Autor Wątek: Rownowaznik za brak lokalu  (Przeczytany 14563 razy)

Offline Eqinox

• VIP
  • *
Odp: Rownowaznik za brak lokalu
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 09, 2011, 08:52:38 »
Zapoznałem sie z tym orzeczeniem i głosno sie zastanawiam ze moze to miec powiazanie z pomoca finasowa na budownictwo mieszkaniowe, bo jesli lokal niespełniajacy norm w mysl orzeczenia nie jest lokalem to zarówno w przypadku braku lokalu jak i pomocy finansowej moze miec zastosowanie.

Offline lang

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 09, 2011, 18:23:46 »
i ma - pomoc nie przysługuje na uzyskanie lokalu nie spełniającego min. norm jak również nie położonego w miejscowości pobliskiej
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline radca

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 10, 2011, 09:27:43 »
Dokładnie tak
Ostatni kilka razy WSA w Gdańsku, WSA w Warszawie dokonał interpretacji pojecia lokal mieszkalny. Ale początek to uchwała 7 NSA, w sprawie SG bodajże.
Posiadanie lokalu oznacza:
- caly lokal a nie część,
- lokal spełnia minimum normy,
- nadaje się do zamieszkania (stan techniczny).
Jesli nie masz takiego lokalu to masz prawa do:
równoważnika za brak
pomocy mieszkaniowej.
Oczywiście jesli posidasz cos co niejest lokalem mieszkalnym w rozumieniu ustawy ale jakimś jest to mozesz wybrać remontówkę (prawo wyboru jest gdzies w ustawie??), tylko korzystniejsze dla strony jest wybranie za brak.
Ostatnio odmiennie orzekł WSA w Krakowie, ale nie ma jeszcze uzasdnienia na stronie wiec nie wiem dlaczego. Przypuszczam, że sklad nie znał specyfiki i zbyt zaufał stronie służbowej ;).

Offline lang

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 10, 2011, 16:34:44 »
Przypuszczam, że sklad nie znał specyfiki i zbyt zaufał stronie służbowej ;).

czasami tak się zdarza:) np. skład uwierzy, że skarżący nie złoży kasacji, gdyż nie ma pełnomocnika, a ponieważ sprawa jest skomplikowana, to go nie znajdzie tak szybko :rofl:
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline qsefthuko

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 12, 2020, 16:57:04 »
Witam!
nie mogę nigdzie znaleźć inf czy wypłata równoważnika za brak lokalu mieszkalnego należy się za lata wstecz(wyrównanie)? pracuję 13 lat i dopiero teraz będę składał o wypłatę równoważnika. Znalazłem tylko info w a art.78 ust.3, które nie wyjaśnia jednoznacznie sprawy.
Wyjaśniam, że SZUKAŁEM na forum informacji na ten temat.

Offline cieć :)

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 12, 2020, 17:49:39 »
Witam!
nie mogę nigdzie znaleźć inf czy wypłata równoważnika za brak lokalu mieszkalnego należy się za lata wstecz(wyrównanie)? pracuję 13 lat i dopiero teraz będę składał o wypłatę równoważnika. Znalazłem tylko info w a art.78 ust.3, które nie wyjaśnia jednoznacznie sprawy.
Wyjaśniam, że SZUKAŁEM na forum informacji na ten temat.
Czasem wystarczy poszukać w  google, łatwiej i szybciej  -_-
Poniżej cześć z  Rozporządzenie MSWiA w sprawie trybu przyznawania strażakowi Państwowej Straży Pożarnej równoważników pieniężnych za remont albo za brak lokalu mieszkalnego
§ 2.
1. Równoważnik pieniężny za remont albo za brak lokalu mieszkalnego przyznaje się na podstawie złożonego przez strażaka oświadczenia mieszkaniowego.
2. Oświadczenie mieszkaniowe strażak składa nie rzadziej niż raz w roku.
3. Wzór oświadczenia mieszkaniowego określa załącznik do rozporządzenia.
Moim zdanie należy się wyrównanie za wstecz ale tylko w danym roku kalendarzowym.
Pytanie dlaczego nie pisałeś oświadczenia w poprzednich latach?

Offline beni998

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 13, 2020, 09:38:10 »
Jak wg was ma sie sytuacja kiedy pobierajac mieszkaniowke jednoczesnie budujemy dom?czy w tym momencie tracimy możliwość jej pobierania?

Offline egon_eg

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 13, 2020, 17:42:51 »
Do czasu zakończenia budowy/ zgłoszenia zakończenia budowy należy Ci się dodatek za brak lokalu.
Dodatkowo należy Ci się dodatek na zakup/wybudowanie domu.

Offline kafar998

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 13, 2020, 21:54:26 »
Ile można uzyskać tego dodatku?

Offline Spartan998

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 14, 2020, 07:33:33 »
Uzależnione od ilości członków rodziny, na kawalera dwie normy. Norma ok. 2900 PLN brutto, o ile dobrze pamiętam.

Offline kafar998

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 14, 2020, 12:03:21 »
Dzięki :)

Offline pepek1

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 14, 2020, 14:06:53 »
Witajcie szukam kontaktu do strażaka który posiada mieszkanie w towarzystwie budownictwa społecznego. Nie należy nam się ani mieszkaniówka ani dodatek na zakup mieszkania bo nie mamy aktu własności. Odwołaliśmy się od decyzji i czekamy co dalej. Może ktoś jest w Polsce ze strażaków którym udało się coś ugrać w tej sprawie.