Autor Wątek: Podwyżki - 2011!  (Przeczytany 73486 razy)

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 10, 2011, 11:02:35 »
Cytuj
Powiedz kolego jakie uprawnienia Ci, biedaku, odebrano??? I nie mów tu o kilku dniach urlopu, bo w zamian dostaniesz kasę za nadgodziny.
Powiem KOLEGO tylko, że każdy normalny pracownik w normalnym przedsiębiorstwie pokazał by pracodawcy środkowy palec i kazał się cmoknąć tam gdzie słońce nie dochodzi, gdyby dali mu taką stawkę za przepracowane godziny ponad normatyw.
Jak dla mnie to ten pomysł powinien zostać okrzyknięty bublem dekady !! A my niestety musimy się ukorzyć i pokiwać główką, bo związków to u "NAS" dawno nie ma!

kolego jak tak chcesz gadać to zbierz trochę dowodów jak działają normalne przedsiębiorstwa ... jak pracowaliśmy na "10" to nikt nie narzekał. od kilku lat jest tylko gorzej. jak 48 źle, 40 źle, niepłacą źle, płacą źle. nie chce siać defetyzmu ale przy takim systemie o jaki "podział" walczy to w najbliższym czasie PSP zostanie w dużych miastach a w reszcie Polski pogaszą światła i będzesz dojeżdzał do roboty do "miasta". to co ty nazywasz "grafikiem" ja nazywam "kpiną" robiłem grafik dla jednostki na pierwsze półrocze 2011 i się okazuje że rekordziści przyjdą do pracy 30-35 razy ! na SZEŚĆ MIESIĘCY i za to wezmą 6 pensji, 13-tkę, dodatek motywacyjny, nagrodę w maju, mundurówkę i kasę za nadgodziny za II półrocze 2010!!! ja też mam grafik - KALENDARZ się nazywa ... i w czerone dni w kalendarzu też przychodzę. trochę pokory ...

Offline mistic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 10, 2011, 11:15:04 »
Cytuj
przyjdą do pracy 30-35 razy ! na SZEŚĆ MIESIĘCY
widac co kogo boli! w dalszą polemikę nie wchodzę, bo nie ma najmniejszego sensu!

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 10, 2011, 11:24:05 »
mnie to nie boli ! sam pracowałem na podziale przez 10 lat i to na 3 jednostach wiec znam tą sprawę z każdej strony. chodzi mi tylko o zachłanność. jeżeli słyszę że "w Polsce" na podział schodzą komendanci, zastępcy, dowódcy jednostek, kadrowcy żeby wyrobić nadgodziny i wziąść ekstra kasę (to w skali dla jego pensji jeżeli się uda to przepchnąć to gigantyczną) to jest wręcz pewnie że jak ktoś normalny popatrzy na tą straż to powie dziękuję już tym panom i nas zreformują tak że pójdzie nam wszystkim w pięty! jak komendant zszedł na podział to co ? to znaczy że podział jest NIEWYDOLNY a jak niewydolny to trzeba go zrobić wydolny, połączy się 3 jednostki w 1 i będzie git. OSP już czeka żeby zająć nasze miejsca. w swojej okolicy mogę ci podać nawet nazwy gotowych to zrobić. będą od nas tańsi a pewnie i lepsi bo jakoś nie wyobrażam sobie że zastęp w składzie komednadt - dowódca zastępu, z-ca - kierowca, dwódca JRG i z-ca - przodownik i pomocnik roty I i do tego 2 stażystów zrobią tą robotę lepiej od OSP... tez bym chciał podwyżkę ! ale te oczekiwania zaczynają byś conajmneij dziwne do okoliczności które sie pojawiają ...

Offline mistic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 10, 2011, 11:42:36 »
troszku w takim razie się nie zrozumieliśmy, honorowo zwracam honor  -_-
po wejściu nowego rozp. w sprawie czasu służby w mojej miejscowości sami komendanci zaczęli reglanie pojawiać się na służbie oficera operacyjnego :/ jestem ciekawy czy oni też w pierwszej kolejności będą "odbierac" wolne, a jak nie będzie się dało to sobie za nie wypłacą  :huh: komentować nie trzeba.
Mój poprzedni post (może zbytnio podyktowany emocjami) miał tylko przedstawic niezadowolenie z tego jak zaczyna się traktować Naszą służbę, bo od pewnego czasu mam wrażenie jakbym był najgorszym złem tego świata i wszystkie problemy w tym kraju są moją winą ! Schodzimy na dalszy plan i nie mamy za bardzo oparcia w osobach mogących wpłynąć na pewne decyzje. Nasza praca przestaje byc doceniana przez władze państwowe i to przeraża :'(

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 10, 2011, 11:56:46 »
to co teraz piszesz to jest użalanie się nad sobą ;)
niech każdy robi to w czym jest dobry.
mnie przeraża to że przy okazji medialnych zabaw (vide powódz maj-czerwiec 2010) politycy PO pięknie się lasują przy każdej okazji z druhami OSP ... sam byłem na kilku imprezach "dziękczynnych" gdzie PSP robiło za tło samorządowcą i ochotnikom. w wielu kontekstach dyskusji o podwyżkach, nadgodzinch, stanowiskach i innych "żalach" od razu staje mi to przed oczami

Offline jaras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 10, 2011, 13:05:54 »
Kolego apap000 jak Ty dostawałeś 3 lata z rzędu podwyżki to oni nie dostawali-
KRÓTKOWROCZNOŚĆ!!!
Jaras jak dostaniesz pieniądze na konto to mów, że masz nie dziel skóry na niedźwiedziu!
No i co z tymi co nie będą mieli nadgodzin(a będą tacy) za 5 dni urlopu rocznie 0zł?!
Może to jest dzielenie skóry na niedźwiedziu, ale przynajmniej dla mnie, pewniejsze wydaje się to, że dostaniemy za nadgodziny (taką a nie inną stawkę to już inny temat) niż, że zabiorą nam "przywileje" emerytalne (przynajmniej strażakom będącym w służbie).
A co do 5 dni urlopu dodatkowego "zabranego". Skoro statystyczny Kowalski nie będzie miał nadgodzin, to znaczy, że pracował normatywnie i wydaje mi się, że nie powinien narzekać, bo w praktyce oznacza to właśnie te 30-35 służb w półroczu o których pisał bodajże Seba (czyli średnio 5-6 w miesiącu). Gdyby nie zmniejszono urlopu DODATKOWEGO (przypominam, że urlop wypoczynkowy mamy bez zmian - w takim samym wymiarze co cywile czyli 26 lub 20 dni) to nie miał by kto służyć, a stany zmian służbowych byłyby niższe niż były przed zmianami. Coś kosztem czegoś - niestety.
pozdrawiam

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 01, 2011, 20:36:43 »
Doradca Premiera, :szalony: (ten od finansów i emerytur) nas od początku nie lubił i jak może to nas dyma. Strażaków  :straz: zawsze widział jako śpiochów w strażnicach. :zamknij: Na mundurowych oszczędza bo się dadzą.  :tuba: Co innego nauczyciele, sędziowie i prokuratorzy Ci się nie dają i podwyżkę w tym roku dostali !!!  ^_^
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 01, 2011, 22:31:09 »
Sędziowie i prokuratorzy to najbardziej uprzywilejowana grupa społeczna i choć bardzo mała to ma przebicie i raczej cicho w ich temacie zmian emerytalnych czy podwyżek które dostają.Nauczyciele co prawda wywalczyli podwyżki i rząd je zagwarantował,ale ugryżli ich z drugiej strony,mianowicie skrócenie czasu wakacji(oczywiście dla nauczycieli),ilością godzin pracy,zlikwidowaniem szkół gdzie to się niby nie opłaca i w związku z tym zatrudnianie nie tylko o kartę nauczyciela.Więc im się troszkę też namieszało i wcale nie na lepsze...

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 03, 2011, 22:50:01 »
Doradca Premiera, :szalony: (ten od finansów i emerytur) nas od początku nie lubił i jak może to nas dyma. Strażaków  :straz: zawsze widział jako śpiochów w strażnicach. :zamknij: Na mundurowych oszczędza bo się dadzą.  :tuba: Co innego nauczyciele, sędziowie i prokuratorzy Ci się nie dają i podwyżkę w tym roku dostali !!!  ^_^
W tym roku będzie podwyżka 100% ale dyscypliny...:):):)
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #159 dnia: Maj 15, 2011, 22:19:31 »
Dyscypliny i obowiązków podwyżki są co rok,ale kiedy balonik pęknie??Z zapewnień rządu podwyżek i na 2012 w budżetówce nie będzie a emeryci mają grosz powyżej inflacji .

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #160 dnia: Maj 17, 2011, 09:51:12 »
Cytuj
Interpelacja nr 21629
do ministra spraw wewnętrznych i administracji
w sprawie przesunięć środków finansowych w budżetach miejskich i powiatowych komend PSP
   Szanowny Panie Ministrze! Organizacje związkowe pożarnictwa poinformowały mnie, iż dokonywane są przesunięcia środków finansowych z paragrafów płacowych na inne cele w budżetach komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej. Dla przykładu w województwie wielkopolskim skala tego rodzaju przesunięć w samym tylko pierwszym półroczu 2010 r. wyniosła ponad 810 tys. zł. Zaniepokojenie budzić może sytuacja, w której, przy braku podwyżek w latach 2010 i 2011, brakujące środki w budżetach komend uzupełnia się pieniędzmi przeznaczonymi na wynagrodzenia, nagrody i zapomogi dla funkcjonariuszy. Komendanci powinni oczywiście mieć prawo do takich przesunięć, jednak powinny się one odbywać w atmosferze dialogu ze związkami zawodowymi. Z dostępnych mi informacji wynika, iż sytuacja w Państwowej Straży Pożarnej nie jest odosobniona, a z podobnymi problemami spotykają się również funkcjonariusze innych służb mundurowych.
   W związku z powyższym pragnę skierować do Pana Ministra następujące pytania:
   1. Jaka jest skala przesunięć środków finansowych z paragrafów płacowych na inne cele w budżetach komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej w całym kraju w latach 2010 i 2011?
   2. Jakie są główne przyczyny wspomnianych wyżej przesunięć?
   3. Czy przy dokonywaniu przesunięć budżetowych z paragrafów płacowych na inne cele konsultowane są organizacje związkowe? Jeśli tak, to w jaki sposób? Czy zakres tych konsultacji jest, zdaniem Pana Ministra, wystarczający?
   Z wyrazami szacunku
   Poseł Dariusz Lipiński
   Warszawa, dnia 17 marca 2011 r.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #161 dnia: Maj 28, 2011, 20:22:34 »

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #162 dnia: Maj 30, 2011, 16:26:48 »
Cytuj
Interpelacja nr 21629
do ministra spraw wewnętrznych i administracji
w sprawie przesunięć środków finansowych w budżetach miejskich i powiatowych komend PSP
   Szanowny Panie Ministrze! Organizacje związkowe pożarnictwa poinformowały mnie, iż dokonywane są przesunięcia środków finansowych z paragrafów płacowych na inne cele w budżetach komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej. Dla przykładu w województwie wielkopolskim skala tego rodzaju przesunięć w samym tylko pierwszym półroczu 2010 r. wyniosła ponad 810 tys. zł. Zaniepokojenie budzić może sytuacja, w której, przy braku podwyżek w latach 2010 i 2011, brakujące środki w budżetach komend uzupełnia się pieniędzmi przeznaczonymi na wynagrodzenia, nagrody i zapomogi dla funkcjonariuszy. Komendanci powinni oczywiście mieć prawo do takich przesunięć, jednak powinny się one odbywać w atmosferze dialogu ze związkami zawodowymi. Z dostępnych mi informacji wynika, iż sytuacja w Państwowej Straży Pożarnej nie jest odosobniona, a z podobnymi problemami spotykają się również funkcjonariusze innych służb mundurowych.
   W związku z powyższym pragnę skierować do Pana Ministra następujące pytania:
   1. Jaka jest skala przesunięć środków finansowych z paragrafów płacowych na inne cele w budżetach komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej w całym kraju w latach 2010 i 2011?
   2. Jakie są główne przyczyny wspomnianych wyżej przesunięć?
   3. Czy przy dokonywaniu przesunięć budżetowych z paragrafów płacowych na inne cele konsultowane są organizacje związkowe? Jeśli tak, to w jaki sposób? Czy zakres tych konsultacji jest, zdaniem Pana Ministra, wystarczający?
   Z wyrazami szacunku
   Poseł Dariusz Lipiński
   Warszawa, dnia 17 marca 2011 r.

Odpowiedź
Cytuj
Pan
Grzegorz Schetyna
Marszałek Sejmu RP
Szanowny Panie Marszałku!
W nawiązaniu do pisma z dnia 30 marca 2010 roku (sygn. SPS-023-21629/11), przekazującego interpelację Posła na Sejm RP Pana Dariusza Łipińskiego w sprawie przesunięć środków finansowych w budżetach miejskich i powiatowych komend PSP, uprzejmie przedstawiam następujące informacje.
Wysokość środków finansowych po zmianach w odniesieniu do planu według ustawy budżetowej, jakie w komendach powiatowych/miejskich Państwowych Straży Pożarnych przeznaczono na wynagrodzenia pracowników cywilnych oraz uposażenia dla funkcjonariuszy przedstawia tabela.

                                                               w tys.
                                           
Uposażenia funkcjonariuszy      ustawa          plan po zm.    różnica                   
(§ 4050, 4070)                      1 327 301       1 304 137       - 23 164


Z powyższych danych wynika, że w 2010 roku z paragrafów płacowych na inne cele przekazano środki finansowe w łącznej kwocie 21 327 tyś. zł, co stanowiło 1,48% środków funduszu.
Jednocześnie uprzejmie informuję, iż w chwili obecnej Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej nie dysponuje informacją za 2011 rok odnośnie przesunięć dokonywanych z paragrafów płacowych na inne cele.
Jako główną przyczynę przesunięć wskazać należy ograniczenie limitów przyznawanych komendom powiatowym/miejskim Państwowej Straży Pożarnej. Wysokość wydatków rzeczowych określonych ustawami budżetowymi w latach 2009 - 2011.

Dodatkowo, uprzejmie informuję, że w poszczególnych komendach powiatowych/miejskich Państwowej Straży Pożarnej ustalony jest plan wydatków na wynagrodzenia, w oparciu o otrzymany od Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej poziom średniego wynagrodzenia przypadający na jednego funkcjonariusza.
W powyższej kwestii Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wydał stosowne zalecenia, wskazując na potrzebę uzgadniania rozdziału ww. środków z organizacjami związkowymi, działającymi w danej jednostce organizacyjnej zgodnie z art. 28 w związku z art. 26 ustawy z dnia 23 maja 1991 roku o związkach zawodowych (t j,: Dz. U. z 2001 roku Nr 79, póz. 854 z późn. zm.). Niemniej jednak zgodnie z art, 53 ust. l ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, póz. 1240 z późn. zm.), kierownik jednostki sektora finansów publicznych odpowiedzialny jest za całość gospodarki finansowej tej jednostki.
Ponadto nadmienić należy, że zgodnie z przepisami §10 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 grudnia 2007 roku w sprawie nagród i zapomóg dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. Nr 234, póz. 1725) „Wysokość funduszu nagród i zapomóg na nagrody pieniężne, rzeczowe i zapomogi rnoże być zwiększona przez jego dysponenta o niewykorzystane środki na uposażenia zasadnicze wraz z dodatkami, o których mowa w art. 87 ustawy i nagrody roczne".

Minister SWiA
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2011, 17:18:10 wysłana przez Butel »

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwiec 21, 2011, 21:33:24 »
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,9819846,Apel__Policjancie__prosze__pracuj_w_nocy_za_darmo.html

Komendant policji z Kutna (województwo łódzkie) zaapelował do funkcjonariuszy, żeby w nocy pilnowali bezpieczeństwa "w ramach służby społecznej"