Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 645816 razy)

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1450 dnia: Wrzesień 17, 2021, 20:25:59 »
Uwagi ? Do projektu nowego umundurowania ,które jest olbrzymim sukcesem? Haha. Znam conajmniej dwa w przypadki tego sukcesu.  W jednym strazak nie dostał długich spodni wiec jak testować na codzień to ubranie  skoro za Jednostkę wyjść nie można w krótkich i pogoda średnia ? Przez cały okres testu nie potrafili mu tych spodni dosłać. Drugi przypadek to brak bluzy. Mniejszy problem ,ale problem. Co do głosów chłopaków których znam.to:
- materiał z takim samym składem jak stary wzór, lecz chyba gramatura mniejsza( pod słońce idzie zobaczyć całe okno przez bluze)
- kolor nietrafiony . Bardzo szybko się brudzi,trzeba uważać gdzie się siada.  Ubranie pobrudzilo się nawet zjeżdżając  po ześlizgu.
- rozmiarowkę dobierano do podanych wymiarów.  Bardzo dopasowane.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1451 dnia: Wrzesień 18, 2021, 11:00:13 »
Żadne działania nie mogą pomniejszać z góry założonego sukcesu.  Przekonanie o własnej zajebistości Komitetu Centralnego się pogłębia.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1452 dnia: Wrzesień 18, 2021, 11:25:11 »
Uwagi ? Do projektu nowego umundurowania ,które jest olbrzymim sukcesem? Haha. Znam conajmniej dwa w przypadki tego sukcesu.  W jednym strazak nie dostał długich spodni wiec jak testować na codzień to ubranie  skoro za Jednostkę wyjść nie można w krótkich i pogoda średnia ? Przez cały okres testu nie potrafili mu tych spodni dosłać. Drugi przypadek to brak bluzy. Mniejszy problem ,ale problem. Co do głosów chłopaków których znam.to:
- materiał z takim samym składem jak stary wzór, lecz chyba gramatura mniejsza( pod słońce idzie zobaczyć całe okno przez bluze)
- kolor nietrafiony . Bardzo szybko się brudzi,trzeba uważać gdzie się siada.  Ubranie pobrudzilo się nawet zjeżdżając  po ześlizgu.
- rozmiarowkę dobierano do podanych wymiarów.  Bardzo dopasowane.

Przecież to wiadomo było od początku, że ten kolor dla ludzi z PB to pomyłka. Już naprawdę lepiej było dać jakiś granatowy czy coś w tym stylu, ale nie, to będzie moje ubranie bo ja je wprowadziłem i kropka. Po raz kolejny powtórzę - nie widziałem nigdy mechanika samochodowego, który chodziłby w jasnym ubraniu roboczym. Wiadomo, jak ktoś fleja to i ciemne ubranie będzie nie prane przez rok i będzie brudne, ale skoro nawet od ześlizgu są już plamy, no to przepraszam.
Jakie uwagi ogólnie zostały wniesione podczas tego spotkania?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2021, 11:31:34 wysłana przez simek92 »

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1453 dnia: Wrzesień 18, 2021, 11:43:55 »
Było chyba tak zrobione, żeby uwag nie było. Jak pismo wpływa o 10.00 a termin do 15.30 to chyba nikt nie oczekuje rzetelnej odpowiedzi.
Chyba to się łódź na morzu...Nie wiesz, to głupot nie pisz. Z informacji na stronie kg wynika, że jakieś uwagi były i jakieś zostały uwzględnione. Po drugie prawdziwe testowanie to się dopiero zacznie jak chociaż co czwarty będzie w tym chodził!
Nawet posta zacytować nie potrafisz i wygląda to jakbym sam sobie odpowiadał.
Niemniej jednak masz rację wszystko co jest napisane na stronach internetowych to prawda i dyskutować nie można. Przecież skoro tak napisali to tak musi być.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1454 dnia: Wrzesień 18, 2021, 11:45:29 »
Było chyba tak zrobione, żeby uwag nie było. Jak pismo wpływa o 10.00 a termin do 15.30 to chyba nikt nie oczekuje rzetelnej odpowiedzi.

Pismo odnośnie uwag wpłynęło na początku ubiegłego tygodnia. Był tydzień na ich wniesienie.
Nie twierdzę, że u Ciebie w komendzie tak było. Ja mówię o tym co znam ze swojego podwórka. Skoro mieliście tydzień to na pewno wnieśliście sporo wartościowych wniosków.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1455 dnia: Wrzesień 18, 2021, 17:28:35 »
simek92
Wiesz ile kosztuje dwuczęściowe ubranie robocze?
Ceny zaczynają się od 20 zł. Z wojskowego demobilu zapewne jeszcze taniej się kupi.
Czy kiedykolwiek poprosiłeś o ubranie robocze?
Lepiej w tym samym ubraniu leżeć w kurzu, tankować, jeździć do zdarzeń, szkolić się, uwalić na wyro w świetlicy, jeść, robić konserwację sprzętu a do pralki nigdy nie włożyć bo na czarnym nie widać.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1456 dnia: Wrzesień 19, 2021, 12:01:27 »
Ubranie powinienem dostać bez proszenia się o nie. A jak ktoś jest fleją, to czy będzie nosił ubranie jasne czy ciemne to nic nie zmieni, bo i tak pozostanie kim pozostanie. Ale może.tak dużo się zmieni niedługo w naszej formacji, że będziemy dostawać ubrania robocze i ludzie będą w nich chodzić. Dziwi mnie jedynie fakt, że tak mało osób z PB testowało to ubranie, większość osób które paradowały w nowym wzorze to osoby z biur, najczęściej komendanci.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1458 dnia: Październik 03, 2021, 19:12:43 »
https://remiza.com.pl/nowe-umundurowanie-psp-rozporzadzenie-weszlo-w-zycie/?fbclid=IwAR2jpDvepoWnwq9fAqDvnt_YV_vN-_OgXyqQvDPp1Lfvt9EgDOstq1AOs74
to chyba mozna zamknąc wątek i rozpocząć nowy - co nam sie nie podoba :)
Uwierz mi na słowo ocenimy :wacko: Myślałem nad jakimś vlogiem... Gdzie go mogę prezesie dostać prywatnie?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1459 dnia: Październik 04, 2021, 07:43:16 »
https://remiza.com.pl/nowe-umundurowanie-psp-rozporzadzenie-weszlo-w-zycie/?fbclid=IwAR2jpDvepoWnwq9fAqDvnt_YV_vN-_OgXyqQvDPp1Lfvt9EgDOstq1AOs74
to chyba mozna zamknąc wątek i rozpocząć nowy - co nam sie nie podoba :)
Uwierz mi na słowo ocenimy :wacko: Myślałem nad jakimś vlogiem... Gdzie go mogę prezesie dostać prywatnie?
prezes to do kogo bo ja nie prezes
01 przygotowuje QA to bedziesz miał okazję zadać pytania ( a sory ty tylko tezy)
a co chcesz dostać prywatnie? jako funcjonariuszowi przysługuje ci Państwowo
i tutaj mamy genialny przykład dyskusji mertytorycznej nad moderowanym ścisle watkiem , tak jak walczyliscie tak bedziecie mieli :)
ps
post bez komentarza kolegi Equinox jest postem straconym :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1460 dnia: Październik 04, 2021, 19:04:49 »
prezes to do kogo bo ja nie prezes
01 przygotowuje QA to bedziesz miał okazję zadać pytania ( a sory ty tylko tezy)
a co chcesz dostać prywatnie? jako funcjonariuszowi przysługuje ci Państwowo
i tutaj mamy genialny przykład dyskusji mertytorycznej nad moderowanym ścisle watkiem , tak jak walczyliscie tak bedziecie mieli :)
ps
post bez komentarza kolegi Equinox jest postem straconym :)
Niech ci będzie były prezes  :rofl:
A co do moderowania to @dago w tym wątku napisał już kilka miesięcy temu genezę tego wątku oraz to, że nie jest on już traktowany inaczej niż reszta wątków. Poszukać ci tego wpisu?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1461 dnia: Październik 04, 2021, 21:02:39 »
prezes to do kogo bo ja nie prezes
01 przygotowuje QA to bedziesz miał okazję zadać pytania ( a sory ty tylko tezy)
a co chcesz dostać prywatnie? jako funcjonariuszowi przysługuje ci Państwowo
i tutaj mamy genialny przykład dyskusji mertytorycznej nad moderowanym ścisle watkiem , tak jak walczyliscie tak bedziecie mieli :)
ps
post bez komentarza kolegi Equinox jest postem straconym :)
Niech ci będzie były prezes  :rofl:
A co do moderowania to @dago w tym wątku napisał już kilka miesięcy temu genezę tego wątku oraz to, że nie jest on już traktowany inaczej niż reszta wątków. Poszukać ci tego wpisu?
widzisz to jak z zoną jest aktualna i była , widzisz różnicę :)
nie ma juz znaczenia bo watek się zdezaktualizował ze wzgledu na to że mamy gotowy dokument , mozna teraz załozyc nowy na lamenty i pomstowania

Offline Puap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1462 dnia: Listopad 03, 2021, 12:58:35 »
Witam
Ma ktoś wiedzę odnośnie naszywek na mundurze galowym , chodzi mi o naszywkę PSP ( jak jak je zamieszczamy - jakieś wymiary od ramienia) bo orzełek wiadomo że 10 cm.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1463 dnia: Listopad 03, 2021, 15:22:53 »
Naszywki, czy może chodzi Tobie o beretki ?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1464 dnia: Listopad 03, 2021, 16:14:26 »
@gosciu w nowym rozporządzeniu pojawiła się naszywka na prawym ramieniu z napisem Państwowa Straż Pożarna.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1465 dnia: Listopad 03, 2021, 18:27:59 »
Mundurem galowym się nie interesowałem, ale aż zerknę.
Całe szczęście, że nie wymyślili na plecy takiego napisu  :wacko:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1466 dnia: Listopad 03, 2021, 23:13:28 »
Inne formacje mundurowe też mają naszywki na rękawach, więc żadna to nowość.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1467 dnia: Listopad 04, 2021, 07:25:55 »
Witam
Ma ktoś wiedzę odnośnie naszywek na mundurze galowym , chodzi mi o naszywkę PSP ( jak jak je zamieszczamy - jakieś wymiary od ramienia) bo orzełek wiadomo że 10 cm.

Może jak w OSP?

https://www.zosprp.gorlice.pl/images/thumbnails/images/umundurowanie/wzor_umundurowania-fit-284x300.jpg

Offline Puap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1468 dnia: Listopad 04, 2021, 09:32:10 »
Patrząc na ramię Komendanta Głównego to naszywka PSP jest niżej i wydaje się mieć około 10 cm również, ale nie mam pewności a w rozporządzenie tego nie określa. Oczywiście nasze PSP.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1469 dnia: Listopad 04, 2021, 09:35:05 »
Napisz do komendy głównej, może coś odpowiedzą.


Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1471 dnia: Grudzień 12, 2021, 22:22:38 »
Tak z ciekawości. Jakaś firma w kraju rozpoczęła już produkcję w/g nowego wzoru?
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1472 dnia: Grudzień 20, 2021, 13:40:00 »
Patrząc na ramię Komendanta Głównego to naszywka PSP jest niżej i wydaje się mieć około 10 cm również, ale nie mam pewności a w rozporządzenie tego nie określa. Oczywiście nasze PSP.
Jest w rozporządzeniu trzeba przeczytać "Półokrągłego emblematu Państwowej Straży Pożarnej na prawym rękawie marynarki munduru 80 mm poniżej
miejsca wszycia kuli rękawa,".

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1473 dnia: Grudzień 21, 2021, 13:41:15 »
Tak z ciekawości. Jakaś firma w kraju rozpoczęła już produkcję w/g nowego wzoru?
tak WUS :)
a na poważnie nikt nie zaczął ponieważ dokumentacja KG PSP nie jest ostateczna a po drugie w KG zapomnieliże ubrania szyje się z określonego materiału a zapomnieli o tym poinformować producenta :)

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1474 dnia: Luty 22, 2022, 20:27:58 »
Cisza od 2 miesięcy...... ruszyło się coś temacie produkcji nowego umundurowania służbowego ?