Autor Wątek: Dotacja z KSRG  (Przeczytany 31937 razy)

Offline SpIdI92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 19, 2011, 23:35:42 »
Witam. nie wiecie czy w woj. małopolskim sa juz przyznane dotacje z KSRG??
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 20, 2011, 08:00:14 »
Witam. nie wiecie czy w woj. małopolskim sa juz przyznane dotacje z KSRG??
podział środków był już w marcu. A więc przyznane są - tylko z tego co wiem to jeszcze nikt nie ma kkasy na koncie poza jednostkami które ubiegały się o zakup samochodów
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 28, 2011, 13:17:03 »
U nas 16tys. z czego wymóg 6tys. na pompę szlamową. Mamy około 50 wyjazdów.
Odświeżam :mellow: U nas jeszcze nikt nie widział kasy z KSRG na ten rok. Mamy również ok 50 wyjazdów rocznie, w tamtym roku dostaliśmy ok. 3 tyś. zł... to są jakieś kpiny, co za to mamy kupić? Widzę, że są tu podziały na jednostki "lepsze" i "gorsze". Chciałbym się dowiedzieć czym się kieruje KSRG przyznawaniem pieniędzy...jak jednostka co ma 150 wyjazdów dostaje 5tyś. zł. a jedna jednostka co ma ok 50 wyjazdów dostaje 16tyś zł. a druga niecałe 3 tyś. zł....wiem, to jest POLSKA  :rofl:

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 28, 2011, 13:52:12 »
Tez jeszcze nie dostaliśmy kasy z KSRG.
Cytuj
w tamtym roku dostaliśmy ok. 3 tyś. zł
w tym środków jest więcej ale określono na co je wydać.
Cytuj
Chciałbym się dowiedzieć czym się kieruje KSRG przyznawaniem pieniędzy
KSRG to nie człowiek tylko instytucja, system, za jego działanie na terenie powiatu odpowiada Komendant Powiatowy więc do  niego pretensje
Cytuj
jak jednostka co ma 150 wyjazdów dostaje 5tyś. zł. a jedna jednostka co ma ok 50 wyjazdów dostaje 16tyś zł. a druga niecałe 3 tyś. zł
może potrzebami?
Najpierw dowiedz jak KSRG  działa, potem narzekaj.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 28, 2011, 13:59:18 »
Tez jeszcze nie dostaliśmy kasy z KSRG.
Cytuj
w tamtym roku dostaliśmy ok. 3 tyś. zł
w tym środków jest więcej ale określono na co je wydać.
Cytuj
Chciałbym się dowiedzieć czym się kieruje KSRG przyznawaniem pieniędzy
KSRG to nie człowiek tylko instytucja, system, za jego działanie na terenie powiatu odpowiada Komendant Powiatowy więc do  niego pretensje
Cytuj
jak jednostka co ma 150 wyjazdów dostaje 5tyś. zł. a jedna jednostka co ma ok 50 wyjazdów dostaje 16tyś zł. a druga niecałe 3 tyś. zł
może potrzebami?
Najpierw dowiedz jak KSRG  działa, potem narzekaj.
czyli sugerujesz że jednostka która interweniuje 150 razy w roku ma mniejsze potrzeby od jednostki która ma 50 wyjazdów?? Kolego znajdź mi taką jednostkę w Polsce która nie ma potrzeb...dostaniesz nobla  :rofl:
Co do Komendanta to on zaś odsyła do województwa i tak sobie możesz mieć pretensje od jednostki po powiat aż do KG gnoić każdego po kolei...a na samej górze ci powiedzą "tak ma być i ch*j"
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2011, 14:05:08 wysłana przez Petro »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 28, 2011, 14:07:03 »
Znam i to nie jedną, bo tak to bywa że te jeżdżące 150 razy w roku są dużo lepiej doposażone, bo łożono na nie kasę w pierwszej kolejności, a te mniejsze zostawiono na później. Można podzielić kasę z KSRG po równo, ale czy to będzie sprawiedliwe i sensowne? Komendanci mają na swoim terenie stworzyć system ratowniczy a nie spełniać nadzieje jednostek

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 28, 2011, 14:38:53 »
No dobra...napisz mi co za te niecałe 3 tyś. zł. można kupić :pyt:

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 28, 2011, 14:46:12 »
Daj mi te 3tys to ja będę wiedział na co je wydać   :szalony: zawsze mało....

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 28, 2011, 16:49:49 »
Cytuj
Daj mi te 3tys to ja będę wiedział na co je wydać
Petro i masz odpowiedź.
U nas w powiecie bywało tak że cześć jednostek nie dostawała nic, za to za rok dostawała więcej, wszystko zależało od potrzeb jednostki.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 28, 2011, 19:05:22 »
my już mamy kasę na koncie (woj. śląskie) od ok 1,5 tygodnia.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 28, 2011, 19:08:45 »
Cytuj
Daj mi te 3tys to ja będę wiedział na co je wydać
Petro i masz odpowiedź.
U nas w powiecie bywało tak że cześć jednostek nie dostawała nic, za to za rok dostawała więcej, wszystko zależało od potrzeb jednostki.
No tylko że my notorycznie przez ostatnie lata dostajemy te 3 tyś. i wątpię, że w tym roku się coś zmieni

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 05, 2011, 10:20:34 »
dopiero we wtorek przyszly do nas umowy do podpisania (dolnoslaskie), ciekawe ile teraz bedziemy czekac na pieniadze...

Offline lech53

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 05, 2011, 16:19:25 »
W związku z nowymi zasadami rozliczania dotacji mam pewne wątpliwości. W umowie jest zapis, ze zakup może być większy o 10 % lecz nie wiece niż 250 zł jak było w kosztorysie, a co zrobić kiedy towar potaniał, albo znalazłem tańszy ?. U mnie problem  dodatkowy pojawił o 3 pozycje które w kosztorysie kosztowały  1500 zł , a teraz po promocjach i rabatach 800zł. Czy te pieniądze powiedzmy z nadwyżki mam zwrócić , czy też wykorzystać na zwyżkę o 10 % w innych pozycjach?

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 06, 2011, 14:51:06 »
Z tego jak ja zrozumiałem owa umowę to nadwyżkę  powinniśmy oddać na podane konto a nie przekazywać na inne zakupy.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 07, 2011, 16:25:16 »
Cytuj
W związku z nowymi zasadami rozliczania dotacji mam pewne wątpliwości. W umowie jest zapis, ze zakup może być większy o 10 % lecz nie wiece niż 250 zł jak było w kosztorysie, a co zrobić kiedy towar potaniał, albo znalazłem tańszy ?. U mnie problem  dodatkowy pojawił o 3 pozycje które w kosztorysie kosztowały  1500 zł , a teraz po promocjach i rabatach 800zł. Czy te pieniądze powiedzmy z nadwyżki mam zwrócić , czy też wykorzystać na zwyżkę o 10 % w innych pozycjach?
pogadaj ze sprzedawcą z fakturami, jak się chce można różne cuda wyczyniać.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 07, 2011, 17:26:18 »
Można wybrnąć z tego poprzez dogadanie się ze sprzedawcą ale jest to wg mnie sytuacja patologiczna.
Skoro dotacja KSRG jest na sprzęt to po co zmuszać ludzi do kombinacji, skoro ktoś jest obrotny i sobie wynegocjował cenę więc powinien normalnie i zgodnie z przepisami móc dokupić coś dodatkowo i nie mieć z tego tytułu żadnych problemów.
Ale nasz kraj nie jest normalny i robi się wszystko by ludziom życie utrudnić a to co w tym roku wyrabia się z dotacjami to woła o pomstę do nieba. Ileż można to wszystko przeciągać ... moja jednostka umowę podpisała już dawno bo chodzi również o dotację na samochód, teraz auto już w produkcji, pilnie potrzebujemy zakupić zaplanowany na jego doposażenie sprzęt a tu kicha bo pieniędzy dalej nie ma ...
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 07, 2011, 17:36:58 »
To doskonały przykład na nasza rzeczywistośc ....  zgodnie z przepisami uczy sie ludzi  kombinowania i oszukiwania ....
 My  wiosna zgłosilismy że chcemy kupi sprzęt A , a teraz okazało się że mamy awarie sprzetu B i potrzebne są pieniadze na jego remont ... niestety , nie przewidzielismy tego wiec nie mozna wyda pieniędzy z dotacji na ów remont ...    czekac do przyszłego roku , czy ... kombinowac ?
 

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 08, 2011, 18:13:59 »
Jeszcze nawet umowy nie widziałem na oczy  :huh: Swoją drogą co to za paranoja. Planuję zakup za 21.000 zł w tym 15.000 będzie pochodziło z KSRG /reszta z innych źródeł/ we wniosku do KG napisałem, że chcę kasę przeznaczyć na rozbudowanie hydrauliki. I co? Mogę na fakturze tylko 15.000 mieć ??? Co za debilizm.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 08, 2011, 18:24:38 »
Jeszcze nawet umowy nie widziałem na oczy  :huh: Swoją drogą co to za paranoja. Planuję zakup za 21.000 zł w tym 15.000 będzie pochodziło z KSRG /reszta z innych źródeł/ we wniosku do KG napisałem, że chcę kasę przeznaczyć na rozbudowanie hydrauliki. I co? Mogę na fakturze tylko 15.000 mieć ??? Co za debilizm.

Umowy już w tamtym tygodniu poszły do KG.
Co do kwoty na fakturze, może być większa niż dotacja z budżetu.
Na odwrocie faktury pisało się adnotację, skąd pochodziły pozostałe środki pieniężne.
Niejednokrotnie tak robiłem, przechodziło to przez księgowość i nikt się nad tym nie doktoryzował.   

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 08, 2011, 19:38:47 »
Masz racje @grzela - tak było , sam tez tak niejednokrotnie robiłem ... ale w tym roku księgowa strasznie suszyła głowę na zapas , że nie może przekroczyc tego co się zaplanowało, że ma byc na fakturze identycznie z planem  itp ... więc trudno przewidziec jakie bedą efekty przy rozliczeniach , skoro wróble cwierkają że teraz to KG będzie wszystko sprawdzało....   mam nadzieję że to straszenie na wszelki wypadek :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 08, 2011, 19:51:31 »
Masz racje @grzela - tak było , sam tez tak niejednokrotnie robiłem ... ale w tym roku księgowa strasznie suszyła głowę na zapas , że nie może przekroczyc tego co się zaplanowało, że ma byc na fakturze identycznie z planem  itp ... więc trudno przewidziec jakie bedą efekty przy rozliczeniach , skoro wróble cwierkają że teraz to KG będzie wszystko sprawdzało....   mam nadzieję że to straszenie na wszelki wypadek :)

Takie info jeszcze może nie dotarło do mnie.
Ewentualnie można rozpisać zakupiony sprzęt, czy remont na dwie faktury.

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 08, 2011, 22:12:28 »
Tak. macie racje. Też tak kiedyś rozliczałem. Jeśli jednak to co piszecie jest w umowie to nie będzie mozna tak robić. Jak masz jedną fakture i kupujesz całośc jako zestaw to masz 8% VAT, a jak kolejne faktury to każda a nich bedzie po 22% VAT. Dodatkowo, łatwiej jest rozliczyć jedną fakturą, ana odwrocie zamieścić skąd pochodziły środki, które pokryły całość. Kurcze, chyba ta KG chce poprawić Brukselę ...  :huh:

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 17, 2011, 22:18:19 »
Czy zauważyliście że Umowy są nieważne w świetle wzorcowego statutu OSP (przynajmniej w naszym powiecie) ponieważ umowę w imieniu OSP umowy może podpisywać tylko prezes lub wiceprezes i skarbnik. A u nasz podpisywali tylko prezesi.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 27, 2011, 11:57:40 »
Wczoraj już wpłynęła na konto dotacja woj.dolnośląskie :)

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 29, 2011, 19:28:53 »
Wczoraj już wpłynęła na konto dotacja woj.dolnośląskie :)

dlugo czekales na kase od podpisania umowy ? bo ja podpisalem dobre 3 tyg temu i cisza
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2011, 19:56:05 wysłana przez basti007 »