Autor Wątek: 24/24 oj przybędzie tych godzin  (Przeczytany 30036 razy)

Offline alan1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 05, 2010, 09:34:38 »
widzę że nad pomorskim to KW nie panuje albo ma wszystko gdzieś
a tak być nie powinno !?

Offline fabiswlkp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 05, 2010, 12:30:19 »
taker jak ci sie cos nie widzi to sie zwolnij i nie bedziesz musiał na powódz jezdzić :fiuu:

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 05, 2010, 18:32:29 »
ja myślę, że do tego działu dostęp powinni mieć tylko ludzie pracujący w PSP. a nie "marzyciele" chcący naprawiać świat!

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 05, 2010, 18:38:13 »
Uprzejmie proszę o powrót do tematu tego wątku!

Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 06, 2010, 00:03:43 »
ja myślę, że do tego działu dostęp powinni mieć tylko ludzie pracujący w PSP. a nie "marzyciele" chcący naprawiać świat!
jest wielu ludzi, którzy, jak to ty nazwałeś" pracujących w PSP" którzy chcą "zbawiać świat". zreszta i tak tego nie zrozumiesz, skoro rozgraniczasz ochotników od "zawodowców" pracującyh w PSP...
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 07, 2010, 23:24:03 »

To ja jeszcze dodam:

Decyzja NR 2/08 Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego MSWiA i Dyrektora Departamentu Budżetu MSWiA z dnia 21 sierpnia 2008r. w sprawie określenia wartości pieniężnych norm wyżywienia oraz sposobu ich stosowania dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej, policjantów, funkcjonariuszy Straży Granicznej i funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu

http://www.straz.gov.pl/data/other/decyzja_2_2008.pdf
Ja może się nie znam ale jaką podstawa prawną dla wydania aktu prawnego określajacego prawa i obowiązki funkcjonariuszy jest "polecenie Ministra" i jakim organem stanowiącym prawo jest Dyrektor departamentu MSWiA, a nawet dwóch Dyrektorów?
Czyli mamy niekonstytucyjny przepis - sprzeczny z naszym rozporządzeniem (u nas jest norma DU 100 %), która nie jest określona w tym "akcie prawnym" Panów Dyrektorów ;), zresztą nasze rozporządzenie mówi o "innych przepisach prawa" którymi na pewno nie są decyzje dyrektorów. Co jest decyzją i jakie sprawy się nią załatwia, to już tłumaczy nam kpa.
Suma zaś sumarum nie chodzi o to żeby robić awantury w czasie akcji ( i nikt ich nie robi). Chodzi o to, żeby kiedy przyjdzie czas po akcji najpierw wykonano to, co prawo nam gwarantuje - zwrot czasu, wyżywienie (bez łaski i zadęcia). A jeśli przełożeni uznają, że zasłużyliśmy to i inne dowody uznania :) Czego Wam serdecznie życzę :)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 10, 2010, 18:50:02 »
http://www.tvn24.pl/12690,1660119,0,1,premier-melduje-zajmie-sie-nagrodami-za-powodz,wiadomosc.html
Cytuj
Strażacy, policjanci, pogotowie ratunkowe, służby weterynaryjne, harcerze - to tylko część grup, które za prace przy powodzi odznaczyć chce Komorowski. - Wystąpiłem do Rady Ministrów z prośbą dotyczącą wszystkich służb biorących udział w akcji przeciwpowodziowej - mówił marszałek Sejmu. - Jak największa liczba ludzi musi mieć świadomość, że państwo polskie chce im podziękować - dodał.
Komorowski poinformował, że chce, aby "ludzie, którzy przez wiele dni, czasem tygodni, niemalże nieustannie walczyli o bezpieczeństwo obywateli i ich mienia, mogli być nagrodzeni" także finansowo.
 Wydaje mi się, że w obliczu tak poważnego zagrożenia i tak wielkiej skali walki z powodzią powinniśmy wszyscy razem wykonać poważny gest, dokonać poważnego wysiłku także finansowego na rzecz wyróżnienia tych osób, które w tej walce się sprawdziły i wyróżniły - zaznaczał.
Wtórował mu premier Donald Tusk. - Chciałem podziękować wszystkim, którzy potrafią pomagać sobie i innym w tej ciężkiej pracy - powiedział szef rządu. Poinformował też, że ministrowie bezzwłocznie zajmą się uhonorowaniem wszystkich służb. - Melduję panie marszałku, że sprawą zajmiemy się natychmiast - zaznaczył Tusk.
Jak dla mnie wystarczyły by zapłacone nadgodziny choćby te z okresu powodzi

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 10, 2010, 19:44:06 »
Po ponad miesiącu udupienia i strasznego zapier...., bez możliwości przekroczenia bram szkoły, dałbym bardzo dużo, za 2-3 dni urlopu. Dziękuję. Odznaczenia - nie, dziękuję. Poza tym, i tak powyższy cytat dotyczy w większości ludzi, którzy "tej" wody nie zobaczyli na własne oczy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2010, 19:53:32 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 15, 2010, 22:22:33 »
Po ponad miesiącu udupienia i strasznego zapier...., bez możliwości przekroczenia bram szkoły, dałbym bardzo dużo, za 2-3 dni urlopu. Dziękuję. Odznaczenia - nie, dziękuję. Poza tym, i tak powyższy cytat dotyczy w większości ludzi, którzy "tej" wody nie zobaczyli na własne oczy.
Modlitwą proszę i powtarzam swoje, niezbyt wygórowane błagania.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 18, 2010, 13:27:16 »
No i po nadgodzinach - http://biznes.interia.pl/news/praca-nadgodziny-bez-ograniczen,1493795 , grunt to dobry prawnik i z człowieka można zrobić niewolnika.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 18, 2010, 14:06:42 »
artykuł dotyczy ratowania wspólnego mienia pracowników, którym może być również zakład pracy - jak go zaleje ludzie stracą pracę, więc jakoby ratują swoje.
nie ma on chyba przełożenia na pracę ratowników PSP/OSP, którzy niby wykonują zadania służbowe, ale nie ratują mienia z którym są bezpośrednio związani.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 18, 2010, 14:27:43 »
artykuł dotyczy ratowania wspólnego mienia pracowników, którym może być również zakład pracy - jak go zaleje ludzie stracą pracę, więc jakoby ratują swoje.
nie ma on chyba przełożenia na pracę ratowników PSP/OSP, którzy niby wykonują zadania służbowe, ale nie ratują mienia z którym są bezpośrednio związani.

Niektórzy ratują...http://m.onet.pl/_m/6f459d9111e43e9a3019e8b5b3515c54,21,1.jpg
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 18, 2010, 14:34:47 »
Niektórzy ratują...http://m.onet.pl/_m/6f459d9111e43e9a3019e8b5b3515c54,21,1.jpg

no tak, Jasło.
tam można było jedynie ewakuować sprzęt i to co się dało, na ratunek dla budynku było chyba za późno.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 01, 2010, 18:16:52 »
kurde ludzie jakie wy problemy macie jest powodz i nie ma gadania od tego jest straż pożarna  ze ma pomagac innym i dzialac w takich sytuacjach osp szarpie cały czas i nikt problemów nie robi a zawodowcy jak zwykle wciaz pod górke maja

takie problemy że straż to instytucja mundurowa ale nie należy nas stawiać na szarym końcu i zabierać prawo do głosu. pracujemy jak inni to dlaczego mamy mieć zabrany wolny czas?
jest powódź to fakt- może wreszcie docenią naszą pracę, aczkolwiek osobiście nasłuchałem się obelg pod naszym adresem. tacy są ludzie niestety. tyle że powódź to nie wojna i nie żaden stan wyjątkowy bo o ile pamiętam to rząd nawet nie wprowadził stanu klęski.

mówisz o doskonałych ratownikach OSP. w wielu przypadkach są pomocni ale powiem ci kolego że byłem z nimi już w kilku miejscach i oprócz tego że noszą worki z piaskiem to chleją i tylko liczą godziny bo włodarze płacą im po średnio 10 zł/h. Wielka irytacja wśród ochotników gdy z polecenia WSKR-u zaczęli jeździć do działań powodziowych w liczbie 3 a nie w 6 jak wcześniej. Cała prawda...
Ciekawe co byś zrobił gdyby nie OSP, pewnie sam połatał wszytskie wały, bo po Twojej wypowiedzi widze że wielki bohater z Ciebie. Liste juz wyslales, zeby medalik odebrac??
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 01, 2010, 19:14:42 »
@wasilij zaitzsew
A co ty taki zacietrzewiony? Nikt nie odbiera OSP zasług. Więc ty nie odbieraj tego co należne PSP.

Czy ci się podoba czy nie, w PSP wprowadzili 40-to godzinny tydzień pracy. Więc tylko chcemy co nam się nalezy.
Czy przepracowałęś kiedyś np. 4 miesiące za darmo?
W PSP średni nadgodzin wychodzi conajmniej 700 na głowę. nie 70 tylko 700. Nie ma to nic wspólnego z pomaganiem ludziom. Bo to robimy i chcemy robić. Chcemy mimo wszystko, mimo idei być za to docenieni. Więc za nasz czas spędzony ponad normatyw chcemy rozliczenia w myśl przepisów które obowiązują w PSP.
CZy to tak dużo? Sam sobie odpowiedz.
Po za tym to nie widziałem jednostki OSP która by robiła za darmo. Rozliczenia są różne. nie ważne. Czy to wystarczy by na nich psioczyć? Oczywiście NIE!
Więc nie wyskakuj z takimi tekstami!
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 02, 2010, 18:31:31 »
Po 1 to nie odbieram zadnych zasług zawodowcom bo dobrze wiem co to znaczy służba w PSP...a po 2 to nie ja wyskoczylem z tekstem ze OSP tylko pije. Nie jestem zacietrzewiony, tylko, nie lubie jak ktos obraza ludzi którzy pomagaja innym(czyt. powóz), a pozatym nie rozgraniczam na akcjach ludzi na OSP i PSP, bo Ci drudzy niczym sie nie rożnią od "państwowej" a nie jedno krotnie robią nawet więcej, tylko z tego wzgledu (który dla Ciebie jest powodem złosci)-bo mają płacone od godziny. Wiec na akcjii ludzie z PSP sie zmywają do koszar, bo lepiej posiedziec przed TV i wypic kawe, przeciez i tak mam zapłacone za to, niż np. przewalac stodołe słomy i przelewac, bo przeciez OSP moze to zrobic za nas i dodatkowo nałapac godzin,a przy tym sie niezle o zap...
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 03, 2010, 23:38:58 »
Cytuj
nie rozgraniczam na akcjach ludzi na OSP i PSP, bo Ci drudzy niczym sie nie rożnią od "państwowej"
^_^ oj, różnią i to bardzo kolego.....   :rolleyes:

(Zeby nie było... jestem i w OSP i PSP)

Cytuj
na akcjii ludzie z PSP sie zmywają do koszar, bo lepiej posiedziec przed TV i wypic kawe
No patrz... a moje spostrzeżenia są zupełnie odwrotne... Kiedy jest już zgaszone i trzeba "przerzucać i przelewać" to koledzy z "ołsipi" robią "nara" i wracają do remizy.

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 04, 2010, 12:18:33 »
No patrz... a moje spostrzeżenia są zupełnie odwrotne... Kiedy jest już zgaszone i trzeba "przerzucać i przelewać" to koledzy z "ołsipi" robią "nara" i wracają do remizy.
Ale szkoda, musisz machać widłami na słuzbie...
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 04, 2010, 12:25:06 »
Taki zawód sobie wybrałem i robię to sumiennie od początku do końca...
(w przeciwieństwie do niektórych  :kask:)

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 04, 2010, 18:07:32 »
 fahren :piwo:

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 05, 2010, 13:41:26 »
To nie komuna chłopie, wiec moge pisac i mówic co mi sie podoba:) To po 1 a po 2 to widze nie potrafisz zadnych konkretnych argumentów mi podać, tylko atakujesz i obrażasz:) jesli tak sie zachowujesz w stosunku do swoich kumpli w robocie, to sie nie dziwie czemu z Ciebie taki frustrat:) Ale spoko, tutaj mozesz dac upust swoim emocjom, w koncu najłatwiej wypowiadac sie anonimowo gdy nikt Cie nie zna:) pozdrawiam
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 05, 2010, 13:52:14 »
zajcew, daruj sobie te gadki....
Widać, że jesteś super turboochotnik  :fiuu:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 13, 2010, 15:41:38 »
Cytuj
Odnosząc się do konieczność rozwiązania narastającego problemu nadgodzin w PSP, potwierdził deklaracje zawarte w liście Premiera – „że dla osób będących w służbie nie będzie zmian emerytalnych”, podkreślając, że nie jest zwolennikiem propozycji zmian emerytalnych z włączeniem funkcjonariuszy do powszechnego sytemu ubezpieczeń.
Kończąc naradę Komendant Główny przekazał, że czas pracy podczas powodzi należy rozliczyć według normy 48 godz./tydzień, a pozostały czas traktować jako nadgodziny, za które strażakowi przysługuje czas wolny od służby. Czas służby osób dysponowanych do działań w związku z powodzią należy bezwzględnie rozliczyć w całości - od wyjazdu z jednostki do powrotu. Jednocześnie Komendant Główny przekazał Komendantom Wojewódzkim, że osoby które nie brały bezpośredniego udziału w działaniach związanych z powodzią można ich wyróżnić korzystając ze środków nagrodowych KW/KM/KP.

http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/komunikaty/2010rok/komunikat-02-10.htm

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 21, 2010, 16:07:34 »
Odpowiedź Komendanta Głównego PSP w sprawie wprowadzenia 24/24 podczas powodzi.
http://www.zzsflorian.pl/files/File/zalaczniki/komunikaty/2010/inne/odp_kgpsp_podwyzszona_gotowosc.pdf
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 21, 2010, 23:23:44 »
Jestem zarówno zawodowcem, jak i ochotnikiem wiec moge pisać gdzie mi się żywnie podoba, i nic wam do tego:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."