Autor Wątek: Orzełek na czapce  (Przeczytany 2314 razy)

Offline wojjack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
    • OSP Hecznarowice
Orzełek na czapce
« dnia: Maj 06, 2010, 11:28:38 »
Jakie jest Twoje zdanie - by na  naszej czapce rogatywce zamiast dotychczasowego emblematu był umieszczony orzełek - tak jak ma to miejsce na czapkach PSP?
Czy taka zmiana jest wogóle możliwa???? - jaka jest Wasza opinia w tej sprawie????

pozdrawiam

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Orzełek na czapce
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2010, 11:34:40 »
a popatrz dokładnie czy nie ma orzełka na Naszych czapkach.
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl

Offline matti84

  • OSP Zduny
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
  • pokaż co potrafisz a potem oceniaj innych
Odp: Orzełek na czapce
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2010, 13:06:39 »
orzełek na czapce już jest...mam wrażenie że co niektórzy usilnie chcą się upodobnić do PSP, tylko po co?

już prędzej wolałbym furażerki u kobiet niż te debilne kapelusiki a nie zamartwiać się orzełkiem
Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Orzełek na czapce
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2010, 19:08:51 »
orzełek na czapce już jest...mam wrażenie że co niektórzy usilnie chcą się upodobnić do PSP, tylko po co?
Hmmm, nie wiem czy to chęć upodobnienia, bo kolega najwyraźniej nie zauważył że mamy orzełka, tak dobrze jest on widoczny :P Ale sensu zmieniać tego co jest nie ma raczej

już prędzej wolałbym furażerki u kobiet niż te debilne kapelusiki a nie zamartwiać się orzełkiem
I tu się zgodzę - zresztą ten temat już nie raz był poruszany :piwo:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline poniatowski

  • OSP Pólko
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Dobra Strona Miasta - Calisia.pl
Odp: Orzełek na czapce
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2010, 21:34:30 »
Cytuj
    orzełek na czapce już jest...mam wrażenie że co niektórzy usilnie chcą się upodobnić do PSP, tylko po co?

Bo co niektórzy są chyba zachłanni i nie spełnieni  :straz:
"Strażakiem się jest, a nie bywa"

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Orzełek na czapce
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2010, 18:44:37 »
do orzełka proponuję jeszcze napis na otoku "jestem Bogiem, a ty uświadom to sobie"
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Orzełek na czapce
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2010, 11:40:41 »
O niektórych można napisać tylko PSEUDO STRAŻAK czas zrobić porządek i zacząć poważnie rozróżniać OSP od PSP
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Orzełek na czapce
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 06, 2010, 12:27:13 »
Racja, dajmy OSP najlepiej białe mundury, żeby nikt ich podczas akcji broń Boże przez przypadek nie pomylił z PSP bo cóż to by była za hańba dla tej jakże elitarnej formacji... Słuszne podejście...

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Orzełek na czapce
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 06, 2010, 12:45:35 »
Przecierz na czapce z OSP jest Orzeł i to dość wielki. Chyba ze kolega ma jakąś inną czapkę albo dostał bez orła ?

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Orzełek na czapce
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 06, 2010, 12:49:23 »
Na mojej czapce jest orzełek i doskonale o nim wiem :)
Mój poprzedni post był w odniesieniu do wypowiedzi kolegi firefighter83
Co do orzełka to zgadzam się, jest i nie trzeba tam nic zmieniać :)

Offline babcia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Orzełek na czapce
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2010, 16:51:10 »
Racja, dajmy OSP najlepiej białe mundury, żeby nikt ich podczas akcji broń Boże przez przypadek nie pomylił z PSP bo cóż to by była za hańba dla tej jakże elitarnej formacji... Słuszne podejście...

Święte słowa. Ano hańba czasami... Wczoraj byłem świadkiem jak na zawodach OSP strażacy ochotnicy chodzili z piwem w dłoni po całym mieście. A jedyny sposób tak na prawdę żeby odróżnić ochotnika od zawodowca to orzełek na czapce. A 90% obywateli różnicy tej nie widzi. Nie wie że jest to ochotnik i że nie jest akurat ma służbie. Jest w mundurze!! Ludzie myślcie czasami co robicie. Bo nie wszystkim oczywiście ale co nie którym naprawdę dałbym "biały mundur" bo przynoszą wstyd naszej formacji.