Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 646026 razy)

Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #325 dnia: Grudzień 29, 2015, 17:10:18 »
To prawda, czasami nie ma czasu zrzucić koszarówki, a przynajmniej spodni podczas prac gospodarczych, ale cóż nikt nie powiedzał, że zawsze nosi y dresy.
Zgadzam się, że ze wszystkich "koszarówek" najlepsze były szare dresiki w czarne łatki. Do dzisiaj po domu w takim chodzę, choć jest mocno sprany.
Nie zgadzam się natomiast z tym, ze strażak nie powiniem wykonyawć żadnych prac gospodarczych. Przeciez przez 24 godziny nie ćwiczymy czy jesteśmy przy zdarzeniach. Koszary to przecież nasz drugi dom. Nie wierzcie , że kiedyś znajdą się pieniądze na firmę sprzątającą place czy koszącą trawę.

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #326 dnia: Grudzień 29, 2015, 19:19:16 »
Rozumiem, że nikt z Was posiadających własny dom czy działkę rekreacyjną nie kosił tam nigdy trawy w dresie czy nawet krótkich spodenkach? Malujecie też w długich nieoddychających ciuchach? Dobrym dresem na prawdę idzie załatwić temat i wyglądać przyzwoicie. Wygodny dres zrzuca się z tyłka w pół sekundy a pod nim bielizna funkcyjna dopasowana do pory roku. Kto nosił US na bieliznę wie jaka jest jego prawdziwa oddychalność w porównaniu z noszeniem na koszarówkę.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #327 dnia: Grudzień 29, 2015, 20:21:25 »
Cieciorka nie wprowadzaj w błąd strażaków!!! Kasa na takie rzeczy (czyt. sprzątaczka, gosp.) JEST!!! Niektóre KOm. nawet wykorzystują na stworzenie tych stanowisk tyle tylko, że te osoby są dalej wyręczane przez strażaków z podziału (bo jak sam napisałeś to nasz drugi dom :szalony:

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #328 dnia: Grudzień 30, 2015, 17:02:50 »
Polo:


[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #329 dnia: Grudzień 30, 2015, 17:03:49 »
Polar

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #330 dnia: Grudzień 30, 2015, 17:04:43 »
Kurtka:

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #331 dnia: Grudzień 30, 2015, 17:05:25 »
Kurtka przeciwdeszczowa:

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #332 dnia: Grudzień 30, 2015, 17:35:04 »
Miał być softshell, a softsellu nie ma.

Kurtka koszarowa może być softshellem
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #333 dnia: Grudzień 30, 2015, 17:41:04 »
Środki ochrony indywidualnej:
- koszt ubrania specjalnego 2500 zł
- koszt ubrania specjalnego lekkiego 700 zł
Odzież specjalna:
- koszt kurtki przeciwdeszczowej 490 zł
- koszt dwóch par spodni koszarowych 240 zł
- bluzy polarowej 240 zł
- koszt kurtki koszarowej 250 zł
- koszt dwóch par skarpet do butów strażackich 100 zł
- koszt czapki dzianej zimowej 20 zł
- koszt czapki dżokejki 20 zł
- koszt obuwia koszarowego 130 zł
Zastanawia mnie koszt ubrania specjalnego lekkiego 700 zł, a kurtki przeciwdeszczowej 490 zł!!!???
Albo ubranie lekkie będzie takie słabe, albo kurtka przeciwdeszczowa bardzo dobra!?  :gwiazdki:

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #334 dnia: Grudzień 30, 2015, 17:43:10 »
skarpety tez będą mocne.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #335 dnia: Grudzień 30, 2015, 17:48:26 »
A nie zastanawia Was ubranie specjalne za 2500?  :gwiazdki: Chyba, że producenci naprawdę z uwagi na ilość obniżą ceny... Ale na bank pójdzie z tym obniżenie jakości.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #336 dnia: Grudzień 30, 2015, 20:47:48 »
Cieciorka nie wprowadzaj w błąd strażaków!!! Kasa na takie rzeczy (czyt. sprzątaczka, gosp.) JEST!!! Niektóre KOm. nawet wykorzystują na stworzenie tych stanowisk tyle tylko, że te osoby są dalej wyręczane przez strażaków z podziału (bo jak sam napisałeś to nasz drugi dom :szalony:
Tiaa, Kasa na sprzątaczki(liczha mnoga, bo przecież jedna osoba nie jest w stanie wysprzątać całej jednostki) plus pracownik gospodarczy. Gdzie ty służysz ,bo na pewno nie w PSP. A może jeszcze ze dwie osoby, które zajmą sie konserwacją i myciem sprzętu po powrocie z akcji?

Kilkanaście lat temu w naszej jednostce była sekcja gospodarcza, która sprzątała, malowała, kosiła trawę itp. Składała się z młodych chłopaków, którzy odrabiali wojsko. Dowodził nimi kwatermistrz. Niestety wraz ze zniesieniem obowiązkowej slużby wojskowej wszystko skończyło się. Teraz jest tylko sprzątaczka, która sprząta biura w komendzie


Posty nie związane z tematem będą kasowane!!!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2015, 21:12:01 wysłana przez robn »

Offline Romek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #337 dnia: Grudzień 30, 2015, 22:22:56 »
szkoda, że nikt nie pomyślał żeby wrócić do tradycyjnego kroju czapek czyli do rogatywek polowych, to, co proponują w tym rozporządzeniu to jakiś jarmark i tandeta, wizualnie wygląda to źle
łatwiej kijek pocieńkować niż go potem pogrubasić

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #338 dnia: Grudzień 30, 2015, 22:48:46 »


Ja powtórzę, że wystarczy zaadoptować ten mundur do naszych potrzeb - tzn tkaninę zamiast w moro zabarwić w czarny kolor, wstawić odblaski... Nawet nasz pagon na rzep będzie pasować jak ulał.
Mundur wojskowy wz.2010 jest na prawdę dobrze uszyty, z tkaniny RIP-STOP. Używam go rekreacyjnie do paintballu, ASG i jest świetny. Lekki, wytrzymały, kieszenie pod kątem. Poza tym my, jako służba mundurowa, nie możemy wyglądać ani jak robotnicy (stąd adaptacja ubioru roboczego raczej dobrym pomysłem nie jest) ani jak listonosze (mundur bez odblasków, pagonów etc...)
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline sinobrody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #339 dnia: Grudzień 30, 2015, 23:03:46 »
szkoda, że nikt nie pomyślał żeby wrócić do tradycyjnego kroju czapek czyli do rogatywek polowych, to, co proponują w tym rozporządzeniu to jakiś jarmark i tandeta, wizualnie wygląda to źle
Jestem jak najbardziej za!!!!!!!!!!! a jeżeli chodzi o koszarówki nie wiem czy jednoczęściowy kombinezon nie byłby dobrym rozwiązaniem.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #340 dnia: Grudzień 30, 2015, 23:29:29 »
szkoda, że nikt nie pomyślał żeby wrócić do tradycyjnego kroju czapek czyli do rogatywek polowych, to, co proponują w tym rozporządzeniu to jakiś jarmark i tandeta, wizualnie wygląda to źle
Jestem jak najbardziej za!!!!!!!!!!! a jeżeli chodzi o koszarówki nie wiem czy jednoczęściowy kombinezon nie byłby dobrym rozwiązaniem.
Byłby supr rozwiązaniem, szczególnie latem przy upale 40 st.C.
Większość zdjęłaby górę i rękawami opasała biodra (coś w rodzaju kaftana bezpieczeństwa u wariatów)  :wall: :wall:
Kombinezon do lekkich działań - ok, do pracy po jednostce - nie....
EGO = 1 / wiedza

Offline Romek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #341 dnia: Grudzień 31, 2015, 20:37:53 »
Jestem jak najbardziej za!!!!!!!!!!! a jeżeli chodzi o koszarówki nie wiem czy jednoczęściowy kombinezon nie byłby dobrym rozwiązaniem.

nowoczesna rogatywka może wyglądać tak
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10154247_942872185801246_6199188303002038291_n.jpg?oh=4c2a813878e63146765045b470201eb6&oe=570534A4

pomysł z jednoczęściową koszarówką jest zły, bardzo zły
łatwiej kijek pocieńkować niż go potem pogrubasić

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #342 dnia: Grudzień 31, 2015, 21:10:22 »
Czy gdzieś można poczytać na temat zakresu stosowania środków ochrony indywidualnej, które jest zamieszczone w projekcie? Może prowadzone są prace w temacie BHP? Martwi sprawa, że projekt nie uwzględnia ubrań grup specjalistycznych? Czy aktualnie, strażacy wykonujący czynności ratownicze, którzy w ramach grupy specjalistycznej używają ubrań, które nie są ujęte w obowiązującym rozporządzeniu o umundurowaniu oraz nie ma o nich wzmianki w przepisach BHP służby strażaków, wykonują swoją pracę na mocy jakichś odrębnych przepisów, które mają uzasadnienie prawne? Patrząc na to z boku to wygląda na samowolkę, żeby nie określić tego rewią mody.

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #343 dnia: Styczeń 01, 2016, 17:49:33 »
Oczywiście jeżeli chodzi o Ubrania Specjalne Ochronne istnieje szereg przepisów, norm mówiących o tym ile % powierzchni na ubraniu ma mięć odblask srebrny...Nasze ubrania specjalne aby były oddane do użytku najpierw przechodzą szereg testów w instytutach...w polsce jesteśmy od nich zależni ponieważ to instytuty nażucają normy aby maksymalnie poprawić jakość, ochrona ,pracy, tłumaczą to lepszą wydajnością...polecam krótką lekture lin poniżej:
http://archiwum.ciop.pl/1471.html

Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #344 dnia: Styczeń 01, 2016, 22:43:13 »
Jestem jak najbardziej za!!!!!!!!!!! a jeżeli chodzi o koszarówki nie wiem czy jednoczęściowy kombinezon nie byłby dobrym rozwiązaniem.

nowoczesna rogatywka może wyglądać tak
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10154247_942872185801246_6199188303002038291_n.jpg?oh=4c2a813878e63146765045b470201eb6&oe=570534A4
Đ


Nie mam pojęcia dlaczego niektórzy tak upierają sie z tą rogatywką do koszarówki. Dawniej sam ją nosiłem do moro i jakoś mi jej nie brakuje. Obecnie używana czapka z daszkiem jest o wiele praktyczniejsza. Nie upodabniajmy naszych ubiorów specjalnych do mudurów wojskowych jak za czasów PRL.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2016, 22:50:21 wysłana przez Cieciorka »

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #345 dnia: Styczeń 05, 2016, 21:01:51 »
Hehe.
Jak podaje serwis Remiza.com nowe rozporządzenie mundurowe zostało wstrzymane :)


Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #347 dnia: Styczeń 05, 2016, 23:02:57 »
Dżokejka jak dla przedszkolaków, nie potrzebne dystynkcje na koszulce, brak odblaskowych pasów na spodniach. Całość zalatuje wzorem policyjnym. Nie podoba mi się.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #348 dnia: Styczeń 06, 2016, 09:38:06 »
Hehe.
Jak podaje serwis Remiza.com nowe rozporządzenie mundurowe zostało wstrzymane :)

Będziemy informować na bieżąco - mamy dobre źródła informacji.

P.S

Remiza.com.pl - ja nie wiem czemu większość zjada .pl .... Potem mówią, że zagraniczne media! :D
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #349 dnia: Styczeń 07, 2016, 22:49:07 »
Dżokejka jak dla przedszkolaków, nie potrzebne dystynkcje na koszulce, brak odblaskowych pasów na spodniach. Całość zalatuje wzorem policyjnym. Nie podoba mi się.
Masz racje jak milicjant, i nie wiem czy to sentyment, ale tez brakuje mi odblasków na  spodniach,  :'(