Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2011 roku?  (Przeczytany 505384 razy)

Offline witkor2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1650 dnia: Czerwiec 16, 2011, 12:21:07 »
ja mam zaświadczenie od lekarza pediatry i myślę ze też żadnych przeszkód nie będzie ;)

Offline KUBA 929

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1651 dnia: Czerwiec 16, 2011, 13:04:13 »
Czy ktos z woj. pomorskiego (najlepiej z okolic Chojnic) wybiera sie do sapsp Poznan? Jesli tak to prosze o kontakt gg 8208227   Mam wolne miejsce w samochodzie.

Offline wadimir

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1652 dnia: Czerwiec 16, 2011, 13:33:34 »
ta służba zdrowia jest poje.... dzisiaj lekarz rodziny podpisał mi to zaswiadczenie i napisał w uwadze "skrzywienie kręgosłupa, ocena do ortopedy". Kazała mi isc do ortopedy i niech on mi napisze ze w niczym mi to nie przeszkadza.....

Trzeba było podkreślić, że to badanie nie jest badaniem kwalifikacyjnym do szkoły, tylko pozwalającym wziąć udział w testach. Oni to mylą, boją sie takich zaświadczeń. Co ma skrzywienie kręgosłupa do biegania czy drążka? To nie jest dokument który pozwala uprawiać czynnie ten sport tylko to jest do rekrutacji. Ja bym nie pozwolił na taki wpis, a jeżeli już by coś takiego napisał to by mi musiał to szeroko argumentować. Na wszelki wypadek warto skserować to zaświadczenie przed pójściem do lekarza, żeby później można było w razie potrzeby iść do kolejnego.

to zaświadczenie można znaleźć w internecie :)

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1653 dnia: Czerwiec 16, 2011, 13:52:06 »
Mam pytanie. W CS PSP jak można się podciągać na drążku-nachwytem czy podchwytem?
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

marcin89

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1654 dnia: Czerwiec 16, 2011, 13:53:37 »
uchwyt dowolny

Offline zawisza154

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
    • czarny chleb
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1655 dnia: Czerwiec 16, 2011, 13:55:39 »
ta służba zdrowia jest poje.... dzisiaj lekarz rodziny podpisał mi to zaswiadczenie i napisał w uwadze "skrzywienie kręgosłupa, ocena do ortopedy". Kazała mi isc do ortopedy i niech on mi napisze ze w niczym mi to nie przeszkadza.....

Trzeba było podkreślić, że to badanie nie jest badaniem kwalifikacyjnym do szkoły, tylko pozwalającym wziąć udział w testach. Oni to mylą, boją sie takich zaświadczeń. Co ma skrzywienie kręgosłupa do biegania czy drążka? To nie jest dokument który pozwala uprawiać czynnie ten sport tylko to jest do rekrutacji. Ja bym nie pozwolił na taki wpis, a jeżeli już by coś takiego napisał to by mi musiał to szeroko argumentować. Na wszelki wypadek warto skserować to zaświadczenie przed pójściem do lekarza, żeby później można było w razie potrzeby iść do kolejnego.

to zaświadczenie można znaleźć w internecie :)


dopiero w domu na spokojnie o tym pomyślałem, jak myślicie na tym zaswiadczeniu pozwolą mi wystartowac?

Offline sgspSA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1656 dnia: Czerwiec 16, 2011, 14:04:41 »
Na twoim miejscu wydrukował bym nowe i poszedł do innego lekarza.

Offline wloszek007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
  • CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1657 dnia: Czerwiec 16, 2011, 14:05:32 »
Powinieneś zmienić lekarza jak ci łaskę robi . Nie dość ze ma za ciebie kasę miesięcznie to jeszcze sapie . Wypad z takimi . Ja bym Jemu (Jej ) odpowiedział ze sama ma skrzywienie i olał ją . Ja u swojego załatwiłem w 5 minut takie sprawy :)

Offline tomekbartkiewicz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SAPSP Kraków 2011 (fail - 127pkt).
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1658 dnia: Czerwiec 16, 2011, 14:22:57 »
Oczytałem się tego co piszecie o lekarzach :)

Dziś byłem w przychodni o podbicie tego... Pani powiedziała że nie ma numerków (STANDARD)... no to ja mówie bo zauważyłem że 30zł sobie liczą, to mówie że ja prywatnie pójdę i im zapłace 30zł.... Ona na to że to i tak musze mieć numerek (czyli ktoś idzie państwowo za 0zł , ale i tak im płaci 30zł śmiech..).

Potem załatwiałem inne rzeczy na mieście i pojechałem do lekarza medycyny pracy bo miałem Skierowanie do załatwienia (inne nie związane ze Strażą).. Spytałem przy okazji czy mi zrobią prywatnie te badanie i podbiją te zaświadzczenie do straży :
- na co Pani że to chyba u lekarza rodzinnego... a ja że tak... ale wie Pani jak działa moja przychodnia... poszła do lekarza spytała i powiedział że OK.

za 35zł zrobiłem od ręki w ciągu max 10min bycia w przychodni.... od lekarza specjalisty od chorób wewnętrznych i medycyny pracy. :) I mam w nosie ten cały cyrk w osiedlowej przychodni..

--------------------------------------------------------------
Mam pytanie :) Jaki jest system usadzania w sali na test ?? I wogóle jak się to odbywa.. w ile osób ile rzędów czy jest losowanie miejsc i wogóle wszystko :) Wiadomo co i jak

--------------------------------------------
a jeszcze tak na marginesie to masakra jest.. już 16 czerwca.. brak miesiąca około :P Ciężko braku w nauce łatać.. rozwiązuje się testy - czacha dymi :) Jeszcze pare dni w pracy dodatkowo odejdzie szok..
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2011, 14:33:37 wysłana przez tomekbartkiewicz »

Offline Kamilo91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1659 dnia: Czerwiec 16, 2011, 14:29:58 »

to zaświadczenie można znaleźć w internecie :)

można do CSPSP bo drukujesz je razem z podaniem do szkoły, do szkoły aspirantów w Krakowie (jak w poznaniu nie wiem) dostajesz zaświadczenie w przesyłce pocztowej. Więc nie mów, że można je znaleźć w internecie, a na pewno nie na oficjalnej stronie.. Jeżeli sie myle to popraw mnie

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1660 dnia: Czerwiec 16, 2011, 14:35:20 »
--------------------------------------------------------------
Mam pytanie :) Jaki jest system usadzania w sali na test ?? I wogóle jak się to odbywa.. w ile osób ile rzędów czy jest losowanie miejsc i wogóle wszystko :) Wiadomo co i jak

Kolejność wg numerów idzie jeśli dobrze pamiętam. 4, może 5 rzędów stolików było. W każdym po kilkanaście albo kilkadziesiąt osób, bo testy nie odbywały sie w jednej sali.

Offline ryzioq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1661 dnia: Czerwiec 16, 2011, 14:39:01 »
Panowie startujący do Krakowa. Idziecie z zaświadczeniem do lekarza medycyny sportowej?

Offline tomekbartkiewicz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SAPSP Kraków 2011 (fail - 127pkt).
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1662 dnia: Czerwiec 16, 2011, 14:47:39 »
:P a czy ja do takiego poszedlem ?

jakikolwiek lekarz - nawet taki pierwszego kontaktu jest ok .....

Oni dopiero się Tobą zainteresują jeśli się zakwalifikujesz do przyjęcia do szkoły :) Wtedy dopiero wzdłurz i wszerz cię wezmą przepatrzą... a teraz to masz na zawał nie paść biegnąc na 1000m  :straz:

ja tak to rozczytuje

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1663 dnia: Czerwiec 16, 2011, 15:02:37 »
Ja byłem u rodzinnego. Chyba nie powinno byc z tym problemów.

Offline kraka5

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1664 dnia: Czerwiec 16, 2011, 15:11:26 »

to zaświadczenie można znaleźć w internecie :)

można do CSPSP bo drukujesz je razem z podaniem do szkoły, do szkoły aspirantów w Krakowie (jak w poznaniu nie wiem) dostajesz zaświadczenie w przesyłce pocztowej. Więc nie mów, że można je znaleźć w internecie, a na pewno nie na oficjalnej stronie.. Jeżeli sie myle to popraw mnie
zaświadczenie  drukujesz razem z podaniem do szkoły, podanie + zaświadczenie masz na stronie SAPSP. Takie samo zaświadczenie jeszcze raz  dostaniesz  pocztą w kopercie.

Offline Kamilo91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1665 dnia: Czerwiec 16, 2011, 15:50:20 »

to zaświadczenie można znaleźć w internecie :)

można do CSPSP bo drukujesz je razem z podaniem do szkoły, do szkoły aspirantów w Krakowie (jak w poznaniu nie wiem) dostajesz zaświadczenie w przesyłce pocztowej. Więc nie mów, że można je znaleźć w internecie, a na pewno nie na oficjalnej stronie.. Jeżeli sie myle to popraw mnie
zaświadczenie  drukujesz razem z podaniem do szkoły, podanie + zaświadczenie masz na stronie SAPSP. Takie samo zaświadczenie jeszcze raz  dostaniesz  pocztą w kopercie.

Na stronie SAPSP kraków w pliku z podaniem i życiorysem nie było zaświadczenia lekarskiego

Offline tomekbartkiewicz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SAPSP Kraków 2011 (fail - 127pkt).
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1666 dnia: Czerwiec 16, 2011, 15:51:34 »
a ja mam pytanie, czy na pewnym etapie rekrutacji jest potrzebne zaświadczenie o niekaralności ?

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1667 dnia: Czerwiec 16, 2011, 15:57:28 »
Warunkiem ubiegania się o przyjęcie do Szkoły jest:

   -  posiadanie średniego wykształcenia,
   -  wiek do 23 lat,
   -  pozytywny wynik egzaminu wstępnego,
   -  złożenie zobowiązania do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej,
   -  posiadanie predyspozycji fizycznych i psychicznych do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej
      orzeczone przez komisję lekarską MSWiA (kandydatów wstępnie zakwalifikowanych, na komisję kieruje   Szkoła),
   - niekaralność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

Offline tomekbartkiewicz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SAPSP Kraków 2011 (fail - 127pkt).
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1668 dnia: Czerwiec 16, 2011, 16:04:03 »
no dobrze...  i ja jestem niekaralny..

ale ja pytam o dokument o niekaralności.. poprzednio do 16 maja nie trzebabyło go dostarczać, obecnie na testy też o tym nic nie pisze.. Na ładne ślipie to nikt nie wieży :) I Dlatego ciekawi mnie na jakim etapie postępowania rekrutacyjnego trzeba im pokazać takie zaświadczenie (a ma one ważność 6msc od wystawienia? bodaj).

no chyba ze SAPSP sprawdza to we własnym zakresie bo ma takie możliwości.

Offline mercu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
  • SAP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1669 dnia: Czerwiec 16, 2011, 16:11:12 »
mam pytanko ;) Czy mozna będzie wejść na testy sprawnosciowe w częstochowie ,,jako widz'' nie biorac udzialu w rekrutacji ? Chciał bym pojechać ze znajomymi i wiedzieć co mnie może czekać za rok :)pozdro

Offline G4mB1t

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1670 dnia: Czerwiec 16, 2011, 16:15:23 »
Nie, na terenie szkoly moze poruszac sie tylko osoba przystepujaca do egzaminu ;)

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1671 dnia: Czerwiec 16, 2011, 17:10:30 »
no dobrze...  i ja jestem niekaralny..

ale ja pytam o dokument o niekaralności.. poprzednio do 16 maja nie trzebabyło go dostarczać, obecnie na testy też o tym nic nie pisze.. Na ładne ślipie to nikt nie wieży :) I Dlatego ciekawi mnie na jakim etapie postępowania rekrutacyjnego trzeba im pokazać takie zaświadczenie (a ma one ważność 6msc od wystawienia? bodaj).

no chyba ze SAPSP sprawdza to we własnym zakresie bo ma takie możliwości.


tomekbartkiewicz, bez sensu jest ubieganie się w sądzie o zaświadczenie o niekaralności, które kosztuje 50 zł. Jeśli przejdziesz testy sprawnościowe i teoretyczne i zostaniesz zakwalifikowany, to wydaje mi się że wtedy trzeba będzie się z tego wywiązać -_-
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2011, 17:14:02 wysłana przez Sylwek185 »

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1672 dnia: Czerwiec 16, 2011, 18:07:51 »
omg. Nie potrzebne jest żadne zaświadczenie czy jesteś karany. Jeżeli dostaniesz się to oni sami sobie to sprawdzą w komputerze za porozumieniem Policji. 

Offline tomekbartkiewicz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SAPSP Kraków 2011 (fail - 127pkt).
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1673 dnia: Czerwiec 16, 2011, 18:27:44 »
omg. Nie potrzebne jest żadne zaświadczenie czy jesteś karany. Jeżeli dostaniesz się to oni sami sobie to sprawdzą w komputerze za porozumieniem Policji.

dzięki, wreszcie konkret odp a nie domysł  -_-

Offline kraka5

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1674 dnia: Czerwiec 16, 2011, 18:37:33 »
omg. Nie potrzebne jest żadne zaświadczenie czy jesteś karany. Jeżeli dostaniesz się to oni sami sobie to sprawdzą w komputerze za porozumieniem Policji.

dzięki, wreszcie konkret odp a nie domysł  -_-
jeszcze 2 lata temu  samemu było trzeba to załatwiać,   a oplata rekrutacyjna wynosiła nie 100 a 50 zł.   teraz jest tak jak  kolega mówi sami sobie sprawdzają jak się dostaniesz. nie ponosisz żadnych kosztów dodatkowych.