Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 646051 razy)

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #300 dnia: Grudzień 04, 2015, 14:03:37 »
A czy komuś się to podoba bo widzę że dużo osób pobiera plik a nikt nie komentuje a to przecież o to chodzi...

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #301 dnia: Grudzień 04, 2015, 14:44:18 »
Daj do przetestowania, a wypowiem się  :rofl:

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #302 dnia: Grudzień 04, 2015, 15:14:01 »
oczywiście nie ma problemu... -_- wydrukuj sobie
A tak na poważnie to jest projekt wizualny taki dress code  zaprojektowany z uwzględnieniem ergonomii i specyfiką wykonywanej pracy...(tak mi powiedział autor projektu)
ale oczywiście to do nas należy ostateczna opinia czy jest to faktycznie wygodne...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dress_code

Moderator: Zapoznaj się z Regulamin forum, szczególnie:
10.   Staraj się nie umieszczać postów jednozdaniowych, a tym bardziej jednowyrazowych.
11.   Nie umieszczaj dwóch postów z rzędu w niedługim odstępie czasu. Użyj przycisku "Modyfikuj" i dopisz, to co zapomniałeś, do istniejącego już postu.
11 a. Możesz napisać posty po sobie, jeśli chcesz odświeżyć dawno (min. 10 dni) nie dyskutowany temat.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2015, 21:38:36 wysłana przez firestone »

Offline sinobrody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #303 dnia: Grudzień 04, 2015, 17:45:56 »
Myślę, że napis straż na kieszeni nie jest potrzebny, zastąpienie białego koloru granatowym byłoby praktyczniejsze.

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #304 dnia: Grudzień 05, 2015, 09:44:27 »
sinobrody poproszę autora projektu aby zmienił według twojej wypowiedzi...a póki co wydaje mi się że bedziemy wyglądać jak policja wklejam link do strony....
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/policja-zmienia-mundury,29857.html

Wydaje mi się że żólty kolor też może być odblaskiem tak jak kamizelki? I chociaż tym żóltym kolorem byśmy się odróżniali od policji...ale ok

ZACHĘCAM DO DYSKUSJI!!!

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #305 dnia: Grudzień 05, 2015, 12:02:22 »
A dlaczego koszulka nie czerwona? Kwestia wygody dużo zależy od sztuki krawieckiej, poza tym druga sprawa to materiały. Obecna bawełniana koszulka zupełnie nie nadaje się do pracy pod specjalnym bo chłonie pot i nie oddaje go dalej

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #306 dnia: Grudzień 07, 2015, 18:28:39 »
Zgadzam się z tobą co do tej bawełnianej koszulki...jak idę na siłkę to zakładam koszulkę i spodenki z 4F świetne materiały!!! Tam na metce jest 100% polyester
Co do kolorów na etepie projektów graficznych do wyboru do koloru...
A z tego co kojarze to czerwonę są dla MDP


« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2015, 21:36:37 wysłana przez firestone »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #307 dnia: Grudzień 07, 2015, 20:37:26 »
Obiecanie poprawki
CZEKAM NA KOMENTARZE  :straz: -_-

Tak z ciekawości... Kto odpowiada za te projekty i przez kogo było zlecone ich wykonanie?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #308 dnia: Grudzień 08, 2015, 08:25:22 »
Kto odpowiada za te projekty: STRAŻACY UŻYTKOWNICY
Kto odpowiada za projekty i kto zlecił ich zrobienie: GRUPA STRAŻAKÓW UŻYTKOWNIKÓW
 :straz:



[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2015, 22:09:35 wysłana przez firestone »

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #310 dnia: Grudzień 22, 2015, 19:54:46 »
Dla mnie czerwona koszulka z niebieskimi spodniami jest ok.

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #311 dnia: Grudzień 23, 2015, 07:05:42 »
Bardzo fajne te koszarówki w siedlcach tylko czym się różnią od policji? 
Opracowaliśmy już kurtkę/bluze została jeszcze kamizelka jakieś propozycje... :straz:

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #312 dnia: Grudzień 23, 2015, 20:04:58 »
Podobne koszarówki mają grupy poszukiwawczo-ratownicze są ok.  ^_^

Offline sinobrody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #313 dnia: Grudzień 23, 2015, 21:40:34 »
Dowódca jednostki testuje koszara???

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #314 dnia: Grudzień 23, 2015, 22:13:36 »
Nowa koszarówka na zdjęciach do złudzenia przypomina ubrania policyjne :)
Jestem ciekaw dlaczego zrezygnowano z rzepów ma Emblemat oraz Identyfikator miejscowości?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #315 dnia: Grudzień 24, 2015, 06:26:48 »
Tylko dlaczego strażacy podziału bojowego nie testują koszarowki.

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #316 dnia: Grudzień 25, 2015, 16:06:51 »
Podobne koszarówki mają grupy poszukiwawczo-ratownicze są ok.  ^_^

Masz racje...czerwień+granat
http://www.gpr.ospkety.pl/szkolenie-medyczne/

Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #317 dnia: Grudzień 25, 2015, 17:50:26 »
Tylko dlaczego strażacy podziału bojowego nie testują koszarowki.

Bo PB moze testować najwyżej 7 razy w miesiącu, a dowódca JRG 20 dni w miesiącu, zakładając ze dowództwo JRG na codzień chodzi w koszarówkach , jak to jest w mojej jednostce
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2015, 17:59:51 wysłana przez Cieciorka »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #318 dnia: Grudzień 25, 2015, 20:20:17 »
Tylko dlaczego strażacy podziału bojowego nie testują koszarowki.

Bo PB moze testować najwyżej 7 razy w miesiącu, a dowódca JRG 20 dni w miesiącu, zakładając ze dowództwo JRG na codzień chodzi w koszarówkach , jak to jest w mojej jednostce

Jeżeli ironizujesz, to trafnie :) Natomiast jeżeli nie...  :gwiazdki:

Będąc na podziale koszarówkę nosi się kilkanaście godzin dziennie, do tego dochodzą akcję gdzie koszarówka jest pod tzw. nomexem. Ileż to jest przypadków, że dowódca ma ją pod ubraniem specjalnym? I gdzie tu testowanie nowego zestawu w, nazwijmy to, pełnym zakresie?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #319 dnia: Grudzień 25, 2015, 20:59:18 »
Kolejny raz wciska się coś prostego co nie przynosi rewolucji, a będzie użytkowane przez xxx lat. Wystarczy, popatrzeć jak ewoluuje odzież "robocza" i  wyciągnąć z tego rynku najlepsze przykłady. Poniżej przykład takiej "adaptacji", ubrania świetnej jakości, z przemyślaną liczbą kieszeni a na dodatek świetnie wyglądającego.


Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #320 dnia: Grudzień 25, 2015, 21:22:13 »
Ale tak prawdę mówiąc, to co nam po wyglądzie? Ja wychodzę z założenia, że niech nawet będą to najprostsze spodnie i bluza, ale uszyte z porządnych materiałów. MATERIAŁY TO PODSTAWA. A tak dostaniemy za kilka(naście) lat nowe koszarówki, ale wykonane z jakiegoś sztucznego gówna i co? Będziemy wyglądali, owszem, nieźle - ale nic poza tym, bo nadal będzie to chłonąć i magazynować pot, będzie nieoddychające, będzie nieergonomiczne... :wall:
A nie daj Boże, że przy powyższych (hipotetycznych) wadach nowe rozporządzenie (które wcześniej czy później będzie musiało być zmienione) nadal w sposób jednoznaczny nie będzie traktowało o tym, czy ubranie koszarowe będzie musiało, czy też nie, być ubierane pod ubranie specjalne.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #321 dnia: Grudzień 26, 2015, 09:31:35 »



Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #322 dnia: Grudzień 27, 2015, 19:02:16 »
Tylko dlaczego strażacy podziału bojowego nie testują koszarowki.

Bo PB moze testować najwyżej 7 razy w miesiącu, a dowódca JRG 20 dni w miesiącu, zakładając ze dowództwo JRG na codzień chodzi w koszarówkach , jak to jest w mojej jednostce

Jeżeli ironizujesz, to trafnie :) Natomiast jeżeli nie...  :gwiazdki:

Będąc na podziale koszarówkę nosi się kilkanaście godzin dziennie, do tego dochodzą akcję gdzie koszarówka jest pod tzw. nomexem. Ileż to jest przypadków, że dowódca ma ją pod ubraniem specjalnym? I gdzie tu testowanie nowego zestawu w, nazwijmy to, pełnym zakresie?

Myślałem, że już nikt o zdrowych zmysłach nie nosi koszarówki pod Nomexem. W mojej jednostce od kilku lat nosimy koszulki polo i dresy. Nawet podczas inspekcji z KW nikt się nie czepia.
Koszarówkę najczęściej nosimy jak sama nazwa wskazuje w koszarach podczas prac gospodarczych i szkoleń teoretycznych.



Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #323 dnia: Grudzień 28, 2015, 16:43:01 »
Tylko dlaczego strażacy podziału bojowego nie testują koszarowki.

Bo PB moze testować najwyżej 7 razy w miesiącu, a dowódca JRG 20 dni w miesiącu, zakładając ze dowództwo JRG na codzień chodzi w koszarówkach , jak to jest w mojej jednostce

Jeżeli ironizujesz, to trafnie :) Natomiast jeżeli nie...  :gwiazdki:

Będąc na podziale koszarówkę nosi się kilkanaście godzin dziennie, do tego dochodzą akcję gdzie koszarówka jest pod tzw. nomexem. Ileż to jest przypadków, że dowódca ma ją pod ubraniem specjalnym? I gdzie tu testowanie nowego zestawu w, nazwijmy to, pełnym zakresie?

Myślałem, że już nikt o zdrowych zmysłach nie nosi koszarówki pod Nomexem.

Tam gdzie kończy się logika, zaczyna się widzimisię dowóców  :rofl:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #324 dnia: Grudzień 29, 2015, 11:18:07 »
Cieciorka mam nadzieję, że alarm przerywający PRACE GOSPODARCZE i zajęcia teoretyczne powodują zrzucenie koszarówki na dresik -_-.  pracuję ładnych parę lat na podziale i miałem doczynienia z kilkoma "koszarówkami". W mojej ocenie w MIARĘ PRZYZWOITE były tzw. dresiki z łatami. Wystarczyło wówczas dołożyć lepszy materiał, kolor i kieszonki na "fajki" ^_^.
Od razu cieciorka ci wyjaśnię bo będzie sprzeciw, że  wtym nie da się wykonywać PRAC GOSPODARCZYCH. Pewnie, że do tego by nie służyły tak jak i strażak nie jest od wykonywania prac gospodarczych typu koszenie trawy, odśnieżanie, grabienie liści etc. W dni upalne odpowiednia koszulka. ALEŻ SIĘ ROZMARZYŁEM ^_^