Służba > Prawo w służbie

Posterunek - dojazd do pracy ??

(1/2) > >>

kivlow:
Witam :)
Zostałem delegowany z mojej jednostki macierzystej na służbę w posterunku (moja jednostka posiada posterunek) i tutaj mam pytanie jak to jest prawnie - czy sam muszę dojechać na własną rękę do posterunku czy mogę żądać aby mnie tam zawieziono po przyjeździe na służbę na JRG ?? (zwłaszcza że posterunek jest w innej miejscowości niż JRG i dojazd jest dla mnie o wiele droższy)

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

tolek:
Witam,
też pracowałem w jednostce, która miała posterunek i było tak, że przyjeżdżałem do jednostki macieżystej przebierałem się, zabierałrm resztę gratów (umundurowanie + spanie) i wieźli mnie służbowym autem na posterunek jakieś 8km. Rano znów przyjeżdżał samochód i do JRG przebierka i do domu. Jak wiedziałem, że będę miał tam kilka służb z rzędu to garty zostawiałem i jeździłem już swoim autem, mniej zamieszania się robiło. Zawsze starałem sie wyrobić na 7.45 na posterunku.
Pozdrawiam.

dojazd:
no u nas też tak było przez chwilkę ale dowódca robi oszczędności i już dobrowolnie nie chce wozić. A dla mnie to spora różnica 4km do jednostki 28km do posterunku.
Dlatego ponawiam pytanie jak to jest prawnie czy musi czy nie musi wozić mnie na posterunek ??

piotr998:
Ustawa o PSP stanowi: :kwit:
Art. 37b. 1. Strażak może być delegowany do czasowego pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej w tej samej lub w innej miejscowości z urzędu albo na własny wniosek.
   2. Czas delegacji nie może przekraczać 6 miesięcy w ciągu 2 lat, chyba że strażak wyraża zgodę na dłuższą delegację. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej może w wyjątkowych przypadkach przedłużyć czas delegacji do 12 miesięcy.
Art. 37c. 1. Strażak może być przeniesiony do pełnienia służby w innej miejscowości na własny wniosek lub za jego zgodą. ...
Jeżeli byłeś delegowany w trybie art. 37b to pojęcie "delegacja" jest jednoznaczne.
Natomiast jeżeli zostałeś przeniesiony w trybie art. 37c to cierp ciało co ci się chciało  :wub:

Mroovka:

--- Cytat: piotr998 w Czerwiec 10, 2010, 12:16:52 ---Ustawa o PSP stanowi: :kwit:
Art. 37b. 1. Strażak może być delegowany do czasowego pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej w tej samej lub w innej miejscowości z urzędu albo na własny wniosek.
   2. Czas delegacji nie może przekraczać 6 miesięcy w ciągu 2 lat, chyba że strażak wyraża zgodę na dłuższą delegację. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej może w wyjątkowych przypadkach przedłużyć czas delegacji do 12 miesięcy.
Art. 37c. 1. Strażak może być przeniesiony do pełnienia służby w innej miejscowości na własny wniosek lub za jego zgodą. ...
Jeżeli byłeś delegowany w trybie art. 37b to pojęcie "delegacja" jest jednoznaczne.
Natomiast jeżeli zostałeś przeniesiony w trybie art. 37c to cierp ciało co ci się chciało  :wub:

--- Koniec cytatu ---
Ale przeniesienie do pełnienia służby w posterunku nie jest równoznaczne z delegowaniem do innej jednostki organizacyjnej Inną jednostką organizacyjną w tej samej lub pobliskiej miejscowości jest:
a) Komenda Powiatowa (Miejska) PSP lub
b) Komenda Wojewódzka PSP
Wyznaczenie do pełnienia służby w posterunku jest niczym innym jak przeniesieniem do innej komórki organizacyjnej danej komendy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej