Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 649301 razy)

Offline portroyal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #775 dnia: Czerwiec 04, 2020, 09:19:43 »
Cytuj
Ile masz służby?  ^_^ przecież wiesz, że zespół musi zarobić 😁 nikogo nie interesuje to w czym chodzisz na co dzień 😉 aczkolwiek może się mylę i obecny KG nas pozytywnie zaskoczy 😉
Twoja wiedza wynika z doświadczenia pracy w podobnych zespołach czy z potrzeby robienia fermentu na forum?
Ja byłem członkiem dwóch podobnych zespołów z ramienia S-ki i jakoś się nie wzbogaciłem, a wręcz przeciwnie.
Poza tym będą tam ludzie używający np koszarówek  i trudno im zarzucić, że gdzieś mają to w czym służbę pełnią.
Tak długo strażacy czekają na zmianę elementów umundurowania, że może wart dać zespołowi popracować?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2020, 22:14:20 wysłana przez Butel »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #776 dnia: Czerwiec 04, 2020, 12:50:40 »
Ile masz służby?  ^_^ przecież wiesz, że zespół musi zarobić 😁 nikogo nie interesuje to w czym chodzisz na co dzień 😉 aczkolwiek może się mylę i obecny KG nas pozytywnie zaskoczy 😉

Za dużo, żeby mieć nadzieję, że ten zespół coś zmieni, a za mało, żeby wyjść z tego cyrku :rofl: :rofl:
BO WIESZ CO ROBI TEN ZESPÓŁ? ON ODPOWIADA ŻYWOTNYM POTRZEBOM NASZEJ CAŁEJ FORMACJI. TO JEST ZESPÓŁ NA SKALĘ NASZYCH MOŻLIWOŚCI. TY WIESZ CO MY ROBIMY TYM ZESPOŁEM? MY OTWIERAMY OCZY NIEDOWIARKOM! PATRZCIE - MÓWIMY - TO JEST NASZE, PRZEZ NAS WYKONANE I TO NIE JEST NASZE OSTATNIE SŁOWO! NIECH PATRZĄ, ŻE STRAŻAKI SPOZA PB TEŻ COŚ ROBIĄ  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #777 dnia: Czerwiec 04, 2020, 15:34:12 »
a wiemy kto jest w zespole? (oprócz szefa oczywiscie ) rozwiazań dla koszarówki mamy co sobie klient zarzyczy nie trzeba koła od nowa robić :)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #778 dnia: Czerwiec 04, 2020, 19:39:01 »
NIECH PATRZĄ, ŻE STRAŻAKI SPOZA PB TEŻ COŚ ROBIĄ  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
W zespole jest m.in. kilku dowódców zmian i dowódcy jednostek, więc robią i podziałowe i niepodziałowe. Faktycznie zabawne :)

Offline lesny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #779 dnia: Czerwiec 04, 2020, 19:45:42 »
A ja zadam 2 pytania?
1. Ile jest osób merytorycznych?
2. Ilu jest związkowców?

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #780 dnia: Czerwiec 04, 2020, 19:50:04 »
A ja zadam 2 pytania?
1. Ile jest osób merytorycznych?
Na podstawie jakich parametrów to ocenić?
Cytuj
2. Ilu jest związkowców?
Wiem, że jest po jednym przedstawicielu z każdego związku. Nie wiem, ile z pozostałych osób należy również do jakiegoś związku.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #781 dnia: Czerwiec 04, 2020, 21:05:35 »
jakby szukali natchnienia to zapraszam do dyskusji :) pokaż epare fajnych propozycji w nastepnym tygodniu

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #782 dnia: Czerwiec 04, 2020, 21:45:47 »
Wystarczy popatrzeć na zdjęcia z uroczystości pożegnania transportu humanitarnego na Białoruś. Był nasz 01 i nie widzi jak wyglądamy w tych koszarach? Jedne świecące, drugi matowe jeszcze inne powycierane masakra. Cały kraj na to patrzy. I tak po za sprawą to sprawnościowa też by się przydała. Pozdrawiam

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #783 dnia: Czerwiec 05, 2020, 10:57:48 »
Ubrania napewno nie bedą czarne.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #784 dnia: Czerwiec 05, 2020, 11:20:33 »
I dobrze bo wyglądają jak grabarze :wacko:

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #785 dnia: Czerwiec 05, 2020, 16:40:23 »
Ubrania napewno nie bedą czarne.
To pewne info ? To może zdradzisz w jakim kierunku idą  :fiuu:

Mam nadzieję, że w końcu ktoś tam wpadnie na pomysł zrobienia tak by latem nosić TYLKO górę z krótkim rękawem np; koszulka polo z pagonami.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #786 dnia: Czerwiec 05, 2020, 21:05:28 »
To se będziesz sam zjeżdżał po ześlizgu w krótkim rekawku

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #787 dnia: Czerwiec 05, 2020, 21:41:19 »
To se będziesz sam zjeżdżał po ześlizgu w krótkim rekawku
Myślisz, że w lecie jak się chodzi w krótkich spodenkach i koszulce, to za każdym.razem ktoś się ubiera w pełny koszar, żeby zjechać po ześlizgu?😁😁😁

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #788 dnia: Czerwiec 06, 2020, 09:55:23 »
To se będziesz sam zjeżdżał po ześlizgu w krótkim rekawku
Ty tak serio ?  :wall: Myślisz, że chodzę w bluzie, bo w razie wyjazdu będę zjeżdżał po ześlizgu  :rofl:

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #789 dnia: Czerwiec 07, 2020, 17:21:24 »
tak wygladały obrady komisji w sprawie koszarówki:
Panowie, tu macie rozporządzenie o mundurach SOP (służba ochrony Państwa), tam macie te elementy które dotyczą nas. Ubranie koszarowe, t-shirt, buty, koszula… pomyślcie nad kolorem i układem kieszenie. Do końca czerwca mamy wypuścić swój wzór, więc za wiele nie zmieniajcie…!” =- koniec cytatu.



Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #790 dnia: Czerwiec 07, 2020, 18:46:01 »
tak wygladały obrady komisji w sprawie koszarówki:
Panowie, tu macie rozporządzenie o mundurach SOP (służba ochrony Państwa), tam macie te elementy które dotyczą nas. Ubranie koszarowe, t-shirt, buty, koszula… pomyślcie nad kolorem i układem kieszenie. Do końca czerwca mamy wypuścić swój wzór, więc za wiele nie zmieniajcie…!” =- koniec cytatu.

A czy zespół ten skupia się również nad materiałami z jakich powinno być zrobione nowe ubranie koszarowe czy priorytetem jest tylko wzór a samo ubranie może być dalej zrobione z plastiku?

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #791 dnia: Czerwiec 07, 2020, 18:59:41 »
chłopie , opracowanie materiałów ubrania to w zalezstopień odpości od norm i wymagań , obecna koszarówka spełnia tylko jedna normę - CCC - cena czyni cuda  , pytanie jak koszarówka ma wspólpracować z ubraniem bojowym o 2 kurtkach ? czy tylko do chodzenia po koszarach? nie pytaj mnie taki mądry to ja nie jestem :) a jak wypowiadałem swoje zdanie to jeden madry emerytowany już na szczęcie pracownik KG zrobił krucjatę przeciwko proponowanym rozwiązaniom chociaż sam za biurkiem 30 lat siedział

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #792 dnia: Czerwiec 07, 2020, 19:14:35 »
A jakie rozwiązania stosują służby ratownicze w innych krajach (Anglia, Niemcy, USA)? Może wzorujmy się na ich doświadczeniach. Bo widząc wzór ubrania specjalnego, proszę aby zespoły fachowców już nic więcej nie wymyślały...
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #793 dnia: Czerwiec 07, 2020, 19:32:25 »
A jakie rozwiązania stosują służby ratownicze w innych krajach (Anglia, Niemcy, USA)? Może wzorujmy się na ich doświadczeniach. Bo widząc wzór ubrania specjalnego, proszę aby zespoły fachowców już nic więcej nie wymyślały...
pytanie czemu ma służyć ubranie koszarowe?

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #794 dnia: Czerwiec 07, 2020, 19:32:43 »
chłopie , opracowanie materiałów ubrania to w zalezstopień odpości od norm i wymagań , obecna koszarówka spełnia tylko jedna normę - CCC - cena czyni cuda  , pytanie jak koszarówka ma wspólpracować z ubraniem bojowym o 2 kurtkach ? czy tylko do chodzenia po koszarach? nie pytaj mnie taki mądry to ja nie jestem :) a jak wypowiadałem swoje zdanie to jeden madry emerytowany już na szczęcie pracownik KG zrobił krucjatę przeciwko proponowanym rozwiązaniom chociaż sam za biurkiem 30 lat siedział

Czekaj bo nie wiem czy mi coś wrzucasz czy zespołowi który opracowuje nowy wzór. Zespołowi chyba nie ma co wrzucać jeszcze bo dopiero zaczął pracę, no a ja zadałem tylko pytanie które wydaje mi się logiczne, bo skoro specjalnie powołany zespół ma sprawić tylko że będziemy inaczej wyglądać to trochę szkoda kasy na to prawda:)? Wydaje mi się że większości strażakom zależy głównie na tym żeby nowe ubrania były przede wszystkim wygodne?

A co do współpracy z ubraniem bojowym to powiedz mi po co taka współpraca? Jak już parę lat wstecz było pismo KG mówiące o tym że nie ma żadnego wymogu żeby jeździć w ubraniu koszarowym pod specjalnym (to było już za kadencji Komendanta Suskiego czy Komendanta Leśniakiewicza bo tego już nie pamiętam?) więc chyba nie ma sensu skupiać się na tym aspekcie?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #795 dnia: Czerwiec 07, 2020, 19:42:56 »
To chyba nie wiesz ilu jeszcze "wyznawców" koszarówki pod US pracuje w komendach. I najgorsze jest to, że pomimo przytoczenia tego co jest w piśmie od KG, oni mówią że jak masz koszar pod spodem to się nie poparzysz 😂😂 może przy trawach rzeczywiście lepiej mieć koszar, ale ludzie do kolizji czy otwarcia mieszkania przy 20 stopniach ma dworze to koszarowka idealnie pasuje🙄. A potem do rana chodzą w tym swoim ulubionym ubranku zapietym pod szyję i ... Zresztą szkoda gadać, niektórzy to zalani nie tylko tłuszczem, ale i betonem.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #796 dnia: Czerwiec 07, 2020, 19:59:26 »
straż powinna opracować ( chyba ) cały zestaw odzieży w zależności co chcemy osiagnąc czy zabezpieczenie czy komfort
zabezpieczenie
- odzież główna - PN EN 469 - proste wzór który jest z zarządzeniu komendanta nr 9 jest wzorem ogólnym ( nie mylić z OPZ by RC ) pozwala na modyfikacje ergonomiczne w przyszłości - trzeba wyrzucić kurte lekka bo jest ona bez ładu bez składu
- ubranie techniczne - pytanie czy koszarowe ? - wykonane wg pn en 15614 wraz z normami powiązanymi odnośnie widoczności - zobaczmy że do kurtki z dzisiejszego zarządzenia dokładamy tylko spodnie !!! - mamy i koszarówkę o ile taki zestaw spełnia wymagania koszarowe do chodzenia na codzień - ( uwaga kurtka może mieć membranę lub laminat co ją zrobi trochę przeciwdeszczową) - ubranie do wszystkich akcji technicznych oraz lekkich pożarów - co ważne nie w kolorze piaskowym - musi być norma na widoczność EN ISO 20471 !!!
- bielizna termoaktywna - najlepiej trudnopalna - w sumie tutaj wodze fantazji odnosnie koszulek , krótka długa
ergonomia
- tutaj pytanie czy oddzielna odzież zamiast ratowniczej ?
jesli tak to
Policja ma fajne rozwiązania , kurtek , bluz , - nie trzeba wymyslać koła
kurtki polarowe/przeciwdeszczowe policja bije nas na głowę
czapki jaki rodzaj? ja łysy to czapka jest ważna

OBUWIE !!!

- bojowe mamy proste - co ciekawsze nie ma nigdzie zapisu że ma mieć membranę ale lata konkurencji - tak konkurencja jest najlepszym ogniwem rozwoju produktu mamy z membrana
- koszarowe - jest system obuwia ratowniczego krótkiego które się nadaje do wszystkich akcji technicznych i lekkkich gasniczych  pytanie czy dzisiejsze obuwie koszarowe/dowódcze to się do czegos nadaje ?

w mojej opinii trzeba około roku roku na szybkie prace - okres lato/zima - oraz wyznaczenie oprócz zespołu stacjonarnego zespołu testerów ale uwaga nie malkontentów :) - nigdy nie dogodzimy 100% trzeba znalesc w miare optymalne rozwiązanie

a i jedna uwaga nie da się tego zrobić bez PRODUCENTÓW

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #797 dnia: Czerwiec 08, 2020, 13:58:17 »
Ja widzę tutaj ładny zestaw  :fiuu:
Zmieniłbym tylko może kolor, może czerwony z piaskowymi spodniami, skoro idziemy w nomexy piaskowe.
Nie wiem nad czym tyle lat poprzednie "drużyny" debatowały, przecież rynek jest w stanie zaproponować wszystko, koła nie trzeba wymyślać na nowo.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #798 dnia: Czerwiec 08, 2020, 15:15:30 »
A czy ktoś zauważył że 26 kwietnia minęło 10 lat od założenia tego wątku.
10 lat propozycji, rozmów, sporów.
Czy przez ten czas nie znalazł się nikt z forumowiczów w KG (może i na najwyższych stołkach)?
Nikt z użytkowników nie wszedł do władz związków?

Chwalimy się jako super nowoczesna instytucja mogącą działać bez mała na całym świecie, która kupuje rocznie sprzęt za setki milionów a przez tyle lat nie potrafimy ludziom wymienić gaci. To pokazuje jak słabą formacją jesteśmy.
Smutne  :'(
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #799 dnia: Czerwiec 08, 2020, 20:53:18 »
Niestety ale musimy się zastanowić jakie ubranie potrzebuje strażak na PB - czy ma mieć jedno uniwersale - czyli obecne do d...., czy dwa ubrania - jedno do zakładania po ubranie bojowe podczas działań i drugie do poruszania się po JRG w czasie " czuwania". Tu musi wypowiedzieć się PB.
A ci z biurami, kadrą dowódczą ? jakie ubrania dla nich ? Nikt chyba nie chciałby siedzieć  w ubraniu dowódczo sztabowym 8 przewiązany pasem.
Czy nie prościej jest ubrać ich w luźne bawełniane spodnie typu bojówki typ letni i zimowy, do tego koszulka z pagonami, kurtka angielka, a na zimę kurtkę 3w1 z odpinanym polarem ???
Bluzę ze spodniami znalazłem za 350 zł i to naprawdę fajnie wyglądające do tego kurtka 3w1 za 600 i problem były rozwiązany - i to w normalnym sklepie polskiego producenta.

[załącznik usunięty przez administratora]