Autor Wątek: Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp  (Przeczytany 56588 razy)

Offline mlodzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« dnia: Sierpień 13, 2005, 23:29:15 »
od ilu lat mozna sie zapisac do mdp  prosze niech ktos i powie :D  

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2005, 23:32:09 »
witam
cytat z Regulaminu MDP
Do drużyny mogą być przyjmowane dziewczęta i chłopcy w wieku od 7 do 18 lat posiadający pisemną zgodę rodziców względnie pełnoprawnego opiekuna

pozdrawiam

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2005, 23:27:30 »
Cytuj
mógł by ktos  jeszcze  ;) cos powiedziec na ten temat
skorzystaj z funkcji SZUKAJ  na forum lub zajrzyj tutaj
albo zadaj poprostu konkretne pytanie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2005, 23:27:56 wysłana przez zeusss »

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2005, 10:20:08 »
"od ilu lat mozna sie zapisac do mdp prosze niech ktos i powie " ?

Odp.
Od tylu ile jest zapisane w statucie danej jednostki. Zapis w regulaminie MDP nie ma żadnej mocy prawnej. Jak przyjmniesz do OSP małolata np. od 7 lat, a w statucie własnej jednostki masz zapisane że mogą chodzić od 12 roku życia to życzę Ci powodzenia jak się coś temu siedmiolatkowi stanie.  
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2005, 11:09:04 »
Regulamin MDP ma moc prawną, jest pisany na podstawie statutu, więc jeśli w statucie jest że od 12 lat (choć nie znalazłem żadnego tego typu zapisu), to regulamin nie może przewidzieć jeszcze młodszych. Jeśli ktoś ma taki regulamin to gratuluję Zarządowi jego OSP, ponieważ regulamin zaczyna obowiązywac w dniu podjęcia uchwały przez Zarząd.

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2005, 12:29:13 »
A jaki sens ma przyjmowanie 7 latka? Chyba tylko po to, aby byl na liście jednostki jako członek MDP. Bo przepraszam jeżeli się myle, ale większość 7 latków nie zwinie W-75. Na moje odpowiedni wiek dla MDP do 12+. Z tego co wiem to i w naszym statucie jest taki zapis, iż czlonkiem MDP może zostać osoba powyżej 12 roku życia.. ;)  

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2005, 12:14:33 »
Mogę zaręczyć głową, że niektórzy 12 latkowie nie mają siły zwinąć W-75.  
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2005, 17:28:55 »
i znalazł by się 18 latek, któremu sił zabraknie, ale w przeliczniku wąż zwinie większa ilość 12 latków, niż 7 latków.. a dodam do tego psychikę 7 latka, któremu naprawdę pstro w głowie.. jest właśnie na wakacjach w moim domu mały 7 letni kuzyn, którego trzeba ciągle pilnować, bo wejdzie wszędzie i wszystko ruszy, a często robi rzeczy bez zastanowienia się. Kto chce cały czas go pilnować, niech go przyjmie..

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2005, 21:02:26 »
Co się tak czepiliście tego zwijania węży. Przyjdzie czas to będą mieli siłę zwinąć, a do tego czasu mogą się szkolić, poznawać historię pożarnictwa, poznawać regulaminy i podstawowe zasady ochrony przeciwpożarowej.

Inną sprawą jest to, aby znaleźć odpowiedniego opiekuna do tak młodych członków, aby ten opiekun nie zrobił więcej złego niż dobrego.

Osposie, psychika tego młodego człowieka dopiero się kształtuje i nic w tym dziwnego, że chce wszystko dotknąć, zobaczyć i ruszyć, przecież Ci młodzi Ludzie chodzą do szkoły i dlaczego nie sprzeciwiasz się temu, ze są za młodzi, też chcą wszystko zobaczyć i dotknąć.

Nie mówcie tylko, że szkoła to inna sprawa.

Pomimo tego, że u mnie w OSP nie ma tak młodych druhów, jestem za przyjmowaniem ich do drużyn MDP, ale tylko tam gdzie jest ktoś kto ma odpowiednie przygotowanie do pracy z młodzieżą, najlepiej pedagogiczne, im wcześniej zaczniemy kształcić dzieci i młodzież, tym większe prawdopodobieństwo, że zaszczepimy im bakcyla pracy w szeregach naszego stowarzyszenia.

Pozdrawiam.
 

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 03, 2005, 00:44:32 »
no na pewno po części masz racje!! ale komu będzie chciało się przy nich siedzieć.. ja np nie znam strażak po ukończonej pedagogice i bardzo wątpie, że młody będzie w naszej jednostce miał miejsce!! a odnośnie łapania bakcyla i zdobywania wiedzy to można to złapać będąc już starszym.. heh a wyobrażasz sobie jak taki młody co ledwo się mówić nauczył będzie łykał tematy typu manowakuometr czy inżektor  ;)  

Pozdrawiam serdecznie :D  

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2005, 16:05:24 »
sam też nie wiem po co przyjmować 7 latków do MDP; niech lepiej sie za nauke wezmą, a jak chcą złapać bakcyla to niech przyjda od czasu do czasu posadzic ich do wozu pożarniczego, pokazywać sprzęt to będa mieli frajdę, a potem jak chcą to sami " dorosną" do nauki o sprzęcie ;)  A małe dzieci często trzeba pilnować jak wspomnieli przedmówcy. Tak poza tematem, jeszcze rok temu nigdy bym nie powiedział, że chciałbym zostać strażakiem

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 05, 2005, 13:58:50 »
No racja Sensey - regulamin MDP ma moc prawną, ale podstawą działalności jest Statut OSP (można powiedzieć że ma moc konstytucji) i wszystkie pozostałe regulaminy muszą być na nim oparte.

A odnośnie zapisu w statucie to np. moja jednostka taki zapis ma. Pisze wyraźnie że "Członkami młodzieżowej drużyny pożarniczej może zostać osoba w wieku od 12-18 lat, która uzyskała zgodę opiekunów ustawowych i złożyła przyżeczenie"

Wiem napiszesz że w statucie na stronie związku pisze że... więc od razu zacytuję z Prawa o stowarzyszeniach:
" Art. 2 pkt 2 - Stowarzyszenie samodzielnie określa swoje cele, programy działania i struktury organizacyjne oraz uchwala akty wewnętrzne dotyczące jego działalności"

Aha - moja jednostka nie posiada regulaminu MDP. A drużyny reprezentują opiekunowie drużyn i jest nam z tym dobrze
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 07, 2005, 21:46:31 »
Co sądzicie, o zapisywaniu się dziewczyn do MDP i jak to u Was jest? Pytam, bo w mojej OSP dziewczyny zapisują się aby móc zabłysnąć w towarzystwie, że kolegują się ze strażakami (dorosłymi), nie trenują, boją się np. wejść po drabinie, nie prowadzą rozwinięć linii gaśniczych bo się pobrudzą (tak argumentują brak aktywności), ostatni raz widziałem je jako drużynę w murach remizy około 4 miesiące temu  :blink: Co o tym sądzicie?
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 07, 2005, 22:07:06 »
Cytuj
Co sądzicie, o zapisywaniu się dziewczyn do MDP i jak to u Was jest? Pytam, bo w mojej OSP dziewczyny zapisują się aby móc zabłysnąć w towarzystwie, że kolegują się ze strażakami (dorosłymi), nie trenują, boją się np. wejść po drabinie, nie prowadzą rozwinięć linii gaśniczych bo się pobrudzą (tak argumentują brak aktywności), ostatni raz widziałem je jako drużynę w murach remizy około 4 miesiące temu  :blink: Co o tym sądzicie?
Ja bym je wywalił, ( a tak propo to się nazywa bezinteresowność :D)

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 07, 2005, 22:47:49 »
Świadczy to o słabości Waszego Zarządu, albo rządzi Zarząd , albo "małolaty"

Regulamin organizacyjny MDP, mówi:

Cytuj
5. Członkowie drużyny są obowiązani:
a) osiągać dobre wyniki w nauce,
b  wywiązywać się z przyjętych na siebie obowiązków,
c) przestrzegać postanowień Statutu OSP, niniejszego regulaminu oraz uchwał i postanowień zarządu OSP,
d) troszczyć się o dobre imię OSP i drużyny oraz przejawiać dbałość o powierzony im sprzęt i urządzenia,
e) aktywnie uczestniczyć w zbiórkach drużyny i szkoleniu pożarniczym, brać czynny udział w działalności macierzystej OSP.

Stawiasz sprawę jasno, same chciałyście wstąpić do MDP, nikt was nie zmuszał, wiec macie prawa, ale macie też obowiązki.

Jeżeli nadal nie będą chciały uczestniczyć w zbiórkach, czy szkoleniu, sorry, dziewczyno, Ciebie już nie ma w MDP.

Krótko i stanowczo, bo nawet nie wiecie kiedy, to Wy będziecie tańczyć wokół Nich.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2005, 22:51:09 wysłana przez Straszak »

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 08, 2005, 16:28:57 »
Straszak, krzyhens na następnej zbiórce przedstawie im jasno sprawę. Dzięki za umocnienie mnie w moim stanowistu.  :)  
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Aśka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
    • http://
Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 11, 2005, 21:04:00 »
Zaraz zaraz,moment.. skoro te dziewczyny chciały być w Straży to nie jest normalne żeby być "na pokaz"...tak jak pisaliście wcześniej,są przyjemności ale są też i obowiązki! No wybaczcie,ale jeśli ktoś nie chce pomagać w strażnicy i pojawia się tam sporadycznie i na pokaz a w dodatku boi się o uszkodzenie swoich sztucznych paznokci to wybaczcie,ale ja mam na ten temat tylko jedną opinię..

U nas w jednostce wszyscy pracujemy,niezależnie od wiekui i płci,każdy dostaje zadanie i je wykonuje..

Wracając do wieku od którego mogą być przyjmowani ochotnicy MDP.. u nas jest to 12 lat,jednak dla dzieci w tym właśnie wieku została stworzona Harcerska Drużyna Pożarnicza.Myślę,że nie chodzi o to,czy ktoś potrafi zwinąć W-75,tylko o podejście jakie ma do służby.Jesli na wstępie już widać,że dana osoba się nie nadaje(mam na myśli MDP) to grzecznie jej się odmawia i nie ma problemu..

Pozdrawiam w imieniu OSP Antoniów
"Zawsze gotowi by nieść pomoc,ze szczerego serca,przejrzystości umysłu,by ratować życie..
Serce Ochotnika pełne nadziei,ufności i odwagi..."

Offline Herdis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 01, 2008, 15:59:24 »
U nasjest tak samo...dziewczyny pracują tak samo jakchłopacy...a nawet bardziej:)
Bo chcemu być lepsze od chłopaków...kazda z nas po 3 godzinnym terningu wraca do domu cała brudna...i jeszcze czasem poobijana albo skaleczona:)
Więc nie rozumiem po co się zapisywać i nic nie robić....ja całe wakacje spędzam w straży i nie narzekam...Więc nie wszystkie dziewczyny sa leniwe;)
No i pozdrawiam wszystkie strażaczki;D

Offline karlekin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
    • MDP w Zaklcizynie (forum)
Odp: Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 13, 2008, 17:38:40 »
U mnie w jednostce jest próg od 12 lat... ja w MDP jestem dopiero 4 rok, ale straż jest cudowna;) i macie racje, bo przecież taki 7-letni maluszek nie zwinie węża... no chyba, że takiego od hydronetki...:)    a z tego, co wiem nie ma sensu zapisywać takich "dzieci", bo maluchy mają to do siebie, że ciągle im się zmieniają upodobania i myślę, że długo by nie posiedziały w Straży...
Bóg-Honor-Ojczyzna

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 09, 2008, 01:13:30 »
 Problemem największym jest opiekun dla takich od 7-12 lat. Już nie - powinien- a musi być to ktoś z wykształceniem pedagogicznym. Sam początkowo miałem problem z wiekiem 12-18 - zbyt duża różnorodność wieku. Teraz mam podzielone - od 12 lat do 15-16 i od 15-16 do 18. Do tego wieku dostosowuję poziom nauczania i wszelkich szkoleń.
 Młodsi - np rodzeństwo członków MDP może przyjść na zbiórkę (i często przychodzą) ale nie bierze udziału w ćwiczeniach - moze pomóc bratu(siostrze) ale głownie powinien patrzeć.

 Dziewczyny u nas sa bardziej chętne do MDP niż chłopaki. Wcale nie są gorsze - maja więcej zapału i są ambitniejsze.
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline kuba.

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
    • OSP Mosina
Odp: Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 11, 2013, 12:38:46 »
Wiem, że temat starawy troszku, ale chciałem pokazać, że jednak można pracować z dzieciakami nawet 6 letnimi :)

https://www.facebook.com/DDPMosina

Zgadzam się jednak, że przy dzieciach z przedziału 1-3 klasa SP (takie mamy założenie w naszej DDP), osoba z wykształceniem pedagogicznym jest niezbędna. Jednak koledzy mówiący, że takie dzieci są za małe itp, nie mają racji. Właśnie dzięki temu, że to okres kiedy kształtują się ich charaktery i osobowość, to idealny okres by "zarazić" ich do tego, że warto pomagać innym. To czy ktoś z nich zasili za kilka lat naszą OSP jest ważne i idealnie byłoby gdyby zostali i służyli wszyscy. Wiem że to marzenia, jednak nawet jeśli nie do nas, to może jeden z drugim pójdzie do innej formacji ratującej zdrowie i życie. Taki jest wg mnie cel.
Z dzieciakami troszkę już pracuję i wiem jedno - chłoną wiedzę jak gąbka  :rolleyes: i należy to tylko odpowiednio wykorzystać. Jeśli ma się ku temu warunki (my mamy  -_-) to nic nie stoi na przeszkodzie by fajnie z dziećmi pracować tak by następnie procentowało to w MDP i dalszych etapach ich rozwoju....
Brotherhood - work together, survive together...

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 21, 2013, 10:30:07 »
od 12 można napewno
Chyba nabijać posty, tak jak Ty. W regulaminie wzorcowym stoi jak wół, że dowolna placówka oświatowa może powołać MDP - włącznie z przedszkolem! Jeśli przerobiony na własne potrzeby regulamin wzorcowy nie stanowi inaczej, nie ma dolnego limitu wieku.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

dominika 111111111

  • Gość
Odp: Od Ilu Lat Mozna Sie Zapisac Do Mdp
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 16, 2013, 09:15:12 »
Ja mam 10 lat i jestem w MDP . Uważam,że czas pobytu w młodzieżowej drużynie  pożarniczej to czas
przygotowania i nauki.