Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 645989 razy)

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1025 dnia: Październik 03, 2020, 14:49:27 »
Ja dalej powtarzam jak chłopom na miedzy- POWINNO SIE POPRAWIĆ MATERIAŁOWO, KOLOROWO ITD. ITP. PIERWSZY WYPUST UBRANIA TZW. KOSZAROWEGO. Jeśli przez te 20 lat zrobiono by cos w kierunku tym to nie wstydzilibyście się chodzić do przedszkoli, szkół, na omawianie ćwiczeń (co w gruncie rzeczy w mojej komendzie- MAŁEJ, robili d-cy JRG, operacyjny lub też prewentysta).

Czy Ty naprawdę poważnie piszesz? Te szare ubrania nawet bardziej przypominały piżamę niż dres, a Ty wyjeżdżasz z ich poprawą materiałową. Wrzuć zdjęcie młodszym kolegom, bo ja nie mogę teraz znaleźć i może opisz jak należałoby to ubranie przerobić, aby nie było wstydu wyjścia w tym do ludzi.
I na koniec powiem Ci, że tak w zasadzie to dokonano modyfikacji materiałowej i kolorystycznej tamtych szarych ubrań i uzyskano... bieliznę podbarierową. W niej również raczej nie wypada pokazywać się publicznie.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2020, 14:56:28 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1026 dnia: Październik 03, 2020, 17:02:14 »
Szare to zawsze był najzwyklejszy dres. Pierwsze koszary po moraczach to były bawełniane niebieski nosiło się okey (a nie jak gazoszczelne) ale po 2-3 praniach wyglądały jak drelich.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1027 dnia: Październik 03, 2020, 18:23:09 »
Eqinox znając Twoją inteligencję :fiuu: jestem pewien że wiesz, że nie było to skierowane w celu obrazy mieszkańców wsi, ale do tych co niegodni są nosić nawet emblematu PSP.
Kol. młodszy brygadierze (maksymalny stopień do stanowiska o którym pisałeś jako ostatnim) w stanie spoczynku pragnę przypomnieć, że w PSP tylko stopnie są dożywotnie więc nie wiem czy byłeś godny do noszenia tego emblematu ale już go nie nosisz  :wacko: :wacko: Myślę, że cześć twoich rozmówców też nie.  :rofl:
Szczerze tak obserwuje tą dyskusję i myślę, że bez rozpatrzenia znanego problemu egzystencjalnego czyli "co było pierwsze jajko czy kura" nie damy rady się dogadać :rofl:
Ale tak od siebie dodam, że większość strażaków niestosuje bielizny itp. historii wiem bo to obserwuje. Mają teraz możliwość ubrania się na koszar to jeżdżą w koszarówkach jak będzie to ubranie o innym kroju to przestaną bo stanie się niewygodne. Życie samo przekona strażaków do wyboru z dwóch wersji i moim zdaniem zwycięży goła du*a a nie bielizna za kilkaset zł  :rofl:
Szare to zawsze był najzwyklejszy dres. Pierwsze koszary po moraczach to były bawełniane niebieski nosiło się okey (a nie jak gazoszczelne) ale po 2-3 praniach wyglądały jak drelich.
Haute couture conçue par Ferdynand Kiepski  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1028 dnia: Październik 03, 2020, 19:05:58 »
To prawda że po Polsce rozesłano egzemplarze testowe nowego umundurowania?

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1029 dnia: Październik 03, 2020, 21:35:12 »
Mają teraz możliwość ubrania się na koszar to jeżdżą w koszarówkach jak będzie to ubranie o innym kroju to przestaną bo stanie się niewygodne.

Tu masz rację, aktualnie są gumki pod stopami, według nowych "pokazowych" zdjęć, tego już nie ma skoro nogawka jest na wierzchu buta. Wkładając ubranie specjalne nogawka się fajnie wślizgiwała w gumowca, nie ściągała, w tym wypadku już ten efekt się pojawi i rzeczywiście może się zrobić niekomfortowo.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1030 dnia: Październik 05, 2020, 10:47:57 »
zero 11- jak trzeba było przerobić? ano tak jak przerabia się np. stroje, dresy etc. sportowców. Zobacz różnice tych "ubrań" z przed 20 lat, a teraz.  W sporcie to dla  potrzeb zawodników dokonuje się zmian, w PSP zaś dla pokazywania że coś się robi. Ot taka różnica.
Exinox nawet będąc w stanie spoczynku mam mozliwość noszenia jednego z emblematów PSP np. ogniki na mundurze- to tak dla wyjaśnienia, a moje odniesienie dotyczyło "pseudo strażaków" (to moje określenie tych osób), którzy nie potrafią odnosić się z szacunkiem do innych. Mundur, emblematy, przynalezność etc do PSP. do czegoś zobowiązują i tego wielu wykładowców w znienawidzonej przez tych pseudo strażaków SGSP uczyła m.in. i mnie. Dlatego nigdy nie pozwoliłem zarówno "swoim" przełozonym jak i podwładnym na szmacenie innych osób.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1031 dnia: Październik 05, 2020, 12:29:16 »
Jestem przekonany, że nie przekonacie siebie nawzajem. Proponuję pozostać przy swoim zdaniu i dać się wypowiedzieć też innym, być może zniechęconym tym piekiełkiem.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713


Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1034 dnia: Październik 05, 2020, 18:07:18 »
po co się ograniczać - idźmy na całość
https://bi.im-g.pl/im/1e/91/14/z21567518Q,Gosha-Rubchinskiy-uchodzi-za-pioniera--mody-dresow.jpg albo tak
https://i.sadistic.pl/pics/4fe628e1bfca.jpg
od razu z podziałem na korpusy - od lewej podoficerowie, potem aspiranci, na końcu oficerowie

sory "officer" ale nie mogłem się powstrzymać

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1035 dnia: Październik 05, 2020, 19:44:40 »
Exinox nawet będąc w stanie spoczynku mam mozliwość noszenia jednego z emblematów PSP np. ogniki na mundurze- to tak dla wyjaśnienia, a moje odniesienie dotyczyło "pseudo strażaków" (to moje określenie tych osób), którzy nie potrafią odnosić się z szacunkiem do innych. Mundur, emblematy, przynalezność etc do PSP. do czegoś zobowiązują i tego wielu wykładowców w znienawidzonej przez tych pseudo strażaków SGSP uczyła m.in. i mnie. Dlatego nigdy nie pozwoliłem zarówno "swoim" przełozonym jak i podwładnym na szmacenie innych osób.
Ognik vel korpusówka to nie emblemat PSP ale nie mam zamiaru się kłócić, że emblemat jest jeden i nie widać go na mundurze galowym w którym mogą występować oficerowie w stanie spoczynku...
Ile razy mam tłumaczyć nie czuje nienawiści do SGSP po prostu uważam ją za zbędną... Rocznie kosztuje dużo ponad 50 mln zł... Czy warto?
Nikt cię tu nie szmaci czy też obraża (no może mi się czasem wymsknie  :rofl: ) ale twoje poglądy są nieco staroświeckie moim zdaniem i to też zasługa ludzi o których piszesz powyżej  :rofl:
Co do tego:
https://www.google.com/aclk?sa=l&ai=DChcSEwjv8vrgn53sAhUOk7IKHbGAAEcYABAzGgJscg&sig=AOD64_3mPr8w0HExLMUGNRKOmZbATiFmnQ&adurl&ctype=5&ved=2ahUKEwjm1O3gn53sAhXQuyoKHeG7AtAQuxd6BQgBEIQD

To chłopie popłynąłeś z fantazją bardziej niż Tolkien... Szkoda, że leginsów moro nie wrzuciłeś...   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1037 dnia: Październik 05, 2020, 22:02:10 »
A może tak! Skoro nie jest nakazane ani zakazane co nosić pod specjalnym to niech każdy robi jak mu wygodnie, byle godnie. I dajmy na luz.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1038 dnia: Październik 06, 2020, 09:18:57 »
A może tak! Skoro nie jest nakazane ani zakazane co nosić pod specjalnym to niech każdy robi jak mu wygodnie, byle godnie. I dajmy na luz.

No nie wiem jak może być wygodnie mieć dwie pary spodni w upał. No ale, jak komuś na zdrowiu swoich klejnotów nie zależy to cóż.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2020, 09:23:37 wysłana przez simek92 »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1039 dnia: Październik 06, 2020, 12:33:42 »
Nie bardzo rozumie Wasze zdziwieni, a j.o blush to już całkiem poszedł do przodu. Chcecie zmiany obecnej koszarówki, bo zły materiał, bo niewygodne pod specjalne itd. też narzekałem na obecną koszarówke, ale jak sie proponuje ubiór z dobrego materiału, wygodny, który mozna założyć pod specjalne (jak ktoś woli jeżdzić w majtach to niech tak robi- nie jestem przeciwny) to juz zaczynacie idiotyczne wstawiać wstawki.
Moim zdaniem nie rozumiecie co to jest KOSZARÓWKA i do czego ma służyć, jaką ma spełniać rolę. W mojej ocenie patrzycie w tym przypadku na estetykę wyglądu, ale to nie rewia mody. Proponowana koszarówka typu Franek Dolas jest dobra i tego nie przeczę tyle tylko że nie dla strażaków z podziału. Według mnie może zamienić jedynie obecne KDS.
Eqinox jak nie dostrzegasz chamskich tekstów, znieważających kogoś kogo sie na dodatek nie zna to ja na to nic nie poradzę- jedynie co mogę to własnie w taki sposób skomentować.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1040 dnia: Październik 06, 2020, 18:24:02 »
jak oceniacie kiedy może się pojawić oficjalny wzór koszraówki/nowego ubrania?

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1041 dnia: Październik 06, 2020, 18:58:39 »
Myślę że do końca roku poznamy cały zestaw.
Natomiast kiedy ruszy produkcja i dostarczanie do jednostek to wielka niewiadoma.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1042 dnia: Październik 09, 2020, 01:17:09 »
@Officer jeśli oglądałeś dzisiaj wywiad z KG to być może rozwiał on Twoje wątpliwości No nawet 01 powiedział przy wątku o nowych ubraniach koszarowych ze absolutnie nie powinno się żadnych dodatkowych ubrań nosić pod ubraniem specjalnym. Ale jeśli chodzi o kolor to mnie nie przekonał i dalej uważam ze jest on nietrafiony, i nie rozumiem czemu wybrali akurat taki kolor.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1043 dnia: Październik 09, 2020, 07:26:32 »
Mamy wycenę nowego ubrania
dobra wiadomośc jest taka że KG ma iść w dobre materiały czyli nie rozsypie się ubranie w pierwszym praniu
zła wiadomosc że w tym roku nic się nie pojawi
a powód jest prosty:)
producent materiału nie ma podanego koloru odziezy :) , wysłal próbki zgodne z kolorystyka phanteon ale informacji brak
jak ktos z forumowiczów wie jaki kolor z palety poproszę o priv

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1044 dnia: Październik 09, 2020, 08:23:40 »
@Officer jeśli oglądałeś dzisiaj wywiad z KG to być może rozwiał on Twoje wątpliwości No nawet 01 powiedział przy wątku o nowych ubraniach koszarowych ze absolutnie nie powinno się żadnych dodatkowych ubrań nosić pod ubraniem specjalnym. Ale jeśli chodzi o kolor to mnie nie przekonał i dalej uważam ze jest on nietrafiony, i nie rozumiem czemu wybrali akurat taki kolor.
Jasny kolor zmusi gro strażaków do częstego prania, i bardzo dobrze. Koszarówki co niektórych aż się świecą od brudu, a jak przejdzie po korytarzu to po smrodzie wiadomo kto szedł. Specjalne w jasnym kolorze nie idzie doprać, ale wyprane w pralnicy już nie roznosi tego całego syfu który się do nas przyczepia.

Offline Tytus_de_Zoo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1045 dnia: Październik 09, 2020, 08:55:07 »
Oglądałem wczoraj videokonferencję z Komendantem Głównym podczas której zaprezentowano buty oraz czapkę z daszkiem z naszytą tarczą (taką jak na rękawie koszarówki). Proponuję, by na czapce nie naszywać całej tarczy tylko wycięte z niej logo PSP. Tak jak tu:

https://files.tinypic.pl/i/01015/ei3j3lcv2qal.jpg

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1046 dnia: Październik 09, 2020, 09:50:59 »
fireman nie oglądałem wiadomości z 01, a jezeli tak się wypowiedział to niech w celu, nie tylko moich wątpliwości ale i innych osób (przełożonych strażaków, kontrolujących strażaków, osób poszkodowanych zdarzeniem etc.), niech stwierdzi że:
1. czas wyjazdu jednostki i udzielenia pomocy dla poszkodowanych jest nie ważny
2. czas wyjazdu dla kontrolujących jednostkę jest zbedny i nie może być zawierany w protokole
3. czas wyjazdu dla przełozonych- czytaj pkt.2
4. przy konieczności dłuższego pozostania przy akcji musisz być ubrany w specjalne, no chyba że zezwoli w majtach lub rajtuzach
Fireman w mojej ocenie zwolennicy takiej koszarówki (smutne, że w tym gronie jest 01 wywodzący się z PB) nie rozumieją do czego ma służyć koszarówka, a przede wszystkim na siłę chcą porównywac się z innymi służbami, których specyfika służby i wykonywanie zadań jest całkiem inna od strażaków PB.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1047 dnia: Październik 09, 2020, 10:11:12 »
Oglądałem wczoraj videokonferencję z Komendantem Głównym podczas której zaprezentowano buty oraz czapkę z daszkiem z naszytą tarczą (taką jak na rękawie koszarówki). Proponuję, by na czapce nie naszywać całej tarczy tylko wycięte z niej logo PSP. Tak jak tu:

https://files.tinypic.pl/i/01015/ei3j3lcv2qal.jpg

Buty haix black eagle, buty wygodne, ale optowałbym za butami do kostki, nie takimi niskimi. A czapka to dramat... dalej bedziemy je po kieszeniach chować i jak przyjdzie ją założyć to będzie wyglądała jak wyciagnieta krowie nie powiem z czego 😊
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1048 dnia: Październik 09, 2020, 11:22:56 »
fireman nie oglądałem wiadomości z 01, a jezeli tak się wypowiedział to niech w celu, nie tylko moich wątpliwości ale i innych osób (przełożonych strażaków, kontrolujących strażaków, osób poszkodowanych zdarzeniem etc.), niech stwierdzi że:
1. czas wyjazdu jednostki i udzielenia pomocy dla poszkodowanych jest nie ważny
2. czas wyjazdu dla kontrolujących jednostkę jest zbedny i nie może być zawierany w protokole
3. czas wyjazdu dla przełozonych- czytaj pkt.2
4. przy konieczności dłuższego pozostania przy akcji musisz być ubrany w specjalne, no chyba że zezwoli w majtach lub rajtuzach
Fireman w mojej ocenie zwolennicy takiej koszarówki (smutne, że w tym gronie jest 01 wywodzący się z PB) nie rozumieją do czego ma służyć koszarówka, a przede wszystkim na siłę chcą porównywac się z innymi służbami, których specyfika służby i wykonywanie zadań jest całkiem inna od strażaków PB.

Patrząc na rozkład głosów tutaj oraz na opinie z własnego podwórka to jednak wizja 01 jest bliższa wizji PB niż Twoja. Szkoda tylko że na decyzyjnych stanowiskach jest tak dużo osób które mają "swoją rację" i nie potrafą dopuścić do siebie innej opcji.

Offline Tytus_de_Zoo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1049 dnia: Październik 09, 2020, 12:44:31 »
A może zamiast loga PSP na czapce umieścimy tam orzełka takiego jak na czapkach USAROW-skich?