Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2011 roku?  (Przeczytany 502828 razy)

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 14, 2010, 11:41:46 »
ja mam książkę z testami i odpowiedziami do nich do CS PSP z lat 1997 - 2006, a testy z 2007 i 2008 roku mam bez odp. Jeśli ktoś chce niech napisze na PW.

Offline Cartel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 21, 2010, 10:34:12 »
Wątpię.

Ale co za problem kupić w innej placówce tj w SAPSP? :P
Link: http://sapsp.pl/www/index.php/strona_tekstowa/wyswietl/26
Lub samemu sobie 'druknąć' ;D
http://www.sebekfireman.host247.pl/straz/szkoly/testy.htm

Pzdr :)

Offline Yetoslaw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 26, 2010, 20:22:26 »
czy sam kurs ratownictwa medycznego wystarczy aby dostac 10 punktow albo w druga strone dzieki jakim kursa moge te 10 punktow otrzymac????

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 26, 2010, 20:24:13 »
kurs ratownictwa medycznego nie wystarczy .Trzeba miecz ukończoną szkołę chyba 3 letnią.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 26, 2010, 21:11:22 »
Albo 2 letnie studium albo studia na ratownika medycznego.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline joanna_91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 26, 2010, 21:36:30 »
było gdzieś już to pytanie na forum.

trzeba mieć ukończone studia - 3 lata, czyli licencjat. :)
' ... i iść świadomie w ślady św. Floriana.'

Offline RozwijaczWeza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Cel: SA PSP Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 26, 2010, 22:09:00 »
lub jak napisal Michaszs 2-letnie studium ratownictwa medycznego:)

Offline mdkoppgdzplll

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Powołanie, a nie zarobkowanie.
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 27, 2010, 14:28:50 »
Witajcie. Mam wielkie pytanie chłopaki, które męczy mnie strasznie. Testy z chemi i fizyki sa na poziomie podstawowym czy rozszerzonym? (prosze tylko o odpowiedzi tych którzy sa pewni na 100% a najlepiej jakby mógł ktoś podesłac linka). Z góry WIELKIE DZIĘKI

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:33:05 »
z tego co ja wiem. to jest rozszerzona i podstawowa. Dla mnie też te pytania to czarna magia.

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 27, 2010, 17:18:33 »
To zdecydowanie podstawa koledzy !!!  ^_^ ^_^ ^_^ :straz: :straz:

Offline Mini_Mi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 27, 2010, 18:37:34 »
A co to za różnica czy testy są na poziomie podstawowym czy rozszerzonym ? Zdać je trzeba i koniec, najlepiej ściągnąć z internetu te z poprzednich lat i rozwiązywać. W mojej ocenie fizyka na przykład jest banalna więc testy te mogłabym określić jako podstawowe bo naprawdę nic nie zwykłego w nich nie ma. Natomiast chemia... To dla mnie czarna magia od zawsze. Dlatego nie ma co się sugerować oceną innych. Trzeba po prostu rozwiązywać, uczyć się, rozwiązywać i jeszcze raz się uczyć i tak w kółko, aż opanuje się materiał. Nie zależnie od tego czy rozszerzony on jest czy nie.
Desire, dream, vision...

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 29, 2010, 16:49:57 »
a jak tam wasze postępy w nauce i sporcie??? Bo ja się codziennie podciągam,staram się 3 razy w tygodniu biegać .Mam po 3 godziny w tygodniu fakultetów z fizyki i chemii. :straz: :straz:

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 29, 2010, 17:18:10 »
ja narazie ze sportu to tylko drążek jade, jutro może wznowie bieganie bo narazie jestem lekko przeziębiony a o grype nie trudno. Co do nauki to bardziej się przykładam pod mature z majfy i chemii- będe również próbował do sgsp, ale i z czasem fize też się ruszy i testy z ubiegłych lat

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 29, 2010, 19:34:26 »
a jak tam wasze postępy w nauce i sporcie??? Bo ja się codziennie podciągam,staram się 3 razy w tygodniu biegać .Mam po 3 godziny w tygodniu fakultetów z fizyki i chemii. :straz: :straz:

Wow, razem 6 godzin fakultetów w tygodniu :O? Nieźle. Ja mam 1 fakultet z fizyki i 1 z chemii + po jednej godzinie lekcji w tygodniu.
 
Ćwiczę treningiem Armstronga od 3 tygodni i naprawdę widać efekty :) muszę się zabrać za bieganie.

Za ok. 9 miesięcy egzaminy więc jest jeszcze kupa czasu na przygotowania :D

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 30, 2010, 01:00:14 »
Dla przygotowujach sie powem tyle. Jezeli macie malo czasu olejcie sprawnosciowke poki co szkoda czasu póki co no chyba ze drazek ale go polecam technicznie robic tylko. No i zamaist tego wziac sie do roboty z nauka, bo coz z dobrego wyniku ze sprawnosciowki skoro nie potraficie teori bo teoria to 200 pkt a sprawnosiowka to niecale 50. Biegac szybciej sie nei nauczycie, a wytrzymalosc mozecie na dystans 1 km trenowac po zimie bo dosc czasu bedzie.
Ja na sprawnosciowke przygotowywalem sie dlugo i mialem dobry wynik ale coz z tego skoro z teori slabo poszlo.

A co do statystyk i mej osoby to powiem tak licze ze zanim bedzie nabor do szkoly bede juz w jrg pracowac a jak nie odpukac to ide do  poznania. Co do mej kondycjoi to ciagle sie bardzo dobrze trzyma choc juz nie trnuje jak wtedy to drazek mam max i to lekko (drazek jedyne co jeszcze dosc czesto robie) predkosc na 50m mam na ponad 10pkt lekko a to sie ma bez treningu  bo szybkim po prostu trzeba byc no a co do biegow na 1000 to od czasu do czasu rekreacyjnie przed snem lubie sobie pobiegac :P

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 30, 2010, 11:53:59 »
Kuba nie opowiadaj bzdur. Nie ćwiczyć teraz tylko się uczyć a potem co? Ściskać dupę żeby czasu na treningi starczyło? Treningi to nie matematyka i chemia że możesz obliczyć plus minus czas jakiego potrzebujesz na opanowanie materiału. Pogoda, samopoczucie, zdrowie, wypadki losowe, to wszystko najczęściej opóźnia dojście do formy. Owszem nie trzeba być nad aktywnym i stawiać cobie za cel 54 pkt z tego ale trenować trzeba cały czas. Poza tym z przypadku nie zrobisz sprawnościówki. Będziesz noblista fizykochemik i sobie potem napluć możesz jak pierwszej części egzaminu nie będzie.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 30, 2010, 15:28:56 »
Jak sie nie da nauczyć biegać szybciej jak się da? Trzeba tylko trenować. My ostatnio z kumplami biegliśmy 50m i wykręciliśmy równo wszyscy 7,00sek. oceniał nam to gość który się zna na bieganiu. I powiedział nam że spokojnie możemy zejść do 6,5sek. lecz trzeba troszkę popracować nad siłą i techniką biegu. Ogólnie mówiąc trzeba dużo biegać ten dystans 50m i ćwiczyć nogi-skipy i siłownia

Offline mdkoppgdzplll

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Powołanie, a nie zarobkowanie.
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 30, 2010, 15:44:25 »
no ja stratuje do sa POZNAN w 2011. W tym roku mam mature i technika weterynarii do zrobienia, takze czasu na nauke chemi i fizyki nie straczy w tym roku. Ale trenuje sprawnościówke. Jak narazie 10 podciagnięc i 3:43 na 1000m.
PS: nie licze na dostanie sie w tym roku lecz w nastepnym (2012) bo bede przez rok zakuwal chemie i fizyke :)

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 30, 2010, 15:48:35 »
Ja też  mam maturę i muszę obronić technika  elektronika ale maturę zdaje z fizyki i chemii więc mam nadzieję ,że uda mi się dostać.Staram się przykładać zarówno do nauki jak i sprawnościówki. Czasu niestety nie wystarcza ale będę biegał w weekend,a podciąganie codziennie wieczorem .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2010, 15:52:52 wysłana przez mistrz »

Offline RozwijaczWeza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Cel: SA PSP Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 30, 2010, 21:24:53 »
wielu z nas ma dzisiaj problemy ze znalezieniem czasu na wszystko ale wg mnie grutn to dobra organizacja i nie marnowanie czasu no i nie oszukujmy sie - rezygnacja z niektorych rzeczy w imie innych priorytetow...jezeli komus naprawde zalezy to znajdzie czas i umiejetnie wszystko ze soba pogodzi:)

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 01, 2010, 01:02:22 »
kurcze dlaczego dziewczyny strażaki zawsze nie potrafia dobrze sprecyzowac moich wypowiedzi no ale coz taki los.

Ale coz coja tu bede pisac w koncu Ci co nie startowali wiedza wiecej niz ja którys sobie skromnei startowalem. No ale co tam kazdy ma inne zdanie i tez nie wziolem pod wzglad ze np 1 osoba by np osiganc max w drazku potrzebuje 2 miesicy trenigów a inna 2 lat wiec sorki. A moja wypowiedz tyczyla sie osob majaca podoban specyfike jak ja

Powodzenia życze

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 01, 2010, 20:24:31 »
ojojoj Kuba nie obrażaj się. Znasz mnie i wiesz, że mówię prosto z mostu co myślę. Ja sprawnościówkę biorę sobie głęboko do serca bo jako pospolita baba mam problem z tym cholernym drążkiem.

I z czasem też krucho - na ratownictwie mam zajęcia najczęściej od 8 do 17, 18, czasem plus okienko w zajęciach. No masakra.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 01, 2010, 22:31:09 »
Ja wyciągne technicznie 13-15, a ćwicze od około pol roku i to nieregularnie. Z poczatku nie moglem sie podciagnac ani razu... Także Kuba ma rację... Ktoś wysportowany z prawidłową wagą ciała jest w stanie wycwiczyc maxa w stosunkowo krotkim czasie i powinno sie raczej klasc wiekszy nacisk na chemie/fizyke...

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 01, 2010, 23:20:52 »
Ja już nie ograniam :/ jedni piszą że technicznie jest jak osoba się podciąga tak że jego ciało jest w spoczynku a pracują tylko ramiona (czyta. bez bujania) a siłowo z bujaniem inni na odwrót :/
Jak jest wkońcu technicznie a jak siło?


Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 02, 2010, 00:42:57 »
Podciaganie techniczne polega na angazowaniu wiekszej liczby miesni niz biceps czy miesnie grzbietowe. Podciaganie silowe polega na podciagnieciu sie bez uzycia innych miesni niz biceps (broda ponad drazek). Podciagajac sie technicznie wykorzystujesz inne miesnie np. miesnie brzucha. Czyli podsumowujac podciaganie silowe to podciaganie bez jakiegokolwiek bujania, a podciaganie techniczne z bujaniem wszelkimi czesciami ciala ;). Prawidlowo powinno się podciagac silowo, tak jak przykladowo przy egzaminach do wojska. Tam nie wolno Ci sie podciagnac ani technicznie ani podchwytem. W strazy na szczescie mozna i silowo i technicznie i nachwytem i podchwytem (moze to i gorzej)...

P.S. Podciagajac sie technicznie robisz jak ja to nazywam "sprezynke" czyli rozpoczynasz od nog poprzez brzuch i dopiero jak sie bujniesz wchodzi biceps. Wszystko to taki energiczny ruch, taki impuls. :) Roznica jest taka ze podciagac sie technicznie jest znacznie latwiej. Przykladowo silowo podciagniesz sie 20x to technicznie dasz rade 30 jak nie wiecej, bo pomagasz sobie innymi miesniami wiec jest latwiej.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2010, 00:50:39 wysłana przez FireMan94 »