Autor Wątek: Powódź - maj 2010  (Przeczytany 54819 razy)

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwiec 05, 2010, 22:53:45 »
koledzy szykujcie sie na wyjazd do sandomierza bo waly nie wytrzymaly i moze byc gorzej niz 2 tygodnie temu. A nawiazujac do przedmowcy to naprawde jakies fatum nad Polska w tym roku jest oby teraz takiej zimy nie bylo bo budzet naszego panstwa dojdzie do takiego stanu jaki jest w Grecji

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #201 dnia: Czerwiec 05, 2010, 23:10:51 »
opaska na wale w Kocmierzowie pusciła
Woda wlewa sie w to samo miejsce co 2 tygodnie temu.
Ewakuacja dzielnic Tarnobrzega ( Zakrzów, Sobów, Sielec, Wielowieś)

http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #202 dnia: Czerwiec 06, 2010, 15:20:14 »

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #203 dnia: Czerwiec 06, 2010, 22:52:17 »
A czy jako jednostka spoza KSRG, mogę zgłosić na MSK gotowośc do wyjazdu, w zabezpieczaniu wałów, do miejscowości oddalonej ookoło 100km?

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #204 dnia: Czerwiec 07, 2010, 14:34:20 »
A czy jako jednostka spoza KSRG, mogę zgłosić na MSK gotowośc do wyjazdu, w zabezpieczaniu wałów, do miejscowości oddalonej ookoło 100km?
Zgłosić możesz, ale:
1. 100km to pewnie inny powiat, a tego typu rzeczy to już WSKR raczej koordynuje
2. nie sądzę aby was wysłali - zwłaszcza jako zwykłą jednostkę OSP, bez armii ludzi i specjalistycznego sprzętu. Wiem, bo też zgłaszałem tylko że do wyjazdu do sąsiednich gmin. Mimo tego że mamy chyba jako jedyni na gminie szlamówke WT-30X to się nie doczekałem. Ale kto wie - spróbować można.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline wojtek_wwo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • http://strazwejherowo.pl/
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #205 dnia: Czerwiec 07, 2010, 20:39:56 »
Ta powódz jest wogóle bardzo kosztowna dla straży i całego państwa :krzyk: :tuba:
998 Straż Pożarna

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #206 dnia: Czerwiec 07, 2010, 21:53:06 »
Przed chwilą komendant Leśniakiewicz powiedział w TVN24, że system zarządzania kryzysowego zdaje egzamin w czasie tegorocznej akcji przeciwpowodziowej. To chyba jakieś żarty! Może tam, gdzie był pan generał takie bajki mu opowiadali ci wybrańcy z zarządzania kryzysowego ale ja mam zupełnie odmienne odczucia na podstawie i obserwacji, i wielu okazji do "współpracy" z tzw. zarządzaniem kryzysowym.
Zarządzanie kryzysowe w większości przypadków to jedna wielka LIPA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #207 dnia: Czerwiec 07, 2010, 23:30:27 »
Nawet Pan Jurek Owsiak włączył się do pomocy dla powodzian.
Cytuj
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: STOP POWODZIOM!

W niedzielę 4 lipca 2010 roku we wszystkich miastach powiatowych i wojewódzkich odbędzie się zbiórka pieniędzy organizowana przez WOŚP pod hasłem: "STOP POWODZIOM!"

4 lipca bieżącego roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy postanowiła zorganizować jednodniową zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu, który w przyszłości będzie pomagał w likwidowaniu skutków powodzi. Fundacja chce zakupić sprzęt dla wszystkich zagrożonych powodzią miejsc w Polsce. Ostatnie wydarzenia jakich byliśmy świadkami skłoniły Jurka Owsiaka i jego fundacje do zorganizowania kwesty.

"W minionych dniach byliśmy świadkami tragedii, ale także ogromnej ludzkiej solidarności. Wiedzieliśmy sprawność profesjonalnych służb, które postawione były (i nadal są) w stan najwyższej gotowości, które reagują natychmiast, organizując pomoc. Żywiołu i jego skutków nie da się w stu procentach przewidzieć. Nawet najbardziej rozwinięte cywilizacyjnie kraje padają jego ofiarą. Można za to przeciwdziałać krytycznym sytuacjom, mając do dyspozycji nowoczesne urządzenia, które pozwalają mieć nadzieję, że walka z żywiołem będzie skuteczna." - czytamy na stronie fundacji

Zebrane pieniądze mają być przeznaczone miedzy innymi na zakup wydajnych motopomp, agregatów prądotwórczych czy specjalnego sprzętu pływającego. To propozycje, nad których zakupem (w zależności od zebranych środków) fundacja będzie się pochylać. Wsparcie fundacji ma być systemowe, a zakupiony sprzęt będzie jednolity w całej Polsce. Nie będzie to kilka, kilkadziesiąt lecz kilkaset urządzeń, które jesienią zostały by rozesłane po całym kraju. Akcja w 100% będzie wolontariacka. Jej autorzy maja nadzieję, że uda zebrać się potrzebna sumę środków niezbędnych na zakup sprzętu dla ratowników. Jurek Owsiak jak i Fundacja WOŚP liczą na nas i nasze wsparcie 4 lipca. Pokażmy, że mamy wielkie serca i pomóżmy zebrać jak najwięcej pieniążków.

http://www.remiza.com.pl/news/1815/Wielka_Orkiestra_Swiatecznej_Pomocy__STOP_POWODZIOM_.html

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #208 dnia: Czerwiec 10, 2010, 18:26:45 »
Cytuj
Państwo dziękuje

Strażacy, policjanci, pogotowie ratunkowe, służby weterynaryjne, harcerze - to tylko część grup, które za prace przy powodzi odznaczyć chce Komorowski. - Wystąpiłem do Rady Ministrów z prośbą dotyczącą wszystkich służb biorących udział w akcji przeciwpowodziowej - mówił marszałek Sejmu. - Jak największa liczba ludzi musi mieć świadomość, że państwo polskie chce im podziękować - dodał.

Komorowski poinformował, że chce, aby "ludzie, którzy przez wiele dni, czasem tygodni, niemalże nieustannie walczyli o bezpieczeństwo obywateli i ich mienia, mogli być nagrodzeni" także finansowo.
- Wydaje mi się, że w obliczu tak poważnego zagrożenia i tak wielkiej skali walki z powodzią powinniśmy wszyscy razem wykonać poważny gest, dokonać poważnego wysiłku także finansowego na rzecz wyróżnienia tych osób, które w tej walce się sprawdziły i wyróżniły - zaznaczał.

Wtórował mu premier Donald Tusk. - Chciałem podziękować wszystkim, którzy potrafią pomagać sobie i innym w tej ciężkiej pracy - powiedział szef rządu. Poinformował też, że ministrowie bezzwłocznie zajmą się uhonorowaniem wszystkich służb. - Melduję panie marszałku, że sprawą zajmiemy się natychmiast - zaznaczył Tusk.

http://www.tvn24.pl/12690,1660119,0,1,premier-melduje-zajmie-sie-nagrodami-za-powodz,wiadomosc.html

Offline jaras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #209 dnia: Czerwiec 14, 2010, 19:43:32 »
Cytuj
Państwo dziękuje

Strażacy, policjanci, pogotowie ratunkowe, służby weterynaryjne, harcerze - to tylko część grup, które za prace przy powodzi odznaczyć chce Komorowski. - Wystąpiłem do Rady Ministrów z prośbą dotyczącą wszystkich służb biorących udział w akcji przeciwpowodziowej - mówił marszałek Sejmu. - Jak największa liczba ludzi musi mieć świadomość, że państwo polskie chce im podziękować - dodał.

Komorowski poinformował, że chce, aby "ludzie, którzy przez wiele dni, czasem tygodni, niemalże nieustannie walczyli o bezpieczeństwo obywateli i ich mienia, mogli być nagrodzeni" także finansowo.
- Wydaje mi się, że w obliczu tak poważnego zagrożenia i tak wielkiej skali walki z powodzią powinniśmy wszyscy razem wykonać poważny gest, dokonać poważnego wysiłku także finansowego na rzecz wyróżnienia tych osób, które w tej walce się sprawdziły i wyróżniły - zaznaczał.

Wtórował mu premier Donald Tusk. - Chciałem podziękować wszystkim, którzy potrafią pomagać sobie i innym w tej ciężkiej pracy - powiedział szef rządu. Poinformował też, że ministrowie bezzwłocznie zajmą się uhonorowaniem wszystkich służb. - Melduję panie marszałku, że sprawą zajmiemy się natychmiast - zaznaczył Tusk.

http://www.tvn24.pl/12690,1660119,0,1,premier-melduje-zajmie-sie-nagrodami-za-powodz,wiadomosc.html

No to się zaczęło.
Już widzę te tłumy bohaterów wyciągających rączki po należne uznanie za walkę z wielką wodą.
Ludzie!!!
Myślę, że każdy widzi, że to jawne wykorzystywanie sytuacji na potrzeby kampanii prezydenckiej.

Osobiście wolałbym, żeby zajęli się ewentualnymi wałami, terenami zalewowymi i zbiornikami retencyjnymi, bo jak będą chcieli nagrody rozdawać wszystkim zaangażowanym, to powinni znaleźć naprawdę złoże złota. Przeceż zdecydowana większość ze strażaków PSP w większym, czy mniejszym stopniu była zaangażowana w powódz (przypomnę, że działania przeciwpowodziowe były prowadzone w 14 województwach). Nikt nie potrafi zliczyć ilu druhów robiło czarną robotę, nie wspominając już o setkach tysięcy innych ludzi.
Jesteśmy za biednym państwem na tekie PR-owe zagrywki, poza tym wydanie na nagrody (które zawsze dzielą) nie rozwiąże tematu przyszłych powodzi.
Dodatkowo pozostanie wciąż nie rozwiązany problem nadgodzin i lepiej tym niech się zajmie.
Jak wyliczyły ZZ chodzi o 90 mln złotych, czy to tak dużo???
ech polityka, polityka ...
pozdro
jaras

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #210 dnia: Czerwiec 14, 2010, 20:03:00 »
Jeśli te nagrody, wyróżnienia, awanse dostaliby ludzi, którzy faktycznie zapieprzali na wałach to nie mam nic przeciwko. Zasłużyli, fakt że przy okazji medialnie ładnie to wygląda. Ale znając życie jak przy wielu takich sytuacjach wyróżnienia te dostanie wierchuszka, która powódź widziała tylko w TV a cały czas spędziła w komendzie albo w sztabie ppowodziowym o ile takowy był i wydawała dyspozycje.

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #211 dnia: Czerwiec 14, 2010, 22:59:46 »
Co wy tak na te medaliki nagle liczycie... Widac jak niektórym "zamydlone" przez polityków oczy, zaczynają się powoli świecić na wieści o wynagrodzeniach, żałosne
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

fighter112

  • Gość
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #212 dnia: Czerwiec 17, 2010, 08:56:32 »
Czy ktoś z Was był z kompanią powodziową COO w Pionkach lub innych miastach? Jak oceniacie prace oficerów łącznikowych? 

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 611
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #213 dnia: Czerwiec 17, 2010, 17:57:07 »
Czy ktoś z Was był z kompanią powodziową COO w Pionkach lub innych miastach? Jak oceniacie prace oficerów łącznikowych?

Ja byłem w Sandomierzu. Dostaliśmy nieźle w d... W dzień upał 30 - 34 stopnie, a w nocy komary mutanty. Ale Hutę w Sandomierzu uratowaliśmy. A co do oficerów łącznikowych. Robili taką robotę jaką mieli do zrobienia i tyle. Akurat u nas był spoko gość. Trochę narzekali na niego z innych kompani że za ostry i że za dużo musieli pracować ale ogarniał to bez problemu.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #214 dnia: Czerwiec 17, 2010, 19:50:11 »
Jak oceniacie prace oficerów łącznikowych? 
Akurat u nas był spoko gość. Trochę narzekali na niego z innych kompani że za ostry i że za dużo musieli pracować ale ogarniał to bez problemu.

Mogę zapytać o co tu chodzi?
Co ma jakiś oficer łącznikowy do pracy przy działaniach? Sorry, ale tam gdzie ja działałem na wałach czy w zagrożonych miasteczkach był po prostu KDR (akurat KP lub jego zastępca) i zamiar taktyczny, który należało zrealizować. I się pracowało, może jedyny mankament to brak ciągłych podmianek, stąd robota po 26 godzin w trybie ciągłym ponieważ podmiana dojechała, a jak, ale z uwagi na dramatyczna sytuację wszystkich (tych co dojechali i tych co mieli być podmienieni) pozostawiono na wałach na całą noc, czyli kolejne 12 godz. Oficer łącznikowy ograniczał się jedynie do dysponowania kompanii - taki pośrednik pomiędzy KG a punktem koncentracji SiS. Ta osoba nie ma nic do gadania jeśli chodzi o same działania; zawsze działaniami dowodzi KDR, jak w każdej innej akcji.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 611
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #215 dnia: Czerwiec 17, 2010, 21:16:38 »
No tam gdzie ja byłem to akurat SiS COO dysponował właśnie oficer łącznikowy po konsultacji z KDR-em.

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #216 dnia: Czerwiec 25, 2010, 14:27:14 »
Pierwsze medale za powódź dostał operator koparki z Dobrzykowa.  Przy okazji marszałek dziękując Strażakom obiecał nagrody finansowe dla strażaków i oczekuje na wnioski medalowe.   :o  Ciekawe czy po kampani wyborczej nie zapomni o  :straz:  pozdrawiam

Offline kermit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #217 dnia: Czerwiec 28, 2010, 19:39:22 »

Gizmo

  • Gość
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #218 dnia: Czerwiec 30, 2010, 15:47:33 »
Czy słyszeliście mooże coś natemat awansów "nagrodowych" za powódz .... bo chodzą pogłoski ze mają dawac stopnie?!?!?!!?

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #219 dnia: Czerwiec 30, 2010, 16:52:12 »
i nawet dają, przynajmniej u mnie w jednostce.Szeregowcy i podoficerowie dostają awans o beleczkę. raczej nie będzie awansów w korpusie oficerskim. i nie wiem co z aspirantami. poza tym nagrody pieniężne ponoć mają być - te obiecane 1000 brutto od Donka.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #220 dnia: Czerwiec 30, 2010, 18:29:42 »
STOP POWODZIOM
Pochwalcie się czy coś organizujecie i w jaki sposób  :straz: http://zosprp.pl/files/news/268/skan1000.jpg

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #221 dnia: Czerwiec 30, 2010, 19:42:56 »
STOP POWODZIOM
Pochwalcie się czy coś organizujecie i w jaki sposób  :straz: http://zosprp.pl/files/news/268/skan1000.jpg

mam w niedziele służbę i podobno mamy coś w tym temacie organizować na mieście (chyba na placu zamkowym), szczegółów jeszcze nie znam.

at i o....
http://www.wosp.org.pl/nasza_dzialalnosc/aktualnosci/6944_4_lipca_zagramy_na_placu_zamkowym_w_warszawie.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2010, 19:46:57 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #222 dnia: Czerwiec 30, 2010, 22:24:02 »
na Podkarpaciu nagrody już przyznane(1200 brutto), wnioski awansowe też poszły...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #223 dnia: Lipiec 01, 2010, 11:17:12 »
na Podkarpaciu nagrody już przyznane(1200 brutto), wnioski awansowe też poszły...
Myślisz, że to to premierowe?
No właśnie, raz takie info, raz inne - premierowe 1000 brutto czy netto?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2010, 11:20:47 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Powódź - maj 2010
« Odpowiedź #224 dnia: Lipiec 01, 2010, 13:45:34 »
STOP POWODZIOM
Pochwalcie się czy coś organizujecie i w jaki sposób  :straz: http://zosprp.pl/files/news/268/skan1000.jpg

TVP nie będzie wspierać akcji WOŚP

Cytuj
Telewizja Publiczna nie będzie wspierać niedzielnej akcji pomocy powodzianom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak napisał w tej sprawie list otwarty do Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A. Żąda w nim wyjaśnień i wzywa do niepłacenia abonamentu.
Jurek Owsiak w swoim liście przypomina, że cała idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powstała w Programie II Telewizji Polskiej.

- Niestety, od kilku lat obserwuję niepokojące zjawisko w TVP, które jak "łaska Pańska" przyzwala bardziej lub mniej na działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - pisze Jurek Owsiak do prezesa TVP.

- Dlatego kompletnie nie mogę zrozumieć braku Państwa reakcji na nasze ogólnonarodowe działania. Nie mogę zrozumieć, że nie potraficie Państwo nawet odpowiedzieć na nasze propozycje w sposób, który mieści się w normalnym trybie dotyczącym takich działań - dodaje Owsiak.

Owsiak żąda od władz TVP wyjaśnień w tej sprawie. Wzywa też Polaków do niepłacenia abonamentu.

- Apeluję do wszystkich obywateli tego kraju, aby wstrzymali przekazywanie jakichkolwiek opłat za instytucję, która nie realizuje swoich podstawowych zadań - czytamy w liście. Zaznacza też, że akcja będzie prowadzona w komercyjnych stacjach telewizyjnych i radiowych. - Tym samym funkcję misyjną Telewizji Publicznej przejęły - nie po raz pierwszy - stacje komercyjne - zauważył Owsiak w liście otwartym.

http://wiadomosci.onet.pl/2192291,11,tvp_nie_bedzie_wspierac_akcji_wosp,item.html