Służba > Forum zawodowców

Rzecznicy Komend

(1/3) > >>

pagon:
Jak oceniacie pracę rzeczników Waszych komend? Czy są widoczni? Czy widzieliście ich podczas "pracy"? Znacie rzeczników swoich komend? Jak oceniacie ich pracę?

Do zadań rzecznika nie należy tylko podawanie informacj, jej przekazywanie zaineresowanym osobom (np. dziennikarzom) ale również propagowanie PSP czy  jakichś akcji związanych z bezpieczeństwem powszechnym, sposobem zachowania się czy ochroną przeciwpożarową. Proszę zwróci uwagę na pracę rzeczników policyjnych. Akcja zapnij pasy, akcja bezpieczny powrót, akcja znicz. Od nich Nasi rzecznicy powinni się uczyc. A można było by np. zrobi powszechną, ogólnodostępną akcję zgłoszenie. Miałaby ona na celu poinformowanie społeczeństwa jak prawidłowo zgłaszac służbą ratowniczym informacje o zdarzeniu. Przecież dużo osób nie wie jak to prawidłowo robic. Boją się podac swoje nazwisko bo myslą ze beda za to płacic. Albo inny przykład np. robienia kawałów bo myślą że my ich nie znajdziemy, że nam się nr telefonów nie wyświetlają. Taka akcja bardzo by poinstruowała społeczeństwo jak postępowac.
Takich akcji propagujących można zrobi mnóstwo (sami jakieś zaproponujcie) a przy okazji promowałoby się straż pożarną.
Ja osobiści znam tylko jedną taką akcję pt. nie wypalaj traw.

U mnie w komendzie jest osoba, która pracuje w jednym z wydziałów a dodatkowo ma funkcję rzecznika. Co za tym idzie za tego rzecznika ma dodatkową kasę w dodatku. Ale nigdy jej w akcji nie widziałem. No chyba że z okazji dnia strażaka. Pewnie na nią kamera wpadła.  :lol:

Wypowiedzcie się na ten temat.

pagon:
Pisząc o rzecznikach mam na myśli rzeczników większych komend, takich jak KM, KW i KG. Nie chodzi mi o rzeczników KP, bo oni mają zmyt mały arsenał i możliwości to takich akcji. Ich zadaniem jest tylko informowanie o działniach ratowniczych na miejscu akcji, lub podjętych czynnościach przez służby ratownicze.

huncio:
w tej chwili rzezcnicy maja prykaz przeprowadzenia akcji informacyjnej na temat numeru 112.

wodnik:
Mam troszkę inne zdanie niż pagon – rzecznicy komend powiatowych mają więcej do powiedzenia niż inni rzecznicy.  

alex:
Część z nich powinna się nazywać NIEDORZECZNIKIEM PRASOWYM, nie twierdzę , że wszyscy ale znam przypadki że ludzie ci nie mają zielonego pojęcia o podejmowanych działaniach i sprawach związanych z pożarnictwem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej