Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 646386 razy)

Offline rada

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #975 dnia: Wrzesień 30, 2020, 00:12:10 »
Beton w straży o tyle.
A jakim prawem trzeba po umyciu samochodu wycierać go z kropek na karoserii...

Serio? I jeszcze mi powiedz ze myjecie go po każdej interwencji... ale trochę zbaczamy z tematu, koloru wg mnie nie da się obronić za bardzo, nie mam pojęcia czemu akurat na taki kolor padło, co do całej reszty zobaczymy jak dostaniemy ubrania chociaż do przymierzenia i dotknięcia, ja jestem raczej pozytywnie nastawiony i mam nadzieje ze ubranie będzie dobrej jakości zarówno pod katem materiałów jak i wykonania.

U mnie się myje po każdej..

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #976 dnia: Wrzesień 30, 2020, 00:16:51 »
Znam takie miejsca, że niezależnie o której samochód wraca to ma być umyty na rano - 3.30 wraca z poddasza i do 7:45 na błysk :)

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #977 dnia: Wrzesień 30, 2020, 09:51:14 »
Panowie czytam komentarze i tak się zastanawiam o co w tym chodzi???!!!! Co się chce osiągnąć i komu pomóc? Nie rozumię co da w tej chwili zamiana obecnej koszarówki dla PB na np. ubranka z Nowej Zelandii? Jesli w tym przypadku chodzi o "REWiE MODY" - to się zgadzam na taką zamianę. Panowie jak sobie wyobrażacie wyjazd do akcji? Na te ubrania zakładacie specjalne (dlaczego nie jest pokazane to na filmikach), czy je zdejmujecie i do akcji w majtach? jesli zakładacie to taka sama udręka jak obecnie, jeśli trzeba będzie zdejmowac to udręka + powiększony czas wyjazdu.
Czy może mi ktoś wyjasnić o co w tym chodzi- tak jak chłopu na miedzy bez chamskich komentarzy. z góry dziękuje.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #978 dnia: Wrzesień 30, 2020, 10:00:57 »
Zdjęcie spodni zajmuje 3 sekundy. Gdzie ta udręka?

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #979 dnia: Wrzesień 30, 2020, 10:28:52 »
rafale wrzuć filmik jak to się robi w 3 sekundy zwłaszcxza podczas rzeczywistego alarmu- zapewne wyjazd w 10. :huh:

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #980 dnia: Wrzesień 30, 2020, 11:38:53 »
Panowie czytam komentarze i tak się zastanawiam o co w tym chodzi???!!!! Co się chce osiągnąć i komu pomóc? Nie rozumię co da w tej chwili zamiana obecnej koszarówki dla PB na np. ubranka z Nowej Zelandii? Jesli w tym przypadku chodzi o "REWiE MODY" - to się zgadzam na taką zamianę. Panowie jak sobie wyobrażacie wyjazd do akcji? Na te ubrania zakładacie specjalne (dlaczego nie jest pokazane to na filmikach), czy je zdejmujecie i do akcji w majtach? jesli zakładacie to taka sama udręka jak obecnie, jeśli trzeba będzie zdejmowac to udręka + powiększony czas wyjazdu.
Czy może mi ktoś wyjasnić o co w tym chodzi- tak jak chłopu na miedzy bez chamskich komentarzy. z góry dziękuje.

Oficer sprawa jest prosta, pod ubranie specjalne nie zakładasz żadnego ubrania koszarowego, nigdy koniec i kropka, nie rozumiem o co Ci chodzi od paru postów usilnie starasz się wyjaśnić wszystkim ze nowy wzór ubrania to katorga bo będzie się brudzić pod nomexem wiec napisze jeszcze raz wyraźnie, pod ubranie specjalnie nie zakładasz żadnej koszarowego, nigdy, nawet KG odniósł się do tego pare lat temu w oficjalnym piśmie, może ktoś nim poratuje? U mnie w JRG praktycznie wszyscy jak jest alarm wyskakują z ubrania koszarowego i nie ma problemu, to jest dosłownie 5-10 sekund. Officer może określ to co chcesz nam przekazać bo ja np. Nie za bardzo wiem co jest nie tak wg Ciebie.

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #981 dnia: Wrzesień 30, 2020, 11:54:46 »
Na PB potrzebne są dresy, a na lato spodenki takie gimnastyczne a nie nowy wzór. Rozumiem idee unifikacji z którą się zgadzam, ale kolor nie ten.
Dlaczego dresy, zwyczajnie jest mi gorąco gdy znajduje się na koszarach a mam pod koszarówką założoną bieliznę termoaktywną (w sezonie grzewczym). W zestawieniu z ubraniem specjalnym Balyclaire nie ma mowy o ubieraniu pod spód koszarówki (nowej czy starej).
Myślę że officerowi w jakiejś części o to chodzi.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #982 dnia: Wrzesień 30, 2020, 12:42:40 »
Nikt chyba na całym świecie nie zdejmuje tzw. "ubrania koszarowego" tylko wskakuje w nim od razu w specjalne, a na pewno jeśli chodzi o dół. Z górą bywa różnie. W lecie często jest to t-shirt więc nie ma problemu.

koszarówki francuzów  - https://www.youtube.com/watch?v=9uVT5QqDD0I
strażacy z Phoenix - https://www.phoenix.gov/fire/employment/firefighters
Chorwacja - https://www.youtube.com/watch?v=CmfbyIWpMpw
https://www.youtube.com/watch?v=pCK9VhmChyY
https://www.youtube.com/watch?v=73x63STTLvM

Pomysł odzieży termoaktywnej moim zdaniem, to też jakiś chory wymysł. Do wspinaczki, jazdy na nartach, innych sportów, ok. Pokażcie mi jakikolwiek kraj, gdzie straż pożarna tego używa. Po koszarach chodzić w samej obcisłej bieliźnie to jak w balecie, raczej się nie da. W lato pod koszarówkę nie założysz bo za gorąco. Cały świat jeździ w tym w czym chodzi po koszarach i czas najwyższy żebyśmy to zrozumieli i nie wyważali otwartych drzwi. Po co wymyślać coś co jest już wymyślone. Wystarczy to tylko zaimportować na nasze podwórko.

Czemu nie może być tak - https://eu.azcentral.com/story/news/local/scottsdale/2015/07/01/scottsdale-fire-celebrates-th-anniversary/29561565/
albo tak - http://bigwhitefire.com/work-experience/past-wep/

Od kilkunastu lat trwa dyskusja. Nic nie robią - źle. Powołali zespół i próbują coś zrobić - źle, krytyka, bo nie taki kolor, bo nie taki materiał, bo nie takie kieszenie. 30 tys. strażaków, 45 tyś. wzorów koszarówki i ubrań specjalnych.



Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #983 dnia: Wrzesień 30, 2020, 13:36:59 »
Śmigałem pod specjalnym w bawełnie, w poliestrach i innych wynalazkach. Na co dzień korzystam z podbarierowej Brubecka (zależnie od pory roku krótki albo długi rękaw) - nie wyobrażam sobie używać czegoś innego. Ale to kwestia kilkuletnich doświadczeń przy różnego rodzaju działaniach i ćwiczeniach. Jak kto woli.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #984 dnia: Wrzesień 30, 2020, 14:56:07 »
Firemank jak złączysz komentarze wichra strazaka998 i troszeczke pomyslisz to zrozumiesz o czym piszę- ponad 20 lat słuzyłem na podziale jako d-ca zmioany i wybacz ale wiem jakie jest zdanie od d-cy do szeregowego strażaka .

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #985 dnia: Wrzesień 30, 2020, 15:38:51 »
Czy Wy naprawdę nie rozumiecie, że w jednym ubraniu siedzi się w fotelu przed telewizorem, zajada obiad na jednostce, a zupełnie inne służy do działań rat.-gaś.? Strazak998 naprawdę chcesz zakładać specjalne na spodnie garniturowe i koszulę?? Brakuje tylko krawata. Opinie o wydłużonym czasie wyjazdu są śmieszne. 10-15 sekund na zdjęcie ubrania. Niech będzie nawet pół minuty... Co to za czas, jeśli czasem do działań jedziecie 20 minut! Samo przyjmowanie zgłoszenia w większości sytuacji może być wydłużone, lub skrócone, o te nieszczęsne 15 sek. Nie wspominając już, że ubieranie bielizny termo w porze nocnej w ogóle nie wydłuża czasu "przebierania się", no chyba, że śpicie też w koszarowym. Pokazujecie przykłady ubrań zza oceanu, to zobaczcie jakie czasy wyjazdu do zdarzeń mają tam zastępy ratownicze.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #986 dnia: Wrzesień 30, 2020, 16:12:48 »
zero-11 twoim tokiem rozumowania i pisania to ja też podąże i zapytam sie Ciebie : czy w nocy "czuwasz" w ubraniu termo? Czy w nocy to nie masz kontroli? Czy wyjazd 30 sekund później (ja uważam, że jest to o wiele dłużej) np. do wypadku gdzie licza się sekundy dla Ciebie są obojętne? Czy pod koszarówką ,jaka by nie była, to komfortowe jest noszenie ubrania termo?
Zero-11 przynajmniej ja tu nie domagam się spodni garniturowych i koszuli a tym bardziej krawatu. Prawda jest taka, że wszelkie ruchy zmiany umundurowania nie robi się w kierunku poprawy pełnienia służby- TAKIE MAM ZDANIE.
 

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #987 dnia: Wrzesień 30, 2020, 16:49:36 »
Ale dlaczego ciągle wraca temat: 30 sekund, które mogły uratować życie. Tylko jest mnóstwo takich 30 sek., na które nie mamy żadnego wpływu - świadek mógł zadzwonić 30 sek. wcześniej, dyspozytor 112 mógł 30 sek. krócej przyjmować zgłoszenie, czerwone światło i samochody na skrzyżowaniu spowolniły mnie o 30 sek... tego już nie widzimy, ale kiedy ściągam koszarówkę w garażu i zakładam termo, to już te 30 sek. urastają do rangi "być albo nie być". Taki jest zawód strażaka, że udzielać pomocy musi w określonym stroju, a co za tym idzie, ten strój musi mieć kiedy na siebie założyć. To może śpijmy w specjalnym - zaoszczędzimy w nocy 30 sek. Nie gaśmy samochodów w garażu, niech pracują, szybciej wyjedziemy. Nikt nie każe Ci chodzić w bieliźnie pod kaszarówką. Miej ją przy samochodzie, aby móc się przebrać zanim kierowca uruchomi wóz i dobije powietrza. Wiem, że Ci którzy mimo wszystko nie jeżdżą w ubraniu koszarowym pod, tylko w bieliźnie robią tak: po koszarach w koszulce termo zamiast bawełnianej PSP, dół od bielizny w garażu. Podczas alarmu ściągają spodnie i zakładają bieliznę. Nocą ubierają się w bieliznę, którą zostawiają przy łóżku.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #988 dnia: Wrzesień 30, 2020, 17:17:58 »
Niektórym nie przetłumaczy. Koszarowka ma.byc i tyle, ich zdanie jest najlepsze itd. Fajnie przecież potem chodzić w ubabranej koszarowce po koszarach z roznosić cały syf i jeszcze najlepiej uwalić się w tym na wyro. Ja jakoś ściągam koszar nprzed wyjazdem i często jest tak, że siedzę w samochodzie przed tymi, którzy koszarowki nie zdejmują.
Widać niektórzy nie wiedzą co to jest BHP i takie ubieranie spodni na spodnie itd. powoduje szybsze odwodnienie i zmęczenie organizmu.

Offline Malas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #989 dnia: Wrzesień 30, 2020, 17:36:04 »
Dla prostego przykładu.
Ja przebieram się do wyjazdu i nie jeżdzę w koszarówce, obok przebierają się koledzy, którzy jeżdżą w koszarówkach i nigdy nie było sytuacji , żeby za mną ktoś czekał. Odzież „termoaktywna” W strazy jest odzieżą podbarierową(antystatyczną, trudnopalną), która jest wymagana przy nowym wzorze UBRANIA SPECJALNEGO lekka kurtka spełnia w pełni swoje zadania wraz z w/w bielizną. Nie wszyscy o tym wiedza.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #990 dnia: Wrzesień 30, 2020, 17:57:06 »
Czy Wy naprawdę nie rozumiecie, że w jednym ubraniu siedzi się w fotelu przed telewizorem, zajada obiad na jednostce, a zupełnie inne służy do działań rat.-gaś.? Strazak998 naprawdę chcesz zakładać specjalne na spodnie garniturowe i koszulę?? Brakuje tylko krawata. Opinie o wydłużonym czasie wyjazdu są śmieszne. 10-15 sekund na zdjęcie ubrania. Niech będzie nawet pół minuty... Co to za czas, jeśli czasem do działań jedziecie 20 minut! Samo przyjmowanie zgłoszenia w większości sytuacji może być wydłużone, lub skrócone, o te nieszczęsne 15 sek. Nie wspominając już, że ubieranie bielizny termo w porze nocnej w ogóle nie wydłuża czasu "przebierania się", no chyba, że śpicie też w koszarowym. Pokazujecie przykłady ubrań zza oceanu, to zobaczcie jakie czasy wyjazdu do zdarzeń mają tam zastępy ratownicze.

Czyli cały świat jest zacofany i nie rozumie tego co mówisz, piszesz i chcesz żeby wprowadzić w PSP. USA, Chiny, Japonia, gdzie maja trochę i więcej wyjazdów trochę większe zdarzenia, ale mają też pierdolca na punkcie własnego zdrowia, BHP itp. Oni według ciebie, według was nie mają racji? Nigdzie na stronach straży USA czy innych państw nie znalazłem spodni garniturowych. Są inne rozwiązania, które spokojnie można wprowadzić. Policjant na służbie tez jedzie do wypadku, do trupa, do włamania czy innego zdarzenia w tym samym ubraniu w którym siedzi w komisariacie. Też musi czasem się położyć, przyklęknąć, czy robić jakieś inne dziwne nie standardowe rzeczy. Są zwolennicy bielizny ok, nie neguję, ja jestem przeciwnikiem. Są zwolennicy krótkich spodenek na lato, ja też się do nich zaliczam, ale są też przeciwnicy. Uważam jednak, że nie da się wprowadzić jednakowego wzoru ubrania dla strażaków w PB i 8 godz. To są jednak różne zadania. O ile Policjant w tym samym może patrolować ulice, jeździć w drogówce, siedzieć za biurkiem, o tyle w PSP moim zdaniem jest to a wykonalne.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #991 dnia: Wrzesień 30, 2020, 18:23:37 »
Poczytaj troszkę co ten "cały świat" robi z tymi rzeczami, które strażak miał na sobie po każdej tzw. brudnej akcji. I teraz czy u nas też tak robisz
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2020, 18:31:41 wysłana przez pb11 »

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #992 dnia: Wrzesień 30, 2020, 18:34:16 »
problem jest generalnie taki że zmiany wprowadza się na raty
po pierwsze primo pytanie po co kurtka lekka do ubrania cięzkeigo ? rozwiazanie nowatorskie na swiecie które się nie do końca sprawdza
potem sie puszcza wzór "koszarówki" bez dodatkowych elementów o których się tylko wspomina ( polar , kurta i ch wie co jeszcze)
brak jest wprowadzenia kompleksowego rozwiazania uwzględniajacego różne specyfiki : ratownictwo techniczne ? ile jest zdażeń niewymagających ochron ciężkich , ratownictwo pomocnicze , kotki , pieski itd ,
nie jestem strażakiem ale umiem słuchać , co strażak to inna opinia , wazne jest żeby znalesć środek który spełni oczekiwania wiekszości , ale wymaga to kompleksowego podejscia - w KG nie ma w tej chwili żadnego specjalisty w tym zakresie ( pytanie czy jest potrzebny ) a z drugiej strony straż na całym świecie korzysta z firm zewnetrznych zajmujacych sie opracowaniami odziezy ( Szybciej , taniej  , praktyczniej ) w firmach to się nazywa outsorcing a w budzetówce obawa o łapownictwo :)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #993 dnia: Wrzesień 30, 2020, 18:47:54 »
Lub obawa o wolny rynek

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #994 dnia: Wrzesień 30, 2020, 19:00:08 »
Firemank jak złączysz komentarze wichra strazaka998 i troszeczke pomyslisz to zrozumiesz o czym piszę- ponad 20 lat słuzyłem na podziale jako d-ca zmioany i wybacz ale wiem jakie jest zdanie od d-cy do szeregowego strażaka .

Officer ja służę póki co o połowę mniej, w dużej JRG i też doskonale znam zdanie od d-cy do szeregowego strażaka. Oczywiście że bym chciał żeby była możliwość wyjazdu do interwencji typu otwarcie mieszkania itd. w ubraniu które nie jest "Nomexem", i wiem o co Ci i kolegom chodzi, ale ciągłe twierdzenie że coś jest nie tak bo przecież to ubranie nie będzie wygodne pod nomexem jest bezsensowną dyskusją ponieważ pod ubraniem specjalnym nie powinno się nosić nic innego tylko bieliznę i koszulkę. A i zdjęcie ubrania koszarowego a czasem zmiana koszulki na podbiarerową przeznaczoną do noszenia w trakcie gaszenia pożarów też nie jest żadnym problemem i nie traci się na tym tak dużo czasu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2020, 19:03:44 wysłana przez fireman_f »

Offline PrądownikPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #995 dnia: Wrzesień 30, 2020, 20:50:59 »
Obecne koszary i KDS są moim zdaniem tworem doświadczalnym...niestety zakładany czas przeprowadzenia owego "doświadczenia" nieprzyzwoicie się przedłużył  :gwiazdki: Uważam, że nowy wzór jest jak najbardziej na miarę naszych czasów, a że nie wszystkim się dogodzi to już inna rzecz. Najważniejsze, że wykonano pierwszy, zdecydowany krok - jak dotąd nikomu się to nie udało.
Jeżeli do dnia dzisiejszego jest problem z noszeniem munduru w trakcie służby, bo to czy tamto to w tym widzę problem jako brak zrozumienia a przede wszystkim szacunku do munduru...jeans z polarem z napisem "STRAŻ" nie przeszkadza...nowy wzór jest natomiast nie do zniesienia  :cooo:
Osobiście czekam, aby sprawdzić nowy wzór w boju :straz:

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #996 dnia: Wrzesień 30, 2020, 22:46:58 »
Tak, z ciekawości, zapytam - czy ktoś pytał o opinię tych "z dołu" czyli KM/KP i działających w ich ramach JRG? Nie przeczę, że w KG są specjaliści najwyższej klasy.... ok, no dobrze, są tam ludzie z wawy, którzy pracują w KG bo mają na miejscu - to nie "najlepsi z najlepszych". Ale i nie wymagajmy, by tacy się tam trafili - bo niby dlaczego lub... za co?
Nigdy wszystkim nie dogodzisz ale zebranie opinii "z dołu" może mieć dobry skutek. Bo, znowu moim zdaniem, w innym mundurze roboczym wystąpi KG, KW i KP, a inne powinni mieć Ci, co nakładają nomexy na siebie...
Dawno do akcji na aucie nie jeździłem ale trochę pamiętam te czasy.

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #997 dnia: Październik 01, 2020, 10:59:15 »
Do końca września miała być oficjalna prezentacja ubrań, dzisiaj mamy październik i cisza. Ktoś gdzieś pokazał rękaw, kołnierz, jedną nogawkę spodni i rozgorzala ostra dyskusja. Może należałoby zaczekać na konkrety.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #998 dnia: Październik 01, 2020, 11:09:42 »
fireman przecież ja od samego początku piszę, że "koszarówka" powinna być taka jak pierwszy wzór- dres szary z koniecznością dażenia przez tyle lat do lepszego materiału. Zapewniam Cie, że jeśli poprawili by materiał to śmiało można było by zakładać pod specjalne i zapewniam Cię że byś się nie przegrzał.
Zaskoczony jestem komentarzem jednego z kolegów dla którego nie liczy się czas wyjazdu. Szanowny kolego powiedz to nie tylko kontrolującym z wojewódzkiej, ale nawet swojemu d-cy. U mnie dla d-cy było pozywką łapanie takich co sie nie wyrabiali w 30 sekund. Poza tym w wielu przypadkach wpływały skargi od poszkodowanych (oczywiście bezzasadne) co do czasu dojazdu za które tłumaczyłem sie przełożonym- takie tłumaczenia nie zawsze były przyjemne i wyrozumiałe.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #999 dnia: Październik 01, 2020, 14:27:24 »
Znaczy to, że miałeś dowódcę zalanego betonem, który nie wie co to BHP i komfort pracy w ubraniu specjalnym. A jak widać, Ty podzielasz jego zdanie twardo obstając przy tym, że pod US ma coś być. Ja się zawsze rozbieram przy wyjeździe i ostatni w wozie nie jestem.