Autor Wątek: Jaki Hełm (Cena sie nie liczy)  (Przeczytany 8687 razy)

Offline PiterOSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Jaki Hełm (Cena sie nie liczy)
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 27, 2010, 10:33:49 »
My w jednostce mamy nilowane chełmy  nikt sie nie czepia

a co do chełmow polecam galleta F1SF

Poprawna pisownia to: Hełmy
nie wiem jak poprawić słowo nilowane proszę zmodyfikuj sam tego posta
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2010, 21:30:51 wysłana przez robn »

Offline GBA2,5/16Star244

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Jaki Hełm (Cena sie nie liczy)
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 27, 2010, 12:26:15 »
Rafka na tej samej stronie Calista kosztuje 490, więc skąd GBA wziąłeś cenę 590? Ktoś was chce chyba naciągnąć. U mnie w OSP wszystkie hełmy są koloru białego.
Cenę, która podajesz to cena za model AK 06, natomiast mi chodzi o model AK 06/09

Offline Ren

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 206
Odp: Jaki Hełm (Cena sie nie liczy)
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 27, 2010, 20:16:35 »
A przepraszam nie dopatrzyłem.  Moja wina. A swoją drogą to za AK06/09 dać tyle samo co za Galleta to chyba jednak jest lekka przesada. Jak ktoś miał oba w ręku naraz do porównania, to zapewne potwierdzi mój osąd.

Offline xoxmonixox

  • Bo życie to nie bajka...
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Strażaczka
Odp: Jaki Hełm (Cena sie nie liczy)
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 12, 2010, 01:13:39 »
Wcale przy kupnie galletow nie trzeba zwracac uwagi na rozmiar ponieważ  masz regulacje paska zapinajacego pod szyją oraz mocowanie na śrubę w okolo głowy z regulacją :) Polecam ten hełmn który mam na zdjęciu na miniaturce czyli galleta:PP

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Jaki Hełm (Cena sie nie liczy)
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 12, 2010, 08:59:31 »
Ale są różnice w wielkości czaszy pomiędzy wersją SF i wersją E (E jest większa). Przykład z mojej jednostki: Brakowało nam jednego hełmu. Naczelnik stwierdził, że wie lepiej i do 7 Galletów F1E dokupił jednego SF. Teraz tylko on w nim jeździ, bo nikt go nałożyć nie chce. Sama czasza jest tak mała w tym hełmie, że gdy opuszczam przyłbicę to dostaję w nos (tak, wiem że mam niewymiarowy nos). Moim zdaniem jeśli Gallet to tylko F1E
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Jaki Hełm (Cena sie nie liczy)
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 12, 2010, 21:50:38 »
xoxmonixox  śruby odpowiadają za kont ułożenia Łyżki pod brodą i tylko tyle.  RATCHET służy do regulacji obwodu można go zmienić w trzech pozycjach, tylko trzeba zdjąć więźbę wewnętrzną i wypiąć elementy żółty od elementu czarnego. Po zewnętrznych stronach znajdują się dwa zaczep trzeba delikatnie zdjąć aby nie złamać tych mocowań. Żółty zaczep posiada trzy nadlania na pasku i one sugerują rozmiary obwodu, ustawienia RATCHET tylko ściąga całość. Głębokość można regulować przez Hamak przy pomocy 2 rzepów oraz z przodu znajduje się 2 wsuwy i  można je regulować przez dociśnięcie uchwytu przedniego albo na max lub tylko jednego . Nos nie może być zablisko przyłbicy to oznacz, że hełm nie jest dobrze wyregulowany do potrzeb użtkownika.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline Maciek90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Jaki Hełm (Cena sie nie liczy)
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 22, 2010, 20:21:27 »
Czym jeszcze różnią się Gallety F1 SF od F1-E. Z tego co zauważyłem F1-E są trochę droższe, wcześniej ktoś tu napisał, że są one trochę większe od SF, ale czy tylko różnica w rozmiarze spowodowałaby taką różnice w ich cenie?

Offline Lachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Jaki Hełm (Cena sie nie liczy)
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 23, 2010, 14:01:00 »
W mojej jednostce już od dłuższego czasu nosiliśmy się z zamiarem wymiany starych PH-5/Z-2000 na coś nowszego. No i nie dawno dostaliśmy trochę pieniążków, które możemy przeznaczyć na nowe hełmy. Po dogłębnej analizie wybór padł na Gallet'a model F1SF. I teraz kilka moich pytań do znawców i użytkowników:

1. Wiem, że ten temat był poruszany, ale czy jest jakieś rozporządzenie, że kolor hełmu dla OSP ma być wyłącznie biały, a nie czerwony czy żółty? Znalazłem bowiem OSP która używa żółtych galletów i uważam, że ciekawie się to prezentuje. Żółty z pewnością jest lepiej widoczny niż biały.
2. Czy kolor hełmu wpływa na jego dopuszczenie do użytkowania przez CNBOP?
3. Jaka ma się sprawa z gwarancją Galleta? jest dożywotnia czy na określony okres?
4. Czy u bezpośredniego dystrybutora (MSA Auer) można kupić hełmy z jakimś rabatem?
5. Czy osłona metalizowana występuje za dopłatą czy jest standardem?

Z góry dzięki za cenne rady i pomoc  -_-
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2010, 14:04:23 wysłana przez Lachu »

Offline BestiaZSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Jaki Hełm (Cena sie nie liczy)
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 23, 2010, 15:06:54 »
Lachu kolor  chełmu możesz miec rózowy ale łaciaty  kolor nie  ma na nic wpłwywu

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Jaki Hełm (Cena sie nie liczy)
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 23, 2010, 15:34:25 »
Bestia wyluzuj troszkę bo mącisz chłopakowi... Na forum był przerabiany temat koloru, dopuszczenie uzyskały czerwone i białe żółte, cytrynowe, łaciate i inne święcące nie mają dopuszczenia  CNBOP, a to czy potrzebują papieru z certyfikowanym dopuszczeniem to jest ich sprawa..
ps. Lachu w odpowiedzi na pozostałe pytania wpisz sobie w okienko szukaj Gallet i znajdziesz wszystko co Cię interesuje.
ps. Bestija chełm ładna miejscowość ale nijak związana z tym tematem;p
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2010, 15:47:44 wysłana przez laciok »

Offline BestiaZSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Jaki Hełm (Cena sie nie liczy)
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 23, 2010, 15:50:07 »
Laciok to czemu  u mnie znajomy ma w OSP niklowany  HEŁM ?

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Jaki Hełm (Cena sie nie liczy)
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 23, 2010, 16:13:48 »
niech ma... może nawet jeździć w starym orzechu tu jest kwestia  :kwit: CNBOP i indywidualności noszącego/zamawiającego dany wynalazek godząc się pracować w czymś co jest nie dopuszczone do pracy według polskiego prawa, ale jak jest to każdy z nas wie wolność Tomku w swoim domku i każdy ''PAN'' na swój strój :klol: ważne żeby być pewnym danego wyboru i co się chcę przez to osiągnąć, że akurat użytkuje taki, a nie inny sprzęt.

Offline Maciek90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Jaki Hełm (Cena sie nie liczy)
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 25, 2010, 16:08:16 »
Ponawiam swoje pytanie. Czym różnią się Gallety F1 SF od F1-E?

Offline BestiaZSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Jaki Hełm (Cena sie nie liczy)
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 25, 2010, 16:43:23 »
Dłuższa  certyfikacja :kwit:  troche inaczej mocowany osprzęt  :straz: :kask:

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Jaki Hełm (Cena sie nie liczy)
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 25, 2010, 18:25:41 »
Gallet  F1E
-waga hełmu 1600 gram
-gram bez zaczepu do latarki
-zaczep do latarki można zainstalować tylko z prawej strony waga 50 gram
-Multifix regulacja obwodu głowy od  58 do 65 cm jest regulacja dopasowania rozmiarze smal, medium, long  oraz głębokości też 3rój stopniowa
-KITFIX regulacja zaczepu do maski  w trzech pozycjach 1,2,3
-pasek pod brodę montowany bez łyżki pod brodą
-przyłbice występują również w trzech odmianach:
  napylenia złotem 9%,43% i bezbarwna
-okular chowany pod skorupą a wyciąga się go za pomocą dźwigni
-elementy dodatkowe to: nakarcznik pokryty aluminium ,chust holenderska wykonana z wełny, uchwyt do latarki ,latarka, oznaczenia odblaskowe, pokrowiec do hełmu, oznaczenie gminy naklejka minimum 50 sztuk, tabliczka z herbem z metalu co najmniej 300sztuk

Gallet F1SF
-waga hełmu  1450  gram
-zaczepy do latarki montowane seryjnie po prawej i lewej stronie, uchwyt gwarantuje, że latarka nie wypadnie z zaczepu
-Multifix regulacja obwodu głowy od  53 do 63 cm jest regulacja dopasowania rozmiarze smal, medium, long  oraz głębokości też 3rój stopniowa
-KITFIX regulacja zaczepu do maski  w trzech pozycjach1,2,3
-przyłbice występują również w trzech odmianach:
napylenia złotem 9%,43% i bezbarwna
-łyżka pod brodę regulowana w 4 stopniowo
-okular chowany pod skorupą wyciągany za pomocą pokrętła zewnętrznego występujący z prawej strony nad Kitfixem
-elementy dodatkowe to: nakarcznik pokryty aluminium ,chust holenderska wykonana z wełny, uchwyt do latarki ,latarka, oznaczenia odblaskowe, pokrowiec do hełmu, oznaczenie gminy naklejka minimum 50 sztuk, tabliczka z herbem z metalu co najmniej 300sztuk
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2010, 18:32:07 wysłana przez RAFKA »
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline Maciek90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Jaki Hełm (Cena sie nie liczy)
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 25, 2010, 20:28:01 »
-zaczepy do latarki montowane seryjnie po prawej i lewej stronie, uchwyt gwarantuje, że latarka nie wypadnie z zaczepu

Tzn. że do SF nie trzeba dokupować uchwytu, żeby zamontować latarkę?

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Jaki Hełm (Cena sie nie liczy)
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 25, 2010, 20:48:30 »
Tak zgadza się.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Jaki Hełm (Cena sie nie liczy)
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 26, 2010, 22:34:46 »
Gallet i można temat zamknąć :straz:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem