Autor Wątek: Wszystko na temat "mundurówka"  (Przeczytany 120708 razy)

Online bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 11, 2014, 22:15:45 »
Czy ktoś z Was słyszał o tym, że mundurówka będzie niższa? Doszły mnie słuchy, że płaszcz zimowy będzie wykreślony z listy i tym samym mundurówka wyniesie około 1500zł... Ktoś może zaprzeczyć lub potwierdzić?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 12, 2014, 08:18:37 »
Czy ktoś z Was słyszał o tym, że mundurówka będzie niższa? Doszły mnie słuchy, że płaszcz zimowy będzie wykreślony z listy i tym samym mundurówka wyniesie około 1500zł... Ktoś może zaprzeczyć lub potwierdzić?
Zaprzeczam taki bzdurom!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 12, 2014, 10:22:11 »
Czy ktoś z Was słyszał o tym, że mundurówka będzie niższa? Doszły mnie słuchy, że płaszcz zimowy będzie wykreślony z listy i tym samym mundurówka wyniesie około 1500zł... Ktoś może zaprzeczyć lub potwierdzić?

Czy wypełniałeś druk na sorty mundurowe.Może napisałeś że zamawiasz płaszcz dlatego wychodzi Ci te kilka stowek mniej.....

Online bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 12, 2014, 18:45:19 »
nie, nie. ja wszystko miałem :) więc w takim razie nic się nie zmienia i mundurówka będzie cała. dzięki za info

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #179 dnia: Kwiecień 20, 2014, 20:32:12 »
Witam,
jestem od kilku miesięcy w służbie przygotowawczej. Otrzymałem wszystkie sorty, które są zawarte w tabeli i przysługują stażyście. Czy w związku z tym do ukończenia okresu stażowego nie będę otrzymywał mundurówki?

Offline Majk998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #180 dnia: Kwiecień 21, 2014, 12:01:00 »
Otrzymywał będziesz co roku 1/3 mundórówki, jaka przysługuje funkcjonariuszowi w służbie stałej.

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #181 dnia: Kwiecień 22, 2014, 21:15:44 »
Dzięki za odpowiedź. A jeśli w późniejszym czasie będę miał potrzebę zakupu czegoś z umundurowania to rozumiem, że mam właśnie na to przeznaczyć środki z mojej mundurówki, tak? A jak ma się sprawa z ubraniem specjalnym, gumowcami, koszarówką itp? Użytkujemy je do zużycia, uszkodzenia, wtedy ewentualnie raport o nową rzecz?

Offline SA PSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwiec 26, 2014, 21:01:59 »
Witam Wszystkich!
Szanowni Koledzy mam nadzieję, że mogę liczyć na Waszą pomoc - temat wszystkim nam znany jednak rożnie interpretowany.
Postanowiliśmy w KP ruszyć temat odnośnie wyposażenia nas w brakujące sorty mundurowe, które nie zostały wydane za pierwszym razem w naturze w momencie mianowania na stałe. Napisaliśmy stosowne pismo do P. komendanta  w, którym zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji (w piśmie zamieściliśmy przepisy z rozp. MSWiA z dnia 30 listopada 2005 r. w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej). W odpowiedzi na nasze pismo P. komendant stwierdził, że:
1.  Osoby, które są zatrudnione powyżej lat trzech powinny sobie same uzupełnić sorty gdyż na ten cel dostajemy mundurówkę a poza tym  mieliśmy czas, żeby się o to wcześniej upomnieć teraz jest już za późno i tu podparł się ustawą o PSP art. 92.1 „Roszczenia z tytułu prawa do uposażenia i innych świadczeń oraz należności pieniężnych ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne”
 2. Wyda nam brakujące sorty ale musimy pamiętać o tym, że przedmioty znajdujące się w załączniku nr 13 rozp. MSWiA z dnia 30 listopada 2005 r. w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej,  mają określony czas używalności i on sukcesywnie będzie nam je wymieniał i tym samym potrącał z mundurówki.
Moje pytania:
1. Czy powyższa interpretacja P. komendanta jest słuszna? – chodzi mi tu o czasy używalności i wymianę tych przedmiotów.
2. Czy art. 92.1 z ustawy o PSP można w tym przypadku zastosować i jak to jest z tymi roszczeniami wymagalnymi i niewymagalnymi?
3. Co z osobami zatrudnionymi przed 2005 r. w świetle rozp. MSWiA z dnia 30 listopada 2005 r. w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej?
4. Czy osoby po dziennych aspirantkach też powinny być wyposażone we wszystkie sorty wymienione w załączniku nr 13 do rozp. MSWiA z dnia 30 listopada 2005 r. w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej, czy tylko z wyłączeniem tych sortów które otrzymały w szkole?
5. Na jakich zasadach wymieniane są przedmioty osobistego użytku znajdujące się w załączniku nr 13 do rozp. MSWiA z dnia 30 listopada 2005 r. w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej.
Chcę się umocnić w przekonaniu, że powyższe sorty nam się należą, dlatego proszę Was o pomoc.
Z góry dziękuję za Wasze podpowiedzi i sugestie.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwiec 26, 2014, 21:38:57 »
Witajcie.... A czy jakaś ? organizacja związkowa jest u Was? U mnie może nie było aż tak dużo ale poszło o zwykle koszulki i to organizacja pomogła...Komendancik rozeznaćł sytuację i sam zakupił....

Offline SA PSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwiec 26, 2014, 22:17:13 »
Tak to właśnie związek za to się zabrał. Przede wszystkim w tym działaniu chodzi o to żeby innym nie zaszkodzić stąd tyle pytań zamieściłem -_-

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwiec 28, 2014, 22:40:11 »
Pomóżcie SA PSP wszak jest ktoś na tym forum co rzetelnie zna przepisy mundurowe. Nie wydaje mi się aby komendant miał racje i z góry narzucał im wymiane sortów mundurowych z upływem ich okresu używalności bez względu na to jaki jest ich stan. Bo skoro stan wydanego np munduru czy płaszcza nie budził zastrzeżeń pomimo upływu okresu używalności to po co kupować go na siłę strażakowi tylko po to aby pozbawić go części mundurówki ???
Może ktoś wie co oznacza dokładnie okres używalności czy to oznaczqa że musi mieć wymienione bez względu na stan czy niekoniecznie?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #186 dnia: Czerwiec 29, 2014, 01:40:51 »
a czy moze ktos cie zmusić do podpisania czegokolwiek????
jesli nie to sam sobie odpowiedziałes
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SA PSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #187 dnia: Czerwiec 29, 2014, 12:46:15 »
w rozporządzeniach próbowałem się tego doszukać ale nic na ten temat nie znalazłem, być może coś przeoczyłem

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #188 dnia: Lipiec 18, 2014, 22:31:33 »
 przymusić o ile przedmiot jest w stanie nienagannym  K-nt nie powinien. W rozporządzeniu jest tylko taki zapis.

2. Strażakowi zabrania się noszenia przedmiotów
umundurowania, odzieży specjalnej, Êrodków ochrony
indywidualnej i ekwipunku osobistego, dystynkcji,
odznak i znaków identyfikacyjnych:
1) niezgodnie z ich przeznaczeniem;
2) w poΠàczeniu z przedmiotami ubioru cywilnego,
z wyΠàczeniem ust. 1 pkt 5 i 6;
3) innych ni˝ przewiduje zestaw dotyczàcy danego
ubioru, z zastrze˝eniem przypadków okreÊlonych
w ust. 1;
4) których stopień zużycia lub wygląd narusza godność
służby.

§ 12. Kierownik jednostki organizacyjnej Paƒstwowej
Straży Pożarnej jest odpowiedzialny za przestrzeganie
przepisów i dyscypliny ubiorczej.

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #189 dnia: Lipiec 28, 2014, 15:17:24 »
i to trzeba by Waszemu 01 wyjaśnić ze zmusić to możne w określonych przypadkach czyli zły wizerunek=zły stan ubrania ale wtedy sam strzeli sobie w nogę bo większość obrań koszarowych i nomexów tez będzie musiał wymienić bo nie chce mi sie wierzyć abyście mieli gorsze mundury służbowe, wyjściowe itp sorty w które zakłada się kilka razy w roku od tychże wymienionych użytkowanych co służba. .
Życzę mu powodzenia.


Offline cam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #191 dnia: Kwiecień 15, 2016, 12:51:04 »
Jestem na stażu (kończę go w czerwcu) i co roku otrzymuję mundurówkę w kwocie ok 120 -130zł. Koledzy z PB twierdzą, że dostawali ok 800zł. Mam już wydane chyba wszystkie sorty włącznie z ubraniem sportowym i mundurem wyjściowym.
Wydaje mi się, że nie dostaję więcej właśnie ze względu na umundurowanie, które otrzymałem.  :cooo:
Ktoś jest zorientowany w takiej sytuacji?

Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #192 dnia: Kwiecień 15, 2016, 19:17:03 »
Dobrze się domyślasz. 800 zł w służbie przygotowawczej można otrzymać tylko wtedy gdy nic nie otrzymałeś ze sortów.

Offline szeregowystr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #193 dnia: Kwiecień 15, 2016, 22:34:00 »
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20060040026
Kolego proszę przeczytaj!
Potwm w razie wątpliwości pytaj.
Pozdrawiam

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #194 dnia: Kwiecień 15, 2016, 23:03:21 »
Czyli aspirantom zatrudnionym w okresie lipiec-wrzesień 2015 przysługuje mundurówka za rok 2016, która powinna być wypłacona do 31 maja, zgadza się? Rok 2015 jest dla nich rokiem zaopatrzeniowym, ale 2016 już nie więc powinno się im wypłacić, dobrze interpretuję?

Offline Popoz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #195 dnia: Kwiecień 15, 2016, 23:24:37 »
Jeżeli w 2015 roku skończyłeś szkołę i rozpocząłeś służbę, to na "dniach" dostaniesz mundurówkę.

Offline szeregowystr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #196 dnia: Kwiecień 15, 2016, 23:59:10 »
Strażak mianowany na stałe otrzymuje równoważnik z góry, za okres od dnia 1 kwietnia do dnia
31 marca następnego roku, zwanego dalej „rokiem
zaopatrzeniowym”.
2. Strażak w służbie przygotowawczej otrzymuje
równoważnik z dołu, za okres poprzedniego roku
zaopatrzeniowego
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2016, 09:46:53 wysłana przez szeregowystr »

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #197 dnia: Kwiecień 16, 2016, 18:20:25 »
Czyli za 2015 moglem nie dostac kasy bo dostalem w formie mundueow, ale teraz do 31 maja powinienem dostac bo to juz za kolejny rok zgadza sie?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #198 dnia: Kwiecień 16, 2016, 18:36:48 »
Czyli za 2015 moglem nie dostac kasy bo dostalem w formie mundueow, ale teraz do 31 maja powinienem dostac bo to juz za kolejny rok zgadza sie?
Nie. To jest rozliczane w latach mundurowych czyli od 1 kwietnia do 31 marca. A na stażu mundurówka jest płacona z "dołu".
Po stażu dostaniesz 2118 zł.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #199 dnia: Kwiecień 16, 2016, 19:51:03 »
To przysluguje mi w tym roku tak? Jako aspirantowi za okres od 1 kwietnia 2016 do 31marca 2017. Za ten okres powinienem miec wyplacone do 31 maja tak?