Służba > Forum ochotników

Organizuje Ze Swoją Jednostką Pokaz W Gimnazjum

(1/4) > >>

mmichałł:
Mam prośbe do wszystkich któży mają jakieś plany różnego rodzaju pokazów bo chcemy zorganizywać tak pokaz aby naprawde wszystkim tam podskoczyła adrenalina.Czekam na propozycje!!!
 :unsure:  :unsure:  :unsure:  

osposie:
proponuje zrobić ewakuację.. powiadomić nauczycieli, aby przekazali uczniom jak należy postępować w takim przypadku, a potem jazda.. świece dymne drabiny i inne bajery.. narobić dużo hałasu.. a na koniec pokazać sprzęcik ;)  

ksiwek:
U nas pokaz odbył się w bieżącym roku, w czerwcu. Robiliśmy go wspólnie z Komendą Powiatową PSP w Stargardzie. Właściwie nie był to pokaz a ćwiczenia.  Rozpoczęło się od telefonu na 998 i ewakuacji szkoły. Z gminy postawiliśmy na nogi wszstkie S-ki. JRG przysłała podnośnik i SRChem.   Strażom na bieżąco zadania stawiali operacyjni z KP PSP. Po ewakuacji i "zgaszeniu" pożaru przeszukano obiekt w kombinezonach izolacyjnych.  Niektórzy uczniowie i jedna nauczycielka była ewakuowana z II pietra podnośnikiem. Na korytarzach rozciągnięto dziesiątki metrów węży.  Świec dymnych już nie wolno używać.  Po wszystkim OSP Suchań zorganizowała pokaz ratownictwa technicznego tj. gaszenie i pocięcie samochodu osobowego.  Wszystko razem trwało nieco ponad godzinę i udało się bardzo fajnie.  Na ćwiczenie, jako widzów, zaprosilismy też Gminny Zespół Reagowania.  

Porta:
Kisiwek czy dysponujesz zdjęciami z tych ćwiczeń?

ogniomistrz1:
samemu można zrobić sobie załozenia to takich ćwiczeń , ksiwek już ci troszke podpowiedział więc do roboty .


tak na marginesie , ja robiłem pokaz dla przedszkolaków  ale dzieciaki miały frajde.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej