Autor Wątek: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"  (Przeczytany 45087 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 08, 2010, 19:06:25 »
Ja z chęcią sam pojadę do Warszawy i odbiorę, to o co poprosiłem i na czym mi zależy. Nie będę narzekał, że jest zima i trzeba pokonać 700km. Nie narzekam, że nie mam super samochodu, bo pojadę prywatnym. Nie narzekam, że będe musiał pokryć koszty paliwa, bo wolę zapłacić z własnej kieszeni kilkaset złotych za paliwo niż kupić agregat kilkatysięcy złotych.

Wydaje mi się, że w twoim wypadku chęć zrobienia kliku fotek podczas ceremonii wręczania sprzętu jest silniejsza niż osobiste odebranie sprzętu. :rofl:


Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 08, 2010, 19:17:44 »
Mam nadzieję, że dostanę kilka fajnych zdjęć z imprezy z WOŚP, nie mniej zabieram ze sobą fotografa i nie wykluczam, że ja też jakieś pstryknę. Jednak udział w tej imprezie traktuje w dużo szerszej perspktywie, niż mam wrażenie chociażby ty.

Z WOŚP mam kontakt od 8 lat biorąc udział w zabezpieczeniu medycznym Przystanków Woodstock 2002-2010 i wiem, że warto osobiście być na tej imprezie.

Kilka dni temu mój Prezes osobiście pojechał do Płocka po grant od Orlenu i wydaje mi się, że było to bardzo pozytywne doświadczenie, które mam nadzieje zaowocuje w przyszłości.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 08, 2010, 19:20:30 »
Ale ty po prostu nie zrozumiałeś mojego posta.
Nikt nie miałby pretensji do WOSPu gdyby od nas załapała się tylko jedna jednostka OSP (tak jak było na pierwszej liście). Zauważ, napisałem
Cytuj
"trudno - odwaliliśmy kawał dobrej roboty - niech innym OSP sprzęt dobrze służy"
  - ale dzięki naszej przytomności umysłu udało się osiągnąć więcej.
Chodzi mi o co innego - że czasami sprzęt dostały jednostki, które taki sprzęt posiadają lub które go nie potrzebują (jeżeli można tak uogólnić) - chodzi mi o niedograne zasady przyznania sprzętu. I tyle.
I jestem tu wyrazicielem opinii niektórych OSP - takich które nie dość , że wzięły czynny udział w akcji (NIE licząc wcale na sprzęt dla siebie) to jeszcze znają potrzeby jednostek które sprzęt otrzymały. I tu ich rozczarowanie...
A ty doszukujesz się spisków, wyliczanek, działania na szkodę, zarzucasz brak godności ....
Zbastuj, chłopie bo ci pikawa wysiądzie jeżeli będziesz funkcjonował w ten sposób.

Cytuj
Wydaje mi się, że w twoim wypadku chęć zrobienia kliku fotek podczas  ceremonii wręczania sprzętu jest silniejsza niż osobiste odebranie  sprzętu

@grzela chyba trafił dość celnie. Dla Ciebie liczy się tylko możliwość zaistnienia w ten czy inny sposób. Taki masz sposób na samorealizację.
A tak nawiasem mówiąc - mamy na forum wśród prawie 10tys. użytkowników jeszcze kogoś aktywnego podpisującego się imieniem i nazwiskiem? Nie licząc oczywiście ministra, komendanta głównego, przewodniczącego ZZ....? No, ale takie towarzystwo Ci chyba pasuje?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 08, 2010, 19:54:09 »
Z WOŚP mam kontakt od 8 lat biorąc udział w zabezpieczeniu medycznym Przystanków Woodstock 2002-2010 i wiem, że warto osobiście być na tej imprezie.

Zaczynam Cię podejrzewać o zaistnienie na tej liście nie tylko przez przypadkowe wylosowanie lub wnikliwą analizę przesłanego przez Ciebie wniosku i opisanych wyczynów podczas akcji p.powodziowych.:fiuu:

http://www.jrs.wroclaw.pl/?7-sierpnia-2010r.-zgorzelec-dzialania-powodziowe,231
http://www.jrs.wroclaw.pl/?23-maja-2010r.-wroclaw-dzialania-przeciwpowodziowe,204
http://www.jrs.wroclaw.pl/?22-maja-2010r.-wroclaw-dzialania-przeciwpowodziowe,202
http://www.jrs.wroclaw.pl/?21-maja-2010r.-wroclaw-dzialania-przeciwpowodziowe.,200

Wasza działalność jest związana przede wszystkim z akcjami poszukiwawczymi oraz zabezpieczeniem medycznym podczas rożnych imprez.

Zresztą agregat będzie uzupełnieniem Waszego sprzętu i przyda się na kolejnym "przystanku" nie koniecznie w Kostrzynie.

Cytuj
Nasz sprzęt
Dysponujemy samochodem do przewozu grupy poszukiwawczo-ratowniczej Tarpan HONKER 4WD - SLRp.
Na wyposażeniu samochodu znajdują się:
•zestaw ratownictwa medycznego PSP R-1 (torba medyczna, deska ortopedyczna, zestaw szyn unieruchamiających)
•urządzenia do nawigacji satelitarnej Garmin GPSmap 60CSx - 2 szt.
•radiotelefon samochodowy Motorola GM 360
•radiotelefony nasobne Motorola GP 360 - 2 szt.
•latarki czołowe PELI 2680 - 7 szt.
•latarki czołowe PELI 2660 - 1 szt.

http://www.jrs.wroclaw.pl/?nasz-sprzet,65

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 08, 2010, 20:07:53 »
aaa, to w takim razie innego wymiaru nabieraja Twoje słowa kol. @Łukaszu :
Cytuj
Zachowujecie się jak dzieci w piaskownicy. Nie macie własnej godności.  Zamiast przyjąć z godnością decyzję WOŚP robicie zbędne zamieszanie i  działacie na szkodę ogółu OSP

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 08, 2010, 20:10:22 »
Z WOŚP mam kontakt od 8 lat biorąc udział w zabezpieczeniu medycznym Przystanków Woodstock 2002-2010 i wiem, że warto osobiście być na tej imprezie.

Zaczynam Cię podejrzewać o zaistnienie na tej liście nie tylko przez przypadkowe wylosowanie lub wnikliwą analizę przesłanego przez Ciebie wniosku i opisanych wyczynów podczas akcji p.powodziowych.:fiuu:

http://www.jrs.wroclaw.pl/?7-sierpnia-2010r.-zgorzelec-dzialania-powodziowe,231
http://www.jrs.wroclaw.pl/?23-maja-2010r.-wroclaw-dzialania-przeciwpowodziowe,204
http://www.jrs.wroclaw.pl/?22-maja-2010r.-wroclaw-dzialania-przeciwpowodziowe,202
http://www.jrs.wroclaw.pl/?21-maja-2010r.-wroclaw-dzialania-przeciwpowodziowe.,200

Wasza działalność jest związana przede wszystkim z akcjami poszukiwawczymi oraz zabezpieczeniem medycznym podczas rożnych imprez.

Zresztą agregat będzie uzupełnieniem Waszego sprzętu i przyda się na kolejnym "przystanku" nie koniecznie w Kostrzynie.

Cytuj
Nasz sprzęt
Dysponujemy samochodem do przewozu grupy poszukiwawczo-ratowniczej Tarpan HONKER 4WD - SLRp.
Na wyposażeniu samochodu znajdują się:
•zestaw ratownictwa medycznego PSP R-1 (torba medyczna, deska ortopedyczna, zestaw szyn unieruchamiających)
•urządzenia do nawigacji satelitarnej Garmin GPSmap 60CSx - 2 szt.
•radiotelefon samochodowy Motorola GM 360
•radiotelefony nasobne Motorola GP 360 - 2 szt.
•latarki czołowe PELI 2680 - 7 szt.
•latarki czołowe PELI 2660 - 1 szt.

http://www.jrs.wroclaw.pl/?nasz-sprzet,6


[...] W miarę jak napływały kolejne informacje, w tym o uszkodzeniach i całkowitym zniszczeniu budynków przez wodę, wysyłane były kolejne grupy specjalistyczne ratownictwa podziemnego z KM PSP w Wałbrzychu, poszukiwawczo-ratownicza z geofonem z KP PSP w Lubinie oraz psy ratownicze z jednostki OSP z Wrocławia (zawrócone po kilku godzinach do bazy z uwagi na niemożliwość podjęcia skutecznych działań poszukiwawczych).[...] - st. kpt. Andrzej Fischer z KW PSP we Wrocławiu - Bogatynia pod wodą - Przegląd Pożarniczy 9/2010 http://www.jrs.wroclaw.pl/?przeglad-pozarniczy-9-2010-bogatynia-pod-woda,238

Oświeć mnie jakiego wymiaru?

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #181 dnia: Grudzień 08, 2010, 20:58:14 »
Faktycznie, rozdział sprzętu nie był dobrze przemyślany o czym może chociażby świadczyć wyżej wymieniona przeze mnie jednostka, która dostała sprzet o wartości 15tys a w tym roku zakupiła nową midlumke i wybudowali remize z CZK, więc co mają powiedzieć małe OSP. Na moim terenie szlamówkę dostała OSP odział rat med, po co ? do transfuzji?

Ale muszę i też poprzeć działania Łukasza, bo to co on robi to się nazywa nowoczesny PR, ale każdy może mieć własne zdanie.

Online MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #182 dnia: Grudzień 08, 2010, 22:51:06 »
@max[]  ale co to ma do rzeczy kto ile kasy ma ?

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #183 dnia: Grudzień 08, 2010, 23:02:06 »
Faktycznie, rozdział sprzętu nie był dobrze przemyślany o czym może chociażby świadczyć wyżej wymieniona przeze mnie jednostka, która dostała sprzet o wartości 15tys a w tym roku zakupiła nową midlumke i wybudowali remize z CZK, więc co mają powiedzieć małe OSP. Na moim terenie szlamówkę dostała OSP odział rat med, po co ? do transfuzji?

Ale muszę i też poprzeć działania Łukasza, bo to co on robi to się nazywa nowoczesny PR, ale każdy może mieć własne zdanie.

Nie zapominaj, że pieniądze zbierała WOŚP i zgodnie z przyjętymi przez siebie kryteriami sprzęt ten rozdzieliła.
Możemy się z tym zgadzać lub nie, ale należy to przyjąć z pokorą.

Założmy, że ty zrobiłeś zbiórkę pieniędzy zebrałeś 10 000zł. Które pozwalają na zakup tylko 4 urządzeń dla OSP.  ale wniosek do ciebie złożyło 12 nieznanych tobie OSP. Prosisz, je żeby przysłały wniosek. I ustalasz kryteria, wyboru i uznajesz, ja zrobiłeś akcję, przygotowałeś papiery do MSWiA, logistykę i rozliczyłeś zbiórkę. Chciałbyś, żeby przyszedł ZOSP RP i powiedział komu masz dać sprzęt??

Zorganizuj własną zbiórkę, załóż fundację uzbieraj fundusze i dziel je. Dlaczego nikt nie podnosi takiego larum gdy ZOSP RP dzieli fundusze?

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #184 dnia: Grudzień 08, 2010, 23:07:46 »
znowu zaczyna się dochodzenie i żale dlaczego ktoś dostał a ktoś nie. Podejrzewam że nie wszyscy byli by zadowoleni nawet jak by wszystkie wnioski otrzymały odpowiedz pozytywną o przyznaniu sprzętu. Wg. mnie należy się strasznie cieszyć i dziękować WOŚP za pomoc bo gdyby nie ta akcja nikt by sprzętu nie dostał i też by trzeba żyć.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #185 dnia: Grudzień 08, 2010, 23:19:06 »
Może trochę, źle wyraziłem swoje myśli. Doskonale sobie zdaję sprawę, że każdym ma tyle na ile zapracował( chodzi i tu o wyposazenie jednostki), tylko akurat w tym konkretnym przypadku zastanowiły mnie te dwie sztuki sprzętu. Bo właśnie jakaś mała OSP patrząc, że nie dostała a taka dobrze wyposażona jednostka otrzymała aż dwie sztuki. Wtedy właśnie rodzi się dyskusja i potęguje niezadowolenie.

Nie kwestionuję  kryteriów podziału, bo WOŚP traktuję jak "zwykłego" sponsora, który kieruje się swoim widzi mi się, a nam pozostaje tylko zaakceptować ten fakt, a jeżeli zostaliśmy zauważeni to należy im za to podziękować. Pod uwagę jeszcze musimy wziąć,  jakie informacje na temat jednostek posiadał WOŚP - jeżeli kierował się położeniem jednostki i nadesłanym pismem bez wiedzy na temat wyposażenia sprawę już mamy chyba klarowną. Trzeba przyznać, że jest to ogromne przedsięwzięcie logistyczne.

 Co do Związku to już wcześniej pisałem, że gdyby tego typu fundacje jak WOŚP dysponowały kasą związku to żyłoby na się lepiej.

Cytuj
Dlaczego nikt nie podnosi takiego larum gdy ZOSP RP dzieli fundusze?
Ten temat to poruszę jutro wieczorem jak się konkretnie dowiem jaki sprzet, komu i z jakiej puli zostanie rozdany we Wro.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2010, 10:30:43 wysłana przez max[] »

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #186 dnia: Grudzień 11, 2010, 14:35:09 »
Czy każdy dostał takie wytyczne jak jak ?

Cytuj
Po rozmowie z ZOW ZOSP RP otrzymałem takie wytyczne:
 
3 osobowa delegacja , ubiór bojowy czyli UPS lub nomeksy, oczywiście hełmy. Godzina wręczania sprzętu 10:00.
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #187 dnia: Grudzień 13, 2010, 13:28:47 »
Ku uciesze kilku osób z forum informuje, że mnie nie będzie na przekazaniu.

ZOW ZOSP RP (którego członkiem nie jesteśmy) poinformował mnie dziś, że w związku się dużym zainteresowaniem jednostek OSP z województwa dolnośląskiego nie zostaliśmy przez nich wyznaczeni do odbioru sprzętu w Warszawie.

Offline cinderella

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #188 dnia: Grudzień 13, 2010, 13:49:08 »
Ku uciesze kilku osób z forum informuje, że mnie nie będzie na przekazaniu.

ZOW ZOSP RP (którego członkiem nie jesteśmy) poinformował mnie dziś, że w związku się dużym zainteresowaniem jednostek OSP z województwa dolnośląskiego nie zostaliśmy przez nich wyznaczeni do odbioru sprzętu w Warszawie.

najwyraźniej ktoś z ZW OSP Cię nie lubi.... 
A ty taki fajny jesteś... "amerykancki"...

Online MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #189 dnia: Grudzień 13, 2010, 21:24:31 »
Możesz jechać za mnie, mam powódź od kilku dni i nie zanosi się że coś się zmieni  -_- .

PS. Mogli by przyspieszyć wysyłkę to spedycje byśmy skierowali od razu na teren akcji  :tuba:  :straz:

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #190 dnia: Grudzień 14, 2010, 16:24:25 »
Panowie, dzisiaj zadzwoniła do mnie jednostka która chciała z nami pojechać na odebranie sprzętu.Z ich informacji wynika że mamy być o godzinie 8.00 i 2 osobowa delegacja.

Niech ktoś napisze jakie są w końcu wytyczne, bo jak ja dzwoniłem do zarządu to miała być godzina 10.00 i 3-osobowa delegacja, proszę o odpowiedź :gwiazdki:
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline intenso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 14, 2010, 18:37:36 »
SCENARIUSZ
Uroczystości poświęcenia i przekazania Ochotniczym Strażom Pożarnym sprzętu podarowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie
w dniu 18.12.2010  o godz. 10.00

-------------------------------------------------

L.p.   Czas   Treść przedsięwzięcia   Czynności   Uwagi
1   8.00 – 9.00   Rejestracja  OSP biorących udział w uroczystości
Prezes zgłasza swoją OSP,

Ustalić gdzie zlokalizowany punkt rejestracyjny
Punkt zlokalizowany w namiocie przywiezionym przez Osp Pcim.   Prezes podaje liczbę ludzi, okręśla rodzaj swego samochodu, podpisuje protokoł przyjęcia daru, otrzymuje identyfikator z przypisanym do OSP numerem , wskazywane jest mu miejsce które powinna OSP zająć przy swoim sprzęcie.
Może otrzymać fragment scenariusza   Załącznik nr 1 (wykaz OSP biorących udział w uroczystości)
2   9.00 -    Ustawienie  na Placu M. J. Piłsudskiego OSP odbierających sprzęt .   OSP odbierające sprzęt, kompania honorowa, poczet flagowy i orkiestra zajmują wyznaczone miejsca na placu (szkic).   Kompania honorowa wchodzi po ustawieniu OSP odbierających sprzęt
3   9.00 – 9.30    Odprawa komendantów lub odpowiedzialnych w OSP ( ustalic miejsce – propozycja Hall Teatru Wielkiego)       
4   9.45   Zajęcie miejsc w wyznaczonym sektorze przez gości.    Trybunę zapewnia  WOŚP   Osoby towarzyszące OSP, starostowie, komendanci powiatowi PSP, prezesi ZOP ZOSP RP, wójtowie, mieszkańcy Warszawy i okolic.
5   do 9.50   Przybycie na Plac MJP Prezesa ZG ZOSP RP Waldemara Pawlaka i zaproszonych gości

Propozycja -  przygotować podest dla W.Pawlaka, Z.Sosnowskiego ,  J.Owsiaka   Goście zajmują wyznaczone miejsca ( na podeście? )
   Prezes ZG ZOSP RP wjeżdża od ul. Wierzbowej, idzie przez Plac piechotą
6   10.00   Przybycie na Plac MJP Prezesa ZG ZOSP RP:
1)   przyjęcie meldunku
2)   oddanie honorów sztandarowi
3)   przegląd OSP biorących udział w uroczystości
4)   przywitanie kompanii
5)   oddanie honorów GNŻ
6)   przywitanie się ze strażakami
7)   przywitanie się z zaproszonymi gośćmi przy sektorze
8)   zajęcie miejsca na podeście ( wyznaczonym miejscu)    Załogi wykonują komendę „Baczność”, orkiestra gra marsza powitalnego, Prezes ZG ZOSP RP przyjmuje meldunek od Dowódcy uroczystości, dokonuje przeglądu OSP odbierających sprzęt  (oddaje honory sztandarowi w kierunku GNŻ), wita się ze strażakami, po czym przechodzi na trybunę.    Na wysokości kompanii reprezentacyjnej, W.Pawlaka wita dowódca uroczystosci




7   10.05   Podniesienie flagi państwowej na maszt:
- odegranie „Hymnu RP”    Flagowy podnosi flagę na maszt, orkiestra gra „Hymn RP”   Poczet flagowy stoi przy maszcie
8   10.10 – 10.35   Powitanie gości przez Prezesa, wystąpienie Prezesa ZG ZOSP RP Waldemara Pawlaka oraz J.Owsiaka   Sygnaliści grają sygnał „Słuchajcie wszyscy”.   Przed sygnałem zapowiedź spikera o zabraniu głosu przez Prezesa ZG ZOSP RP
9   10.35- 10.35   Modlitwa i poświęcenie sprzętu przez                             Ks. Kapelana Krajowego Krzysztofa Jackowskiego                        w asyście kapelanów wojewódzkich



      Zapowiedź spikera informująca o kapelanach wojewódzkich, którzy wezmą udział w uroczystości.
10   10.25 – 11.00   Przekazanie sprzętów do OSP:
-   wystąpienie prezesów OSP w szyku
-   wręczenie prezesom aktów przekazania sprzętu przez Prezesa ZG ZOSP RP i J,Owsiaka
-   wstąpienie do szyku    Na komendę dowódcy uroczystości Prezesi OSP występują na po prawej stronie przekazywanego sprzętu.. Prezes w towarzystwie Jerzego Owsiaka przechodzi do OSP, wręcza Prezesom OSP akty przekazania sprzetów, po czym wraca na wyznaczone miejsce. Prezesi wstępują do szyku.    Zapowiedź spikera:
-   ile samochodów
-   z jakich OSP

(Osoba do mikrofonu przy meldunku Prezesowi Związku OSP RP)
11   11.00-11.05   Podziękowanie Prezesa obdarowanej OSP dla WOŚP i ZOSP RP      
12   11.05-11.20   Przemówienie okolicznościowe  gości z MSWiA, KG PSP   Przemówienie poprzedza sygnał „Słuchajcie wszyscy” odegrany przez sygnalistów.   
13   11.20   Złożenie wieńca na płycie GNŻ:
-   wystąpienie strażaków z wieńcem na linni GNZ – pomnik Piłsudskiego
-   ustawienie delegacji za wieńcem,
-   złożenie wieńca,
-   odegranie „Hasła WP”
-   wpis do księgi pamiątkowej
-   zajęcie miejsc na trybunie   Występują strażacy z wieńcem, delegacja zajmuje miejsce za wieńcem. Załogi wykonują komendę „Baczność”, werbiści grają „Tremollo”, wieniec zostaje złożony na płycie GNŻ, sygnaliści grają „Hasło WP”, składający oddają honory, dokonują wpisu do księgi pamiątkowej i wracają na trybunę.
Wieńce składają:
-   Dh Waldemar Pawlak Prezes ZG ZOSP RP,
-   Jerzy Owsiak WOSP.   Zapowiedź spikera:
-   jakie delegacje składają,
-   o udziale strażaków w walce o niepodległość.


14   11.30   Defilada orkiestry, kompanii reprezentacyjnej, pocztu flagowego (sztandarowego?)      
15   11.35 – 11.40   Defilada samochodów    Przejazd starych samochodów np.: żuk, Lublin, Polonez   
16   11.40   Zakończenie uroczystości      
17   11.40   Wydawanie grochówki   Dla OSP odbierających  sprzęt -     
18   11.40 – 13.00    Poczęstunek



« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2010, 18:41:11 wysłana przez intenso »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #192 dnia: Grudzień 16, 2010, 17:26:51 »
Panowie, dzisiaj zadzwoniła do mnie jednostka która chciała z nami pojechać na odebranie sprzętu.Z ich informacji wynika że mamy być o godzinie 8.00 i 2 osobowa delegacja.

Niech ktoś napisze jakie są w końcu wytyczne, bo jak ja dzwoniłem do zarządu to miała być godzina 10.00 i 3-osobowa delegacja, proszę o odpowiedź :gwiazdki:

Uroczyste przekazanie sprzętu zakupionego w ramach akcji STOP POWODZIOM

Cytuj
W dniu 18.12.2010 o godz. 10.00 na Pl. Piłsudzkiego w Warszawie odbędzie się uroczyste przekazanie Ochotniczym Strażom Pożarnym sprzętu zakupionego w ramach akcji STOP POWODZIOM zorganizowanej przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wytypowane OSP mogą przyjeżdżać na miejsce od godz. 7:00. Obowiązuje ubranie specjalne oraz hełm w kolorze białym. OSP muszą przywieźć ze sobą pieczątki OSP i Prezesa OSP.

http://www.zosprp.pl/?q=content/uroczyste-przekazanie-sprzetu-zakupionego-w-ramach-akcji-stop-powodziom

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #193 dnia: Grudzień 16, 2010, 17:42:23 »
Moja jednostka dostała inf. od ZW OSP że możemy sie meldować na miejscu od 8 rano ale nikt w żadnym pismie, e-mail, rozmowie telefonicznej nie określił ile osób ma wynieś delegacja. Dostaliśmy pismo o umundurowaniu jakie będzie obowiązywać na uroczystości i o możliwość przewiezienia węża ssawnego o dł. 5 m, po zwinięciu będzie stanowić średnicę od 1,8 m do 2 m, który jest dołączany do motopompy szlamowej.
zobaczymy w sobote jak to wyjdzie:)
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #194 dnia: Grudzień 16, 2010, 18:58:31 »
Cytuj
pieczątka Prezesa OSP.

A jeśli nie jedzie od nas prezes a co gorsza nie ma pieczątki to co nie dostaniemy sprzętu ?  :rofl:
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #195 dnia: Grudzień 17, 2010, 18:40:44 »
My dzisiaj otrzymaliśmy już sprzęt z WOŚP :-)... Wielkie dzięki :-)

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #196 dnia: Grudzień 17, 2010, 19:15:23 »
Druhny Druhowie Przyjaciele
wszystkie OSp wskazane przez WOSP dostana sprzet
pompy pływajace dostarczane przez naszą nasza firmęzostały wyekspediowane do Was
PROSIMY O ODSYŁANIE ZWROTNYCH PROTOKOŁÓW
z pozostałymi do zobaczenia jutro na uroczystosciach
zapewniam Was ,że wszyscy dostawcy staneli na wyssokosci zadania
ZG OSP i WOSP równiez przygotowały sie do uroczystosci
jedyne co nam nie sprzyj ato pogoda i termin
pozdrowienia dla formumowiczów
Mariusz Przybytniak

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #197 dnia: Grudzień 17, 2010, 19:33:26 »
No panie i panowie chyba już wszystko jasne . My startujemy o 1 -szej w nocy Mamy niecałe 400km .
Do zobaczenie rano :-)
PS. Szkoda , że w Polsce nie ma autostrad:-(

Offline intenso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #198 dnia: Grudzień 17, 2010, 19:59:25 »
od 7:00 rano można juz wjeżdzac na plac od: 8:00 rozpocznie sie rejestracja jednostek.
Moja jednostka też wyrusza o 1:00 w nocy i też mamy niecałe 400 km. Pozdrawiam i do zobaczenia jutro :)

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: sprzęt z WOŚP w ramach akcji "stop powodziom"
« Odpowiedź #199 dnia: Grudzień 17, 2010, 20:23:44 »
@falcon co dostaliście?? bo my czekamy na szlamówkę KTH