Autor Wątek: kto do SGSP w 2011  (Przeczytany 240215 razy)

Offline Haszmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 26, 2010, 15:02:41 »
Witam a jak wam Idzie z Skokiem Tygrysim Bo nie wiem jak mam sie tego nauczyc????

Offline teofil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 26, 2010, 16:48:42 »
Chyba najlepiej poprosić nauczyciela w liceum, żeby przećwiczył z tobą ten element. Na zaliczeniu w SGSP skrzynia nie jest strasznie wysoka (3 lub 4 części) i nie widziałem, żeby kandydaci mieli jakieś straszne problemy ze skokiem tygrysim.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 26, 2010, 16:48:59 »
Witam a jak wam Idzie z Skokiem Tygrysim Bo nie wiem jak mam sie tego nauczyc????
Chodzi o przewrót w przód z przeskokiem nad skrzynią? 5 elementów skrzynia bez problemu. Skaczesz na ręce przez skrzynię, a jak dłonie dotkną materaca to składasz się do przewrotu w przód.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Haszmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 27, 2010, 18:42:03 »
A nie wiecie Czy Sa szanse sie dostac jak bedzie sie pisalo Mature np.matma i fiza ale na poziomie Podstawowym???? Dostał sie ktos w Tym Roku piszac takie matury???

Offline ziomek897

  • "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek."
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 27, 2010, 20:33:06 »
A nie wiecie Czy Sa szanse sie dostac jak bedzie sie pisalo Mature np.matma i fiza ale na poziomie Podstawowym???? Dostał sie ktos w Tym Roku piszac takie matury???

JAK JE NAPRAWDE WYSOKO NAPISZESZ TO OCZYWIŚCIE ZE MASZ SZANSE ALE TO TAK PRZYNAJMNIEJ MATME I FIZYKE NA PODSTAWIE PO 85-90% I RACZEJ SIE DOSTANIESZ, PRZYNAJMNIEJ Z TAKIMI WYNIKAMI TO JUZ W TYM ROKU BYŚ SIE DOSTAL

Offline Luna

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 27, 2010, 21:12:07 »
Luna skoro dostałaś się na pwr na budownictwo to po co poprawiać maturę? Myślisz, że do SGSP jest sie trudniej dostać(chodzi o wynik z matury)?

chyba wolałabym być jednak bardziej pewna tego na czym stoję :)

Offline prezio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 28, 2010, 11:47:20 »
chciałbym poruszyć na forum temat, który był już wałkowany wiele razy ale chciałbym się spytać względem siebie. Byłem dzisiaj u laryngologa i mam lekko skrzywioną przegrodę nosową, ale Pani doktor powiedziała że nie nadaje się to do operacji bo  obie dziurki mam zupełnie drożne. Co w takim wypadku może mi powiedzieć laryngolog na badaniach .

Offline Ruiz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 02, 2011, 02:26:11 »
Czy matura zdana na poziomie 60-70% z poziomu rozszerzonego z matematyki i fizyki gwarantuje dostanie się przynajmniej na listę rezerwową? Raz czytam, że wystarczy powyżej 58 punktów rekrutacyjnych z obu przedmiotów, później jeszcze inaczej... Sam już nie wiem.

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 02, 2011, 10:18:53 »
W tym roku wystarczyłoby, w zeszłym też.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Ruiz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 02, 2011, 13:14:48 »
W tym roku wystarczyłoby, w zeszłym też.

A jaki był wynik ostatniej osoby na liście? 120 czy 112? Interesuje mnie to ile trzeba było mieć minimalnie tych punktów rekrutacyjnych. Jest ktoś zorientowany? Czy może to co napisałem jest prawdą? ;)

Offline prezio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 02, 2011, 13:33:37 »
z tego co się orientuję ostania osoba miała 120 punktów. Co do listy rezerwowej to nie wiem.

Offline Ruiz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 02, 2011, 13:38:49 »
Ty też w tym roku startujesz?

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 02, 2011, 14:09:21 »
w tym roku raczej próg punktowy nie powinien się za bardzo zmienić...

Offline Ruiz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 02, 2011, 14:17:31 »
w tym roku raczej próg punktowy nie powinien się za bardzo zmienić...

Czemu tak uważasz? W zeszłym roku też za 1% z rozszerzenia był 1 punkt? Wiadomo, że każdy będzie starał się napisać ją jak najlepiej. ;)

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 02, 2011, 14:29:53 »
no jak już tak to 2-4 pkt procentowe +- się może zmienić, zresztą to zależy wszystko jaka będzie matura. 2 lata temu było za podstawe i rozszerzenie tyle samo pkt. ale o ile dobrze pamiętam to trzeba było 1 przedmiot rozszerzony mieć.

Offline Ruiz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 02, 2011, 15:01:11 »
no jak już tak to 2-4 pkt procentowe +- się może zmienić, zresztą to zależy wszystko jaka będzie matura. 2 lata temu było za podstawe i rozszerzenie tyle samo pkt. ale o ile dobrze pamiętam to trzeba było 1 przedmiot rozszerzony mieć.

Rozumiem. To dwa lata temu nie opłacało się zdawać rozszerzenia, ale teraz zrobili troszkę lepiej. Sam nie wiem jeszcze co zrobić z fizyką... Matematykę na pewno będę zdawał na rozszerzonym, ale zastanawiam się nad fizyką. Jeżeli matmę rozszerzoną napiszę w granicach 60-70%, to podstawową fizykę będę musiał napisać mniej więcej na 72-85 %... Czyli lepiej jest zdawać rozszerzenie? Nie jestem pewien co do swoich nadnaturalnych zdolności z fizyki, bo od gimnazjum miałem tragicznych nauczycieli i musiałem się uczyć sam... Teraz pykam po 10 zadań dziennie i myślę, że to wystarczy, żeby jakoś napisać tą fizykę. Ale ciężko mi jest wybrać poziom.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 02, 2011, 15:07:34 »
pewnie że lepiej rozszerzenie. Ja też miałem zdawać rozsz. matma i chemia, ale mnie to przerosło. I zdecydowałem się na podstawe oba te przedmioty. Jeżeli nie czujesz się na siłach to lepiej zdać podstawe naprawdę dobrze niż rozszerzenie tak sobie...

Offline Ruiz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 02, 2011, 15:17:04 »
pewnie że lepiej rozszerzenie. Ja też miałem zdawać rozsz. matma i chemia, ale mnie to przerosło. I zdecydowałem się na podstawe oba te przedmioty. Jeżeli nie czujesz się na siłach to lepiej zdać podstawe naprawdę dobrze niż rozszerzenie tak sobie...

No widzisz, ale ja nie czuję się dobrze z fizyki, nie jestem jej tak samo pewny jak matematyki. Kręci mnie ta szkoła i marzy mi się zawód strażaka od jakiegoś czasu... A Ty też próbujesz w tym roku?

Offline Tubylec41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 02, 2011, 15:41:39 »
A ja mam pytanie co do badań . Otóż miałem badania na prawo jazdy i wyszło mi że mam nadciśnienie (nawet spore ale w czasie 3 pomiarów miałem wartości różniące się nawet o 20 jednostek) . Jednakże zdziwił mnie fakt nadciśnienia gdyż : czuję się bardzo dobrze , jestem bardzo wysportowany , trenuję siatkówkę wyczynowo od 5 lat i mam treningi nieraz 7 w tygodniu . Czym może być spowodowane to nadciśnienie i czy byłbym zaliczony na badaniach z ciśnieniem rzędu 138-150/70-90 ?

Offline Ruiz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 02, 2011, 16:07:42 »
A ja mam pytanie co do badań . Otóż miałem badania na prawo jazdy i wyszło mi że mam nadciśnienie (nawet spore ale w czasie 3 pomiarów miałem wartości różniące się nawet o 20 jednostek) . Jednakże zdziwił mnie fakt nadciśnienia gdyż : czuję się bardzo dobrze , jestem bardzo wysportowany , trenuję siatkówkę wyczynowo od 5 lat i mam treningi nieraz 7 w tygodniu . Czym może być spowodowane to nadciśnienie i czy byłbym zaliczony na badaniach z ciśnieniem rzędu 138-150/70-90 ?

Jak masz co chwilę treningi to się nie dziw, jesteś przemęczony i to dlatego.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 02, 2011, 16:50:42 »
Ruiz też będę próbować się dostać, oby pomyślnie. Jeżeli masz obawy co do matury rozszerzonej to zrezygnuj z niej jeżeli wiesz że nie napiszesz na te >60% lepiej jest się przyłożyć do podstawy i zdać na +90%.

Offline Ruiz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 02, 2011, 17:00:51 »
I tak się boję. Stary, ja marzę żeby tą podstawę zdać na te 60, a matmą to nadrobić...na próbnej z fizyki miałem 66%, ale i tak nie jestem zadowolony. A Tobie jak poszły próbne matury?

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 02, 2011, 17:55:08 »
Rozumiem. To dwa lata temu nie opłacało się zdawać rozszerzenia, ale teraz zrobili troszkę lepiej.
Ale zasady pisania matur narzucały i tak jeden rozszerzony:)
Ruiz sam sobie odpowiedziałeś co w Twoim przypadku jest korzystniejsze.

maku1414 idz do prywatnego kardiologa, zmierzy Ci ciśnienie, zrobi Ci ekg, ewentualnie ekg wysiłkowe i wszystko będzie jasne, po co zgadywać.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Adrian K

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Cel: SGSP w 2011r.
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 02, 2011, 20:41:42 »
Taka mała rada ode mnie ;) : Nie skupiajcie się tylko na nauce do matury, trening przed sprawnościówką też jest ważny :straz:( dobrze by było gdybyście sobie poćwiczyli przenoszenie manekina bo sporo ludzi na testach miało z tym problemy - w tym również ja ( głównie przez to zawaliłem sprawnościówkę)). Najlepiej już zacznijcie trenować ;)

Offline Ruiz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 02, 2011, 21:37:51 »
Nie no, oczywiście siłownia i bieganie jest, czasami jakaś sala wpadnie. Dla mnie 60kg to nie jest dużo, gorzej będzie ze złapaniem manekina (słyszałem, że jest śliski) i tu nasuwa mi się jedno pytanie. Czy można złapać go za rękę, pociągnąć i rzucić tak żeby nie wystawał?