Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 646258 razy)

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #950 dnia: Wrzesień 28, 2020, 08:10:44 »
30 tyś strażaków i tyle też będzie opinii, ale na litość boską, poczekajcie z tymi opiniami do czasu aż sorty zostaną wydane.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #951 dnia: Wrzesień 28, 2020, 09:46:25 »
Ja odnoszę wrażenie, że od kilkunastu lat 01 zamiast coś poprawiać to koniecznie chca wprowadzic swój wynalazek w celach doświadczalnych. panowie nie wiem czy pamietacie pierwsza "koszarówkę" po moro? Przypomne- dres szary z czarnymi łatami na rekawach i kolanach. Faktem jest, że materiał był do bani, brakowało kieszeni np. na dokumenty oraz identyfikatora. Moim zdaniem te 3 rzeczy powinno sie poprawić i byłby to najlepsza "koszarówka" pod nomex. W pełni zgadzam się, że do prac gospodarczych powinno sie posiadać ubranie gospodarcze- zreszta ono zawsze było w wykazie tyle tylko, że nie pamietam aby Komendant zakupił chociaż jedno na zmiane.
Po co teraz kolejne nowe otwarcie? Zamiast walczyć o zwiększenie etatów strażackich, reformę stanowiskową w Komendach, system kształcenia to najłatwiej zacząć odświeżać szafę.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #952 dnia: Wrzesień 28, 2020, 09:59:59 »
Ja odnoszę wrażenie, że od kilkunastu lat 01 zamiast coś poprawiać to koniecznie chca wprowadzic swój wynalazek w celach doświadczalnych. panowie nie wiem czy pamietacie pierwsza "koszarówkę" po moro? Przypomne- dres szary z czarnymi łatami na rekawach i kolanach. Faktem jest, że materiał był do bani, brakowało kieszeni np. na dokumenty oraz identyfikatora. Moim zdaniem te 3 rzeczy powinno sie poprawić i byłby to najlepsza "koszarówka" pod nomex. W pełni zgadzam się, że do prac gospodarczych powinno sie posiadać ubranie gospodarcze- zreszta ono zawsze było w wykazie tyle tylko, że nie pamietam aby Komendant zakupił chociaż jedno na zmiane.
Po co teraz kolejne nowe otwarcie? Zamiast walczyć o zwiększenie etatów strażackich, reformę stanowiskową w Komendach, system kształcenia to najłatwiej zacząć odświeżać szafę.
Ale jaka koszarówka pod ubranie specjalne?? Kto Ci wbił do głowy, że pod specjalne masz zakładać koszarówkę?? Wiem, że tak strażacy robią, ale tylko z przyzwyczajenia i lenistwa (bo nie chcą tracić czasu na przebieranie się np. w bieliznę termoaktywną). Latem specjalne zakładam na majtki i t-shirt, zimą mam bieliznę termo pod spodem. A teraz tu czytam: "byłby to najlepsza "koszarówka" pod nomex" i od razu Covid mnie bierze  :wall:

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #953 dnia: Wrzesień 28, 2020, 10:15:46 »
zero 11- czy zauważyłeś, że słowo koszarówka pisałem w cudzysłowiu? Zadaniem 01 od czasów pierwszej "koszarówki" powinno być ulepszanie zwłaszcza materiału. Takie rozwiązanie uważam lepsze niż w lecie na majtki zakładać specjalne- efekt pocenia sie jeszcze gorszy.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #954 dnia: Wrzesień 28, 2020, 12:20:43 »
zero 11- czy zauważyłeś, że słowo koszarówka pisałem w cudzysłowiu? Zadaniem 01 od czasów pierwszej "koszarówki" powinno być ulepszanie zwłaszcza materiału. Takie rozwiązanie uważam lepsze niż w lecie na majtki zakładać specjalne- efekt pocenia sie jeszcze gorszy.

Officer a Ty już jesteś emerytem prawda? I to chyba już dosyć długo bo przegapiłeś chyba to że mamy już dostępne dosyć dobre i nie drogie rodzaje bielizny termoaktywnej którą większość strażaków posiada do uprawiania sportów itd. Nie rozumiem co chciałbyś zakładać pod ubranie specjalne? tam tylko majtki skarpetki i koszulka ewentualnie bielizna podbarierowa i tyle, żadnych dodatkowych ubrań.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #955 dnia: Wrzesień 28, 2020, 13:22:04 »
fireman jestem faktycznie od paru lat emerytem, ale nie widziałem aby w bieliźnie termoaktywnej paradowano po JRG. Dla mnie i nie tylko!!!! ówczesna "koszarówka" spełniała oczekiwania po wprowadzeniu ubrania specjalnego- wystarczyło tylko ulepszyć materiał, dodać kieszenie i miejsce na identyfikator.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #956 dnia: Wrzesień 28, 2020, 14:12:46 »
producent tkaniny przygotował 2 kolory , czy ktoś może wie z której zostały obszyte wzory ?

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #957 dnia: Wrzesień 28, 2020, 17:28:26 »
Spodnie i bluza jaśniejszy.
Koszula z długim  krótkim rekawem  t shirt ciemniejsze.


Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #959 dnia: Wrzesień 28, 2020, 18:54:09 »
Podoba mi się ten komplet z Nowej Zelandii

Offline sovec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #960 dnia: Wrzesień 28, 2020, 20:56:39 »
Mi odpowiada ten nowy wzór ubrania. Jedyne co bym zmienił to zwężana nogawka, by włożyć ją w but i bluza wkasana w spodnie. Moja subiektywna opinia

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #961 dnia: Wrzesień 28, 2020, 22:16:21 »
Lepiej jest nosić spodnie na zewnątrz, czekałem na to cały czas, wtedy but może cały oddychać a nie tylko na stopie
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline almsherfa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #962 dnia: Wrzesień 28, 2020, 23:16:27 »
Nowy wzór nie jest idealny ale i tak jest to skok którego do tej pory nie było w PSP. Może za kilka lat będzie modyfikacja.
Ja jako strażak z PB mówię DZIĘKUJĘ. wszystkim którzy przyczynili się do zmiany.

Offline ratownik17_suwalczak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #963 dnia: Wrzesień 29, 2020, 08:11:17 »
Nogawka na zewnątrz oznacza tylko jedno, że buty koszarowe, które większość PB w Polsce ma czyli HAIXy do łydki będą utrapieniem wszystkich.

Powodzenia noszenia ich tak naprawdę na gołą nogę, bo skarpet nikt do łydki nie będzie nosił.

Ciekawe czy ktoś o tym wgl. pomyślał

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #964 dnia: Wrzesień 29, 2020, 08:22:44 »
Nogawka na zewnątrz oznacza tylko jedno, że buty koszarowe, które większość PB w Polsce ma czyli HAIXy do łydki będą utrapieniem wszystkich.

Powodzenia noszenia ich tak naprawdę na gołą nogę, bo skarpet nikt do łydki nie będzie nosił.

Ciekawe czy ktoś o tym wgl. pomyślał

Haixy nie są butami koszarowymi, w aktualnym rozporządzeniu jest dokładnie napisane co jest butami koszarowymi: "23. Obuwie koszarowe: półbuty sznurowane, wykonane ze skóry w kolorze czarnym." Jest też obrazek który przedstawia strażaka w ubraniu koszarowym i butach koszarowych które jak widać nie są Haixami.

A swoją drogą jak tak czytam rozporządzenie to może mi ktoś podpowiedzieć skąd wzięły się w straży właśnie takie buty jak haixy? w rozporządzeniu za bardzo nie potrafię nic na ten temat znaleźć, opisane jest tylko że kadra dowódczo-sztabowa posiada buty skórzane z wysoką cholewką.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2020, 08:29:28 wysłana przez fireman_f »

Offline ratownik17_suwalczak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #965 dnia: Wrzesień 29, 2020, 09:30:51 »
Kolego, ja dokładnie o tym wiem :)

Ale zajedz na jakąkolwiek komendę powiatową lub miejską, 90% podziału lata w HAIX-ach  :straz:

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #966 dnia: Wrzesień 29, 2020, 09:45:07 »
Kolego, ja dokładnie o tym wiem :)

Ale zajedz na jakąkolwiek komendę powiatową lub miejską, 90% podziału lata w HAIX-ach  :straz:

Najśmieszniejsze jest to że do 15:30 w haixach, a w razie dzwonków przeaidka na gumiaki  :rofl: :stop:

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #967 dnia: Wrzesień 29, 2020, 10:12:22 »
Kolego, ja dokładnie o tym wiem :)

Ale zajedz na jakąkolwiek komendę powiatową lub miejską, 90% podziału lata w HAIX-ach  :straz:

U nas na szczęście nie ma takiego problemu, w całej KM we wszystkich JRG buty koszarowe, w haixach lata tylko służba dyżurna.

Offline czester1985

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #968 dnia: Wrzesień 29, 2020, 12:59:33 »
Dla mnie ten wzór ubrania jest spoko. Po tylu latach chodzenia w koszarówkach człowiek ma ochotę przesiąść się w coś innego. Jak na razie krytycznie się wypowiadać nie będę. Gdybać można o wszystkim: że za mało kieszeni, że za jasne itp. Dostnę, sprawdzę, napiszę.
Wydaje mi się jednak, że czasy jeżdżenia w koszarókach pod ubraniem specjalnym mijają i może ludzie się do tego w końcu przekonają.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #969 dnia: Wrzesień 29, 2020, 15:09:40 »
U mnie niektóre asy latają w długich butach do wieczora 😂😂😂 ach ten zapach stóp i skarpetek, chyba muszą go kochać nad życie.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #970 dnia: Wrzesień 29, 2020, 16:50:42 »
Stójka...
Temat poruszony przez kilka osób. Cholernie niewygodne i do tego będzie powodować obtarcia skóry. No chyba, że po założeniu nowego wzoru munduru nie będziemy obracali głowy, tylko całym ciałem.
Osobiście nienawidzę być tak ciasno zapiętym pod szyją. Zaraz mi gorąco i mam wrażenie, że ktoś chce mnie udusić.
Tak jak kilka postów wyżej ktoś napisał: wzór USAR z wykładanym kołnierzem - to jest to.
Si vis pacem, para bellum

Online Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #971 dnia: Wrzesień 29, 2020, 18:28:05 »
Nie bądźcie tak negatywnie nastawieni do stójki. Opcjonalnie można ją rozłożyć tak jak robią to żołnierze w swoim mundurze polowym.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2020, 18:32:52 wysłana przez Basior7776 »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #972 dnia: Wrzesień 29, 2020, 19:09:26 »
Noszenie obuwia specjalnego w koszarach jest niezgodne z Rozporządzeniem w sprawie umundurowania strażaków PSP a ponadto z elementarnymi zasadami BHP. Nie wiem w jakich komendach bywasz, ale u mnie jest zakaz łażenia w środkach ochrony indywidualnej po czystej części budynku. Jakim prawem w ogóle takie sceny mają miejsce??

Offline czesoi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #973 dnia: Wrzesień 29, 2020, 20:48:34 »
Beton w straży o tyle.
A jakim prawem trzeba po umyciu samochodu wycierać go z kropek na karoserii...

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #974 dnia: Wrzesień 29, 2020, 20:52:38 »
Beton w straży o tyle.
A jakim prawem trzeba po umyciu samochodu wycierać go z kropek na karoserii...

Serio? I jeszcze mi powiedz ze myjecie go po każdej interwencji... ale trochę zbaczamy z tematu, koloru wg mnie nie da się obronić za bardzo, nie mam pojęcia czemu akurat na taki kolor padło, co do całej reszty zobaczymy jak dostaniemy ubrania chociaż do przymierzenia i dotknięcia, ja jestem raczej pozytywnie nastawiony i mam nadzieje ze ubranie będzie dobrej jakości zarówno pod katem materiałów jak i wykonania.