Autor Wątek: udzielanie pomocy  (Przeczytany 1871 razy)

Offline strazak9981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
udzielanie pomocy
« dnia: Lipiec 25, 2010, 13:20:15 »
 :straz:witam serdecznie wszystkich otóz czekam na waszą opinie  odnosnie udzielania pomocy przy wypadkach ,potrąceniach np jadąc samochodem widzimy wypadek potracenie  od pewnego czasu w aucie mam torbe z opatrunkami i potrzebnym sprzetem do udzielenia pomocy nie jedno krotnie mi sie przydała przy działaniach oraz bluze strazacką czy takze jestescie za tym ze zatrzymujemy sie autem zakldamy bluze  tak  zwani gapi czy nawet przytomna osoba poszkodowana widzi wysiadajaca osobe chociaz w bluzie strazackiej jest  spokojniejsza ze jednak trafia w dobre rece czy ktos moze miec ale ęe to nie akcja.. co o tym sadzicie  pozdro

Offline BestiaZSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: udzielanie pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2010, 13:43:18 »
Bluza  nie  kam odblaskowa tak  bierzesz trbe ocena stanu poszkodowanego jesli jest przytomny wywiad z nim  opatrzenie ew  ran itp    a  przede wszystkim trójkąt

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669
Odp: udzielanie pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2010, 16:57:58 »
tak mysle ze to bardzo dobry pomysl ze gdy jedziesz i widzisz takie zdarzenie to sie zatrzymujesz zakladasz bluze i przystepujesz do dzialan ludzie to widza i od razu robia     sie spokojniejsi miedzy innymi dzieki takim dzialaniom    wzrasta poparcie i zaufanie spoleczne do strazy pozarnej bo wtedy gapie widza ze    jestes pierwszy jak jeszcze    nie ma policji i pogotowia ratunkowego no a jak przystepujesz do dzialan     to wiadomo najpierw zabezpieczenie miejsca zdarzenia czyli postawilbym jakos rozsadnie swoj samochod zeby bylo bezpiecznie wlaczylbym swiatla awaryjne i rozstawil trojkat oczywiscie kamizelke czy   co tam bym mial to bym zalozylbym bo to wiadomo tez rodzaj dzialan z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy bo to przeciez wsparcie psychicznie a potem podszedlbym albo nawet podbieglbym    do poszkodowanego i dzialal   w    zaleznosci od obrazen jakie on w tym wypadku odniosl a po przyjezdzie sil ratowniczych przekazalbym dowodcy albo lekarzowi sytuacje co zastalem i co zrobilem jesli napisalem to w sposob malo wyrazny to przepraszam ale inaczej nie umiem bo zawsze w szkole na jezyku polskim chodzilem z         kolegami pod jrg ktora jest    niedaleko szkoly bo polski mnie nudzil straszne bzdury baba opowiadala i ksiazki kazala czytac no ale wracajac do tej        jrg to patrzylem co robia chlopaki skutkiem czego nie potrafie       dzis uzywac kropek przecinkow i wielkich liter  nie wiem wogole po co sa    ale za to wiem co sie robi w piatek gospodarczy jaka jest taktyka koszenia trawnika i jak sie alarmowo mozna wlaczyc do ruchu pozdrawiam wszystkich braci strazakow.    czuwaj!  :szalony:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2010, 17:02:22 wysłana przez Feuerwehrmann »
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: udzielanie pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2010, 17:29:00 »
Ja mam w samochodzie kilka zestawów, wszystko zależy w końcu od sytuacji jaka mnie spotka na drodze:
  • strażacką zakładam jak się pali wtedy ludzie wiedzą, że trafili w dobre ręce i są spokojniejsi
  • czerwony polarek z wieloma odblaskowymi napisami ratownictwo medyczne zakładam jak jest jakiś wypadek wtedy ludzie wiedzą, że trafili w dobre ręce i są spokojniejsi
  • kamizelkę taktyczną SECURITY jak jest bójka albo napad na bank wtedy ludzie wiedzą, że trafili w dobre ręce i są spokojniejsi, a bandyci kładą się na ziemi z rękoma na głowie
  • bluzę z napisem POMOC DROGOWA zakładam, jak przy drodze stoi zaparkowane sportowe auto, a przy nim stoi długonoga blondynka, drapie się po głowie i nie wie jak zmienić koło wtedy jest spokojniejsza, że jej auto trafiło w dobre ręce

P.S.
Mój wujek jest policjantem, w aucie wozi to samo co w radiowozie na wypadek jakby po pracy musiał interweniować. Wtedy zasze najpierw się ubiera w mundur i czapkę a potem podejmuje interwencje.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2010, 17:32:13 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: udzielanie pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2010, 23:31:01 »
czy takze jestescie za tym ze zatrzymujemy sie autem zakldamy bluze... 

 :szalony: To nie tyle jesteśmy "za tym" czy nie. Masz obowiązek się zatrzymać i udzielić pomocy. Ubranie to sprawa drugorzędna. Kamizelka odblaskowa jest bardziej widoczna dla nadjeżdżających pojazdów.
Co do samego "bycia strażakiem na wypadkach"  ja podchodzę i mówię: Jestem strażakiem" I zaczynam robić swoje.
I wystarczy.