Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2011 roku?  (Przeczytany 504127 razy)

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #275 dnia: Styczeń 22, 2011, 15:28:24 »
4 lata studia I stopnia (inżynierskie) dla strażaków w służbie kandydackiej, a po nich można dalej pozostać w służbie kandydackiej przez 1,5 roku robiąc studia stacjonarne II stopnia (magisterskie).
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #276 dnia: Styczeń 24, 2011, 20:42:07 »
jest jakas roznica miedzey CSPSP a SAPSP?:)

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #277 dnia: Styczeń 24, 2011, 21:05:06 »
Różnią się miastem w którym się znajdują ;)

Offline GOLDEN AIR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #278 dnia: Styczeń 24, 2011, 22:30:10 »
Mam pytanie co do podciągania ;)  trzeba się podciągać siłowo czy mogę technicznie? ;)    narazie mam 8 siłowo ale dopiero zacząłem w sumie :D   i pytanie do większych ;)  jak u Was z wahaniem wagi? Jeżeli zrzuce kilkanaście kilo to dużo mi to da? :)
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #279 dnia: Styczeń 24, 2011, 22:32:08 »
sylwek185 - każda ta szkoła jest wyjątkowa i fajna. W każdej poznasz ludzi którym możesz zaufać i jednocześnie dobrze się bawić. Wybierz tą która najlepiej przypasuje Ci do gustu (mój gust : CS PSP) i zapewniam Cię że w żadnej krzywda Ci się nie stanie! (może) ;P

Pozdrawiam

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #280 dnia: Styczeń 24, 2011, 22:38:43 »
Mam pytanie co do podciągania ;)  trzeba się podciągać siłowo czy mogę technicznie? ;)    narazie mam 8 siłowo ale dopiero zacząłem w sumie :D   i pytanie do większych ;)  jak u Was z wahaniem wagi? Jeżeli zrzuce kilkanaście kilo to dużo mi to da? :)
Można technicznie(z balansem ciała), a czy coś da zrzucenie wagi? jeżeli to zbędny tłuszcz na biodrach to da ;), ćwicz regularnie - to klucz do sukcesu.

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #281 dnia: Styczeń 24, 2011, 22:43:29 »
Miałem okazję być kilkanaście razy w szkole w Poznaniu i super mi się podoba. W maju tego roku weekend spędziłem w CS i muszę przyznać że jeżeli chodzi o całe zaplecze (poligon, budynki, ogólnie całą infrastrukturę) to CS bije na głowę wszystkie aspirantki i SG. Jak dla mnie to kryterium wyboru szkoły do której będę składał papiery jest odległość od miejsca zamieszkania.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #282 dnia: Styczeń 24, 2011, 22:48:13 »
masz racje houte:) jesli chodzi o podciaganie to zrzucenie napewno Ci cos da. redukcja tłuszczu i zwiekszenie siły mowi samo za siebie:) co do tego podciagania technicznego to jest roznie, widzialem gosci ktorzy w tamtym roku naprawde NACIAGALI. oni robili jak sie tylko dalo, balans ciala, wymachy nog, wymchylenia calego ciała, no roznosci:)

Offline pkrzysiek19

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #283 dnia: Styczeń 24, 2011, 22:52:33 »
Heh tylko że w CS mają problemy z poligonem ponieważ znajduje się w mieście i nie są w stanie zrobić takich ćwiczeń które może wykonać np. SA Kraków. Dlatego że w mieście mają problem rozpalić zwykłe ognisko bo już się ludzie skarzą . A wracając do kilku postów wstecz, ktoś napisał że 40 osób to za mało żeby utrzymać stan na szkole. Myli się bo taki był stan w SA Kraków w jednym z turnusów .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2011, 22:57:29 wysłana przez pkrzysiek19 »

Offline GOLDEN AIR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #284 dnia: Styczeń 24, 2011, 22:53:25 »
No to od jutra koniec z jedzeniem :( Trzeba będzie wszystko liczyć i uważać :D  z alkoholem to samo ;D  studniówka w piątek i do testów zero :D     A jeszcze drobne pytanie. Ma ktoś krzywą przegrodę? I czy badania są takie same jak przy naborze ulicy?
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #285 dnia: Styczeń 24, 2011, 22:53:38 »
krzywa przegroda w niczym Cie nie dyskwalifikuje, jeżeli nie przeszkadza w oddychaniu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2011, 22:50:42 wysłana przez robn »

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #286 dnia: Styczeń 24, 2011, 23:06:31 »
Golden*
krzywa przegroda w niczym Cie nie dyskwalifikuje, jeżeli nie przeszkadza w oddychaniu.
Jeden kadet powiedział że miał krzywą przegrodę, w czasie badań lekarz się doczepił i musiał na szybko zrobić zabieg, później znowu lekarz rzucił okiem na zoperowaną przegrodę i go przepuścił.

Offline GOLDEN AIR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #287 dnia: Styczeń 24, 2011, 23:08:20 »
Byłem rano u laryngologa. Ogólnie sprawa wygląda tak. Byłem badany już wcześniej(wyjazdy w OSP) u takiej nie miłej baby. Ona powiedziała, że mam krzywą ale mi podbiła, podobnie jak kumplowi. Kumpel na dzień dzisiejszy siedzi w Słupsku na szkoleniu bo dostał się z ulicy i lekarza bez problemu przeszedł w Poznaniu. Ta sama pani oblała prawie wszystkich z 68 ratowników z miejscowej JRG.
Dzisiaj laryngolog mi powiedział, że właściwie można by było wyciąć ale z racji tego, że nos jest drożny i nie zatyka się to nie widzi najmniejszego sensu.  Więc wydaje mi się, że wszystko w porządku mam. Najwyżej gdyby udało się dostać i byłby problem to będę musiał kombinować.
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Offline GOLDEN AIR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #288 dnia: Styczeń 24, 2011, 23:22:02 »
Z tego co mi powiedział laryngolog to prawie co druga osoba ma krzywą. Nos to jest taka jedyna moją bolączka. Reszta sprawna ;)  Pozdrawiam :)
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Offline bugol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #289 dnia: Styczeń 25, 2011, 12:35:33 »
Heh tylko że w CS mają problemy z poligonem ponieważ znajduje się w mieście i nie są w stanie zrobić takich ćwiczeń które może wykonać np. SA Kraków. Dlatego że w mieście mają problem rozpalić zwykłe ognisko bo już się ludzie skarzą .

Więc twierdzisz, że na poligonie w CS nie pali się ognisk ?  :straz: A skąd to wiesz ?
Hasiči, Vatrogasci, Bombero, Pompier

Offline Emillio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #290 dnia: Styczeń 25, 2011, 15:27:19 »
na stronie CSPSP wystarczy wejść w zakładkę "Baza Szkoleniowa" i tam jest pokazane co i jak robią :) tak że, tak samo palą rożnego rodzaju ogniska

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #291 dnia: Styczeń 25, 2011, 19:38:03 »
Ja zrzucałem od sierpnia do grudnia. ważyłem 100 i podciągałem się 4-5 razy. 15 kg spadło na 85 ale jest teraz 90. zanim zaczynałem ćwiczyć podciągałem się 4-5 razy... teraz ćwiczę i 10 leci bez problemu... ćwicz a będzie ci dane. napewno mniej ciężaru podnosisz ale wraz ze spadkiem wagi jest spadek masy mięśniowej więc odrazu osłabienie więc musisz się z tym liczyć... powinno się tracić do 3-4 kg miesięcznie. Abyś nie stracił 10 w miesiącu bo wystartujesz dopiero za rok...

temat przegrody już przechodziłem. Szybka wizyta u lekarza. KRZYWA. No to wizyta w klinice, badania krew itp itd. po 3 tygodniach od wizyty leżałem już na stole. Czas spędzony 2 dni w klinice i 10 dni zwolnienia ze szkoły. efekt? ogromny. lepiej się oddych i wogóle zero jakiego kolwiek dyskomfortu mimo, że był w jakimś stopiu drożny. Wyjdź z założenia, że lepiej zrobić coś teraz niż potem się bujać i biegać aby załatwić tą sprawe bo nie chcą dopuścić.

Offline GOLDEN AIR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #292 dnia: Styczeń 25, 2011, 19:52:28 »
U mnie na tym to polega, że nos mam drożny, nie odczuwam żadnego dyskomfortu, oddycha mi się normalnie ;)  Laryngolog nie widział wskazań by mnie ciąć ;)  Swoją drogą przeszedłem już 2 operacje na nos i niestety miło tego nie wspominam(lekarz chyba też nie) :D

tomek7826 : Miałeś znieczulenie czy całkowicie spałeś? ;)
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #293 dnia: Styczeń 25, 2011, 21:18:59 »
narkoza :) spałem spokojnie. Moja dziewczyna mówiła, że nieźle wyglądałem. Ogólnie to noc jest zerwana ale da radę wytrzymać. Komfort mojej sali był 1000 razy lepszy niż jak bym robił w szpitalu państwowym. Sala 3 osobowa, łóżka kontrolowane pilocikiem jak chciałem, własna łazienka ehh aby tak wszędzie było.. dodam, że to wszystko na fundusz...

Ja przeżyłem noc dobrze ale moi sąsiedzi gorzej mimo, że mój zabieg był troszeczkę poważniejszy. Moi sąsiedzi mieli co chwila wymieniane opatrunki gdyż cały czas mieli krwawienie z nosa. Dostawali strzykawki jakiś środków a mi nic. Rano z nosa z każdej dziurki wyciągają ci około metrowego bandaża czy czegoś takiego, nieprzyjemne ale do wytrzymania. Dostałem zwolnienie ze szkoły i zajęć wf. Po powrocie do domu nie mogłem dmuchać nosa tylko lekko podmuchiwać aby skrzepy wypadały. momentami były bardzo duże i było ciężko.

Offline GOLDEN AIR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #294 dnia: Styczeń 25, 2011, 21:57:33 »
Golden, ja miałem prostowaną przegrodę nosową. Jak masz jakieś pytania dotyczące zabiegu to pytaj
Prostowaną czy wycinaną? ;) Laryngolog mi powiedział, że może ją usunąć :D

tomek7826 : Gdzie miałeś zabieg? :) W sumie zdecydowałbym się na to ale czytałem, że nie wszędzie dają narkoze a przeżywałem 2 zabiegi bez i średnio mi się to uśmiecha, bo ból był na tyle duży, że oprócz przypięcia do fotela trzymały mnie jeszcze 2 osoby :D I najgorsze to, że wszystko oglądasz :D
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Offline GOLDEN AIR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #295 dnia: Styczeń 25, 2011, 22:14:04 »
Mewa: Walczyłem trochę ale widocznych śladów nie mam :D    A prostowanie na czym polega? Rozumiem, że decyzja lekarza to jego "widzi mi się" i humor jaki ma w danym dniu? A gdyby skonsultować się z jakimś lekarzem, który bada na komisjach? :)
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #296 dnia: Styczeń 25, 2011, 22:17:25 »
moja przegroda wygladala mniejwiecej tak " S " tylko mniej zaokraglone. prostowanie jak sama nazwa brzmi, robia tak aby jak najbardziej miała naturalny kształt czyli prosta. Klinika MEDIQ. Legionowo, Mazowieckie

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #297 dnia: Styczeń 26, 2011, 13:50:18 »
Nie wiem czy pisałeś to serio czy żartem, ale spalanie do 60kg moim zdaniem  jest bardzo głupim pomysłem, gdyż zapewne nie spalasz już tłuszczu tylko masę mięśniową i najprawdopodobniej nie zwiększysz ilości podciągnięć tylko ta ilość spadnie (do tego możesz nabawić się problemów związanych z niedowagą), a masę mięśniową w przeciwieństwie do masy tłuszczowej trudniej się na nowo zdobywa, więc radze ci nie spalać dalej tylko zdrowo jeść i ćwiczyć. Poza tym w straży też trzeba mieć trochę krzepy :)

Ja w przedziale październik-listopad robiłem trening armstronga i z 2 podciągnięć doszedłem do 16, teraz od grudnia chodzę na siłownie, żeby zwiększyć trochę masę i ilość podciągnięć skoczyła mi do 20, chociaż nie podciągam się na siłowni bo nie ma gdzie.

Więc ćwicz ćwicz i jeszcze raz ćwicz bo nic samo nie przyjdzie ;]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2011, 22:56:42 wysłana przez robn »

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #298 dnia: Styczeń 27, 2011, 09:50:53 »
Dzwoniłem do szkoły 2 dni temu i jeszcze nikt nic nie wie o zasadach naboru na ten rok. Panowie i Panie nabór na pewno będzie ogłoszony i uwierzcie mi że tym później zostanie on podany lepiej wpłynie on na nasze przyjęcie.

Offline strażak22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #299 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:33:28 »
a podania można zawozić i wszelkie papiery dopiero po ogłoszonym naborze??