Autor Wątek: Mdp Na Akcjach  (Przeczytany 50489 razy)

Offline KICZO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
    • http://
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 31, 2003, 18:01:15 »
Mam pytanie.
wyobraźcie sobię że podczas akcji dochodzi do wypadku, trzeba zawieźć poszkodowanego na pogotowie.
I teraz co jest gorsze, jeżeli osobą poszkodowaną jest pełnoletni strażak ze wszystkimi potrzebnymi papierami, ale......  niema aktualnych badań lekarskich.
Czy jak osobą poszkodowaną jest niepełnoletni członek OSP.
                                                         
                                                                               ????

 

Offline Robert

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
    • http://
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 01, 2004, 12:57:57 »
UMNIE MDP WYIEZDŻA DO PAZARÓW ALE TYLKO CI KTURZY JUSZ NALEŻA PEWIEN CZAS I MAJĄ MUZG DO TEGO. ABY JEŚLI SIE STANIE KOMUŚ ZE STARSZYCH SAMEMU POPROWADZIĆ DZIAŁANIA RATOWNICZO-GAŚNICZE. A NAZEBRANIACH  MOGĄ UCZESTNICZYĆ TYLKO CI KTURZY MAHJĄ SIEDEMNAŚCIE LAT ALE NIEMAJĄ OPRAWA GŁOSU CZYLI JA JUSZ MOGE TAK WEDUG PRAWA TESZ Z TYMI ZEBRANIAMI.
POZDRAWIAM DRUH ROBERT

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 01, 2004, 17:12:28 »
jak napiszesz swoj nastepny  post to wytnij go i wklej do worda a nastepnie wcisnij F7 by sprawdzic bledy  ortograficzne bo robisz ich niemisiernie wiele
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Robert

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
    • http://
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 01, 2004, 17:32:28 »
WIEM O TYM NO ALE CHYBA KARZDY WIE OCO CHODZI JAK PSIZE . A PO DRUGIE MA DYSLEKCJE
POZDRAWIAM DRUH ROBERT

Młodzik

  • Gość
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 01, 2004, 23:36:30 »
Cytuj
(...)A NAZEBRANIACH  MOGĄ UCZESTNICZYĆ TYLKO CI KTURZY MAHJĄ SIEDEMNAŚCIE LAT ALE NIEMAJĄ OPRAWA GŁOSU CZYLI JA JUSZ MOGE TAK WEDUG PRAWA TESZ Z TYMI ZEBRANIAMI.
Troche to niezgodne z Statutem OSP, poniewaz czlonkowie MDP moga uczesniczyc w zebraniach zawsze ;) czyli od 12 lat z prawem glosu od 16 lat chyba ze macie swoj statut?

Offline Robert

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
    • http://
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 02, 2004, 01:24:32 »
CHYBA KTOŚ PODAŁ BŁĘDNE INFORMACJE CO DO WIEKU
BO WEDUG PRAWA OD SIEDEMNASTU JEST BEZ PRAWA GŁOSU
JAK ZNAIDE W MOICH KSIĄŻKACH PRZYPIS O TYM TO ZESKANUJE I DAM CI ZNAC
POZDRAWIAM DRUH ROBERT

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 02, 2004, 10:39:41 »
Cytuj
WIEM O TYM NO ALE CHYBA KARZDY WIE OCO CHODZI JAK PSIZE . A PO DRUGIE MA DYSLEKCJE
Szczerze mówiąc, dysleksja nie upoważnia do pisania z błędami - nie w przypadku powszechnej dostępności modułów sprawdzających pisownię (np. w  OpenOffice - pakiet darmowy). Zresztą w Twojej następnej wypowiedzi są już tylko dwa błędy, więc chyba jednak sprawdziłeś.

Po drugie, tak się chyba przyjęło (na forach internetowych), że tekst napisany wielkimi literami oznacza krzyk, więc proszę nie krzycz, tylko spokojnie (małymi literami) napisz co masz do powiedzenia... :)

serdecznie Cię i wszystkich innych pozdrawiam

Witek
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2004, 10:40:29 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Robert

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
    • http://
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 02, 2004, 19:23:19 »
Dzięki zapamiętam to sobie i postaram sie nierobić błędów poprawi to chodziasz moją ortografie.
POZDRAWIAM DRUH ROBERT

Offline czerwonypies

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 02, 2004, 22:58:36 »
Robert proszę nie wpisuj sie wszędzie, bo wszędzie robisz błędy ortograficzne i składniowe. Sprawdź najpierw lub kogoś poproś o poprawę. Obsługujesz komputer, skaner itd - bardzo skomplikowane urządzenia, a nie umiesz napisać żadnej treści w ojczystym języku poprawnie. Wstyd.
Za chwilę będą czytać to forum ci , którzy chcieliby się tylko pośmiać.
pozdro

Offline Robert

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
    • http://
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 03, 2004, 00:15:37 »
to nietwoja sprawa gościu jak chcesz to sie śmiej zemnie ja mam to........................i inni niech tesz sie śmieja ale są ludzie kturzy chodziasz że błędnie pisze wyciągają z tych tekstów mądre żeczy kturych ty nawet wymówić niepotrafisz. NIECHCE JUSZ W CALE Z TOBĄ GADAĆ NARA!!!!!!!!!!!!!!!!!
POZDRAWIAM DRUH ROBERT

Młodzik

  • Gość
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 03, 2004, 00:51:36 »
Witam,
Panowie forum to nie miejsce do "bijatyk"!! Nie powiem ze mnie nie raza bledy w wypowiedziach Roberta, lecz ja tez je popelniam i kazdy chyba z nas wiecej lub mniej... ale jezeli Chlop ma dyslekcje i ogromne problemy z pisowania to trzeba lekko przymknac oko..
A Ty Robercie sluchaj rad kolegow i staraj sie formatowac tekst chociazby w Wordzie, to nie tak duzo roboty napisac w WORDZIE poprawic bledy i wkleic, pozdrawiam

Offline Robert

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
    • http://
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 03, 2004, 11:03:03 »
Masz racje i dzięki za twoją wypowieć, ale wiesz, co morze byśmy wrócili do tematu. A niech będzie mu będę w wordzie sprawdzał teksty.
POZDRAWIAM DRUH ROBERT

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 03, 2004, 12:16:05 »
Od 16 lat masz prawo głosu na walnym zebraniu, możesz nawet kandydować do zarządu, z tym że w zarządzie większość musi być pełnoletnia, i to nie ważne czy dana OSP posługuje się wg wzorcowego statutu czy też ma swój. Podstawą prawną jest bowiem tutaj ustawa o stowarzyszeniach.

Ktoś napisał że u niego do pożaru mogą jechać chłopaki z MDP którzy mają 17 lat bo mają trochę mózgu do tego - wielka bzdura! Jeżeli by mieli trochę mózgu to poczekaliby ten jeszcze jeden rok i wtedy by pojechali.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 03, 2004, 13:08:13 »
ja jeszcze w sprawie bledow. ja rozniez mam stwierdzona dyslekcje i dzieki wielu latom cwiczen liczba moich bledow jest niewielka. a jesli mam duze watpliwosci to wklejam tekst do worda i wciskam F7-czy to az taki problem.
owszem robercie, twoje posty mozna odczytac ale co poniektore z trudem.
to zaden wysilek a juz na pewno nie dla strazaka:)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 03, 2004, 14:48:02 »
Odczepcie się od Roberta! Mnie też denerwują błędy ortograficzne w dużej ilości ale jakoś staram się to znosić i zrozumieć! Rozumiem że nie każdy potrafi poprawnie pisać!!! Poza tym to jest forum pożarnicze a nie lekcja języka polskiego i nie czepiajmy się spraw języka polskiego tylko jak już to różnych spraw pożarniczych!
Tylko proszę Robercie o jedno - nie pisz już więcej samymi dużymi literami bo to jest jakieś nieczytelne!!!

Młodzik

  • Gość
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 03, 2004, 15:09:31 »
Cytuj
Od 16 lat masz prawo głosu na walnym zebraniu, możesz nawet kandydować do zarządu, z tym że w zarządzie większość musi być pełnoletnia, i to nie ważne czy dana OSP posługuje się wg wzorcowego statutu czy też ma swój. Podstawą prawną jest bowiem tutaj ustawa o stowarzyszeniach.

Ktoś napisał że u niego do pożaru mogą jechać chłopaki z MDP którzy mają 17 lat bo mają trochę mózgu do tego - wielka bzdura! Jeżeli by mieli trochę mózgu to poczekaliby ten jeszcze jeden rok i wtedy by pojechali.
czyli po tym roku to juz moga wejsc na boso do ognia..?

Offline Robert

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
    • http://
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 03, 2004, 17:58:19 »
Nie no asz tak to nie napsiałem ale , jusz zabierają w mojej jednosce takich co orientują sie w otoczeniu na akcjie kture nieą takie wielkie.
POZDRAWIAM DRUH ROBERT

Offline urban

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
    • http://
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 03, 2004, 20:47:21 »
Witam!
W mojej OSP jest tak do akcji od 18 lat wczesniej nie ma mowy nawet.
A ze od 18 to jeszcze nie wszyscy moga jechac.
1 aktualne badania
2 doskonala znajomosc sprzetu na w samochodach ( stara kadra sprawdzi towarzycho czy zna)( sa sposoby)
3 umiejetnosc sie nim poslugiwania
4 badania BHP
Pozatym jest naturalna selekcja ( jak przychodzi 3 mlodych do strarzy to zostaje tylko 2 albo jeden) reszta sama odpada
W jednostkach KSRG powiny byc zrobione listy osob wyznaczonych (chyba tak to sie nazywa Grupa reagowania) tak zwane podzialy i jada najpierw ci z tych list ( przedzial wiekowy u nas 19 do 45 latek). Potem jak jest miejsce bo kogos brak to jada młodziki ci z konczona 18 oczywiscie a kto z nich jedzie decyduje dowodca i koniec.
nie chce nawet myslec o tym ze 16 17 mial by jechac do akcji albo zeby 18 latek mialby za wiele do powiedzenia jak juz pojedzie .

A jeszcze jedno mieliscie takie przypadki gdzie starzy strazacy ( ci dziadkowie juz kolo 60lat itp.) jak juz sie wybrali do akcji mieli najwiecej do powiedzenia albo wdawali sie w jakies glupie dyskusje z gapiami) Nieraz ci dziedkowie dacza chleba pojesc oj dadza .
mialem taki przypadek, pozar domku jedno rodzinegow maszej miejscowosci  i pojechal taki emeryt mial  za zadanie obsluge hydrantu  i ciagle nawalal bo wyglaszal konferencje prasowa dla gapiow oj zebralo sie chlopu po akcji . Troche glupi wyszlo bo sie obrazil ze ja mlody 26 latek jego (62 chyba ma ) zjechalem  A na koniec jeszcze dostal od naczelnika jak ten sie wszystkiego dowiedzial ( Naczelnki stary zawodowiec pracowaj w ZSP ma juz 70 latek ale super koles z niego) i przeczochral starsze towarzycho ( swoich kumpli) zeby sie tym z podzialu w robote nie wtrancali bo oni nie sa juz tacy sprawni jak mlodzi.

Jeszcze jedo znam takie OSP ale juz inny powiat  i czesto bywam w tej miejscowosci kiedys slyszale opinie na przystanku jak dwie kobiety rozmawialy a w tym czasie wyla wlasnie syrena a mowily tak " O cos sie pali bo wyje" na to druga odpowiada " zaraz sie dzieciaki  zbiegnal i pojada ciekawe po co?" i faktycznie za chwile jedzie strazacki samochod na bulajach w srodku sama dzieciarnia i to jeszcze ile z przodu kierowca jede na silniku i jeden normalnie na siedzeniu dowodcy z tylu  pelen scisk . Babki  widzac to powiedzialy pod nosem " gimbus" ;)
I jaka jest opinia o tej OSP w srod mieszkancow?

Pamietajmy ze nas zawsze ktos widzi a jak nas widza tak onas mowia.
 
pozdrowionka

to se u mlodych i starych  nagrabilem  :)  

Młodzik

  • Gość
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 03, 2004, 21:55:50 »
Heh nie to przesada jezeli jada sama mlodziez, ale uwazam ze jezeli przybiegnie 5 starszych i 1 mlody to jak wezma go do akcji i beda go trzymali na tylach to mu to tylko na dobre wyjdzie
pozdrawiam

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 03, 2004, 22:35:23 »
Cytuj
Heh nie to przesada jezeli jada sama mlodziez, ale uwazam ze jezeli przybiegnie 5 starszych i 1 mlody to jak wezma go do akcji i beda go trzymali na tylach to mu to tylko na dobre wyjdzie
pozdrawiam
Za kilka lat zmienisz zdanie jestem tego pewien prawie na 100% bo coś mi się wydaje że bedzie z Ciebie dobry strażak... tylko się jeszcze musisz trochę poduczyć i trochę więcej wyobraźni Ci potrzeba. Już to pisałem w tym temacie - nawet jak jedziesz do akcji to może Ci się coś stać a biegając "na tyłach" też możesz np skręcić nogę i wtedy narobisz dowódcy dużych problemów (albo on sobie narobi przez swoją nieodpowiedzialność).
Zrozumiesz to jak będziesz siedział na miejscu dowódcy i Tobie będą się pchali małolaty do samochodu w czasie wyjazdu. Naprawdę nikomu nie życze (nie wyłączając siebie) żeby musiał się na własnej skórze przekonywac jak wyglada randka z prokuratoram albo rozmowa z rodzicami chłopaka sąsiadów którego się wzieło na akację i któremu coś się stało.
Sylwek
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2005, 15:01:22 wysłana przez Sylwek »

Offline Robert

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
    • http://
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 04, 2004, 00:26:12 »
Ale jeśli dowucca lub opiekun daje pełną odpowiedzialność za młodego to morze jechać, ale jak mu coś się stanie to bierze na siebie ta osoba, co wzięła za nią pełną odpowiedzialność tak przeczytałem w książce "ABC OCHOTNIKA STRAŻAKA" poszukam tego tekstu w książce i napisze wam z czasem jak dokładnie on brzmi.
POZDRAWIAM DRUH ROBERT

gość

  • Gość
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 04, 2004, 00:55:07 »
pisze się : dowódca, może

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 04, 2004, 01:52:17 »
:P Witam!
Szczególnie chciałem ustosunkować się do wypowiedzi Urbana.
W OSP Deszczno w którym jestem kierowcą do pożarów jeżdza przeważnie sami młodzi. Dowódcą jest naczelnik który ma 30 lat ja mam 23 lata, zastep stanowią strażacy w wieku 18-23.
Podstawą naszej działalnosci jest zaufanie i jak na tak młodą ekipę duża odpowiedzialność.
Kiedy zapisaliśmy sie do OSP członkami byli tylko goście od 40 w górę. Totalna apatia, brak zorganizowania i jakiejkolwiek chęci do działania. Brzydko mówiąc ludzie mieli gdzieś czy OSP istnieje czy już upadło, a byli to "doświadczeni ludzie".
Na początku działalności ludzie nie wieżyli młodym, nie mieli zaufania. Zmienilismy to cięzką pracą i "rewolucją". Zdegradowaliśmy prezesa, a potem Wójt zwolnił go także z kierowcy.
Nadeszły dni próby kiedy to sami (młodzi) zaczeliśmy jeździć do pożarów. Obecnie podstawę naszego dośwaidzenia stanowi ponad 150 akcji( w ubiegłym roku) przeprowadzonych pod okiem zawodowców (JRG-2 Gorzów Wlkp.)  
Społeczeństwo diametralnie zmieniło zdanie o nas. Teraz wiedzą ze na tych "gówniarzy" mogą liczyć o każdej poże.
Myśle ze jest to do zrobienia w każdej OSP, a "staruszkowie" niech będą członkami honorowymi i niech nie pchają się do działań, a służą dobrą radą i doświadczeniem.  
Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

PS. Skończcie już tą nagonkę ortograficzną, a jak się nie podoba to spadać na forum profesora Miodka.

Offline Hanti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 04, 2004, 10:35:55 »
Ja jestem pełen podziwu, ale też po miesiącu obecności w obecnej jednostce wsiadłem za fajere............. i nikt nikogo nie wywalał. a co do ort.. trafna uwaga

Offline Robert

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
    • http://
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 04, 2004, 11:35:58 »
Macie racie według mnie tez starsi powinni spierać duchem młodych, ponieważ nic jusz nie zrobią jak mają po 50 lat i po przeleceniu 200 metrów kolka ich łapie. A co do ortografii to ten gościu musiał się urzec, na mnie. A tych błędów szuka na złość i nie wiem jak on je znajduje, bo sprawdzam teks w  wordzie.
POZDRAWIAM DRUH ROBERT