Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2011 roku?  (Przeczytany 505423 razy)

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #300 dnia: Styczeń 27, 2011, 15:16:09 »
Jak nie ma ogłoszonego naboru to nie wiadomo nawet jakie papiery złożyć.

Offline drynd

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #301 dnia: Styczeń 27, 2011, 16:23:59 »
Takie pytanie odnośnie komisji lekarskiej, trzeba być jakimś ideałem żeby przejść tą komisje? Zęby też trzeba mieć zdrowe?:D Bo poza jakimiś trudnymi przypadkami no to raczej chyba problemu nie powinno być?

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #302 dnia: Styczeń 27, 2011, 16:48:17 »
Nie no myślę że jeśli jesteś ogólnie zdrowy to powinno być wszystko dobrze. Ja też się martwię o stomatologa, bo kilka zębów mam troszkę do podleczenia i jeden chyba wyrwę przez badaniami.

Offline drynd

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #303 dnia: Styczeń 27, 2011, 17:03:31 »
To co przez głupiego zęba sie można nie dostać? Czyli na badaniach sprawdzają wszystko oczy,uszy,jaja itd?

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #304 dnia: Styczeń 27, 2011, 17:06:37 »
To na pewno zależy trochę od lekarza :) Nikt tego dokładnie nie będzie wiedzieć. Jak będziesz u stomatologa to się zapytaj, może on będzie wiedział coś na ten temat.

Offline Yetii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #305 dnia: Styczeń 27, 2011, 17:12:45 »
Proszę o kontakt na PW osoby które grają w piłkę nożną (minimum w lidze okręgowej) i startują do SAPSP Kraków...
Słyszałem że był przekręt w cspsp który polegał na "pomocy" w dostaniu się paru dobrych koszykarzy po to by wzmocnić poziom kosza w szkole..  :rolleyes:

nie no ku..a, kolego dobrze się czujesz jak w CS PSP nie ma sekcji koszykówki jest tylko piłka siatkowa i piłka nożna, jestem tam i o koszykówce nie słyszałem :rofl: chyba że kadeci w czasie wolnym sobie grają :mellow: a do tych co robią masę mięśniową nie ma Cie po co jej robić, bo jak dostaniecie się do szkoły to na unitarce was wypłuaka i tak po tracicie po 5 kg mniej więcej na wadze -_-
Nie piszcie takich bzdur że chcą podnosić poziom czegoś tam, przekręty są ale inne :milcz:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #306 dnia: Styczeń 27, 2011, 17:18:23 »
Nie no myślę że jeśli jesteś ogólnie zdrowy to powinno być wszystko dobrze. Ja też się martwię o stomatologa, bo kilka zębów mam troszkę do podleczenia i jeden chyba wyrwę przez badaniami.
Zakładając, że się dostaniesz, do unitarki masz grubo ponad pół roku. Przez ten czas zdążysz sobie 10 razy sztuczną szczękę wstawić i wymienić. Masz teraz czas, działaj. Przez taki okres czasu nawet państwowo ząbki zrobisz.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #307 dnia: Styczeń 27, 2011, 17:28:01 »
To co przez głupiego zęba sie można nie dostać? Czyli na badaniach sprawdzają wszystko oczy,uszy,jaja itd?

moj ziomek który teraz jest w poznaniu to napisał mi esa 'dbaj o zęby, uszy, wzrok a komisje lekarska przejdziesz' :)

Offline arek_90

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #308 dnia: Styczeń 28, 2011, 12:29:46 »
Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na tym forum- najpierw przejrzałem je dokładnie by nie powielać wątków. Mam kilka pytań:
1. Jestem z województwa Świętokrzyskiego więc mogę składać papiery tylko do szkoły w Częstochowie? Czy mogę do dowolnej?
2. Testy itp są maj/czerwiec - kiedy zaczyna się szkoła?
3. Jeżeli już ktoś się zakwalifikuje do szkoły to czy odstaje tam jakieś pieniądze? Bo np. w WSO we Wrocławiu dostaje się pieniądze za naukę.
4. Jeżeli ktoś zrezygnuje ze szkoły podczas jej trwania to wiem, że zwraca koszty które poszły na jego utrzymanie. Co jest w sytuacji gdy kogoś wywalą np. za złe wyniki w nauce? Wtedy też zwraca koszty?
5. Nie jestem "orłem" z chemii i fizyki, ale przygotuję się i myślę, że poradzę sobie z egzaminami wstępnymi no ale co dalej. Czy w szkole jest wysoki poziom tych przedmiotów?
6. Czy po złożeniu dokumentów każdy kandydat jest zapraszany na testy? Czy wybierają sobie?
7. Ostatnie pytanie. Jak to jest z zarobkami w straży pożarnej? Nigdzie nie mogę znaleźć w miarę konkretnej odpowiedzi. Jest ktoś w stanie mi powiedzieć ile zarabia się na rękę po tej szkole? (wiem, że to nie jest najważniejsze i nie piszcie mi, że skoro chcę iść dla kasy to lepiej wcale.)

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Jeżeli jakiś wątek był omawiany to przepraszam, że go powtórzyłem ale na tym forum jest naprawdę dużo postów i ciężko wszystkie dokładnie przejrzeć.

Offline paawel998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #309 dnia: Styczeń 28, 2011, 12:36:19 »
Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na tym forum- najpierw przejrzałem je dokładnie by nie powielać wątków. Mam kilka pytań:
1. Jestem z województwa Świętokrzyskiego więc mogę składać papiery tylko do szkoły w Częstochowie? Czy mogę do dowolnej?
2. Testy itp są maj/czerwiec - kiedy zaczyna się szkoła?
3. Jeżeli już ktoś się zakwalifikuje do szkoły to czy odstaje tam jakieś pieniądze? Bo np. w WSO we Wrocławiu dostaje się pieniądze za naukę.
4. Jeżeli ktoś zrezygnuje ze szkoły podczas jej trwania to wiem, że zwraca koszty które poszły na jego utrzymanie. Co jest w sytuacji gdy kogoś wywalą np. za złe wyniki w nauce? Wtedy też zwraca koszty?
5. Nie jestem "orłem" z chemii i fizyki, ale przygotuję się i myślę, że poradzę sobie z egzaminami wstępnymi no ale co dalej. Czy w szkole jest wysoki poziom tych przedmiotów?
6. Czy po złożeniu dokumentów każdy kandydat jest zapraszany na testy? Czy wybierają sobie?
7. Ostatnie pytanie. Jak to jest z zarobkami w straży pożarnej? Nigdzie nie mogę znaleźć w miarę konkretnej odpowiedzi. Jest ktoś w stanie mi powiedzieć ile zarabia się na rękę po tej szkole? (wiem, że to nie jest najważniejsze i nie piszcie mi, że skoro chcę iść dla kasy to lepiej wcale.)

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Jeżeli jakiś wątek był omawiany to przepraszam, że go powtórzyłem ale na tym forum jest naprawdę dużo postów i ciężko wszystkie dokładnie przejrzeć.

1. Możesz do dowolnej ( ja jestem z podkarpackiego :) , Tarnobrzeg)
2. Wrzesień
3. Niech się ktoś wypowie ale chyba tak , miesięcznie jakieś nie wielkie wynagrodzenie jest
4 nie wiem
5 nie wiem
6. Po pomyslnym egz sprawnościowym i teoretycznym zapraszają na badania
7 nie wiem dokładnie bo się nigdy nie interesowalem zarobkami ale coś koło 2tys chyba, niech się wypowie ktoś ze szkoły :)

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #310 dnia: Styczeń 28, 2011, 12:53:44 »
3. 500zł niecałe chyba.
4.Też nie wiem ale ponoć łatwiej oblać egzaminy wstępne niż nie zdać :) (słyszałem jeszcze że jak się nie zda egzaminów końcowych czy czegoś takiego to zostaje się i tak strażakiem tylko z niższym stopniem, w końcu unitarka uczy tych podstaw co przy naborze z ulicy)
5.Liceum: podstawa + el.rozszerzonego na moje oko.
6.Po złożeniu dokumentów każdy dostaje list z datą egzaminów wstępnych, ale i tak na stronie wszystko napisane jest na temat sprawnościówki i teorii.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 12:57:36 wysłana przez Majk »

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #311 dnia: Styczeń 28, 2011, 13:27:54 »
Co do trzeciego pytania to podobno jest 400 zł miesięcznie bo tak powiedział mi kadet jak byłem w maju na drzwiach otwartych
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 19:55:52 wysłana przez robn »
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline arek_90

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #312 dnia: Styczeń 28, 2011, 16:56:37 »
Dzięki za wcześniejsze odpowiedzi. Mam jeszcze kilka pytań.
1.Do której szkoły jest najlepiej iść? Czytałem we wcześniejszych postach, że po ukończeniu szkoły w Częstochowie można skończyć cywilne studia wyższe i wtedy zostaje się oficerem a po Krakowie i Poznaniu od stycznia 2004 nie. Czy jest to prawda?
2.Wie ktoś w której szkole jest najwyższy poziom? W której jest najwięcej nauki?
3.Fajnie gdyby ktoś jeszcze rozjaśnił mi co jest w sytuacji gdy kogoś wywalą np. za złe wyniki w nauce to czy wtedy też zwraca się koszty?
4.I jeszcze sprawa wynagrodzenia.... zna ktoś może jakąś stronę czy coś gdzie można zobaczyć ile strażacy zarabiają na poszczególnych stopniach? Począwszy od tych co przychodzą z tzw naboru z ulicy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Myślę, że dla wielu osób będą one pomocne. :)

proszę przeczytać dział i użyć opcji szukaj
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 19:56:49 wysłana przez robn »

Offline sou4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #313 dnia: Styczeń 29, 2011, 08:13:36 »

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na tym forum- najpierw przejrzałem je dokładnie by nie powielać wątków. Mam kilka pytań:
1. Jestem z województwa Świętokrzyskiego więc mogę składać papiery tylko do szkoły w Częstochowie? Czy mogę do dowolnej?
2. Testy itp są maj/czerwiec - kiedy zaczyna się szkoła?
3. Jeżeli już ktoś się zakwalifikuje do szkoły to czy odstaje tam jakieś pieniądze? Bo np. w WSO we Wrocławiu dostaje się pieniądze za naukę.
4. Jeżeli ktoś zrezygnuje ze szkoły podczas jej trwania to wiem, że zwraca koszty które poszły na jego utrzymanie. Co jest w sytuacji gdy kogoś wywalą np. za złe wyniki w nauce? Wtedy też zwraca koszty?
5. Nie jestem "orłem" z chemii i fizyki, ale przygotuję się i myślę, że poradzę sobie z egzaminami wstępnymi no ale co dalej. Czy w szkole jest wysoki poziom tych przedmiotów?
6. Czy po złożeniu dokumentów każdy kandydat jest zapraszany na testy? Czy wybierają sobie?
7. Ostatnie pytanie. Jak to jest z zarobkami w straży pożarnej? Nigdzie nie mogę znaleźć w miarę konkretnej odpowiedzi. Jest ktoś w stanie mi powiedzieć ile zarabia się na rękę po tej szkole? (wiem, że to nie jest najważniejsze i nie piszcie mi, że skoro chcę iść dla kasy to lepiej wcale.)

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Jeżeli jakiś wątek był omawiany to przepraszam, że go powtórzyłem ale na tym forum jest naprawdę dużo postów i ciężko wszystkie dokładnie przejrzeć.

1. możesz gdzie chcesz.
2. wrzesień. potem 2 miesiące semestru unitarnego i początek normalnej nauki.
3. równe 400. powiększenie żołdu masz za każdą belkę na pagonie, ale to groszowe sprawy.
4. tak. od listopada za rezygnację ze szkoły płacisz - i to nielichą kasę. wyrzucić Cię raczej stąd nie wyrzucą.
5. za wiele kontaktu później ze, stricte, fizyką i chemią nie masz. niby jest fizykochemia spalania, budownictwo, mechanika itp. ale to idzie ogarnąć na pamięć - całkowicie bez znajomości fizyki.
6. każdy.
7. ciężko to określić. poza tym, na forum o pieniądzach się nie rozmawia. ;p


Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #314 dnia: Styczeń 30, 2011, 12:40:27 »
w czym biegacie? zwykłe buty czy kupiliście sobie specjalne i jakia firma + model ewentualny link do modelu
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2011, 23:20:29 wysłana przez robn »

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #315 dnia: Styczeń 30, 2011, 12:49:42 »
ja tam biegam w zwykłych butach  :straz:

Agrest

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #316 dnia: Styczeń 30, 2011, 13:42:20 »
Witam,chcialbym się dowiedzieć czy jesli zdam prawo jazdy C po terminie składania dokumentów to czy jest możliwość "doniesienia" tego dokumentu. Bo chciałbym zacząć kurs a nie wiem czy zdarze. W zeszłym roku 15 maja...

Offline grzesiu20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #317 dnia: Styczeń 30, 2011, 15:03:53 »
po terminie składania dokumentów, nie są przydzielane punkty preferencyjne, więc śpiesz się z prawkiem. W zeszłym roku podanie złożyłem dopiero 14 maja, a prawko C odebrałem 13 maja.

Offline arek_90

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #318 dnia: Styczeń 30, 2011, 20:59:39 »
Jak przygotowujecie się do testów z fizyki i chemii? Co moglibyście doradzić osobie która jest słaba z tych przedmiotów (czytaj ja)?;>  Jeżeli przerobię wszystkie testy z poprzednich lat i się ich nauczę to czy to wystarczy?

np. pójdę na korki i ktoś będzie mi tłumaczył. Jakieś tam podstawy mam ale jak przeglądam te testy to na dzień dzisiejszy nie było by z tym najlepiej. Konkretniej to chciałem zapytać czy wystarczy, że nauczę się testów z poprzednich lat (oczywiście nie chodzi mi, że na pamięć) czy po prostu muszę przerobić cały materiał ze szkoły średniej? Prosiłbym o odpowiedź kogoś kto ma pewne info :)

Jeszcze pytanie z innej beczki... Chodzi o te badania które przeprowadzają tym którzy się zakwalifikowali- można sobie je zrobić wcześniej w jakimś ośrodku MSWiA by upewnić się czy jest się zdolnym do pracy w psp?

 Jest ktoś w stanie napisać lub podać link (szukałem na forum ale nie znalazłem konkretnie tego) wszystkie kryteria  zdrowotne jakie trzeba spełniać by być zdolnym do służby? Tzn chodzi mi o coś takiego gdzie podane są np. jaka wada wzroku jest dopuszczalna itp.

Trochę to chaotycznie napisałem ale na pewno rozumiecie o co mi chodzi :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2011, 23:22:24 wysłana przez robn »

Offline stepUP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #319 dnia: Styczeń 30, 2011, 21:54:26 »
widzę, że pojawia się coś o zdrowiu więc powiedzcie mi czy to dyskwalifikuje mnie na badaniach: mam trądzik na plecach, sporo śladów po nim i rozstępy na dolnej części pleców... przejdę z tym czy mnie odrzucą? dzięki za odp

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #320 dnia: Styczeń 30, 2011, 22:38:47 »
za rostpepy hah i tradzik?:D daj spokoj to nie czyni cie do nie czynnym do sluzby:)

Offline Julie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #321 dnia: Styczeń 30, 2011, 23:42:57 »
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19920830425
Tu macie ustawę, w której są szczegółowe kryteria.
Miłej lektury! ;p

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #322 dnia: Styczeń 31, 2011, 18:51:59 »
Robi ktos podciaganie innym planem niz armstronga? Jak tak to napiszcie jakim, bo u mnie z drazkiem narazie ciezko.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy jedno okrazenie na biezni na stadionie gdzie odbywaja sie egzaminy w Czestochowie, ma standardowo 400 metrow?
Orientuje sie ktos?

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #323 dnia: Styczeń 31, 2011, 18:53:12 »
ja nie patrzałem ile robię, ale myślę, że byłbym w stanie zrobić z 15 chce do czerwca max za drążek ;p a z całej sprawnościówki chciałbym ponad 40pkt ;p a wy jakie macie ambicje?

mag*  Na każdym stadionie jedno okrążenie ma 400metrów.

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #324 dnia: Styczeń 31, 2011, 19:06:13 »
mag*  Na każdym stadionie jedno okrążenie ma 400metrów.
W Częstochowie ma chyba troszkę mniej niż 400, bo żeby zrobić kilosa trzeba przebiec dwa okrążenia + dwie proste i jeden łuk, czyli ponad 2,5 okrążenia.