Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 645889 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #650 dnia: Sierpień 21, 2018, 21:01:30 »
A może by tak powiadomić CBA w tej sprawie.  Powiem szczerze że mam chęć...

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #651 dnia: Sierpień 22, 2018, 17:15:34 »
Może by pomyśleli w końcu o ubraniu koszarowym, bo dziś to ludzie aż mi uwagę na wyjeździe zwracali. Policja potrafiła kilka razy wymienić, SOP też ma nieglupie mundury... tylko my takie szmaciaki od lat 90 nie zmieniane
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #652 dnia: Sierpień 22, 2018, 17:39:51 »
Czakson, postulat kompleksowej wymiany umundurowania powinien już dawno być przedstawiony w ramach akcji protestacyjnej. No ale skoro ZZ milczą, to jak widać nie ma dla nich problemu.  :cooo:

PSP- NAJGORZEJ UMUNDUROWANA STRAŻ POŻARNA W EUROPIE!!!

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #653 dnia: Sierpień 22, 2018, 18:03:30 »
Czakson, postulat kompleksowej wymiany umundurowania powinien już dawno być przedstawiony w ramach akcji protestacyjnej. No ale skoro ZZ milczą, to jak widać nie ma dla nich problemu.  :cooo:

PSP- NAJGORZEJ UMUNDUROWANA STRAŻ POŻARNA W EUROPIE!!!

To skoro starsza Pani zwraca uwagę to coś jest na rzeczy  :wall: KG nie widzi problemu  :gwiazdki: Sztabóweczka, jak zimno to kurteczka, a Ty chodź w ocieplaczu no polar nieregulaminowy. Zrobiłem zamówienie na jednostce na koszulki termoaktywne z logiem i napisem formacji to nawet o to się czepili że nie bawełna :szalony: komfort podczas działań jest nieistotny... Ma być tak jak pisze i jest narysowane. Dziwię się że w starym Kaliszu nie chodzę, choć i takie się jeszcze u mnie trafiają  :straz:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #654 dnia: Sierpień 22, 2018, 22:37:21 »
Kilka stron temu wklejałem tutaj nowe mundury koszarowe. Zdaje się, że były one testowane w kilku JRG. Jakie były opinie na temat tych ubrań?


Czy osoby odpowiedzialne w KG za te sprawy nie widzą własnej autokompromitacji? Nie dziwota, że w PSP panuje totalny burdel skoro tak proste sprawy jak wymiana umundurowania urastają do miana awykonalnych. Związkom zawodowym nie zależy na komforcie pracy? Straż Pożarna to nie tylko czerwone samochody, pompy i węże ale PRZEDE WSZYSTKIM ludzie o których w ogóle się nie dba. To jest wstyd, hańba, żenada i kino do potęgi entej.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #655 dnia: Sierpień 23, 2018, 14:27:24 »
1) Brzydkie
2) Na identyfikatorze powinien być nr służbowy, na pewno nie dane osobowe

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #656 dnia: Sierpień 23, 2018, 14:58:46 »
3) czemu nadal czarnuchy? innego koloru nie ma?
4) nic na rzep, zakładając cokolwiek na koszulkę jest to niewygodne

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #657 dnia: Sierpień 23, 2018, 19:22:20 »
Przecież to jest żenujące. To jest jeden z efektów końcowych prac mitycznej komisji ds. umundurowania?



Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #658 dnia: Sierpień 23, 2018, 19:45:32 »
To już lepszy byłby mundur podobny do SOP jeżeli chodzi o krój. Kolor trochę zmienić i przede wszystkim materiał... bo te co mamy to dramat i na zimę i na lato
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #659 dnia: Sierpień 23, 2018, 19:47:16 »
Będzie wzorowo... się brudzić.
I już mamy formę protestu... brudne, lub nowe umundurowanie albo częstsze pranie, a do tego dojdzie częstsza wymiana na nowe, bo to zaraz się zniszczy, "zmechłaci"
A u góry ortalion ? No nic tylko sauna w środku.
Czy kryterium była niska cena ?


Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #660 dnia: Sierpień 23, 2018, 19:51:55 »
No jeżeli chodzi o kolor to musi być w naszym przypadku ciemny, ale materiał to u nas podstawa bo chodzimy w tym tworze przez 24h niekiedy dłużej.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #661 dnia: Sierpień 23, 2018, 20:00:18 »
No jeżeli chodzi o kolor to musi być w naszym przypadku ciemny, ale materiał to u nas podstawa bo chodzimy w tym tworze przez 24h niekiedy dłużej.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #662 dnia: Sierpień 23, 2018, 20:04:16 »
Prosta sprawa... skrót JRG to nie tylko Jednostka Ratowniczo Gaśnicza to także ukryte znaczenie Jednostka Remontowo Gospodarcza, czyli idą z za tym różne prace przy sprzęcie silnikowym, koszenie trawy, malowanie itp. Na jasnym beda zostawać trwałe plamy ktorych nie wyczyscisz. Na ciemnym tak nie widać. Też nie jestem za czarnym, ale z praktycznego punktu widzenia wypada najlepiej.  Tak jak mówiłem, materiał tu odgrywa główną rolę.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #663 dnia: Sierpień 23, 2018, 20:15:24 »
A może lepiej do prac gospodarczych jakieś "gospodarcze" koszulki i do tego ubranie robocze za 50 zł na zniszczenie, a nie koszarówkę za 200 niszczyć

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #664 dnia: Sierpień 23, 2018, 20:21:17 »
Rafał kiedyś to wyliczylem przy pewnych ludziach 😉 zamiast dwóch koszarowek zestaw koszarowka 250 bielizna podbarierowa 200 i ubranie robocze za 50. Jak się coś zniszczy to robocze i trzeba za wymianę zapłacić 50 zamiast 250. To była zbyt skomplikowana matematyka 😝

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #665 dnia: Sierpień 23, 2018, 21:19:45 »
To mi kup robocze :) ciekawe czy Ty do wszystkiego się przebierasz :) ostatnio poszedłem przytrzymać tylko siłownik hydrauliczny, a po uszy byłem u*****y w oleju :D pewnych rzeczy się na da przewidzieć, a jasny kolor tego nie wybaczy
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #666 dnia: Sierpień 23, 2018, 21:31:05 »
@czakson przeczytaj proszę swoje ostatnie dwa posty ze zrozumieniem, a może dojdziesz do wniosku, że zaprzeczasz sam sobie.


@rastafarai, @rafal.bula gdyby to od Was zależało to pewnie już bym pomykał w czymś o wiele lepszym... no ale z tego co wiem - tam wyżej nie szukają ludzi, którzy chcą coś zmienić na plus.
:straz:

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #667 dnia: Sierpień 23, 2018, 21:35:11 »
To mi kup robocze :) ciekawe czy Ty do wszystkiego się przebierasz :) ostatnio poszedłem przytrzymać tylko siłownik hydrauliczny, a po uszy byłem u*****y w oleju :D pewnych rzeczy się na da przewidzieć, a jasny kolor tego nie wybaczy
Jasny nie wybaczy, a ciemny? Cóż to za wybaczenie, skoro potem chodzisz z niedopranym, tłustym, śmierdzącym, przepisowo czarnym t-shirtem?

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #668 dnia: Sierpień 23, 2018, 21:38:10 »
A potem na kuchnię i kotlecik z olejem bo koszarowka brudna a nie upiore teraz bo drugą mam ale ma dziurę a gaciowy powiedzial ze nie mają na wymianę no i masz babo placek. Nagminnie sie2 z tym spotykam 😝

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #669 dnia: Sierpień 23, 2018, 22:00:40 »
Przeczytalem i co w zwaizku z tym ? Wychodzi na to ze chodzi mi glownie o material z którego powinny być wykonane nasze mundury.  Bo to ze z jasnego nie dopierzesz plam po oleju i zostaną ślady to oczywiste. Na czarnym też zostana, ale nie rzucają się tak w oczy. Wiem że zaraz mi napiszecie ze brudas itp.  Jednak odpowiem piorę koszar co druga służbę,  jak jest jakaś napięta to nawet co służbę. Najbardziej mi i kolegom nie doskwiera kolor, tylko tak jak powtarzam ! Materiał i krój! Zero oddychania, sól z potu się wytrąca zaraz na nogawkach, pękają w kroku, wyglądają co najmniej niewyjściowo, o górze nie wspominam... dobrze że worków jutowych z napisem straż, albo lepiej ... PSP nam nie zakładają
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #670 dnia: Sierpień 23, 2018, 22:12:57 »
Oczywiście kolor jest względem kroju i materiału sprawą drugorzędną, niemniej nie obraziłbym się gdybym nie musiał wyglądać jak kominiarz a do tego nagrzewać się w czarnych ubraniach.
Co do ostatniego zdania, to masz moje 200% poparcia!

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #671 dnia: Sierpień 23, 2018, 22:45:17 »
Pytanie do przedstawicieli ZZ. Co dzieje się w temacie zmian dotyczących wymiany umundurowania koszarowego, sztabowego i służbowego?

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #672 dnia: Sierpień 23, 2018, 23:23:50 »
Przeczytalem i co w zwaizku z tym ? Wychodzi na to ze chodzi mi glownie o material z którego powinny być wykonane nasze mundury.  Bo to ze z jasnego nie dopierzesz plam po oleju i zostaną ślady to oczywiste. Na czarnym też zostana, ale nie rzucają się tak w oczy. Wiem że zaraz mi napiszecie ze brudas itp.  Jednak odpowiem piorę koszar co druga służbę,  jak jest jakaś napięta to nawet co służbę. Najbardziej mi i kolegom nie doskwiera kolor, tylko tak jak powtarzam ! Materiał i krój! Zero oddychania, sól z potu się wytrąca zaraz na nogawkach, pękają w kroku, wyglądają co najmniej niewyjściowo, o górze nie wspominam... dobrze że worków jutowych z napisem straż, albo lepiej ... PSP nam nie zakładają
Ot całe sedno komfortu służby w czymś takim.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #673 dnia: Sierpień 23, 2018, 23:37:28 »
I jeszcze kilka słów na temat "nowoczesnych ubrań specjalnych":

https://wspolczesnystrazak.blogspot.com/2018/08/misterna-gra-operacyjna.html

Hahahahahaha. Kolejna kompromitacja. Jak długo jeszcze?  :rofl:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #674 dnia: Sierpień 24, 2018, 00:06:22 »
To mi kup robocze :) ciekawe czy Ty do wszystkiego się przebierasz :) ostatnio poszedłem przytrzymać tylko siłownik hydrauliczny, a po uszy byłem u*****y w oleju :D pewnych rzeczy się na da przewidzieć, a jasny kolor tego nie wybaczy

Dlaczego kupować od razu robocze (choć to w sumie niewielki koszt - do 50 zł)
zdajesz starą podartą koszarówkę (nie rozerwaną jak po walce z tygrysem) i bierzesz ją z powrotem jako gospodarczą. Proste.
Ja miałem 4 koszarówki - jedną do kościoła (lub na opierdol do starego - znacząco częściej tutaj była wykorzystana) drugą do służby, trzecią zapasową, czwartą gospodarczą. Bez opierdolu da się przeżyć w 3 koszarówkach: dwie użytkowe, jedna robocza.... Tylko czy się zechce ubrać tą roboczą.... Wielokrotnie widziałem jak młodzi dostają nowe ubrania oraz gospodarcze koszarówki i? Nowe do koszenia, remontu.... po co szanować, skoro państwowa robota....
EGO = 1 / wiedza