Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 646116 razy)

Offline FireBrigade998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #425 dnia: Kwiecień 16, 2017, 13:44:41 »
Znajdz i wrzuć jak możesz te zdjęcia to zobaczymy co wymyślili.Niech zniosą wzór i będzie problem z głowy.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #426 dnia: Kwiecień 16, 2017, 20:12:51 »
Mako, a co komisja wymyśliła na temat koszarówek ?

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #427 dnia: Kwiecień 16, 2017, 20:31:58 »
Z tego co wiem to nie przeszła opcja z koszarówką do działań lekkich (trawa. Pomoc medyczna itp. ) W czechach tak to funkcjonuje i sobie chwalą.(bezposrednio info od dowódcy zmiany z czech)
Jesli chodzi o sam model to wiem ze chcą jakis softshel ale nic nie wiem o kolorach.
Powiem tak pójde do sklepu bhp i każde kupione ubranie bedzie lepsze od naszych koszar.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #428 dnia: Kwiecień 16, 2017, 21:18:25 »
Cytuj
Z tego co wiem to nie przeszła opcja z koszarówką do działań lekkich
Ubranie koszarowe to ubranie koszarowe i ma służyć do pełnienia służby w jednostce nie do działań. Przyczyna jest prozaiczna, używając ich przy działaniach zbieramy  zanieczyszczenia wszystkim z czym mamy kontakt, czyli toksynami, kancerogenami, materiałem biologicznym, a potem mamy w tym chodzić na koszarach i dalej się truć?

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #429 dnia: Kwiecień 17, 2017, 11:25:14 »
Przepraszam a jak przez x lat koszarówka była wymagana pod nomex to było ok? Każdy ma minimum dwie koszarówki i musi zadbać zeby nie chodzić w brudnej. Wiele jednostek nie ma brudnej szatni ( nomex trzymaja w szafce ubraniowej po służbie :fiuu:), pralni nie mówiąc o zapasowych nomexach. W czechach ten system sobie chwalą. A poza tym w której jednostce mają ubrania robocze? Wszystko się robi w koszarówce. Nie jestem calkowicie przeciwny ze koszarówka tylko w koszarach, ale jesli jest poważny wyjazd to i tak zakładasz min. spodnie z nomexu na dół koszar (czas), albo wracasz z np. pokazów.
Zobaczymy co zaproponują szkoda ze będzie to wprowadzone na ileś lat w zasadzie bez sprawdzenia przez ludzi w jednostkach.
Coś w stylu drabin bez łamanego przesła na kilkanascie lat, bo ktoś kto nie jeździ do akcji powiedział ze to niepotrzebny gażet  :wall: :cooo:.


Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #430 dnia: Kwiecień 17, 2017, 21:35:42 »
Cytuj
Przepraszam a jak przez x lat koszarówka była wymagana pod nomex to było ok? Każdy ma minimum dwie koszarówki i musi zadbać zeby nie chodzić w brudnej. Wiele jednostek nie ma brudnej szatni ( nomex trzymaja w szafce ubraniowej po służbie :fiuu:), pralni nie mówiąc o zapasowych nomexach. W czechach ten system sobie chwalą
używasz argumentu że dotąd było źle w dyskusji, by poprzeć argument że nie musi być dobrze?
Cytuj
A poza tym w której jednostce mają ubrania robocze?
a nie uważasz że czas to zmienić?
 poza tym, jeśli standardem nie stanie się bielizna termoaktywna pod ubraniem specjalnym, tak długo, chociażby dostalibyśmy nie wiem jakiej super klasy ubrania specjalne, będziemy się gotowac w tym co wkładamy pod specjalne.
Co do prania koszarówek, niestety ludzie są różni, jeden wypierze drugi nie, tak samo jak ubrania specjalne. Niestety znam ludzi, co w życiu nie wyprali "nomexu", ba nawet tym się szczycą.

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #431 dnia: Kwiecień 17, 2017, 22:47:44 »
Mówie o faktach. Chce zeby było lepiej. Najlepsza by była bielizna taka jak mają kierowcy rajdowi.
Pamietam jak kiedyś wprowadzali buty typu haix. 01 panikował ze taka cena ale patrzac przez lata jednostka na tym tylko zyskała a strażacy sobie chwalą. Dawniej co roku się wymieniało buty typu skuter.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #432 dnia: Kwiecień 18, 2017, 11:32:37 »
Z tego co wiem to nie przeszła opcja z koszarówką do działań lekkich (trawa. Pomoc medyczna itp. ) W czechach tak to funkcjonuje i sobie chwalą.(bezposrednio info od dowódcy zmiany z czech)
Jesli chodzi o sam model to wiem ze chcą jakis softshel ale nic nie wiem o kolorach.
Powiem tak pójde do sklepu bhp i każde kupione ubranie bedzie lepsze od naszych koszar.

Na ostatnim projekcie rozporządzenia był softshell

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #433 dnia: Kwiecień 18, 2017, 18:03:36 »
KG łacznie ze swoim szefem żyje w wirtualnym swiecie a 01 chyba nie widział jak wyglądają jego podwładni. Wszystko ładnie wygląda jak jest w terenie bo ubierają naprędce w sort zalegajacy na pólkach. A jak poprosić swojego 01 na odprawie żeby dał każdemu strażakowi dodatkowe bojowe to robi się larum..

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #434 dnia: Kwiecień 18, 2017, 18:24:47 »
Tylko dlaczego czarne?  :tuba:
Jest tyle odcieni szarego lub innych kolorów co nie pochłaniają ciepła słonecznego tak bardzo jak czarny.
Nie widać na nich zbrudzenia a lepiej wychwycić osobę co stroni od prania ubrań -_-.
W słoneczne dni nie można wytrzymać w pełnym słońcu.
Nie widziałem np. Ekipy budowlanej na czarno na otwartym terenie.

Offline FireBrigade998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29


Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #437 dnia: Kwiecień 19, 2017, 22:32:07 »
http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/1982-konsultacje-ws-nowego-wzoru-umundurowania.html

Wzór lekkiego (tej koszarówki ? ) tragiczny. Będziemy wyglądać gorzej niż  MGK a do tego pasy odblaskowe w każdym wolnym miejscu. TRAGEDIA. Panowie niech lepiej zakończą prace zanim ktoś to wprowadzi do użytku.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #438 dnia: Kwiecień 20, 2017, 00:25:28 »
Bardzo dobrze że są odblaski....
Nasza odzież jest odzieżą ratowniczą, musi spełniać odpowiednie normy odblaskowości.
Chcesz zakładać kamizelki z odblaskami na naszą odzież?
EGO = 1 / wiedza

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #439 dnia: Kwiecień 21, 2017, 18:06:00 »
I czarne ubranie "lekkie", żeby mimo wszystko przypadkiem nie było nam za zimno latem w pełnym słońcu :klol: :wall:

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #440 dnia: Kwiecień 21, 2017, 19:34:46 »
projekt zmieniający rozporządzenie:
tabela należności nr 4
- pod tabelą odwołanie do pozycji 12 (takiej w tabeli nie ma)
- w uwagach w literze b powinno być odwołanie do pozycji 8 (no chyba że sztabówka w zamian za koszulki to zamysł celowy)

ponadto brakuje mi zapisu o okresie przejściowym na wykorzystanie stanów magazynowych i ubrań z rezerwy operacynej

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #441 dnia: Kwiecień 24, 2017, 07:19:37 »
Strażacy potrzebują kieszenie w spodniach oraz dobrze zaprojektowane szelki.

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #442 dnia: Maj 03, 2017, 17:24:41 »
Stanowisko KSP w sprawie projektu Rozporządzenia o umundurowaniu strażaków | KSPNSZZ
http://kspnszz.org/index.php/2017/05/02/stanowisko-ksp-w-sprawie-projektu-rozporzadzenia-o-umundurowaniu-strazakow/


Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #445 dnia: Czerwiec 13, 2017, 15:40:53 »
W załączniku wzór ubrania z programu MON 2010 które pokazuje KG , połączenie worka na kartofle ze stojem strach na wróble :) , nie wiadomo z jakich ma być materiałów ale pewnie najtańszych
tu macie przyszłośc :(

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #446 dnia: Czerwiec 13, 2017, 19:24:59 »
Model to jakiś wątłusz. Dlatego to tak wygląda  :gwiazdki:
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #447 dnia: Czerwiec 13, 2017, 20:53:39 »
Model to jakiś wątłusz. Dlatego to tak wygląda  :gwiazdki:
nie
taki krój

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #448 dnia: Czerwiec 13, 2017, 21:08:50 »
Model to jakiś wątłusz. Dlatego to tak wygląda  :gwiazdki:
nier
taki krój
Nie do końca, zakładałem to ubranie i krój jest Oki. Spodni na pewno, a strażak ze zdjęcia musi być  bardzo szczuply
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #449 dnia: Czerwiec 13, 2017, 22:32:04 »
ty wiesz wszystko na każdy temat
Nie ale w temacie stroju co objechał pół kraju i każdy mógł go przymierzyć coś wiem, jakoś mnie skusiło przymierzyłem. Powiem więcej byłem na 2 spotkaniach na których prezentowano ten zestaw. Bardziej mnie martwi czarna cześć tego zestawu!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.