Autor Wątek: 24/24 oj przybędzie tych godzin  (Przeczytany 30021 razy)

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
24/24 oj przybędzie tych godzin
« dnia: Maj 23, 2010, 16:40:57 »
i jak to zostanie rozwiązane???
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2010, 16:47:53 wysłana przez robn »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2010, 17:59:23 »
No jak to ?  na koniec czerwca wyzerowany licznik 

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2010, 19:40:44 »
ku chwale ojczyzny -_-

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2010, 20:24:05 »
Nie ma takiej możliwości... Za damski ch... nie ma pracy. Czasy pracy za "dziękuję" już dawno minęły...  :cooo:

Swoją drogą wiadomo coś więcej, do kiedy będzie SPG? Jakieś wstępne terminy?

Offline Grzes

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2010, 20:32:44 »
Podciągną to pod jakis przepis o tym że to stan wyższej konieczności i bedzie z tego fufno , zadnych nadgodzin i jak to napisał mój przedmówca licznik wyzerowany. Dodatkowo napuszcą na nas fakty i super ekspresy i zrobia nam znowu koło pióra jak z naszymi emeryturami ....
Bo jeżeli zginę to tylko w przekonaniu, że robiłem to co naprawdę kochałem...

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2010, 21:02:01 »
Proponuję rzucic okiem na pismo
http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=416
Jak sobie nad tym myślę to bez SPG nie da się wprowadzić 24/24? A skoro tak to czas wolny się należy.
A skoro tak, to nie może przepaść i żaden koniec okresu rozliczeniowego tego nie zmieni. Dla wątpiących (oraz kadrowców - wprowadzających strażaków w błąd) polecam przeczytanie ostaniego wyroku TK w sprawie ustawy o Policji (ze zrozumieniem). Dla tych mniej dociekliwych:
ogranicznie czasowe (w Policji 3 lata wstecz) ekwiwalentu (w naturze lub finansowego) za przepracowny czas wolny jest niezgodne z Konstytucją RP :)

cwaniaczek

  • Gość
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2010, 13:02:25 »
witam.
Na wstępie powiem, że swoją wypowiedzią nie chcę wywoływać wojny biuro-podział.
Chodzi mi o PRAWDĘ.
Ta na dzień dzisiejszy przedstawia się następująco:
W zachodniopomorskim wprowadzono 24/24. Dla podziału bojowego ( nie dotyczy SK).
w Tym czasie zlikwidowano WS, wstrzymano urlopy. I OK :straz:
To jest służba, więc nikt nie pęka.

Pytanie

Dlaczego obejmuje to tylko PB?
Czy biuro to nie straż?
Czy biuro może w tym czasie brać urlopy i nadgodziny??


Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2010, 19:29:53 »
W Małopolsce w ubiegłym roku Pan Mróz wyzerował licznik ciekawe czy to samo zrobi teraz -bohater od siedmiu boleści ,ludzie chcą pomagać i pomagają ale takim praktykom może by Pan premier się przyjrzał i powiedział czy to uczciwe i może Z Z razem wystąpiły by do KG o swoje stanowisko w tej sprawie gdy uprzątniemy tą powódź.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2010, 21:37:02 »
Hm.No tak bez pisma KG a tylko jego zastępcy o  wprowadzeniu stanu gotowości bojowej związki zareagowały natychmiast.Teraz pytanie ... mamy 176 gpdz. normatyw i reszta to nadgodziny nawet naginane do 48 tygodniowo.Jak z tego rozliczą się dowódcy JRG , komendanci P/M no i Główny skoro przekroczyliśmy, 48 bardzo mocno rozliczane.

Offline fabiswlkp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2010, 21:50:26 »
kurde ludzie jakie wy problemy macie jest powodz i nie ma gadania od tego jest straż pożarna  ze ma pomagac innym i dzialac w takich sytuacjach osp szarpie cały czas i nikt problemów nie robi a zawodowcy jak zwykle wciaz pod górke maja

Offline kRZYSIEK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 24, 2010, 21:54:11 »
Popiera kolegę poco te lamenty ,od tego jesteśmy.

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 24, 2010, 22:39:09 »
Bo jak widac, w tym wątku zabrali głos ludzie, którzy do PSP poszli tylko dla "kaski"  a nie z powołania
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 25, 2010, 09:07:56 »
powolaniem rodziny nie wykarmisz a  a dlaczego ty kolego nie pójdziesz  do pracy gdzie masz stala stawke a nie na godziny, nie zostaniesz tam ile tylko szef bedzie chcial bo naprzyklad firma ma ciezko wydolic chcialbym cie widziec jak to pracujesz za damski ch... dla swojego prezasa

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 25, 2010, 09:20:31 »
i jak to zostanie rozwiązane???
Rozwiązanie jest bardzo proste moim młodzi koledzy- należy napisać jak zwykle na koniec każdego okresu rozliczeniowego raport do komendanta o umożliwienie odbioru nadgodzin w bieżącym lub następnych okresach rozliczeniowych - wtedy nadpracowane godziny nie przepadną .
ps.nadgodziny z poprzedniego roku udało mi się w ten sposób odebrać  w tym roku , co prawda w styczniu i w lutym, a miałem ich prawie 200
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 25, 2010, 11:09:38 »
PSP to nie prywatne podworko... rodzine kolego wykarmisz tym co zarobisz a nie tym co napiszesz..Wszyscy zasuwaja i musimy dawac rade w ciezkiej sytuacji. Podpowiedz Mirka jest bardzo dobra

Poza tym w całym kraju jest zapiernicz ;/

Pozdrawiam Was koledzy i wytrwałosci Wam zycze na słuzbie

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 25, 2010, 11:25:04 »
W zachodniopomorskim wprowadzono 24/24. Dla podziału bojowego ( nie dotyczy SK). w Tym czasie zlikwidowano WS, wstrzymano urlopy.

Dlaczego obejmuje to tylko PB?
Czy biuro to nie straż?
Czy biuro może w tym czasie brać urlopy i nadgodziny??

Kolego, u mnie biuro wyjeżdża w teren z samego rana, a do Komendy wraca często po 21-22. I tak od jakiegoś już czasu. O urlopie czy odbiorze nadgodzin można zapomnieć. Nie generalizujmy zatem, nie oglądajmy się na innych i nie szukajmy dziury w całym. Róbmy swoje, bo na brak roboty narzekać nie można. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2010, 11:29:21 wysłana przez Feuerwehrmann »
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 25, 2010, 13:29:30 »
witam,

polecam:
http://www.rmf24.pl/video,vId,185101
6 minuta 46 sekunda - "... wyjdziemy z tego obronną ręką a rząd nam w tym pomoże ..." - jak zawsze !!!

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 25, 2010, 14:39:09 »
Cytuj
Bo jak widac, w tym wątku zabrali głos ludzie, którzy do PSP poszli tylko dla "kaski"  a nie z powołania
:D Kolego  do seminarium tez się idzie ponoć z powołania a nie dla kaski ...
Dzieci się nie nakarmi powołaniem i czynszu też raczej nie zapłaci...
PSP gasi pożary, ratuje i robi to za co miesięczne wynagrodzenie czy Ci się to podoba czy nie.
Jeśli musiałbyś pracować 3x więcej godzin w miesiącu a twoi przełożeni dostawali by za Twoja pracę nagrody to też byś chciał chociaż te wolne sobie później odebrać.
Skoro tyle razy kasowano godziny nadpracowane ( nie tylko podczas klęsk żywiołowych) to chyba normalne,że  każdy się zastanawia jak to się tym razem skończy....





Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 25, 2010, 14:40:24 »
kurde ludzie jakie wy problemy macie jest powodz i nie ma gadania od tego jest straż pożarna  ze ma pomagac innym i dzialac w takich sytuacjach osp szarpie cały czas i nikt problemów nie robi a zawodowcy jak zwykle wciaz pod górke maja
To jest "Forum Zawodowców"... kolegom ochotnikom (za takie wypowiedzi) już dziękujemy...  :milcz:

Ja za darmo pracował nie będę.
Jak chcę porobić za darmo to jadę z OSP (u mnie nie ma płacone za wyjazdy). Idąc do pracy (na służbę) idę zarobić pieniądze na utrzymanie siebie i rodziny.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 25, 2010, 16:14:02 »
..........osp szarpie cały czas i nikt problemów nie robi a zawodowcy jak zwykle wciaz pod górke maja
a kiedys pisałes:
Moje zdanie jest takie ze karetka w OSP jest wymysłem  straż niech się zajmuje tym czym ma się zajmować a nie jeszcze leczeniem chorych
I nastepne bagno w które chcą wpedzic OSP

Jak widać nie tylko zawodowcy mają pod górkę.... więc po co sie napinać w temacie nadgodzin ??  Malo wlasnych problemów ??


Offline fabiswlkp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 25, 2010, 19:52:52 »
Nie porównuj POWODZI do spraw mniej ważnych, bo to jest sytuacja wyjątkowa i ma nieprzewidziane rozmiary i pamiętaj, że praca w straży to jest służba a nie zabawa, wiec możesz być powołany w każdej chwili i wysłany na koniec polski i nie ma żadnej dyskusji. No ale 70 % zawodowców tego nie rozumie   :-\

poprawiłem ortografię, bo w oczy gryzło....
Proponuję także zostawić ten temat zawodowcom
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2010, 22:11:27 wysłana przez robn »

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 25, 2010, 20:14:22 »
Tak jak połowa na forum nie pojmuje tego co to SŁOWNIK ORTOGRAFICZNY!!!!

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 25, 2010, 21:46:27 »
Cytuj
No ale 70 % zawodowców tego nie rozumie
jak jesteś taki mocny w procentach to powiedz ile procent zawodowców jest też ochotnikami, zap... najpierw na służbie, a potem w OSP po służbie. Daruj sobie  gadki o powołaniu i inne takie bo nie o to chodzi w tym fachu, może jak podrośniesz, to zrozumiesz co to utrzymanie rodziny, albo chociażby spędzenie z nią wolnego czasu czasu. Dla mnie to jest najważniejsze. Rodzina, bo jeśli nie potrafię zadbać o nią, to tym bardziej będą łajzą w pomaganiu innym.
Cytuj
Nie porównuj POWODZI do spraw mniej ważnych, bo to jest sytuacja wyjątkowa i ma nieprzewidziane rozmiary i pamiętaj, że praca w straży to jest służba a nie zabawa
a ty pamiętaj że wielu z tych których się czepiasz pamiętają inne wielkie wody i wielkie akcje gdy  ty jeszcze koszule w zębach nosiłeś. Pamiętają je i błędy rządzących, z których nie zawsze wyciągnięto wnioski. Nawet nie wiesz o czym my mówimy, a starasz się osądzać. Jesteśmy służbą i jak trzeba wsiadamy w auto i jedziemy tam gdzie nas zadysponują, ale jesteśmy ZAWODOWCAMI i mamy po pierwsze dystans do tego co robimy, po drugie staramy się bronić naszych praw i przestrzegania przepisów prawa przez naszych przełożonych, co nie utrudnia nam działać profesjonalnie.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 25, 2010, 22:33:55 »
Nie porównuj POWODZI do spraw mniej ważnych, bo to jest sytuacja wyjątkowa i ma nieprzewidziane rozmiary i pamiętaj, że praca w straży to jest służba a nie zabawa, wiec możesz być powołany w każdej chwili i wysłany na koniec polski i nie ma żadnej dyskusji. No ale 70 % zawodowców tego nie rozumie   :-\

Dziękuje za wykład.... przez prawie ćwierć wieku służby nie zdawałem sobie z tego sprawy.
Twoja znajomość problemów w służbie w PSP jest porażająca.
zastanawiam się jeszcze ile masz lat, ale nie sadzę, że więcej niż 16...

No bo tylko ktoś taki może wpakować się na forum zawodowców i udzielać im reprymendy co jest dobre a co złe....  nie mając zielonego pojęcia oczy jest ten temat i  o co chodzi z tymi godzinami.
Kreujesz się kolego na bohatera. :rolleyes:  Znam wielu ochotników i to są wśród nich prawdziwi fascynaci straży pożarnej.  Ale niestety fanatyzm jest zawsze zły. I nie ważne czy to fanatyzm religijny czy tez strażacki jak w Twoim przypadku.


Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: 24/24 oj przybędzie tych godzin
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 25, 2010, 22:44:34 »
Proponuję rzucic okiem na pismo
http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=416

ZZ wybiegły z tym pismem trochę przed szereg.
Przedmiotowe pismo - polecenie było skierowane do KW, którzy swoim rozkazem wprowadzili stan podwyższonej gotowości operacyjnej na obszarze swojego województwa gdzie zobowiązali KP do wprowadzenia systemu 24x24.