Rozwój osobisty i zawodowy > Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp

<< < (5/5)

kuba.:
Wiem, że temat starawy troszku, ale chciałem pokazać, że jednak można pracować z dzieciakami nawet 6 letnimi :)

https://www.facebook.com/DDPMosina

Zgadzam się jednak, że przy dzieciach z przedziału 1-3 klasa SP (takie mamy założenie w naszej DDP), osoba z wykształceniem pedagogicznym jest niezbędna. Jednak koledzy mówiący, że takie dzieci są za małe itp, nie mają racji. Właśnie dzięki temu, że to okres kiedy kształtują się ich charaktery i osobowość, to idealny okres by "zarazić" ich do tego, że warto pomagać innym. To czy ktoś z nich zasili za kilka lat naszą OSP jest ważne i idealnie byłoby gdyby zostali i służyli wszyscy. Wiem że to marzenia, jednak nawet jeśli nie do nas, to może jeden z drugim pójdzie do innej formacji ratującej zdrowie i życie. Taki jest wg mnie cel.
Z dzieciakami troszkę już pracuję i wiem jedno - chłoną wiedzę jak gąbka  :rolleyes: i należy to tylko odpowiednio wykorzystać. Jeśli ma się ku temu warunki (my mamy  -_-) to nic nie stoi na przeszkodzie by fajnie z dziećmi pracować tak by następnie procentowało to w MDP i dalszych etapach ich rozwoju....

pol102:

--- Cytat: Darkwater w Maj 20, 2013, 20:59:19 ---od 12 można napewno

--- Koniec cytatu ---
Chyba nabijać posty, tak jak Ty. W regulaminie wzorcowym stoi jak wół, że dowolna placówka oświatowa może powołać MDP - włącznie z przedszkolem! Jeśli przerobiony na własne potrzeby regulamin wzorcowy nie stanowi inaczej, nie ma dolnego limitu wieku.

dominika 111111111:
Ja mam 10 lat i jestem w MDP . Uważam,że czas pobytu w młodzieżowej drużynie  pożarniczej to czas
przygotowania i nauki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej