Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 646048 razy)

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #875 dnia: Sierpień 25, 2020, 11:11:55 »
A czy ktoś wie jak będą wyglądać buty do tego nowego ubrania ??

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #876 dnia: Sierpień 25, 2020, 11:50:39 »
Rafale nie będę już odnosił się do Twoich wspomnianych zadań, które de facto mało są wykonywane przez strażaków z podziału lub tez nie powinny do nich należeć, ale zadam Ci pytanie takie: Co przeszkadza aby te zadania wykonywać w schludnym ubraniu dresowym (oczywiście taki dres nie powinien wyglądać jak dla sportowca)? Ja miło wspominam KOSZAROWE ubrane w postaci szarych "dresów" - oczywiście mankamenty były słaby materiał, mało kieszonek, brak dystynkcji- ale własnie w kierunku likwidacji tych mankamentów powinno sie iść do przodu , a nie wprowadzać koszarówki, które zalewają jaja potem.
Nie wiem dlaczego uważasz że zadania te nie są dla podziału. Podział ma nie znać obiektów w swoim rejonie? Prewencję społeczną ma realizować tylko prewentysta (który jest 1/powiat, czasem dwóch)? Na szkoły i kursy też wysyłamy tylko biurowych? Nawet w temacie narad itp. - wiesz, że w obecnym zespole KG ds. ubioru jest kilku dowódców zmian? Mają do KG jeździć w dresach? A może są za cienkie bolki i w ogóle ich tam nie powinno być? W PB służy wielu specjalistów (może nie znasz, przykro mi, ja znam), którzy są i powinni być zapraszani na narady, prelekcje, szkolenia i inne tego typu wydarzenia. Podsumowując - wielokrotnie w praktyce widziałem realizację wszystkich wymienionych zadań i czy to jest raz w tygodniu czy raz na rok to nie zmienia faktu, że jest.

Na dalszą cześć Twojej wypowiedzi dpowiem więc, trochę nieładnie bo pytaniem na pytanie: dlaczego z góry zakładasz, że wprowadzane koszarówki będą zalewać jaja potem? Moim zdaniem ubranie będzie pewnym kompromisem (pewnie nieidealnym, ale taki chyba nie istnieje), między wygodą dresów, komfortem termicznym (w szarych dresach akurat jaja się też pociły), praktycznością i schludnym wyglądem.

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #877 dnia: Sierpień 25, 2020, 12:07:06 »
buty czarne z parametrami podchodzącymi pod haixy ale jednak szuka się tańszej opcji

a może na zawody w tych wspomnianych krótkich spodenkach będzie można jechać jako sędzia.
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline WitaminaC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
  • jooteeerrgieee
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #878 dnia: Sierpień 25, 2020, 16:26:06 »
buty czarne z parametrami podchodzącymi pod haixy ale jednak szuka się tańszej opcji

a może na zawody w tych wspomnianych krótkich spodenkach będzie można jechać jako sędzia.

Po co z parametrami podchodzącymi pod haixy, buty które mają być użytkowane do chodzenia po JRG/biurze? Buty koszarowe powinny być przede wszystkim wygodne i wykonane z dobrej jakości materiałów, aby stopa się w nich nie pociła. Zostawmy obuwie specjalne służące do działań ratowniczo-gaśniczych, bo ono MUSI różnić się od obuwia typowo koszarowego.
Why so serious?

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #879 dnia: Sierpień 25, 2020, 19:48:59 »
buty czarne z parametrami podchodzącymi pod haixy ale jednak szuka się tańszej opcji

a może na zawody w tych wspomnianych krótkich spodenkach będzie można jechać jako sędzia.

Po co z parametrami podchodzącymi pod haixy, buty które mają być użytkowane do chodzenia po JRG/biurze? Buty koszarowe powinny być przede wszystkim wygodne i wykonane z dobrej jakości materiałów, aby stopa się w nich nie pociła. Zostawmy obuwie specjalne służące do działań ratowniczo-gaśniczych, bo ono MUSI różnić się od obuwia typowo koszarowego.
No nie mają być buty do chodzenia tylko po JRG i biurze - umundurowane ma zastąpić i koszarowe i dowódczo - sztabowe więc musi być odpowiednie - nie jakieś sandałki, papucie letnie lub trzewiczki - to musi być but który pozwoli też chodzić wszystkim - to prewencja, operacyjni, nawet techniczni

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #880 dnia: Sierpień 25, 2020, 20:01:13 »
Panowie Haix to nie tylko skutery... wejdźcie sobie na stronę producenta. Na.co dzień w pogotowiu uzywam Haix Black Eagle, maja pare wariantów wysokości. Ja używam wersji wysokiej i jestem bardzo zadowolony. But lekki, oddychający... może nie chroni jak skuter, ale do chodzenia po koszarach, rozpoznan itp. Myślę że byłby idealny
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #881 dnia: Sierpień 25, 2020, 20:31:35 »
dokładnie chodzi o parametry oddychalności itp.
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline krytyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #882 dnia: Sierpień 25, 2020, 21:33:29 »
buty czarne z parametrami podchodzącymi pod haixy ale jednak szuka się tańszej opcji

a może na zawody w tych wspomnianych krótkich spodenkach będzie można jechać jako sędzia.

Po co z parametrami podchodzącymi pod haixy, buty które mają być użytkowane do chodzenia po JRG/biurze? Buty koszarowe powinny być przede wszystkim wygodne i wykonane z dobrej jakości materiałów, aby stopa się w nich nie pociła. Zostawmy obuwie specjalne służące do działań ratowniczo-gaśniczych, bo ono MUSI różnić się od obuwia typowo koszarowego.
No nie mają być buty do chodzenia tylko po JRG i biurze - umundurowane ma zastąpić i koszarowe i dowódczo - sztabowe więc musi być odpowiednie - nie jakieś sandałki, papucie letnie lub trzewiczki - to musi być but który pozwoli też chodzić wszystkim - to prewencja, operacyjni, nawet techniczni
A może buty wzorowane na dowódczo - sztabowych, tylko w lepszym wykonaniu? W koszarach JRG obuwie sportowe.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #883 dnia: Sierpień 26, 2020, 07:30:45 »
Wzory ubrań powinny wrócić z obszycia do końca miesiaca i trafić na testy , jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to 2021 powinny się zacząc pojawiać w jednostkach
z butami jest problem - URODZAJU  - za duzo róznych mozliwości i głosów , mam  pytanie buty na suwak i sznurówki czy na rzepy?

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #884 dnia: Sierpień 26, 2020, 08:46:27 »
No właśnie, dlaczego nie haixy? Co widzicie złego w tych butach?

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #886 dnia: Sierpień 26, 2020, 09:30:01 »
Optowałbym bardziej na modelu do kostki 😊

https://allegro.pl/oferta/haix-black-eagle-athletic-2-1-gtx-mid-black-37-9433190816?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
Odważny, jak na strażaka przystało :)
To teraz idź i powiedz to kolegom optującym za klapkami na koszarach

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #887 dnia: Sierpień 26, 2020, 09:32:17 »
Optowałbym bardziej na modelu do kostki 😊

https://allegro.pl/oferta/haix-black-eagle-athletic-2-1-gtx-mid-black-37-9433190816?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

600 za trzewiki xDD pewnie cały słuzbowy mundur bedzie kosztował 600 wiec nie ma co marzyc o takich butach

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #888 dnia: Sierpień 26, 2020, 09:38:57 »
Pamiętaj, że będą oszczędności na niebieskich koszulach, olimpijkach, beretach, swetrach, KDSach, butach do KDSz, pasach głównych itp.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #889 dnia: Sierpień 26, 2020, 10:34:45 »
Rafale widzę, że nie do końca czytasz , a raczej rozumujesz mój komentarz. Przede wszystkim pisałem, że zbedny jest mundur służbowy dla podziału- ponad 20 lat byłem podziałowcem i może z 5 razy (tak na wyrost podana liczba) miałem zaszczyt założyć słuzbówkę. Potwierdzam też, że te zadania które wymieniłeś też realizowałem(mimo że nie należą do podziału) ale za każdym razem byłęm w KOSZARÓWCE. I tu chyba znajdujemyn różnicę, bo Ty uważasz że służbówka powinna być zarazem koszarówka, ja natomiast mam inne zdanie. Aby lepiej Ci wyjasnić i tym kolegom co uważają, że urwałem się z choinki to podsumuję moje widzenie w punktach:
1.Na podziale powinno się chodzić w wygodnym dresie z odpowiedniego materiału ( o tym pisałem, ale Rafał tego nie doczytał) + polar, buty wojasy
2. w czasie ćwiczeń, wyjazdów zakładamy na to odpowiedni nomex, czyli wygodny z odpowiedniego materiału - jak ktoś miał okazję uzywać szwedzkiego to wie o czym piszę.
3. proponowane służbowe we wcześniejszych postach w takim wykonaniu powinny co najwyżej zająć miejsce tzw. dowódczo- sztabowych i dla tych funkcyjnych być udostępnione- czyt. d-ca JRG , jego z-ca etc.
4. a typowe ubranie służbowe powinno różnić się od wyjściowego jedynie kolorem koszuli- myslę rafale że pamiętasz te czasy?

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #890 dnia: Sierpień 26, 2020, 11:00:18 »
Optowałbym bardziej na modelu do kostki 😊

https://allegro.pl/oferta/haix-black-eagle-athletic-2-1-gtx-mid-black-37-9433190816?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

600 za trzewiki xDD pewnie cały słuzbowy mundur bedzie kosztował 600 wiec nie ma co marzyc o takich butach

To kup sobie gromy za 200 zł. Ja wolę dołożyć i nie stękać ze mi nogi odparzyło i jeb*ą hucułem... jak dadzą cos gorszego to jestem w stanie soli dołożyć ze swoich bo to wpłynie na mój komfort pracy 😊
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #891 dnia: Sierpień 26, 2020, 11:12:16 »
1. Doczytałem, doczytałem, pamiętam szare dresy.
2a. Są dostępne w Polsce dobre ubrania specjalne, tylko nie każda komenda idzie w jakość. Szwedzki miałem na sobie, w tym parę razy w warunkach ogniowych, mam porównanie i wcale nie uważam że nie da się kupić obecnie podobnie wygodnego.
2b. Nie na każde ćwiczenia nomex jest idealny, szczególnie rozpoznania operacyjne obiektu.
3,4 To w tych punktach pozostaje nam tylko pięknie się różnić. Właśnie w związku z tym że służbowe zakładam raz na ruski rok, to możliwość założenia do spodni koszarowych czegoś wyglądającego bardziej schludnie niż t-shirt, a więc koszuli, jest optymalna. W dodatku uważam, że cała służbówka jest w obecnym kształcie do wywalenia, a takie ubrania przejmujące powiedzmy miejsce dowódczo-sztabowych, równie dobrze mogą być zakładane do szkół, przez prewentystów i w setkach innych sytuacji. Będą i wygodniejsze i taki prewentysta czy operacyjniak nie będzie wyglądał jak kolejarz tylko jak strażak. Dla porównania w załączeniu przykład z Anglii: podział i biuro. W każdej chwili jeden może stać się drugim i na odwrót. Tylko spodnie u nas będą jeszcze wygodniejsze.

Niemniej, jak już mówiłem, rozumiem o co Ci chodzi. Przyszłość pokaże kto miał więcej racji. Pozdrawiam



[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #892 dnia: Sierpień 26, 2020, 13:08:19 »
Dla porównania w załączeniu przykład z Anglii: podział i biuro.

Ale te koszule postarzają ludzi ;)
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #893 dnia: Sierpień 26, 2020, 13:46:50 »
Dla porównania w załączeniu przykład z Anglii: podział i biuro.

Ale te koszule postarzają ludzi ;)
To nie koszule postarzają tylko praca w systemie codziennym. Strzeż się

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #894 dnia: Sierpień 28, 2020, 11:57:48 »
 :straz:
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2023, 18:34:53 wysłana przez MetFis »

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #895 dnia: Sierpień 28, 2020, 13:42:48 »
Optowałbym bardziej na modelu do kostki 😊

https://allegro.pl/oferta/haix-black-eagle-athletic-2-1-gtx-mid-black-37-9433190816?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

600 za trzewiki xDD pewnie cały słuzbowy mundur bedzie kosztował 600 wiec nie ma co marzyc o takich butach

jak zastąpią 3 komplety ubrań (koszar/KDS/słuzbowke) jednym z wymienną koszulą to ciekawe czy wystarczy mundurówki chociaż na jedna pare butów

To kup sobie gromy za 200 zł. Ja wolę dołożyć i nie stękać ze mi nogi odparzyło i jeb*ą hucułem... jak dadzą cos gorszego to jestem w stanie soli dołożyć ze swoich bo to wpłynie na mój komfort pracy 😊

To pokaże czas 😊 mamy już prawie koniec miesiąca. Póki co czekamy na wzór ubrania
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #896 dnia: Sierpień 30, 2020, 08:44:46 »
Mundurówka ma w założeniach projektu pozostać na identycznym poziomie jaki jest obecnie. Pomimo wykreślenia niektórych elementów ubioru, pojawią się inne, często droższe. Ponadto urealnione zostaną ceny przedmiotów które już są, bo nie od dziś nie jesteś w stanie znaleźć np. munduru wyjściowego w cenie takiej jak w rozporządzeniu.


Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #897 dnia: Wrzesień 02, 2020, 07:30:47 »
Czy mi się wydaje lub się mylę ale czy nowe ubrania nie miały być pokazane do końca sierpnia ???

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #898 dnia: Wrzesień 02, 2020, 09:51:57 »
Czy mi się wydaje lub się mylę ale czy nowe ubrania nie miały być pokazane do końca sierpnia ???

Prawdopodobnie zostaną zaprezentowane w ciągu paru dni.

Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #899 dnia: Wrzesień 02, 2020, 09:59:02 »
Czy mi się wydaje lub się mylę ale czy nowe ubrania nie miały być pokazane do końca sierpnia ???

mylisz się, pierwsze sugestie się pojawiały, że wzór zostanie pokazany pod koniec czerwca