Autor Wątek: Ognista Pułapka  (Przeczytany 12488 razy)

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 13, 2005, 09:39:34 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:50:21 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline Mróz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 13, 2005, 12:26:17 »
Cytuj
Do Mróz

Deklarujesz że nie jesteś strażakiem, a uczestniczysz w dyskusji strażaków. <_<

Zastanawiam się dlaczego uważasz, że masz wiedzę upoważniającą Cię do zabierania głosu w sprawach zawodowych strażaków??????
Strażakiem nie jestem. Utrudniają mi to ludzie którzy teoretycznie powinni mi to ułatwić [ chodzi oczywiście o straż ochotniczą ] Mniejsza z tym.

Wiedzę jako taką posiadam - ale od razu zastrzegam , że żaden ze mnie omnibus jeżeli chodzi o pożarnictwo. Wiem mało , ale zawsze to coś. Jeżeli gdzieś na tym forum jest napisane , że jeżeli nie posiadasz wiedzy na temat pożarnictwa na poziomie takim , a takim [ tu wstawić określoną wartość] to się nie wypowiadaj na dany temat.

Lub :

Jeśli nie jesteś strażakiem zawodowym to nie wypowiadaj się w dziale dla strażaków zawodowych etc. [ w sumie nie wypowiadam się w tym dziale ale ok ...]

Lub :

Jeśli nie jesteś strażakiem to nie wypowiadaj się wogóle.

Więc jeśli gdzieś jest taki zapis , to z góry przepraszam za moją ślepotę.
Jeżeli którykolwiek z strażaków czuje się urażony tym , że o sprawach strażackich pisze tu osoba cywilna to również pozostaje mi przeprosić. Choć tak na marginesie to zauważyłem że , jak narazie tylko jedna osoba jest zniesmaczona. Trudno.

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
Jeżeli ktoś chce się ze mną kłucić to przykro mi , ale nie wyda. Nie lubie się kłucić.

Cytuj
nie ma co sie odcinac od osób które dopiero poznają pożarnictwo to jest
B Ł Ą D !!!

Racja. To może zniechęcić.

Pozdrawiam.
....

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 13, 2005, 12:42:54 »
Do Mróz
Tylko spytałęm i dostałem odpowiedź. Nie doszukuj się podtekstów. :huh:

Podziwiam Cię za odwagę wypowiadania się w gronie "zawodowców". :blink:
 Ja np. na forum ginekologów bałbym się zajmować głos pomimo, że sam czasami praktykuję z lepszym czy gorszym skutkiem. :P

Pozdrawiam.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 13, 2005, 12:47:09 »
prosba do statnich  wypowiadających sie :

proponuje nowy temat na forum n.t. kto ma prawo wypowiadać się na forum a kto nie, albo spory strażaków i nie strażkaów,

jesli sie nie myle to temat dotyczył filmu a to jak sie wypowiadacie przypomina trybumne sejmowa i jest poprostu śmieszne...::::::

pozdrawiam

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 13, 2005, 17:06:24 »
Widze ze moderator tu zagladnie i zrobi sobie zniwa w usuwaniu postow nie na temat :):)
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 14, 2005, 21:37:55 »
Popatrzcie na to jak przeciętny widz, laik w sprawach ratownictwa / straży. Każdy film nawet jeśli przesadzony w pewnych elementach, ale pokazujący odwagę, niebezpieczeństwo i zagrożenia z jakimi sie spotykają strażacy w swojej codziennej pracy, szczęście rodzin ludzi uratowanych i ich samych, tragedię, śmierć również strażaków, jest bardzo pozytywny dla całego naszego środowiska zawodowego. Wzbudza w ludziach szacunek dla naszej profesji. A my przecież nie będziemy go odbierać jako filmu szkoleniowego - prawda?
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline KiM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 30, 2005, 22:21:40 »
Oglądałem ten film i najbardziej podoba mi się pokazany klimat w jednostkach i kawały jakie robią sobie strażacy. Fajny był moment gdy młody wiedział, że za parawanem nie będzie księdza tylko stary strażak i powiedział że jest gejem. Niezłe mieli miny chłopaki. Dla mnie nie jest to dzieło wybitne, ot przeciętny film o pracy strażaków. Scenariusz jest ciekawy ale czegoś mi tam brakowało...  :rolleyes:  

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 04, 2005, 14:50:39 »
Zgadzam się z kolegą że w tym filmie czegoś brakuje, szczegulnie porównująco go do osławionego "ognistego podmuchu". W tym drugim ogień był zdecydowanie bardziej żywy "(...)Ogień je, oddycha, żyje" Szczegulnie samo zjawisko backdraft zostało tu świetnie przedstawione (świetna jest ta scena w której Tim otwiera drzwi a pochwili uderza go kula ognia, potem jest zbliżenie na jego płonącą twarz - boskie). Po drugie występuje tu wątek dwuch braci strażaków (czego nie ma w "Ladder 49") z których jeden to doświadczony strażak a drugi to żółtodziub, dopiero pod koniec filmu pokazuje co potrafi. Jeszcze jedna scena o której warto wspomnieć to ten moment gdy Kurt Russel i Scott Glen wiszą nad "ognistą przepaścią" a wokół szaleje ogień. I najbardziej wzruszająca scena w filmie gdy młodszy z braci strażaków walczy z ogniem a jego brat leżąc ranny mówi do strażaków "look at him, it's my brother"  Moim zdaniem właśnie takich rzeczy zabrakło w Ognistej pułapce chociaż to też film godny uwagi  B)  
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 15, 2005, 14:41:13 »
Zaczne od począdku Nie ognista pułapka tylko płonąca  bo ognisty to był podmuch . A tak wogóle to dwa moje kultowe filmy i nie chodzi o szczegóły bo zwykli zjadacze chleba nie muszą ich znać. Skoda tylko że do tej pory nie ukazał się film dok pt. strażacy z prac łódzkich strażaków miał się ukazać w odcinkach na TVN od września  szkoda.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2005, 14:42:59 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline unforgiven

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 16, 2005, 03:41:33 »
O czym tu gadać żadna komercyjna produkcja nie odzwrciedli naszej prawdziwej pracy.tam są sami kurwa bohaterzy niezłomni co to wpieprzają się w najgorszy ogień bez żadnego zabezpieczenia wszystko doskonale widzą , słyszą i nie czują działania wysokiej temperatury.Jak oglądam takie filmy to ryczę ze śmiechu i opowiadam mojemu synowi jak jest naprawdę w PSP.Był kiedyś dokument o pracy Strażaków nawet niezły ale już go nie ma(widocznie za mało sensacyjnych watków)Czy ktoś pamięta o tym małym chłopcu który zawiadomił Straż o płonącym mieszkaniu i którego nie udało  sie uratować.Jego głos przejmujący nagrany na taśmę słyszę do dziś.To jest prawadziwy bohater.Reszta to małość.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 16, 2005, 11:08:48 »
Jesteś z łodzi ?????
Pozdrawiam Cięń em.

Offline strazak14

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
    • http://
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 18, 2005, 08:49:54 »
witam niewiecie  skad mozna sciagnac ten film?? z góry dziekuję :ph34r:  

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 18, 2005, 14:53:18 »
Ja kiedyś ściągnąłem go z Emula. Teraz jast do kupienia na DVD za jakieś 50zł w wersji z dodatkami. A co do mojego ostatniego posta to sorry za pomyłke w tytule.
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline juta

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 18, 2005, 17:12:43 »
ten film był naprawde dobry pod każdym względem, zwłaszcza merytorycznie rzecz ujmując. odwaga strazaków musiała być tak przedstawiona bo nie będą przecież pokazywać tchórzliwych firemanów. ci faceci po prostu brali swoją robote na serio czego niektórzy nasi strażacy nie robią ale reasumując to tylko film.
PS travolta doskonale pasował do roli którą zagrał.

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 18, 2005, 20:26:23 »
cześć panowie
filmik zrobiony naprawdę fajnie ale na miły BÓG jak to amerykańska produkcja i jak to już chłopaki wspomnieli jak zwykle sami bohaterowie i końcówka że łzy się leją aż po plecach .
Moim zdaniem są dwa plusy tego filmu a mianowicie
1)  Fajnie pokazane stosunki międzyludzkie (Choć relacje Travolty z tym co nie miał szczęścia przyprawiały mnie o niestrawność) no i (kumple go zostawili).
2) Mniemam jak byście poszli na premierę w mundurze galowym TO WSZYSTKIE PANNY WASZE :D


Pozdrawiam kinomanów i nie tylko :)  

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 21, 2005, 11:18:02 »
Panowie zwracam uwagę  że to film o nas  o naszej pracy  by uświadomić społeczeństwu naszą prace  .To normalne iż z naszegopunktu widzenia jest taki czy taki lecz film ten nie został nakręcony tylko dla nas ale po części o nas dlatego widzimy w nim zjednej strony nasz film z drugiej inne realja to normalne jak mawia mój kolega to zboczenie zawodowe Pozdrawiam.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 27, 2005, 11:01:27 »
Cytuj
Zaczne od począdku Nie ognista pułapka tylko płonąca  bo ognisty to był podmuch . A tak wogóle to dwa moje kultowe filmy i nie chodzi o szczegóły bo zwykli zjadacze chleba nie muszą ich znać. Skoda tylko że do tej pory nie ukazał się film dok pt. strażacy z prac łódzkich strażaków miał się ukazać w odcinkach na TVN od września  szkoda.
Sorry - faktycznie zasugerowałem się "Ognistym podmuchem"...    

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 27, 2005, 12:33:33 »
do wszystkich !
zastanówcie się co piszecie bo cywile to czytają !!!!!!!!!

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 29, 2005, 10:42:55 »
Osobiście uważam ze film jest godny uwagi, choć "szału nie robi". Oczywiscie jest troch niedociągnięć (patrząc ze strony zawodowej), ale nie chodziło przeciez o wierność oryginałowi (tu mam na myśli prawdziwe działania strazy pożarnych), tylko o produkcję rodem z Hollywood, jak ktoś słusznie wczesniej zauważył. Moim zdaniem fajne było równiez to, że twórcy filmu zadali sobie trud i pozyskali (czy też zbudowali) obiekty, w których rozpalali ogień (choć często, np gdy pokazywali wędrujące pod sufitem płomienie, korzystali z urządzeń jakie montuje się w takich "kontenerach do ćwiczeń" - nazwa umowna :), które mają np. szwedzi - są tam instalacje gazowe, imitujace właściwie jedynie obecność płomienia i temperatury podczas ćwiczeń, bo gaszenie tego typu "pożarów" niewiele ma wspólnego z rzeczywistością). Więc doszedłem do wniosku ze fajnie było oglądać "prawdziwy" ogień i rozpierduche (zawalenie się konstrukcji, wybuchy i inne takie - no i pożary na xxxxxx piętrze ;) ), bo w "Backdrafcie" trochę było jednak komputeryzacji. Oczywiscie nie dopuszczam nawet myśli dyskredytowania "Ognistego Podmuchu" (Ciągu Wstecznego Płomieni tak między nami, ale to juz sprawa jak z Dirty Dancing - Wirujacy Seks hehehe, tu wchodzimy w kompetencje tłumaczy filmowych), bo tak dla mnie jak i dla wielu jest to dzieło kultowe.
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2005, 10:46:01 wysłana przez Sajmonowski »
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline Piterpak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 29, 2005, 13:51:23 »
jeśli ktoś z was, strażaków lub orientujących się w temacie miałby czas to proponuję napisać co w tym filmie było błędne podczas tamtych akcji ratowniczych, jakie robili błędy ;]

chętnie bym sie dowiedział

Offline Kaszub

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 11, 2005, 14:10:24 »

Piterpak najwiekszym błedem jest rutyna ktora jak pokazano na filmie zabija, ( scena na dachu)  

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 11, 2005, 15:00:54 »
kilka razy (a moze nie kilka ale na pewno raz przynajmniej) strazak prowadzil dzialania (tu chodzi o glownego bohatera, gdy uratowal zycie dziweczynce) w pojedynke - to jest po prostu nie do pomyslenia, nie tylko w polsce, gdzie mamy na to konkretne przepisy.  
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline YODA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 15, 2005, 16:54:47 »
oglądnołem fajny  

Offline TmK_00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 18, 2005, 18:40:41 »
słyszeliscie o filmie dokumetalnym pt:"Pali się" którego autorem jest studentka  niewiem skąd jest.Ale słyszałem w tvp 1 o tym filmie coś mówili ,nie mam pojęcia kieddy będzie ale ma byc. Jest to film dokumentalny przedstawiający pracę polskich strażaków.Może ktoś z was słyszał coś o tym filmie?
"Wystarczy odrobina tlenu , by wybuchł w śmiertelnym szale ..."