Autor Wątek: Matura  (Przeczytany 1241 razy)

Dario193

  • Gość
Matura
« dnia: Wrzesień 02, 2010, 17:39:19 »
Witam,
chciałbym dostać się do PSP w Warszawie jednak tak naprawdę nie wiem z czego będzie mi potrzebna matura i na jakim poziomie? Czy będzie ona brana pod uwagę przy rekrutacji czy liczy się tylko test z fizyki i chemii który piszę się na miejscu. Czy te testy są trudne? z czego trudniejszy fizyki czy chemii??


Proszę o poradę czy warto zdawać maturę z chemii czy z fizyki a może z tego i tego??

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Matura
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2010, 15:16:45 »
Jeśli chcesz starować do SGSP to będzie ci potrzebna matura z matmy i chemii bądź fizyki, najlepiej żeby była rozszerzona (za 1% matury podstawowej otrzymuje się 0,7ptk a za 1% matury rozszerzonej 1ptk)

Jeśli chcesz startować do SAPSP to nie potrzebujesz matury tylko świadectwo ukończenia szkoły średniej i piszesz test z chemii i fizyki na miejscu, ale moim zdaniem lepiej zdać tą maturę, żeby potem można było iść na SGSP

Jeśli chcesz startować z ulicy to musisz się na miejscu dowiedzieć co będzie punktowane przy rekrutacji.


Co do Twojego drugiego pytania "czy testy są trudne?":

Jeśli chodzi ci o testy do SAPSP to myślę, że jeśli miałeś fizykę i chemię w liceum na poziomie podstawowym i włożysz trochę własnej pracy to spokojnie dasz radę. A co do pytania "z czego trudniejszy z fizyki czy z chemii" to już zależy co łatwiej kto łapie :) ja tam wolę chemię. Najlepiej przeglądnij sobie testy z poprzednich lat.

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Matura
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2010, 20:05:32 »
Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera  :rofl:

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Matura
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2010, 21:16:13 »
hehe dobrze by było   :mellow:   Czy pytania z poprzednich lat powtarzają sie na egzaminach wewnetrznych w SA/CS PSP?
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Matura
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2010, 14:01:41 »
hehe dobrze by było   :mellow:   Czy pytania z poprzednich lat powtarzają sie na egzaminach wewnetrznych w SA/CS PSP?

Niektóre się powtarzają, albo mają taką samą treść i zmienione liczby