plany  operacji powiatowych nie wiem jak w innych. System pracy na czas EURO  24/24 minimalne stany na poziomie 70%, auta które wchodzą w skład COO  mają mieć zapewnioną pełną obsadę przewidzianą w planach oczywiście  część SIS z KP weźmie bezpośredni udział w zabezpieczeniu meczów i tego  co się będzie działo w miastach rozgrywek. KM na terenie których będą  rozgrywane mecze mają zapewnić czas dotarcia do zdarzenia na poziomie 5  min. w każdym punkcie miasta, pozostałe komendy 15 min."                                   
[/]

Offline treworo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 29, 2011, 18:21:36 »
czyli znowu blokada urlopu itp...
nie chce mi sie wierzyć ze my tez tak bedziemy postawieni w stan gotowosci policja  napewno  ale my raczej w mniejszym stopniu.

Offline dzidzio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 30, 2011, 17:05:50 »
Koledzy proponuje się zapoznać z dokumentem ,kursy mają się odbywać caly rok

http://www.straz.gov.pl/data/other/bsi_metodyka_sus_2012_zatw.pdf

Offline Matias89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 01, 2012, 15:31:44 »
Witam
KP w wielkopolsce
Z tego co rozmawiałem ze starszymi kumplami czeka sie tu od 3 do 5 lat

Offline łun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 06, 2012, 22:57:52 »
Cytuj
wskoczenie do rwacej rzeki i wyciagniecie tonacego- bez zabezpieczenia bo na takie nie ma czasu

Za takie coś to można bardzo szybko zamiast na podoficerkę to trafić do domu...
I nie wymigasz się tu odstąpieniem od zasad powszechnie uznanych za bezpieczne...
Procedury to procedury.
U mnie (i pewnie nie tylko) na PDF jesteś wysyłany według kolejności przyjęcia do służby. A ile to zajmie to zależy od przydziału wolnych miejsc z KW.



Jak zrobisz to na wolnym to czemu nie, znam taki przypadek, że "władza" doceniła strażaka za taki czyn tylko nie rzeka, a jezioro.

Ja 4 lata w grudniu i myślę, że w tym roku już od bębnie ten  kurs.

Offline st.straszak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 07, 2012, 10:02:19 »
czy słyszał ktoś o połączenie SPS I SUS w jeden 6 miesięczny kurs...?

Offline treworo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 08, 2012, 20:47:32 »
witam u nas cos miwili byl taki okres ale teraz cisza  .. potem temat byl ze podoficerki maja wogole wycofac....

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 09, 2012, 09:37:08 »
U mnie w jednostce to około 3 latek się czeka ,no chyba ,że ktoś bardziej potrzebujący jest(z garbem),to wtedy kolejka sie wydłuża.No a z tym połączeniem kursów czy likwidacja podoficerki,to zobaczymy jak cos stworza,a na razie to tylko domysły.To tak samo wyglada jak z wyrównaniem rocznika w wojsku(skrócenie służby),wszyscy słyszeli i co ciekawe w całej polsce ta sama plota chodziła, w którą wszyscy poborowi się dali nabrać.Ci co byli w wojsku to wiedzą o czym piszę.

Offline dzidzio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 09, 2012, 13:59:47 »
Moim skromnym zdaniem szybko nie nastąpi połączenie kursów SUS i SPS ponieważ;
-kursy podstawowe maja te same plany zajęć co wcześniej (nie widać zmian i wydłużenia aby pochłonąć materiał z podoficerki), czyli jedziemy po staremu
-średnio na rok idzie 2-3 osoby na podoficerkę, czas oczekiwania jest około 5-6 lat (u mnie na jednostce) czyli wszystkim oprócz czekających jest to na rękę ze się jest na st. strażaku (zblokowanie awansu, przecież sekcyjny czy też st. strażak tą sama robotę wykona a po co jeśli jest ambitny ma się upominać o egzaminy na zaoczna aspirantkę i do wypłaty 100pln dołożyć… a po co?!)
-co się stanie z wykładowcami na kursach podstawowych przecież na podział nie pójdą :D:D, jeśli by weszły zmiany żeby zrobić jeden kurs łączony i powiedzmy po 3 latach z automatu dostajemy sekcyjnego, wtedy takie ośrodki gdzie nie ma prowadzonego do tej chwili kursu uzupełniającego musiały by zmienić plan zajęć, często poligon co wiąże się z kosztami aby przystosować go do edukacji na tym poziomie
-duże ośrodki (Bydgoszcz, Częstochowa) pewnie by nie chciały aby ludzie szli gdzieś indziej bo przecież kaska ucieka.
Wydaje mi się że te zmiany szybko nie nastąpią i długo długo nikt tego nie zmieni
p.s. gotowe zmiany i rozwiązania można podpatrzyć u naszych kolegów w Policji gdzie już dawno się wyleczyli z podoficerek i aspirantek

Offline szopoo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 09, 2012, 20:39:05 »
byłem w okresie wakacji w bydgoszczy na kursie i mówili że od 2013 rozpoczną się kursy połączone 6 miesięczne

Offline xnm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Kurs podoficerski- ile czekacie?
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 11, 2012, 12:07:04 »
trochę z innej beczki
czy po podoficerce jest jakaś karencja aby złożyć raport do 01 na szkołę aspirantów?