Służba > Prawo w służbie

tekst musztry

(1/3) > >>

sloneczko1205:
Witam ponownie.
Tak jak w temacie, potrzebuję tekst musztry strażackiej na zawody....
Bardzo proszę o pomoc

sheldon:
http://www.kmpsp.poznan.pl/system/files?file=Zarzadzenie_nr_5_KG_PSP_w_sprawie_ramowego_regulaminu_sluzby_oraz regulaminu musztry_i_ceremonialu_pozarniczego.doc

ps. http://www.kmpsp.poznan.pl/node/40 ;-)

PatiMDP:
Jeszcze do niedawna znałam to ze zbiórek na pamięć, :szalony: też od tego roku jest u nas musztra - niestety dopiero we wrześniu. :rolleyes:

Niezłe jaja z tego wychodzą. ^_^

Wydaje mi się, że to co podałeś to nie do końca to o co chodziło. Chyba jednak chodziło o ten tekścik "recytowany" na zawodach. Czyli: Sekcja w szeregu frontem do mnie zbiórka, baczność, w tył rozejść się, sekcja w szeregu zbiórka, w prawo zwrot, w tył zwrot, w lewo zwrot, w tył zwrot, równaj w prawo, kolejno odlicz, do dwóch odlicz, dwójki w prawo zwrot. Potem jest chyba marsz.  Jak dobrze pamiętam.

daro:
Przed rozpoczęciem musztry dowódca sekcji doprowadza zespół w kolumnie dwójkowej do miejsca ćwiczeń i po jego zatrzymaniu podaje następujące komendy:
- „W lewo (prawo) - ZWROT”
- „BACZNOŚĆ”
- „RÓWNAJ - W PRAWO”
- „BACZNOŚĆ”
- „Na prawo - PATRZ”,
a następnie melduje przewodniczącemu podzespołu komisji sędziowskiej gotowość do wykonania ćwiczeń musztry.

Po złożeniu raportu podaje komendy:
- „BACZNOŚĆ”
- „SPOCZNIJ”
- „W tył - ROZEJŚĆ SIĘ”.

Przeprowadzenie ćwiczenia. Sekcja ćwicząca przystępuje do wykonania ćwiczeń musztry ocenianych przez komisję.

dowódca wydaje z pamięci następujące komendy:
- „Sekcja w szeregu - ZBIÓRKA”
- „SPOCZNIJ”
- „BACZNOŚĆ”
- „Równaj - W PRAWO”
- „BACZNOŚĆ”
- „SPOCZNIJ”
- „Kolejno - ODLICZ”
- „W prawo - ZWROT”
- „W tył - ZWROT”
- „W lewo - ZWROT”
- „W tył - ZWROT”
- „Do dwóch - ODLICZ”
- „W dwójki, w prawo - ZWROT”
- „Na wprost - MARSZ”
- „Kierunek - W TYŁ NA LEWO (PRAWO)”.

w marszu powrotnym przed komisją sędziowską sekcja ćwicząca przechodzi krokiem defiladowym. Dowódca sekcji wydaje komendy:

- „Sekcja - BACZNOŚĆ”
- „Na prawo (lewo) - PATRZ” (dowódca sekcji salutuje).

Po przejściu przed komisją sędziowską, gdy ostatnia dwójka sekcji minie ją o 4 kroki dowódca sekcji przestaje salutować i podaje komendy:
- „BACZNOŚĆ”
- „SPOCZNIJ”.

Po zakończeniu musztry sekcja opuszcza w szyku zwartym plac ćwiczeń, a dowódca może w tym czasie zapoznać się z oceną tej konkurencji.

sloneczko1205:
dziękuję, o to właśnie mi chodziło...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej