Autor Wątek: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe  (Przeczytany 18079 razy)

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 11, 2010, 15:52:22 »
Załóżmy (czysto hipotetycznie) sytuację.
telefon:
-Dzień dobry Panie Komendancie.
- Dzień dobry Panie Prezydencie.
W czym pomóc?
- Słuchaj "Jasiu" potrzebny jest sprzęt i ludzie do zawieszenia baneru PO/PIS/SLD/LPR itp.
- Nie ma problemu "Jurek". Zaraz zadzwonię do naczelnika OSP, że mają zlecenie. Fakturkę dostaniesz jak zawsze. Dzisiaj baner będzie wisiał.
- o świetnie to dzięki "Jasiu" za pomoc.Zawsze można liczyć na Ciebie (straż).
- Nie ma problemu, ale skoro już rozmawiamy, jesteśmy w trakcie zbierania środków na nową drabinę, wspominałem Ci ostatnio prawda? Wpadnę w przyszłym tygodniu na spotkanie to ustalimy ile możecie przekazać.
- yyyyy no tak tak, to oczekuję.
To cześć .

Uczciwie. Bez problemów jednej i drugiej, a co ważniejsze trzeciej strony.
 :klol:

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 11, 2010, 15:59:10 »
@olo - ale tak się to właśnie odbywa  :rofl:
W pewnej komendzie ja sam dysponowałem drabinę celem zdjęcia/zawieszenia baneru pana posła przed wyborami a do służby przyjmowano gostka tylko dlatego że był synkiem ministra....

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 11, 2010, 15:59:31 »
Niechciałem ale …

Problem Poznański jest jednak jeszcze trochę inny . Jestem jak najbardziej za by strażacy działali w samorządach, nie mam nic przeciwko wiązaniu munduru straży z takimi wyborami , nawet z korzystaniem z sprzętu OSP ponieważ jest to dopuszczalne przepisami  . Problem jedynie jest taki by miało to poziom i uzasadnienie merytoryczne.  Natomiast to co prezentują koledzy z Poznania jest delikatnie mówiąc populistyczne, oderwane od rzeczywistości, a tym bardziej od ekonomi.  Podnoszone są kwestie często małostkowe i przedstawiane w nie prawdziwy sposób, niestety zahaczające również straż i niepotrzebnie bo programy wyborcze strażaków nie są po to by wyśmiewać i podnosić problemy służb ratowniczych. Nie można samemu sobie zaprzeczać, reprezentuje straż, ale straż jest zła . 

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 11, 2010, 16:06:25 »
@olo - ale tak się to właśnie odbywa  :rofl:
W pewnej komendzie ja sam dysponowałem drabinę celem zdjęcia/zawieszenia baneru pana posła przed wyborami a do służby przyjmowano gostka tylko dlatego że był synkiem ministra....
Doskonale wiem jak to się odbywa  :rofl:.
Mam po prostu (uważam, że zdrowszą) opinię jak to się powinno odbywać z tym samym skutkiem!  :rofl:
Próbowałem TYLKO wskazać, że "można inaczej". Nie twierdze, że można=jest robione.
Znam tę "firmę" naprawdę dość dobrze. Przynajmniej mechanizmy, które w niej rządzą. : :wall:

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 11, 2010, 16:09:38 »
Niechciałem ale …

Problem Poznański jest jednak jeszcze trochę inny . Jestem jak najbardziej za by strażacy działali w samorządach, nie mam nic przeciwko wiązaniu munduru straży z takimi wyborami , nawet z korzystaniem z sprzętu OSP ponieważ jest to dopuszczalne przepisami  . Problem jedynie jest taki by miało to poziom i uzasadnienie merytoryczne.  Natomiast to co prezentują koledzy z Poznania jest delikatnie mówiąc populistyczne, oderwane od rzeczywistości, a tym bardziej od ekonomi.  Podnoszone są kwestie często małostkowe i przedstawiane w nie prawdziwy sposób, niestety zahaczające również straż i niepotrzebnie bo programy wyborcze strażaków nie są po to by wyśmiewać i podnosić problemy służb ratowniczych. Nie można samemu sobie zaprzeczać, reprezentuje straż, ale straż jest zła . 


Dlatego wydaje mi się, że mam trochę racji w tym co napisałem wcześniej -  z uwagi na brak doświadczenia nie wiedzą na czym się skoncentrować w swoim programie. Nie sztuka skoncentrowac się na negowaniu ale na pokazaniu sposobu naprawy.
Nie możemy odmówić im dobrych chęci...

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 11, 2010, 17:35:26 »
Dla pełnej jasności .. nie mam zupełnie nic przeciwko temu , aby strażacy startowali w jakichkolwiek wyborach.  A jesli juz startują to oczywistym jest fakt że powinni poinformowac swoich potencjalnych wyborców kim są i czym sie zajmują - to wręcz ich obowiązek. Gdy w ich materiałąch wyborczych pojawia sie więc przedmiot symbolizujący dana profesję , albo fotka  ukazujaca owego kandydata podczas pracy to mozna to uznac za zupełnie normalne. 
Przeciwny jestem jednak nadużywaniu  hasła STRAŻ POŻARNA  oraz wykorzystywaniu  elementów z nią związanych dla własnych celów.  Tym bardziej że takie wykorzystywanie praktycznie zawsze obraca sie przeciwko wszystkim strażakom - to tylko kwestia czasu, albo  dołek będzie tuż po wyborach , albo po następnych ...

Mimo wszystko jednak życzę powodzenia wszystkim strażakom startujacym w tych wyborach - trzymam kciuki za Was !!!

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 14, 2010, 21:13:40 »
Dla odmiany wieści z lubuskiego. Dziś na spacerze zauważyłem dwoje 'aktywistów' w czerwonych bluzach (pani w bluzie z żółtym napisem STRAŻ), rozwieszających plakaty wyborcze Prezesa ZW ZOSP RP (kandyduje do Sejmiku Województwa). Plakat - wieszany na słupach - jest 'dwustronny': z jednej strony kandydat jest w garniturze, z drugiej - w mundurze, z baretkami i odznaczeniem na szyi.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 14, 2010, 21:16:24 »
no i tu znowu dwa aspekty :
pierwszy - wykorzystanie munduru na zdjęciu jako podkreślania swojej wiarygodności
i drugi - kamizelka strażacka na plecach ... A to już moim zdaniem niedopuszczalne...

Offline osp-poznan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 15, 2010, 21:05:09 »
Mamy już dość tego BARANA 085 , nie wystarczyła mu odpowiedź na wysłanego do nas maila to jeszcze robi zadyme na forum. Dla tego przedstawiamy nasze oficjalne stanowisko:
W Poznaniu powstała grupa wyborcza strażaków wywodzących sie z OSP i PSP, i jako strażacy startujemy do wyborów i regulamin nie zabrania używania munduru koszarowego do reprezentowania naszych spraw w trakcie kampanii wyborczej.
OFICJALNIE INFORMUJEMY !!!! NIE REPREZENTUJEMY PARTII POLITYCZNEJ ,NIE AGITUJEMY  ŻADNEJ PARTII !!!
W trakcie kampanii chodzimy w kompletnym umundurowaniu koszarowym a przedstawiony zarzut został wyjaśniony(Jakiś przyjemniaczek pokroju 085 , złośliwie pół godziny wczesniej ochlapał naszego kandydata przejeżdżajac przez kałuże i z tych względów zaistaniała konieczność zmiany spodni na cywilne)

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 15, 2010, 21:17:17 »
Mamy już dość tego BARANA 085 , nie wystarczyła mu odpowiedź na wysłanego do nas maila to jeszcze robi zadyme na forum. Dla tego przedstawiamy nasze oficjalne stanowisko:
W Poznaniu powstała grupa wyborcza strażaków wywodzących sie z OSP i PSP, i jako strażacy startujemy do wyborów i regulamin nie zabrania używania munduru koszarowego do reprezentowania naszych spraw w trakcie kampanii wyborczej.
OFICJALNIE INFORMUJEMY !!!! NIE REPREZENTUJEMY PARTII POLITYCZNEJ ,NIE AGITUJEMY  ŻADNEJ PARTII !!!
W trakcie kampanii chodzimy w kompletnym umundurowaniu koszarowym a przedstawiony zarzut został wyjaśniony(Jakiś przyjemniaczek pokroju 085 , złośliwie pół godziny wczesniej ochlapał naszego kandydata przejeżdżajac przez kałuże i z tych względów zaistaniała konieczność zmiany spodni na cywilne)

Bardzo proszę Moderatorów o pozostawienie tego posta nienaruszonego  ^_^

Myślę, że to co zostało tu napisane, nie wymaga komentarza. Zwłaszcza, że odpowiednie słowa ze strony Forumowiczów (na temat nadużywania zaufania hasła straż pożarna itp) już padły.

Nie sądzę, żeby osoby pokrzykujące na forum i wyzywające od baranów sprawdziły się jako radni jakiegokolwiek samorządu. Ale to moje prywatne zdanie - dość polityki na forum. Z mojej strony EOT.

Offline osp-poznan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 15, 2010, 21:24:23 »
Udeż w stół a nożyce sie odezwą nic dodać nic ująć, zapraszam oburzonego 085 do konfrontacji na żywo, bo wywnętrzać się  na forum anonimowo każdy potrafi.
Przy okazji jak nazwać kogoś kto jest tak zacietrzewiony i złośliwy że po grzecznym wyjaśnieniu drogą mailową ,robi jeszcze bałagan na forach.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2010, 21:28:13 wysłana przez osp-poznan »

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 15, 2010, 22:10:47 »
Panowie wasza konwersacja zaczyna robić się nie smaczna.. Chyba rzeczywiście najlepszym pomysłem jest spotkanie na żywo..
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline osp-poznan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 15, 2010, 22:46:31 »
Przepraszamy wszystkich forumowiczów ,ale my tego tematu nie zaczynaliśmy, temat ten uważamy za naciągany,szkalujący naszą działalność ,złośliwi i nie uzasadniony, tym bardziej że sprawe wyjaśnialiśmy wcześniej osobnikowi 085 jak widać to jednak nie wystarczyło. Dzięki takim osobnikom długo w naszym kraju nie będzie lepiej.Zastanawiamy sie kim trzeba być żeby tak sie zachowywać.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 15, 2010, 22:58:42 »
Myślę że na tym etapie można zamknąć już ten wątek, autor wątku jak i druga strona wyjaśniły już chyba wszystko.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk