Autor Wątek: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"  (Przeczytany 44921 razy)

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 09, 2010, 17:10:54 »
Super jestem na liście :D
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2010, 17:19:34 wysłana przez max[] »

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 09, 2010, 17:17:29 »
Dzięki uprzejmości użytkownika BM za co mu dziękujemy zamieszczam listę szczęśliwców.

Wykaz jednostek OSP, dla których zostanie zakupiony sprzęt z pieniędzy zebranych 4 lipca 2010 w ramach Akcji - Stop Powodziom


[załącznik usunięty przez administratora]
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 09, 2010, 17:57:54 »
No Moja OSP również się załapała  -_-

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 09, 2010, 18:04:07 »
Moja OSP mimo udziału w 1997 jak tegorocznej powodzi nie załapała się na sprzęt ale trudno może mieliśmy kiepski bajer we wniosku. Konkurencja była spora, dobrze że przynajniej inni dostali może im się przyda.
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 09, 2010, 18:14:19 »
Adrian, moja jednostka też się nie załapała, ale przynajmniej pozostaje świadomość, że próbowaliśmy.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 09, 2010, 18:38:56 »
Yea! Udało się.  ^_^ W końcu będzie w straży coś nowego. Haha. :szalony:
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 09, 2010, 18:41:53 »
Udało się:):):) warto było napisać:) sprzęt napewno się przyda.
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 09, 2010, 19:15:03 »
Jestem z Nowego Targu i pomimo róznych skal z jakimi powódź dotykała miejscowości w Polsce, nie śmiał bym powiedzieć, że któregoś z tych miast powódź prawie nie dotknęła, skoro wszędzie ludzie ponieśli straty, i wszędzie ciężko działali strażacy (choć znam przypadki - lipcowe oberwanie chmury - że niektórzy zamiast działać woleli zawinąć się na piwo, bądź "pożyczyć sprzęt na wieczne nieoddanie (tu nie wiem kto bo działałem w innym miejscu, ale wiem co i komu zniknęło).

A co do tego czy otrzymaliśmy coś czy też nie - uwierzę, jak zobaczę oficjalną listę.


« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2010, 20:47:53 wysłana przez wolszczanin »

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 09, 2010, 20:04:16 »


A co do tego czy otrzymaliśmy coś czy też nie - uwierzę, jak zobaczę oficjalną listę.




To jest oficjalna lista przekazana przez fundację po konferencji prasowej

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 09, 2010, 20:19:46 »
Znów jakoś swojsko się zrobiło.

Zamiast się cieszyć z tego, że Fundacja WOŚP postanowiłą wesprzeć straż pożarną, zorganizowała zbiórkę, w wyniku której zebrano ponad 2,6 mln zł dzięki czemu obdarowanych zostało 444 jednostek to zaczynacie licytowanie komu się należało komu nie. Kto jest lepszy a kto gorszy.

Warto zauważyć, że w tym roku od firmy Aries Power Equipment otrzymały 30 agregatów HONDA i 8 łodzi płaskodennych a od Lubawy 10 pontonów.

Obdarowanym gratuluje, a pozostałym życzę powodzenia w kolejnych akcjach organizowanych przez fundacje, stowarzyszenia i przede wszystkim ZOSP RP.

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 09, 2010, 20:29:43 »
Tutaj nikt się nie licytuje. Zbyt emocjonalnie do tego podszedłem. Ale swoje nadal uważam.
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 09, 2010, 21:47:14 »
A jak tu nie licytować!

Przykładowo OSP X (śląskie) otrzymała z budżetu państwa dotację celową na wsparcie OSP w wysokości ponad 70 tyś złotych! Zarząd wojewódzki w Katowicach przekazał im pompę, a teraz jeszcze dostają następną z WOŚP! Moja jednostka na terenie Lubomii walczyła 5 dni i okazuje się że mamy z tego tyle że sprzętu już w tym roku nie kupimy (całość rezerwy wydano na paliwo, ekwiwalenty, wyżywienie). Amortyzacja sprzętu i niezadowolenie strażaków (którzy wręcz mówią że po co działać jak i tak jedni i Ci sami zbiorą laury) również jest naszym problemem

Więc okazuje się że ktoś jest honorowany po 5 razy a inni tylko mają zużywać swój sprzęt i paliwo, a potem się dalej martwić jak to wszystko doprowadzić do łasu i składu za swoje.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2010, 09:42:00 wysłana przez daro »
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 09, 2010, 22:23:19 »
A jak tu nie licytować!

Przykładowo OSP Lubomia (śląskie) otrzymała z budżetu państwa dotację celową na wsparcie OSP w wysokości ponad 70 tyś złotych! Zarząd wojewódzki w Katowicach przekazał im pompę, a teraz jeszcze dostają następną z WOŚP! Moja jednostka na terenie Lubomii walczyła 5 dni i okazuje się że mamy z tego tyle że sprzętu już w tym roku nie kupimy (całość rezerwy wydano na paliwo, ekwiwalenty, wyżywienie). Amortyzacja sprzętu i niezadowolenie strażaków (którzy wręcz mówią że po co działać jak i tak jedni i Ci sami zbiorą laury) również jest naszym problemem

Więc okazuje się że ktoś jest honorowany po 5 razy a inni tylko mają zużywać swój sprzęt i paliwo, a potem się dalej martwić jak to wszystko doprowadzić do łasu i składu za swoje.

Daro czy twoja jednostka wystąpiła do WOŚP o sprzęt?

Offline Ren

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 206
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 09, 2010, 22:52:04 »
Ode mnie z okolicy wystąpiło 5 jednostek o sprzęt. Żadna nie dostała. Ot tak też bywa. Ale nie ma co narzekać. Gratulacje dla szczęśliwców.

A tak na marginesie, to czy trafi sprzęt do jednostki X, czy też Y i tak niewiele zmienia, bo w każdej z nich będzie pomagał ludziom.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 09, 2010, 23:20:18 »
A tak na marginesie, to czy trafi sprzęt do jednostki X, czy też Y i tak niewiele zmienia, bo w każdej z nich będzie pomagał ludziom.

Ot i to cała prawda. Pozostaje mieć nadzieję, że ten sprzęt nie będzie miał okazji zostać użyty przy akcji.

Moja jednostka również się nie załapała.
Niestety tak już to jest, że nie ma sprawiedliwości na tym świecie i
zawsze ktoś będzie czuł się poszkodowany.

Znajomką burmistrz wystawił remizę za 1,8 mln zł, w nagrodę za pięciokrotną oficjalną wpadkę po pijaku na akcjach  :fiuu:
Zacznijmy pić, a remizy w Polsce wyrosną jak grzybki po deszczu  :rofl:

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 10, 2010, 01:08:44 »
tak patrząc na jednostki,które dostały sprzęt...zastanawia mnie na jakiej zasadzie było to rozdzielane....

Offline desilva

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 10, 2010, 08:35:45 »
Witam druhów!

Rozumiem radość tych, którzy sprzęt dostana i gorycz tych, którzy sprzętu nie dostaną. Pozostaje niedosyt ale ważne, że próbowaliśmy. Moja jednostka sprzęt otrzymała. Czekam jeszcze na odpowiedź z krusu czy otrzymam torbę medyczną. Chciałbym jednak wszystkich niezadowolonych uspokoić, bo naprawdę akcja stop powodziom odniosła wielki sukces, a pompy będą pomagać ludziom, więc jedyny cel został osiągnięty. Uszanujmy tę zbiórkę i odstawmy emocję na bok. A czy ktoś wie jakie modele pomp pływających i szlamowych zostaną zakupione? Firmy są znane, brakuje jeszcze konkretnych modeli.

Pozdrawiam

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 10, 2010, 08:45:44 »
tak jak napisał Emil - zawsze będzie tak, że ktoś będzie niezadowolony....
Patrząc po liście - z mojego powiatu do otrzymania sprzętu wytypowane jest OSP które i tak sprzętu w porównaniu z innymi ma dość dużo. Moim zdaniem jest to najlepsze, najprężniejsze OSP w powiecie, które w kilka chwil postawi do dyspozycji 3 wyjazdy. Ale ten sprzęt przydałby się innej małej OSP która sama sobie czegos takiego nie kupi... Tez mnie ciekawi jakie były kryteria przydziału.

A tak nawiasem mówiąc w moim powiecie zebraliśmy w czasie powodziowego WOSPu ponad 20tys. zł co w przełożeniu na liczebność powiatu ok. 90 tys mieszkańców to jest jeden z lepszych wyników w Polsce. A na teren powiatu najprawdopodobniej trafi jedna pompa..
I gdzie tu sprawiedliwość?


ALE GRATULACJE DLA SZCZĘŚLIWCÓW!

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 10, 2010, 09:50:33 »
Daro czy twoja jednostka wystąpiła do WOŚP o sprzęt?

tak wystąpiła!

W sumie macie rację. Ważne że wogóle ktoś ten sprzęt dostał i że będzie służył ludziom.
Szkoda tylko że znowu za nasze dodatkowe pieniądze (bo w końcu WOŚP działa na składkach obywateli) doposaża się OSP i PSP, a nie za pieniądze z budżetu państwa. Ale tak to już jest w tym dzikim kraju.

Chwała Owsiakowi że działa i kupuje sprzęt potrzebny ludziom!
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 10, 2010, 10:30:35 »
To ja może jeszcze inaczej podejdę do sprawy ... 5 osób w komisji do tego sztab w księgowości itd bo wiadomo, że była to zbiórka ale potrafią oni uszczęśliwić 444 OSP. Dlaczego nie może tak pracować nasz kochany związek!!! Przecież sama obsługa tych wszystkich oddziałów kosztuje tak ogromną kasę za która można kupować sprzęt. WOŚP pokazał, że jedna centrala może sobie z tym wszystkim poradzić

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 10, 2010, 11:14:25 »
To ja może jeszcze inaczej podejdę do sprawy ... 5 osób w komisji do tego sztab w księgowości itd bo wiadomo, że była to zbiórka ale potrafią oni uszczęśliwić 444 OSP. Dlaczego nie może tak pracować nasz kochany związek!!! Przecież sama obsługa tych wszystkich oddziałów kosztuje tak ogromną kasę za która można kupować sprzęt. WOŚP pokazał, że jedna centrala może sobie z tym wszystkim poradzić
Popieram kolegę i jestem tego samego zdania "gdzie jest Związek?"

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 10, 2010, 12:05:56 »
Związek a w zasadzie działacze związkowi są wtedy gdy trzeba do odznaczenia pierś wypiąć i odebrać podziękowania za służbę i pracę zwykłych "szeregowych" strażaków ochotników. Czyli ... bez zmian.

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 10, 2010, 12:45:27 »
Panowie kluczem do otrzymania wsparcia od WOŚP było nie nie tyle ilość czasu spędzonego na akcjach czy renomy jednostki a porządne, dobrze uargumentowane podanie. Wiadomo że w fundacji specjalistów jako takich nie było dlatego to podanie stanowiło o powodzeniu waszych planów.

Ktos może byc rozczarowany, ktoś skakać z radości- życie :-\ 
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 10, 2010, 13:13:15 »
Zawsze są wygrani i przegrani. Teraz moje OSP dostało, a ile było sytuacji w których prosiliśmy i nic. Jest gdzieś lista kto co dostał? Bo na liście jesteśmy ale co dostaliśmy to już nie wiem, w podaniu nie prosiliśmy o żaden z możliwych prezentów.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 10, 2010, 13:54:04 »
Związek, a w zasadzie działacze związkowi są wtedy gdy trzeba do odznaczenia pierś wypiąć i odebrać podziękowania za służbę i pracę zwykłych "szeregowych" strażaków ochotników. Czyli ... bez zmian.
nie mówcie że tylko jak trzeba wypiąć pierś po medale. Poczekajcie do połowy listopada jak się zacznie szał wyborczy ilu ich będzie wisieć na plakatach wyborczych i walczyć o nasze głosy (jak Pawlak podczas kampani prezydenckiej). Znowu naszymi zasługami będą podpierać swoją pseudo działalność na rzecz wszystkich.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz